User Tag List

8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Buharlı far parlatma

meganes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Buharlı far parlatma

Merhaba arkadaşlar aracımın 2004 suzuki grand vitara farları çok ölü duruyor sıfır almak istedim ama takımı binlirayı buluyor yan sanayi olarak nette gezinirken buharlı yapılan birşeyler gördüm hatta biraz daha derine indim bunun kitleri satılıyor kitten kastım araç için ketıl zımpara ve far sıvısı hadi ketılı ayarladık diyelim 1 litre sıvı 100 lira neden kendim yapmayayım dedim farlarım zaten basit sökülüyor sökerim evde yavaşça uygularım ne gerekiyorsa,daha önce bu işlemi yaptıran oldumu acaba bu yapılan işlemler uzun soluklu olurmu uğraşmaya değermi sizce yoksa 2 ay sonra eski haline dönme ihtimali varmıdır ?

YouTube
    aracı yüksek fiyata satmam için elinizde 'jdm' yazısı varmı ??

Gökhan Bilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ekmeği ekmekçiden al , beş kuruşda üste ver atasözü geldi aklıma direk. Hakkıyla bu işi yapan bir yere yaptırmanız sizin için daha avantajlı olacaktır. Yaptırdıktan sonra ppf denen folyolardan yaptırın bir daha solma sararma problemide yaşamazsınız

ALPER-VNS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı meganes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar aracımın 2004 suzuki grand vitara farları çok ölü duruyor sıfır almak istedim ama takımı binlirayı buluyor yan sanayi olarak nette gezinirken buharlı yapılan birşeyler gördüm hatta biraz daha derine indim bunun kitleri satılıyor kitten kastım araç için ketıl zımpara ve far sıvısı hadi ketılı ayarladık diyelim 1 litre sıvı 100 lira neden kendim yapmayayım dedim farlarım zaten basit sökülüyor sökerim evde yavaşça uygularım ne gerekiyorsa,daha önce bu işlemi yaptıran oldumu acaba bu yapılan işlemler uzun soluklu olurmu uğraşmaya değermi sizce yoksa 2 ay sonra eski haline dönme ihtimali varmıdır ?

YouTube
    Uğraşmaya değer. Ben de zımpara sonrasında polisajla farparlatırım normalde ama buharlıyı da denemek istedim. 40 liraya araç içi termos bardak aldım, kapağına plastik pipet yapıştırdım. Sert plastik olmasına dikkat edin ve çaydanlık ağzı gibi kesin pipeti ki yoğuşma damlama yapmasın. İnce pleksi yapıştırıcı alacaksınız bir de onun da litresini 30 liraya aldım.

Farları kalından inceye zımparalıyorsunuz, buharı farlara tutuyorsunuz hepsi bu. Damlarsa baya uğraştırıyor tekrar zımparayla almanız lazım damlama izini. Tekrar sararma muhtemelen 1 sene içinde olur. Olmaması için ya iyi bir şeffaf folyo kaplamak lazım ya da vernik atmak. Ama uygulama kolay zaten sararsın 1 sene sonra tekrar yapın

_driver_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @wolkanku nun konusunda @deniz olması lazım kullanıcı ismi arkadaşlar gerçekten bilgili ve deneyimli öm ile ulaşırsanız yardımcı olurlar
    Alıntı mesutt1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    skodaya tam kocaman oha diodum ki driver abi içimi okudu
    Alıntı doncarlo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saxoda sertleşme kronik pompayı kontrol edin.

meganes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gökhan Bilgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ekmeği ekmekçiden al , beş kuruşda üste ver atasözü geldi aklıma direk. Hakkıyla bu işi yapan bir yere yaptırmanız sizin için daha avantajlı olacaktır. Yaptırdıktan sonra ppf denen folyolardan yaptırın bir daha solma sararma problemide yaşamazsınız
    Aşağı yukarı ağır bir mekanik iş olmadıktan sonra bütün araçlarımın bu zamana kadar her işini kendim yaptım araştırıyorum yapıyorum kimsenin ekmeğiyle oynadığım yok basit işlem görünüyor sıvıyı alıp kendim yapıcam önce zımpara sonra kimyasalla buhar tamam o iş şimdi biryere gitsem 250-300 isteyecekler,hem uğraş olsun hem tecrübe olsun diyorum
    aracı yüksek fiyata satmam için elinizde 'jdm' yazısı varmı ??

cihant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı meganes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aşağı yukarı ağır bir mekanik iş olmadıktan sonra bütün araçlarımın bu zamana kadar her işini kendim yaptım araştırıyorum yapıyorum kimsenin ekmeğiyle oynadığım yok basit işlem görünüyor sıvıyı alıp kendim yapıcam önce zımpara sonra kimyasalla buhar tamam o iş şimdi biryere gitsem 250-300 isteyecekler,hem uğraş olsun hem tecrübe olsun diyorum
    Ağır kısmı sadece adam akıllı zımpara yapman gerekiyor gerisi kimyasalın marifeti. Eylül ayında bende kendi aracıma yaptım bu olayı. bardak termos aldım 30 tl, su zımparaları 10 tl, kloroformda 30-35 arası bir şeydi. 1 litre kloroform ile 3-4 araç yaptık. Yapacaksan eğer kimyasalın buharını solumamaya dikkat et. Birde dışarıda artık bu işe 100 tl civarına yapıyorlar instagramda denk geliyorum.

Sam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam farların dış kısmında uv koruması olur.İlk olarak zımparayla o katman alınıyor.Uv korumasını almadan buhar fara işlemiyor bile.Kalından inceye zımpara yapıldıktan sonra en son buhar işlemi yapılıyor.Farlar cam gibi oluyor.Fakat !!! Uv koruması alındığı için far artık korumasız kaldı.Ya sürekli boya koruma vs. yaparak tekrar sararma süresini uzatacaksınız yada cama vernik atacaksınız...

Kendi aracıma ve arkadaşımın aracına uyguladım.3-4 ay oldu şu an sıkıntısız kullanıyoruz.

Konu Sam tarafından (09-02-2020 Saat 05:19 ) değiştirilmiştir.

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu işlem aslında far camını plexiglass malzemesini erittiği gibi zar gibi bir katmanı eriterek yapıyor sanırım. Güzel ve hızlı bir uygulama. En son parlaklığa ulaştıktan sonra malzemenin üzerine vernik tutunursa vernik atılabilir aslında.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler