User Tag List

Sayfa 4/5 İlkİlk ... 2345 SonSon
77 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: ziyaret ettiğim 3 farklı detay uygulama noktasındaki şaşkınlığım

overblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gokhankenar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hürriyet te Acar oto yıkama var. Orayı da tavsiye ederim. vatan oto yıkamada su 120 sn acar da 180 sn. ve acar da 12 araçlık yıkama alanı var yanlış saymadıysam. Dün gece oraya gittim araba yıkamaya epey beğendim. Bir deneyin derim
    nilüfer'de ki vatan oto yıkama küçük sanayinin üçevler tarafında olan mı?
    komançero garage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı overblack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nilüfer'de ki vatan oto yıkama küçük sanayinin üçevler tarafında olan mı?
    Aynen

ByKazim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gokhankenar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hürriyet te Acar oto yıkama var. Orayı da tavsiye ederim. vatan oto yıkamada su 120 sn acar da 180 sn. ve acar da 12 araçlık yıkama alanı var yanlış saymadıysam. Dün gece oraya gittim araba yıkamaya epey beğendim. Bir deneyin derim
    Not aldım hocam bir de orda yıkayıp bakarız

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle geçmiş olsun diyelim size. Ben de forumları okuyarak, genellikle yabancı videoları izleyerek ve ülkemizde bana göre kaliteli olduğunu düşündüğüm detaycıyı takip ederek detay işini öğrendim. Markalı yerlerden çok butik olarak iş yapan yerleri tavsiye ediyorum. Ve kesinlikle 5 saatte iç dış detaylı temizlik + PASTA+cila yaparız abi diyen yerlere uğramayın. Kendim 87 model 131'e polisaj + motor temizliği yaptım. Sadece maskeleme 1 saat sürdü ki çok özenmeden yaptım.

R.S.C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bi ara tavuk dönerciler vardı her yerde, sonradan çiğ köfteciler şimdide araba yıkamacılar...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SekoLive Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    detailing olayı ülkemizde şuan benin gözlemlediğim, eskiden çokça gördüğümüz korsan cd korsan kasetçiler gibi oldu. ozamanda bi kayıt makinası alan bi cd yazıcı alan bu işe giriyordu.

alışveriş merkezine gidiyorsun beklerken araba yıkansın istiyorsun, adam arabanızın rengi solmuştan giriyor karşılamaya

nano yapayım diyor soruyorum malzeme ne NXT 2.0 cenereyşın. kaç gün kalmalı biz 5 kişiyiz 3 saate biter diyor.

kaliteli iş yapanlar ahlaklı olanlar üstüne alınmasın. muhtemelen yazdığım kitle onlarında canını sıkıyordur.

aynı olay arkadaşımla başımıza geldi
    yer:ist/ Florya Aqua avm otoparkı araç yıkama bölümü
    arkadaşım aracına çok özenmez (özense avm de yıkatmaz gerçi) lux bir Coupe sahibi.
    aracı verme dememe rağmen yıkanması için bırakırken adam kılcal çizikler var önümüz kış su kayar çamur tutmaz boya koruma yapalım vs diye 3 basamaklı bir sayıya araca uygulama yapmayı teklif etti.cam su kaydırıcılar vs.
    aaa dedim bugün versek ne zaman alırız? abi 3-4 saate biter kalabalığız elimde araba yok diyor.
    yıkama sırası olmuş 15 araba yıkama için 2.5 saat süre verdi yemek yedik vs uygulama için 3-4 saate biter diyor.!
    arkadaşı zar zor çıkardım ordan.
    bilmeyen adam için kanması çok kolay.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben bir kere aracımı bir mekana götürdüm sadece tek bir bez kullanıyorlardı aracın dışını tekerleri jantları aracın içini torpido direksiyon allah ne verdiyse o bezle sildiler. Daha tövbe ettim malzemeleri alıp kendim yıkıyorum aracı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mevcut ekonomik kosullar altinda iscilik malzeme ve isletme giderleri eklenince btuik yikama yapan mekanlar yani tek tek arac kabul eden ve 1.5 saatten az surmeyen yikamalarda odenecek tutar 40-50TL gibi rakamlar ile pek surdurulebilir olmuyor. No name gocmen isci ile memnun olan kesim de olabilir sonucta beklentiler farkli ve kisiden kisiye gore degisiyor.Ben aracimi 100Tl ye yikatiyorum ama Gyeon, Fraber ve ValetPro malzemeler kullaniliyor iscilik yerinde ve guven hissi yaratiyor.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Otopark varken arada yıkama yapıyordum bende.

İş dışarıdan ne var cnm su tutuyor gibi görünse de değil aslında.

Yıkamacıda çalışan kitle genel olarak bir baltaya sap olamamış günlük iş peşinde koşan akşama 2 bira parası çıksın tarzda arkadaşlar. Türkler genel olarak çalışmıyor çünkü maçaları yemiyor bu kadar çalışmaya. Çünkü kolay yoldan parayı bulma doğuştan default olarak DNA da mevcut.
    Maliyet hesabı yapsam uzun sürer şimdi ama şunu net söylerim kusursuz derece de hizmet istenilen yerde maliyet çok ciddi şişer.

Hizmet alıcısı da o rakamı asla ödemez.

Bu konuyla ilgili olarak en güzel şey yapabiliyorsan kendin yapmak. Hatta sakarya da böyle bir tesis kurmayı düşündük ama geri dönüş maliyeti (kira kaynaklı) çok uzun oslupu için vazgeçtik. Mevcutta böyle bir yer var ama işletme sahibi ile görüşme fırsatım olmadı ki görüşsek bile mali verilerini paylaşmak istemez haliyle.

İş temelinde arz ve talebi doğru fiyat ile bir arada sunamayan bir iş.

30 40 50 neyse verip olduğu kadar diyeceksin ya da bezi alıp yıkayacaksın.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Otopark varken arada yıkama yapıyordum bende.

İş dışarıdan ne var cnm su tutuyor gibi görünse de değil aslında.

Yıkamacıda çalışan kitle genel olarak bir baltaya sap olamamış günlük iş peşinde koşan akşama 2 bira parası çıksın tarzda arkadaşlar. Türkler genel olarak çalışmıyor çünkü maçaları yemiyor bu kadar çalışmaya. Çünkü kolay yoldan parayı bulma doğuştan default olarak DNA da mevcut.
    Maliyet hesabı yapsam uzun sürer şimdi ama şunu net söylerim kusursuz derece de hizmet istenilen yerde maliyet çok ciddi şişer.

Hizmet alıcısı da o rakamı asla ödemez.

Bu konuyla ilgili olarak en güzel şey yapabiliyorsan kendin yapmak. Hatta sakarya da böyle bir tesis kurmayı düşündük ama geri dönüş maliyeti (kira kaynaklı) çok uzun oslupu için vazgeçtik. Mevcutta böyle bir yer var ama işletme sahibi ile görüşme fırsatım olmadı ki görüşsek bile mali verilerini paylaşmak istemez haliyle.

İş temelinde arz ve talebi doğru fiyat ile bir arada sunamayan bir iş.

30 40 50 neyse verip olduğu kadar diyeceksin ya da bezi alıp yıkayacaksın.
    avrupada yıkama değil de tamirhane tarzı kiralama olayı var. yeri olmayanlar için çok mantıklı. tabi bir de orda işçilikler pahalı olduğu için bu şekilde araç bakımı yapanlar için mantıklı bir seçenek oluyor. lift kiralıyorsun kullanacağın araç gereci kiralıyorsun yapıyorsun.

Yıkama işi için ise benzinliklerin yaptığı zaman ayarlı yıkama olayı lazım made in Konya

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    avrupada yıkama değil de tamirhane tarzı kiralama olayı var. yeri olmayanlar için çok mantıklı. tabi bir de orda işçilikler pahalı olduğu için bu şekilde araç bakımı yapanlar için mantıklı bir seçenek oluyor. lift kiralıyorsun kullanacağın araç gereci kiralıyorsun yapıyorsun.

Yıkama işi için ise benzinliklerin yaptığı zaman ayarlı yıkama olayı lazım made in Konya
    Yaşadığım yerde sürekli yıkattığım istasyon vardı orası da self yıkamaya geçti. Yine eve 1 km mesafede böyle bir istasyon var

2 TL köpük 1 TL su şeklinde çalışıyor. Köpük ve su ile olabildiğince temizliyorum, sonra gelip evde bir tur da üstünden içme suyu ile geçip kuruluyorum.

Bu beni tatmin ediyor, ama hare' ye çiziğe tahammülü olmayan adamı kahreder. Ben öyle kusursuzluk beklentisi içinde olmadığım için üzülmüyorum esasında.

Biraz para çokomel olayı biraz da doğru yeri bulma olayı.

Şunu da es geçmemek lazım "devamlı" müşteri olduğunuz yerde genel olarak daha iyi ürün ve hizmete ulaşıyorsunuz.

En basiti kasaptan bir ürün istiyorum, tezgahta var. Abi yarın gel diyor mesela.

Ya da pazarda sabit bir alışveriş yaptığımız yer var x ürün istiyorum ondan sana vermeyelim diyor.

ama o ürünler ben gittikten sonra birine satılıyor haliyle. (Adam da satmak zorunda ona da bir eleştiri getiremiyorum)

S1NAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benzinliklerdeki köpükler kostik sularıda genelde kireçli olduğu için bence pis kalması daha hayırlı olur diye düşünüyorum. Detailing konusunda da bu işi hakkıyla yapan yerler istanbulda F&F izmirde hardcore garaj ankarada dby benim takip edipte işlerini beğendiğim yerlerden bazıları.
    The Best or Nothing

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maliyetler yüksek. Her geçen gün daha da yükseliyor.
    İsimli dükkandan ziyade butik olarak bu işi yapan yerlerden daha güzel hizmet alabilirsiniz. Ben de araca yeni uygulama yaptırdım. Nerede düzgün yıkatırım da sürekliliğini sağlarım diye düşünüyorum.
    En kötü kova, sabun ve süngeri alıp bir yıkamacıya gideceğim. Kabul eden olursa su tutturup kendi sabunumla yıkayıp onlara durulatacağım. Sonra yine kendim düzgün bezle kurularım.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İsimli dükkandan ziyade butik olarak bu işi yapan yerlerden daha güzel hizmet alabilirsiniz. Ben de araca yeni uygulama yaptırdım. Nerede düzgün yıkatırım da sürekliliğini sağlarım diye düşünüyorum.
    En kötü kova, sabun ve süngeri alıp bir yıkamacıya gideceğim. Kabul eden olursa su tutturup kendi sabunumla yıkayıp onlara durulatacağım. Sonra yine kendim düzgün bezle kurularım.
    Uygulama yaptırdın madem çift kova + yıkama eldivenine geç daha da önemlisi kaliteli bir kurulama havlusu al Ömer

yoksa paran da harcanan emek de boşa gider

Tabii nerede yaptırdın bilmiyorum, arabanda kesinlikle hiç çizik kalmadığını varsayıyorum yeni boyadan çıkmışçasına. meguiars'ta yapıldıysa çok kasmana gerek olmaz

sonrasında self servis benzinlikte yıkasan da olur. kireçli su falan abartılı olmadıkça dert değil gece yıkarsan, üzerinde kurumadan sen kurulayıp devam edeceksin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uygulama yaptırdın madem çift kova + yıkama eldivenine geç daha da önemlisi kaliteli bir kurulama havlusu al Ömer

yoksa paran da harcanan emek de boşa gider

Tabii nerede yaptırdın bilmiyorum, arabanda kesinlikle hiç çizik kalmadığını varsayıyorum yeni boyadan çıkmışçasına. meguiars'ta yapıldıysa çok kasmana gerek olmaz

sonrasında self servis benzinlikte yıkasan da olur. kireçli su falan abartılı olmadıkça dert değil gece yıkarsan, üzerinde kurumadan sen kurulayıp devam edeceksin
    Uygulamayı Rıdvan'la Gökhan yaptı sağolsunlar. Silikonlu ürün kullanmadık. Şuan çizin yok denecek kadar az. Görmek için detaylı incelemek gerekiyor. Hepsinin yok edilmesini istemedim gereksiz yere boyayı inceltmeyelim diye. Gerekli olursa 1 sene sonra tekrar uygulama yaparız.

Kurulama ve cam silme için güzel bezlerim var. Şampuan alırım hanımın temizlik kovasına da el koyduk mu tamam bu iş. Suyu temiz ve rahat çalışabileceğimiz güzel bir yer bulmak gerekli sadece
    Konu Ome_RS tarafından (14-07-2020 Saat 10:45 ) değiştirilmiştir.

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uygulamayı Rıdvan'la Gökhan yaptı sağolsunlar. Silikonlu ürün kullanmadık. Şuan çizin yok denecek kadar az. Görmek için detaylı incelemek gerekiyor. Hepsinin yok edilmesini istemedim gereksiz yere boyayı inceltmeyelim diye. Gerekli olursa 1 sene sonra tekrar uygulama yaparız.

Kurulama ve cam silme için güzel bezlerim var. Şampuan alırım hanımın temizlik kovasına da el koyduk mu tamam bu iş. Suyu temiz ve rahat çalışabileceğimiz güzel bir yer bulmak gerekli sadece
    Göztepe Class' a yakınsan öneririm. 15' den fazla self servis yıkama yeri var kimse gelip karışmıyor. Hem arada forum üyeleri de denk geliyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Göztepe Class' a yakınsan öneririm. 15' den fazla self servis yıkama yeri var kimse gelip karışmıyor. Hem arada forum üyeleri de denk geliyor
    Tuzla'dayım ben. Bayağı uzak mesafe

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biz Oğuzhanla velibaba Aytemiz de yıkıyoruz yeri müsait fakat bu tip yerlerdeki su çok kireçli oluyor camları bu seferde sirke ile silmek gerekiyor

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Göztepe Class'a yakınsan orada kendin yıkayabilirsin Kendine köpük yapan el pompası ve flowey'nin ön yıkama şampuanı alırsın. Ön yıkama ile kirlerin çoğunu akıtıp ardından da çift kova yöntemi ile yıkarsın.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler