User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
44 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Cam Fitillerinin Bakımı

M U R A T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sekizsilindir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Böyle bir yorum var linkte, bu ürünü siz kullaniyormusunuz?

[IMG][/IMG]
    kullanıyorum fakat ses kesmek amacıyla kullanmıyorum ayrıca her kullanıcının tecrübesi aynı değil dolayısıyla orda yazan her yoruma itibar etmiyorum

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi konu cam fitil bakımı değil midir?, ses kesmek amacımız değilse, dış ortam plastiklerini çok güzel siyah yapıyorsa falan niye o ürünleri yazıyorsunuz, ben anlamadım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sasuta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu uygulamayı ben bi ara yapmayı düşünmüştüm ama sonradan serum lastiğinin zamanla kuruyup sertleştiği ve döküldüğü aklıma gelince vazgeçtim. Siz uygulama yaptınız mı nedir durum?
    Her lastik/plastik zamanla gevrek hale gelir, kırılgan olur. Yapacak birşey yok.
    Serum hortumu uygulamasını ben yapmadım doğrusu. Nette fitiller ile ilgili yazılar okurken gördüm.
    3-4 yılda bir arabam değiştiği için yapmaya gerek görmedim.
    Okumadan imzalamam.....

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi konu cam fitil bakımı değil midir?, ses kesmek amacımız değilse, dış ortam plastiklerini çok güzel siyah yapıyorsa falan niye o ürünleri yazıyorsunuz, ben anlamadım
    valla abi benim derdim sesi kesmek değil

üstü açık arabada ses kesilmiyor , arabada bentleyde olsa.
    oynak parça çok fazla.

benim derdim bütün lastik fitillerin sertleşip "lastik" olmaktan çıkmaması...

yuuşaklığını, su sızdırmazlığını (-ki en önemli nokta bu) korumak
    médiocrité partout

M U R A T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bana yazdığını zannediyorum fakat ne demek istediğini tam anlayamadım fitil bakımı için üretilmiş bir ürün tavsiye ediyorum üretiliş amacı bu bende zaten bir ses yok fakat eğer bir araçta trim sesi varsa çoğunlukla içteki plastiklerden kaynaklanır ha fitillerdende şüpheleniyorsan bu ürün ilk günkü kondisyonuna getiriyor

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Sesi silikon sprey keser, bakımı ise bu tip Berner ve Sonax'ın ayakkabı boyası gibi ürünleri yapar. 500X'te kapı gıcırtısından kafayı yiyordum bu sonaxın ürünü kesmiyordu ama silikon sprey kesiyordu mesela örnek.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben en son würth lastik bakım ve tazeleme spreyi uyguladım cam tavan, kapı fitil ve lastiklerine kışa girerken. fitillerin arasındaki ufak deliklerden de silikon sprey bastım ölçülü miktarda. hem ses kesildi hem fitillere bakım yapmış oldum. tavsiye ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M U R A T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bana yazdığını zannediyorum fakat ne demek istediğini tam anlayamadım fitil bakımı için üretilmiş bir ürün tavsiye ediyorum üretiliş amacı bu bende zaten bir ses yok fakat eğer bir araçta trim sesi varsa çoğunlukla içteki plastiklerden kaynaklanır ha fitillerdende şüpheleniyorsan bu ürün ilk günkü kondisyonuna getiriyor
    Yok direkt yazmadım ama ben direkt olarak fitil sesi odaklı düşündüm, doğru...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    136 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BaRaN_35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sesi silikon sprey keser, bakımı ise bu tip Berner ve Sonax'ın ayakkabı boyası gibi ürünleri yapar. 500X'te kapı gıcırtısından kafayı yiyordum bu sonaxın ürünü kesmiyordu ama silikon sprey kesiyordu mesela örnek.
    ulan o arabayı da bana ittirmeye kalkmışlığın var..

demek ki kazara alsam trim sesinden yakacaktım arabayı.. allah korumuş D

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ulan o arabayı da bana ittirmeye kalkmışlığın var..

demek ki kazara alsam trim sesinden yakacaktım arabayı.. allah korumuş D
    Yok çözdüm sonra servisin kullandığı silikon spreyden sonra yapmadı. Bütün 500X ve Renagadelerde var bu durum zaten. Trim sesi değil arabanın çapraza kaldığında kapıların esneme sesi. Tık tık vs değil yani.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

sasuta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her lastik/plastik zamanla gevrek hale gelir, kırılgan olur. Yapacak birşey yok.
    Serum hortumu uygulamasını ben yapmadım doğrusu. Nette fitiller ile ilgili yazılar okurken gördüm.
    3-4 yılda bir arabam değiştiği için yapmaya gerek görmedim.
    Evet bende okumuştum. Aslında orjinal fitillerin köşelerinde kullandıkları bir malzeme var içi dolgulu kauççuk benzeri bir malzeme. Hatta bilgisayarlarda sıvı soğutma kurarken akrilik boruları sıcak hava tabancasıyla ısıtıp bükerken yapısı bozulmasın diye kullandığımız malzeme ile aynı ama uzun metrajlısını bulamadım. O malzeme uzun süre elastikiyetini kouyor.

Şu malzeme:

Barrow Silicone 8mm / 10mm / 12mm / 14mm silicone rods water cooling system computer hard tube bending equipment-in Fans & Cooling from Computer & Office on AliExpress

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sasuta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet bende okumuştum. Aslında orjinal fitillerin köşelerinde kullandıkları bir malzeme var içi dolgulu kauççuk benzeri bir malzeme. Hatta bilgisayarlarda sıvı soğutma kurarken akrilik boruları sıcak hava tabancasıyla ısıtıp bükerken yapısı bozulmasın diye kullandığımız malzeme ile aynı ama uzun metrajlısını bulamadım. O malzeme uzun süre elastikiyetini kouyor.

Şu malzeme:

Barrow Silicone 8mm / 10mm / 12mm / 14mm silicone rods water cooling system computer hard tube bending equipment-in Fans & Cooling from Computer & Office on AliExpress
    Hortumdan daha iyi gibi bu çünkü içi hortum gibi boş değil. Kolay kolay birşey olmaz gibi.
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sonax ' ın dalgametresini aldım . 100 ml imiş

bi geldi ayakkabı boyası kadar , havalar biraz ısında uyguluyayım bakayım.
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de aldım konudan aklıma geldi, fark ettim ki şu günlerdeki sıcak-soğuk değişimlerinde gıcırdıyor çaktırmadan, trim sesi sanıyorsunuz, sıkıp da sesler gidince anlaşılıyor. Şu fitilin içine sıkma olayı da cazip geldi, iki kutu aldım o yüzden, basıcam spreyi basıcam spreyi :P

F.Esen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben kendim fitil üreticisiyim arkadaşlar epdm dediğimiz ürün piştikten sonra hiç bir ürünü içine kabul etmez buda demek oluyorki ömrünü uzatmaz ancak silikon benzeri yağlı ürünlerle gıcırtıyı sesi kesersiniz buda uzun vadede fitilin ömrünü kısaltır. Piyasadaki bakım ürünlerinin bir çoğu aslında plastik aksamların bakımı içindir. Kauçuk ve sünger olanlar için değildir.
    imza...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı F.Esen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben kendim fitil üreticisiyim arkadaşlar epdm dediğimiz ürün piştikten sonra hiç bir ürünü içine kabul etmez buda demek oluyorki ömrünü uzatmaz ancak silikon benzeri yağlı ürünlerle gıcırtıyı sesi kesersiniz buda uzun vadede fitilin ömrünü kısaltır. Piyasadaki bakım ürünlerinin bir çoğu aslında plastik aksamların bakımı içindir. Kauçuk ve sünger olanlar için değildir.
    peki ne yapabiliriz ?
    sonax aldık yanlışmı yaptık ?
    médiocrité partout

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Würth aldım gıcırdamayan fitiller gıcırdamaya ses yapmayan trimler ses yapmaya başladı, aman uzak durun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    UStam,

Ford Mondeo aracım var. 2009 model. 10 yaşında araba. Fitiller haliyle ezilmiş. Yenisini alsam dünya para. Çakma taktırsam o da dünya para, Her kapıya 2 sıra koymuş Ford bir içe bir dışa.
    Bana ne önerirsin. Rüzgar sesini nasıl azaltırız? Fitillere ne yapabiliriz?
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

sasuta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu fitillerin köşelerinde kullanılan fitil benzeri dolgu malzemesinden metraj olarak var mı?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler