User Tag List

9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Oto yıkama makinesi

brs852 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Oto yıkama makinesi

Evimin önünde araç yıkamaya müsait yerim var çok profesyonel olmasada bir yıkama makinesi almak istiyorum internette 400-500 lira civarında makineler var hemen hemen hepsi kovadan su çekiyor ama kendinden hazneli olanları var mıdır suyu makinenin içine koysak oradan kendi işini görse böyle bir model yoksa mecbur kovadan su çekenlere yöneleceğim var mıdır önerisi olab acaba ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İçine su doldurup kullanabildiğiniz tek makina Bosch Fontus var diye biliyorum ülkemiz şartlarında fakat çok yüksek beklentide olmamak lazım fiyatına göre gereksiz olarakta görebiliriz.
    Su içerisinden çektirerek hiç deneyimlemedim bu tarz kurulacak makinalar tercihiniz olacaksa metal pompalı modellere yönelmenizi tavsiye ederim,verimli bir amatör yıkama makinası minimum 130-140 bar tercih edilmeli diye düşünüyorum kendi adıma.Değerlendirirken göz önüne almanızda fayda var.

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yıllar önce karcher k2 basic almıştık hala kullanıyoruz işimizi görüyor. Foam lance köpük başlığı da var. Tavsiyem tekelerkli olsun. K2 basicte kovadan çekiyor ama kullanmadık denemek dışında. Hortumu musluğa bağlıyoruz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    karcher k3 kullanıyorum 30 litrelik çeşmeli bidon ettim çeşme kısmından 1 metrelik bahce hortumu ile çekiyor makinanın basıncı bir tık daha güçlü oluyor 30 litre su ile ön yıkama+foam lance ön temizlik+duruma cok rahat hb aracı temizliyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı canatakann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçine su doldurup kullanabildiğiniz tek makina Bosch Fontus var diye biliyorum ülkemiz şartlarında fakat çok yüksek beklentide olmamak lazım fiyatına göre gereksiz olarakta görebiliriz.
    Su içerisinden çektirerek hiç deneyimlemedim bu tarz kurulacak makinalar tercihiniz olacaksa metal pompalı modellere yönelmenizi tavsiye ederim,verimli bir amatör yıkama makinası minimum 130-140 bar tercih edilmeli diye düşünüyorum kendi adıma.Değerlendirirken göz önüne almanızda fayda var.
    kendinden hazneli bende bulamadım dediğiniz ürününde pek satışı yok gibi bende artık kovadan çekenlerden alacağım çokta bir beklentim yok su tutalım çamuru gitsin yeter

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eğer yeriniz müsaitse 30-40 litrelik deterjan bidonları var. Hem temiz bir görüntü olur hem de stokta suyunuz olur. Ben 10 yıl önce karcher k2 aldım. Halâ kullanıyorum. Yakın zamanda babama k3 aldık. O bi tık daha güzel ve deterjan haznesi mevcut. Benim size tavsiyem makineyle birlikte foam lance da alın. Ön yıkama + çift kova yöntemi ile k2. nin basıncı bile yeterli oluyor bana.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı immortalboss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer yeriniz müsaitse 30-40 litrelik deterjan bidonları var. Hem temiz bir görüntü olur hem de stokta suyunuz olur. Ben 10 yıl önce karcher k2 aldım. Halâ kullanıyorum. Yakın zamanda babama k3 aldık. O bi tık daha güzel ve deterjan haznesi mevcut. Benim size tavsiyem makineyle birlikte foam lance da alın. Ön yıkama + çift kova yöntemi ile k2. nin basıncı bile yeterli oluyor bana.
    Musluklu bidon alıp kullansak her makine çalışır mı bu şekilde yoksa herhangi bir özelliği olması mı gerekiyor

Rockford - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı brs852 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Musluklu bidon alıp kullansak her makine çalışır mı bu şekilde yoksa herhangi bir özelliği olması mı gerekiyor
    Makinenin durgun sudan cekme ozelligi olmasi lazim. Kovada yada musluklu bidonda olmasi en fazla hortum montajini farkettirir her iki yonteminde basinci yoktur. Sebeke suyu basincla geliyor.

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı brs852 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle. Durgun sudan çekme özelliği olursa olur. Musluklu bidon + çeşme iş görür. Çok az su harcıyor zaten.

İlacınız bu. Küçük bir çevirici ile gayet kolay monte edilir. Not: Babam gibi üst kapağı açmayı unutmayın su çektirirken.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler