User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
26 sonuçtan 20 ile 26 arası

Konu: Gyeon Yeni Wet Coat Incelemesi

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @imprezaWRC

Abi niyetim cure ile beraber kullanmak esasen benim de
    Cure'da destek ürünü ve Wet Coat'da destek ürünü; Cure'un dayanımı Wet Coat'a oranla çok az. Bence birinden birini seçmen hem sarfiyat hem de bütçe açısından daha hayırlı olur. Neticede ikisini de bir arada sürünce güçleri birleşmeyecek

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cure'da destek ürünü ve Wet Coat'da destek ürünü; Cure'un dayanımı Wet Coat'a oranla çok az. Bence birinden birini seçmen hem sarfiyat hem de bütçe açısından daha hayırlı olur. Neticede ikisini de bir arada sürünce güçleri birleşmeyecek
    Öyleyse eski usul wax üzerine wetcoat en sevdiğim kombin
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Wet coat seviyorum hızlı ve güzel sonuç veriyor.

11 Ocak'ta A5'i yıkamış wetcoat sıkmıştım, hiç uygulama yok daha arabada. Onda bile çok farketti hem parlaklık hem su kaydırıcılık.

1 yıkama gördü, öbür yıkama sonrasında bakalım durumu ne olacak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    İlk video, Duster'ın uygulama'dan sonraki ilk yıkamasına ait video. 2.video ise, Duster'ı yıkadıktan 2-3 gün sonraki yağışlı havada çektiğim video. 3.video Subaru'ya ait video. 4.video ise yağışlı havada ön camdaki etkisine ait kısa bir video. 5.video ise Volvo'nun 2.yıkama sonrası haline ait video.6. ve son video ise Duster'ın 2.yıkama ve hatta 30 gün sonraki hali.

Duster ve Volvo daha önce bahsettiğim gibi hiç kapalı otopark yüzü görmüyorlar ve gün batımından gün doğumuna kadarda üzerlerinde nemli bir tabaka oluşuyor.

Subaru sürekli kapalıda duruyor ama 2 gün yağışlı havadan nasibini almak zorunda kaldı. Bu arada Volvo, 2 defa kar yüzü gördü, 1 defa uzun yol yaptı. Yola dökülen tuz veya kimyasal solusyondan da nasibini aldı. Özetle yemediği dayak kalmadı

Subaru ise uygulama sornası kapalı otoparkta yerini aldı. 2 sefer yağışlı havada kullanmama rağmen çok az kirlendi. Açık ve net wet coat trafik filmini üzerine çekmiyor. Bu konuda Tac System QuartzMax malesef sınıfta kaldı, mıknatıs gibi ne avr ne yok herşeyi üzerine çekmeyi başaran bir ürün.

Subaru'da wetcoat halen hayatını devam ettiriyor.

500ml Wetcoat'u toplamda 5 kere kullanabildim. İlk uygulamada elimin ayarı kaçmasaydı 6 uygulama rahat çıkardı. Yanlız şişenin dibinde kalan ürün malesef sprey başlıktan düzgün şekilde çıkmıyor bu da bir dip not olsun Gözünü karartanlar ürünü sulandırıp da kullanabilir ama emin olun etkisi çok azalacaktır.

Sıradaki ürünler için de fikrinizi almak isterim. Fraber H20 mi? Meguiars mavi zımbırtı mı? Crystal Concept HydraX mi? Nanolex Sifinish mi ? Turtlewax Hybird mi? Seçin beğenin yazın

Öff çenem düştü buyrun videolar (Duster'ın son videosunu da akşam ekleyeceğim )

1-
    YouTube

2-
    YouTube

3-
    YouTube

4-
    YouTube

5-
    YouTube

Forum 6.videoyu aynı mesaja yazmama izin vermedi. Bir sonraki mesaja da 6.videoyu ekliyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Duster'a uyguladığım wetcoat'un 2 yıkama ve 30gün sonraki hali, malesef mortingen

YouTube

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi teşekkürler emeklerin için. Ben de Emre'nin orda (Detailworks) E320'ye çizik giderme yaptıktan sonra wax uygulatıp aldım, nano bütçeyi aşıyordu Sonra 1-2 ay yıkayamadım arabayı, yıkamaya sokunca ilk başta basınçlı suyla arabanın üzerinden toz bile dökemediğimi fark ettim. Gtechniq G Wash ile yıkadıktan sonra yağmurda kullanmak zorunda kaldım, ertesi gün bu sefer suyla temizlendi araba
    Senin bu Tac System QuarztMax için yazdığın trafik filmi muhabbeti üzerine aklıma geldi paylaşayım dedim

Şimdi yıkamalar sonrasında WetCoat da kullanmayı düşünüyorum. Yıkarken camlarda su durmuyor da yoldayken bir etkisi olmuyor. O konuda faydasını görsem o da yeter

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi teşekkürler emeklerin için. Ben de Emre'nin orda (Detailworks) E320'ye çizik giderme yaptıktan sonra wax uygulatıp aldım, nano bütçeyi aşıyordu Sonra 1-2 ay yıkayamadım arabayı, yıkamaya sokunca ilk başta basınçlı suyla arabanın üzerinden toz bile dökemediğimi fark ettim. Gtechniq G Wash ile yıkadıktan sonra yağmurda kullanmak zorunda kaldım, ertesi gün bu sefer suyla temizlendi araba
    Senin bu Tac System QuarztMax için yazdığın trafik filmi muhabbeti üzerine aklıma geldi paylaşayım dedim

Şimdi yıkamalar sonrasında WetCoat da kullanmayı düşünüyorum. Yıkarken camlarda su durmuyor da yoldayken bir etkisi olmuyor. O konuda faydasını görsem o da yeter
    Wetcoat'de trafik filmi oluşmadı ama dediğim gibi Tac System QuartzMax bildiğin mıknatıs gibi herşeyi üzerine çekiyor. Zaten silmesi, sürmesi de açıkçası çok zevkli bir ürün değil.
    Wetcoat ön camda özellikle çiseleyen yağmurda neredeyse olduğu gibi ön camda duruyor. Kuvvetli yağışta ise 80 km/h'dan itibaren kımıldanıyorlar ama yine de meteor yağmuru izlenimi vermiyor. Yan camlarda ise fena iş yapmıyor. Ön camda sileceklerde atlama yapmıyor.
    Özet, otomobil dışarıda ve rutubetli bir ortamda park koşullarına sahip ise bunun ömrü 30 günü geçmiyor. Eskisi ile arasında açıkçası aman aman bir fark göremedim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler