User Tag List

Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon
77 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: ziyaret ettiğim 3 farklı detay uygulama noktasındaki şaşkınlığım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    136 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O işler 2008de bitti yav
    2008den beri dışarıda 5-6 kere çook çok bilindik hatta bu işleri bana öğreten firmada farklı dönemlerde yıkatma gafletinde bulundum, o firma bile her sene bir tık kötüye gitmeyi başardı, hatta türkiyeye getiren firma da arkadaşımındı facebooktan da yazıp derdimi anlattım. O günlerden beri de sadece kendim yıkıyorum sinir stres sahibi olmuyorum hatta meditasyon gibi oluyor

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Nereler olduğunu bende merak ettim.

ALPER-VNS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mertxx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son günlerde Instagram da reklam olarak bu tarz ama daha küçük ve tanınmamış yerlerin kampanyaları çıkıyor önüme , seramik te dahil 500 lü rakamlara yapılıyor bu uygulamalar. Kafam çok karışık beyler, parasını bir yana koyuyorum kime güveneceğimizi şaşırdık artık. Kaldı ki parayı da kolay kazanmıyoruz.
    500lü fiyatlara seramik olması mümkün değil zaten. Nasiol zr53 bile 300 lira olmuş. Bunun polisaj aşaması var işçiliği var. Ha çizikler alınmasın yalandan yıkama çizikleri biraz alınsın üzerine de basalım çin malı seramiği parlasın yeter derseniz olur. Forumda da bilinen insanlar var bu işleri yapan onları tercih edebilirsiniz ama ucuz olmayacaktır.

enesy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende Anadolu yakasında zincir marka şubesi , çıkışında yanlamanın farz olduğu s2000 le sıfır çizmenin vacip olduğuyerde bir kere sözümona detailing yaptırdım , az para da vermedim.( mükemmel iş çıkmayacağını tahmin edebiliyordum @racer Canowax yakın dostumdur ama ticari bir durum vardı o kurumla )

Mahalle arasında fırçayla araba yıkayan 60 yaşındaki komşum senin arabada böyle dalga dalga bişeyler oluyor güneş vurunca dedi. Hareleri gidermek makine izlerini almak için bambaşka bir mesai gerekiyor.

Şimdi gidip onların bozduğunu başka yerde yaptıracağıma mı yanayım , verdiğim paraya mı vereceğim paraya mı yanayım arabanın ırzına geçilen boyasına mı yanayım.

Detailing tamamen lüks işidir, lüks te ucuza kaçılmaz. Tatlıbaktan her gün cevizli glikozlu baklava yiyeceğine 3 ayda bir imam çağdaş fıstıklı baklava yemek lazım.
    Arif Işık - Her Türlü Halı Kilim Travel

grkm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sektörün en içinden size tespitlerimi yazmak isterim. Uzun olacak vaziyet alınız

Temel problemimiz toplumsal kültür. Neden ? Çünkü yapılan işe gösterilen saygı ve değer toplumsal olarak Mavi Yaka iş statüsünde.

Bu neye sebebiyet vermekte ? Elalem denen gizli örgütün toplum üzerindeki baskısına. '' Falanca hanımın oğlan da o kadar okudu oto yıkamacı olmuş '' gibi. Ülkemiz yapılan işi tanımıyor.

Son 5 yıla kadar tablo böyleyken yeni, vizyoner ve dinamik girişimciler bu tabuyu yıkmaya, sosyal medya sayesinde de pek çok anlamda kültürel bir akım başlatmayı başarabildi. Bu akımın global adı '' DETAILING '' oldu. Çoğunluğu müşteriyken aldığı hizmetten hoşnut olmayan kişilerin kurduğu girişimler zaten ülkenin her bir yanına kadar adını duyurmayı başarmış girişimler olarak devam etti.

Bu Detailing sektörünün tedarik tarafında, online tarafında, hizmet noktaları tarafında ve hatta emekçisi tarafında bulunduğum için pek çok yönden size hak verdiğim doğru ancak bakış açınızı değiştirmeniz gereken şeylere de değinmek istiyorum ;

Ülkemizde yıkama ve yıkama personeli kolay kolay değiş(e)meyecek! Bunun büyük kısmı sosyo-ekonomik ancak EN Büyük sorumlusu da sensin. Neden mi ?

- Doğru ve kalitelisi yapıldığında hizmet olarak ucuz, beklenti olarak oldukça yüksek bir işlemin matematiğini yaptığında gözünde büyüyen '' 30-40-50TL asla yıkamanın bedeli değil şeklinde oluyor. Ben size şöyle söyleyeyim güzel bir yıkamanın minimum araç başı süresi 2 saat kadar oluyor fakat 2 Saatin karşılığında da ödenmesi gereken minimum bedel 150TL ve üzeri olmalı. Kaçımız vermeye razıyız ?

Bu bedeller müşteri tarafından ödenmeden kafası çalışan, biraz kültürlü ve vizyonlu TC vatandaşı işçinin 5bin TL maaş beklentisi + SGK + Yemek + Yol ve yan haklarını hiç bir işletme öde(ye)meyecektir. Bu yüzden Afgan mı Türkmen mi Özbek mi her kim karşındaysa onunla muhattap olmanın sebebi malesef sensin.

Kısacası hem maddi yönden sömürülen hem de hor görülen iş modeli olarak yıkama , yıkamacı sıfatının yan etkileri..

İşletme penceresinden baktığınızda ödenecek yüksek kiralar, alınması gereken ithal kaliteli ürünler ve iyi iş gücü. Bunların hangisinden kısıp yüksek ciro yapabilirsiniz ? İşletmeler yaşayabilmek ve kazanabilmek için sürümü seçip kalitenin düşmesini göze alıyorlar çünkü aracına gerçekten itina gösteren azınlık kitle. Sizler ise yalnızca şanslıysanız aracınıza güzel ve iyi işçilikle karşılaşacaksınız ancak yukarıda sıraladığım gerçekleri baz alırsak sebepleri gayet açık ve ortada.

Biz markamız ve oluşumumuzda Bir günde değişmeyecek bir kültürel etkileşimi bir kaç yılda değiştirebilmek üzere mücadele etmekteyiz. 5 yılda ülkemizde Detailing sektörünün geldiği ve geliştiği nokta oldukça olumlu ancak devlet tarafından hala 0 denetim, 0 ilgi ve 0 destek mevcut.
    Bu işletme modelinin her hangi bir denetim mekanizması olmadığı gibi küçük sermaye ile kurulabilen , çok karlı görünen, hızlı ve nakit döngüye sahip bir sektör olarak değerlendirilmesi de son derece yanlış. Yanlışı, yanlış reklamlarla destekleyen işletmeler ve teknoloji çağında hala elma ile armutu ayırt edemeyen tüketicinin varlığı da kötü işletmelerin doğmasına, büyümesine ve yayılmasına ışık tutuyor.

Kendi aracıyla kendi ilgilenen herkese saygım ve desteğim sonsuz. Bir kültür yaratmaya öncülük eden, buna bilgi, beceri ve tecrübemizle katkıda bulunmak manevi olarak inanılmaz tatmin edici ancak mevcut işletmeleri ve hatalarını ele aldığınızda iğneyi biraz da kendinize batırmalısınız.

Yardımcı olabileceğim herhangi bir şey olursa bana sormaktan asla çekinmeyiniz

Sevgiler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mertxx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son günlerde Instagram da reklam olarak bu tarz ama daha küçük ve tanınmamış yerlerin kampanyaları çıkıyor önüme , seramik te dahil 500 lü rakamlara yapılıyor bu uygulamalar. Kafam çok karışık beyler, parasını bir yana koyuyorum kime güveneceğimizi şaşırdık artık. Kaldı ki parayı da kolay kazanmıyoruz.
    böyle uygun fiyatlı yerler için detailfail diye instagram sayfası var bir göz atmanı tavsiye ederim

overblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı grkm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sektörün en içinden size tespitlerimi yazmak isterim. Uzun olacak vaziyet alınız

Temel problemimiz toplumsal kültür. Neden ? Çünkü yapılan işe gösterilen saygı ve değer toplumsal olarak Mavi Yaka iş statüsünde.

Bu neye sebebiyet vermekte ? Elalem denen gizli örgütün toplum üzerindeki baskısına. '' Falanca hanımın oğlan da o kadar okudu oto yıkamacı olmuş '' gibi. Ülkemiz yapılan işi tanımıyor.

Son 5 yıla kadar tablo böyleyken yeni, vizyoner ve dinamik girişimciler bu tabuyu yıkmaya, sosyal medya sayesinde de pek çok anlamda kültürel bir akım başlatmayı başarabildi. Bu akımın global adı '' DETAILING '' oldu. Çoğunluğu müşteriyken aldığı hizmetten hoşnut olmayan kişilerin kurduğu girişimler zaten ülkenin her bir yanına kadar adını duyurmayı başarmış girişimler olarak devam etti.

Bu Detailing sektörünün tedarik tarafında, online tarafında, hizmet noktaları tarafında ve hatta emekçisi tarafında bulunduğum için pek çok yönden size hak verdiğim doğru ancak bakış açınızı değiştirmeniz gereken şeylere de değinmek istiyorum ;

Ülkemizde yıkama ve yıkama personeli kolay kolay değiş(e)meyecek! Bunun büyük kısmı sosyo-ekonomik ancak EN Büyük sorumlusu da sensin. Neden mi ?

- Doğru ve kalitelisi yapıldığında hizmet olarak ucuz, beklenti olarak oldukça yüksek bir işlemin matematiğini yaptığında gözünde büyüyen '' 30-40-50TL asla yıkamanın bedeli değil şeklinde oluyor. Ben size şöyle söyleyeyim güzel bir yıkamanın minimum araç başı süresi 2 saat kadar oluyor fakat 2 Saatin karşılığında da ödenmesi gereken minimum bedel 150TL ve üzeri olmalı. Kaçımız vermeye razıyız ?

Bu bedeller müşteri tarafından ödenmeden kafası çalışan, biraz kültürlü ve vizyonlu TC vatandaşı işçinin 5bin TL maaş beklentisi + SGK + Yemek + Yol ve yan haklarını hiç bir işletme öde(ye)meyecektir. Bu yüzden Afgan mı Türkmen mi Özbek mi her kim karşındaysa onunla muhattap olmanın sebebi malesef sensin.

Kısacası hem maddi yönden sömürülen hem de hor görülen iş modeli olarak yıkama , yıkamacı sıfatının yan etkileri..

İşletme penceresinden baktığınızda ödenecek yüksek kiralar, alınması gereken ithal kaliteli ürünler ve iyi iş gücü. Bunların hangisinden kısıp yüksek ciro yapabilirsiniz ? İşletmeler yaşayabilmek ve kazanabilmek için sürümü seçip kalitenin düşmesini göze alıyorlar çünkü aracına gerçekten itina gösteren azınlık kitle. Sizler ise yalnızca şanslıysanız aracınıza güzel ve iyi işçilikle karşılaşacaksınız ancak yukarıda sıraladığım gerçekleri baz alırsak sebepleri gayet açık ve ortada.

Biz markamız ve oluşumumuzda Bir günde değişmeyecek bir kültürel etkileşimi bir kaç yılda değiştirebilmek üzere mücadele etmekteyiz. 5 yılda ülkemizde Detailing sektörünün geldiği ve geliştiği nokta oldukça olumlu ancak devlet tarafından hala 0 denetim, 0 ilgi ve 0 destek mevcut.
    Bu işletme modelinin her hangi bir denetim mekanizması olmadığı gibi küçük sermaye ile kurulabilen , çok karlı görünen, hızlı ve nakit döngüye sahip bir sektör olarak değerlendirilmesi de son derece yanlış. Yanlışı, yanlış reklamlarla destekleyen işletmeler ve teknoloji çağında hala elma ile armutu ayırt edemeyen tüketicinin varlığı da kötü işletmelerin doğmasına, büyümesine ve yayılmasına ışık tutuyor.

Kendi aracıyla kendi ilgilenen herkese saygım ve desteğim sonsuz. Bir kültür yaratmaya öncülük eden, buna bilgi, beceri ve tecrübemizle katkıda bulunmak manevi olarak inanılmaz tatmin edici ancak mevcut işletmeleri ve hatalarını ele aldığınızda iğneyi biraz da kendinize batırmalısınız.

Sevgiler
    he yani müşteri suçlu oldu şimdi? bak burda hemen hemen herkes bir ticaret ile uğraşıyor.ben de mesela karlılıktan çok memnun değilim ama müşteriye aynı şekilde hizmet vermek zorundayım.30 senelik bir işletme işletiyorum ve şu an eski karları yakalamam mümkün olmasa bile bunu müşteriden çıkaramam. o sadece hizmet almaya gelir.ve memnun kalması gerekir. o yüzden müşteri iğneyi filan kendine batıramaz. gücün yoksa yapmayacaksın bu işleri.zaten şu anda tüm sektörlerde ben bu işten para kazanacağım mantığı ile mantar gibi açılan bir sürü işletme var ve bunlar para kazanamadığı gibi müşteriyi de üzüyor.bakın ben 46 yaşındayım ve şu an ne işi açarsanız açın eskiden kazanılan paraları kazanamazsınız. çünkü devlet sizi heryerden yakalamış durumda.işçilik,malzeme vergi kira ürün maliyeti derken iş bir noktadan sonra içinden çıkılmaz noktaya geliyor.o yüzden bir işyeri açarken çok para kazanacağınızı hayal etmeyin. küçük ölçüde en az personel ile gerekirse az iş yaparak ama müşteriyi memnun ederek ayakta kalmaya çalışmalısınız.
    komançero garage

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu noktada bir optimum nokta olmalı, en az 1 saat yıkanan araç için bir personel en fazla 5-6 araç yıkayabilir, o personelin aylık 4.000 tl masrafı var asgari ücretten, ayda 25 gün çalışsa günde 160 tl ye geliyor yani yıkama başına nerdeyse 30 tl sadece işçilik.. daha malzemesi, dükkan kirası ve dükkan giderleri hariç, onları da koysak 50-60 tl ye geliyor... yani dükkanın full çakılı yıkama yapması lazım bu arada... maliyetler ortadayken 30 tl gibi bir rakama yıkama yaptırdığımızda, bir yerlerden kırpılıyor olması lazım bunu bilmek lazım... 30-40 tl az bir rakam mı peki yıkama için? ksinlikle değil, müşteri olarak 50 tl bile verdiğimizde kaliteli hizmet alamıyoruz bu nedenle... çoğu yer yıkama yapmak istemiyor, detailingden para kazanalım istiyor da, biz de her ay aracı detailinge sokamayız... eskiden yıkamacıya gittiğimizde en az 2-3 tane arkadaşa denk gelirdik, güzel muhabbet olurdu, genelde sahibi de arkadaşımız olurdu çok ses etmezdik açıkçası ama o zamanlar da aman aman memnun olmazdık... çok çok zor bir sektör bence, hem işletmeye hak veriyorum hem de müşteriye...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dış yıkama işinin tamamen robotlar ile olması gerekiyor bence. Hatta şu dokunmadan yıkayıp kurutan blackbox mu ne var. Onu kostik olmayan bir şampuan ile gerekirse 2 kere çalıştıracak şekilde çalışsa nasıl olur sonuç.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

overblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dış yıkama işinin tamamen robotlar ile olması gerekiyor bence. Hatta şu dokunmadan yıkayıp kurutan blackbox mu ne var. Onu kostik olmayan bir şampuan ile gerekirse 2 kere çalıştıracak şekilde çalışsa nasıl olur sonuç.
    En son 2 sene önce sonax bayisinde 1 saat bekledim 70 lira da para verdim afedersiniz b.k gibi araba yıkadılar. Bu da bagaja kova ve yıkama malzemesi koymama vesile oldu. Şimdi gece saatlerinde kendin yıkama yapabildiğin istasyonlara gidiyorum. Adamların sadece tazyikli suyunu ve elektirik süpürgelerini kullanarak kendim temizlik yapıyorum.Elin afganı'na suriyelisine araba teslim etmekten iyidir.
    komançero garage

enesy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir kaç ay önce bursa ya taşındım. Burada self servis yıkama kültürü var. Çok memnunum kendim yıkamaktan.

İstanbul da benzincilerde vs çok nadir yerde kendin yıkamana izin veren sistem var.

Burada baya dükkan dükkan yıkama gezerek bir arkadaş ile tanıştım kafama uygun ama o da yıkama yapmama , randevu ile tanıdıklarına araçtan detling den yıkamadan anlayan insanlara yıkama yapma noktasına butik olma npktasına gidiyor.

Müşteri olarak baktığımızda da 50 liralar 60 liralar yıkama için çok büyük paralar. Bu devirde yatarak bile kazansam 5 dakika sonra kirlenmeye başlayan araca o paraları vermeye içim elvermiyor.
    Arif Işık - Her Türlü Halı Kilim Travel

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende 40 tl ye yıkatıyorum güzel yıkıyorlar ama koyuyor yinede. o yüzden fırsat oldukça birader ile birlikte yıkıyoruz. O bile benzincide 8 tl ye falan geliyor para olarak. Malzeler ayrı tabi

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    titiz adam olup yıkatma istiyorsan düzgün yerlere gitmek gerekecek. Düzgün yer de = yüksek meblağ bundan kaçış yok maalesef. En son avm içerisinde bir yere sordum 45TL dedi iyi günler dileyip sonraki gün self servis yıkamaya kendim yıkamaya gittim.

45TL versem de eksik bir iş görebilecektim muhtemelen. Kendim yıkadım eksik yapsam bile kendim yaptığım için çok da umrumda olmadı mesela.

seramik için güncel fiyat vermek gerekirse Paddock detailing sıfır araç için 2800TL'ye seramik yapıyor. Kullanılmış araçta bu meblağ daha da yukarı çıkıyordur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Taze taze yazayım. Para kolay kazanılmıyor ama her şeyin bedeli var. Her aracıma detailing yaptırıyorum. Ama 2 sene bile buluyor bu süre. Dedemin aracı sürekli kapıda yatar, ***** toz toprak toz oturmuş üstüne. Oğlum memlekete gidicem araba çok kötü bir pasta cila yaptıralım dedi. 600 700 lü rakamları duyduğunda aman aman sanayide bir pasta yaptırayım dedi bu sefer ben aman aman dedim �� adam emekli yıl boyu para biriktirir köyüne gider gelir, para sıkıntı. Benimde malzemelerim var ama elle zor bu işler kil de almıştım. Öğlen saldırdım arabaya 4 saatte çift kova yıkadım kille temizledim, hızlı cila ve wax attım, motorda temizledim. Sonuç elim kolum kalkmıyor ama sonuç tertemiz oldu araba. En az 500 liralık işi yaptım... keşke fırsat olsa hep yıkayabilsem ama zaman ve imkan olmayınca yıkamacılara mecburuz ve hakkı ile işini yapan mekan kalmadı. İşletme sahipleride haklılar tabi masraflar çok ama bizim esnaflarımızda patronculuk çok var işinin başında dursalar işler daha kaliteli yürür.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben nefret ederim hayatta yıkamam araba. Belki bu güne kadar 3 kere yıkamamışımdır. Güzel yıkıyorsa 50 TL de verebilirim. Kışın gitmem de yağmur ihtimali yokken bahar ve yazın giderim. Titiz ve detaylı bakmıyorum ama kabasını bile kötü yıkıyorlar. Su değmeyen, çamurun çıkmadığı kısımlar olan yıkamalara 30-35 veriyorum o sinir bozuyor.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Jant temizleyici lastik parlatıcı bide süngerim olsun shellde 9 tl ye arabamı yıkarım en kral yıkamacıyada gitsem benim gibi yıkayamaz net Corona yüzünden çok bakımsız önce sağlam bir dış yıkama planlıyorum içini bi ara temizlemiştim zaten bide kavun kokusu koydum çok güzel kokuyor sonra üşenmezsem kaliperleri sarıya boyicam sonrasında da elle bi cila attım mı miss gibi olur

mertxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı grkm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Sevgiler
    Sayın Detailbox yetkilisi,

Çuvaldızı kendime batırmam bu konuda çünkü "sensin" olarak bahsettiğiniz kitle içinde kendimi görmüyorum. Ancak mesleğiniz ile ilgili belirttiğiniz gerçekleri de kabullenmemek doğru olmaz. Buna rağmen siz de takdir edersiniz ki bu sektörde yer etmiş kişi ve kurumların sosyal hesaplarında ayna gibi görünen lüks araçların işçiliğine kanıp yerinde gördüğünüz muamele gerçekten içler acısı. Benim aracımı zaten yıkattığım çok güzel bir yıkamacım var. Orada da Türkmen kardeşlerim çalışıyor ki ben deniz de 7 yıl Türkmenistan 'da çalışıp ekmek kazanmış biriyim onlar benim kardeşlerim. Bu yıkamacıda arabam istediğim gibi yıkanıyor ,her araç kurulanırken bez ile ulaşılamayacak yerler mutlaka hava tabancası ile hava tutularak kalan sular giderilip kurulama yapılıyor. İstersem hızlı cila püskürtüp o şekilde cilalayıp ikinci üçüncü kez yıkanıyor. Ben buraya 40 TL. iç dış için ödüyorum, 10 TL. de arabamla uğraşan personele de bahşiş veriyorum. Her seferinde de beni çok güzel karşılıyorlar. Benim belirtmek istediğim ülkenin halinden de anlaşılacağı gibi balık baştan kokuyor.

Bu konu içerisinde sizin anadolu yakası uygulama merkezinizi öneren arkadaşlar var. Dikkate alıp geleceğimi ve görüşlerimi burada açık açık yazacağıma emin olabilirsiniz. Avatarımdaki araç ile geleceğimden beni kolay tanırsınız.

Saygılar sevgiler bizden,
    MagicPerformance

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Detailing bu kadar ayağa düştüğü için çoğu gerçek detailingçiler mesleğe küstü.

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    detailing olayı ülkemizde şuan benin gözlemlediğim, eskiden çokça gördüğümüz korsan cd korsan kasetçiler gibi oldu. ozamanda bi kayıt makinası alan bi cd yazıcı alan bu işe giriyordu.

alışveriş merkezine gidiyorsun beklerken araba yıkansın istiyorsun, adam arabanızın rengi solmuştan giriyor karşılamaya

nano yapayım diyor soruyorum malzeme ne NXT 2.0 cenereyşın. kaç gün kalmalı biz 5 kişiyiz 3 saate biter diyor.

kaliteli iş yapanlar ahlaklı olanlar üstüne alınmasın. muhtemelen yazdığım kitle onlarında canını sıkıyordur.
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler