Markanın birkaç ürününü kullanmıştım. Hızlı cilası ve lastik parlatıcısı fena iş çıkarmamıştı. Bu seferde şampuan için video çekmek istedim. Zira, şampuanı defalarca denedim ama en sonunda Volvo'nun tertemiz ve cilasız yüzeyinde de denedim. Ve aşağıda belirttiğim hususlardan iyice emin oldum.

Kıvamı yoğun olan bir ürün. Ölçeklendirmeyi kapağı ile yapabiliyorsunuz. Önerilen hesaba göre 15lt suya 7,5 kapak şampuan eklemem gerekirken ben o buçuklarla uğraşamam diyerek 8 kapak yani 30ml ürün döktüm. Kapak oldukça küçük ve ürün yoğun kıvamda o nedenle de bazen kapaktan ürünü taşırabildiğiniz gibi kapak içinde de biraz ürün kalabiliyor. 30ml ürünü kovaya dökmeden önce de ters ışıkta pH ölçümü yaptım. Önce 7 ile 8 arasında diye algıladım ama dikkatli bakınca pH 9'a daha yakın olduğunu anladım. Bu arada, kokusu var ile yok arasıdna biryerlerde. Ürün yoğun ama suda kolay çözülüyor. İlk etapta tatmin edici bir köpük sağlıyorsa da 2-3 panel sonrasında köpük azalıyor.

Herşey buraya kadar idare eder derken, önerilen miktar ile malesef ne hidrofobik ne de hidrofilik etkinin oluşmadığını gözlemledim. Kova kullanımı ile yüzeyi hidrofobik hale getirebilen şampuan kullanmıştım. Mesela Arexons'un ürünü ölü ve bakımsız boyada bile yüzeyi hidrofobik hale getirebilmişti. Onun sarfiyatı bu ürüne göre biraz fazlaydı ama kutuda önerilen miktarı kovaya dökmüştüm ve sonuç beklentimi karşılamıştı.

Tabi birde Soft99'un ilginç şampuanlarını da kullandığım için böyle yoğun kıvamda ürünün güzel iş çıkarabileceğini düşündüm ama malesef olmadı.

Neyse efem videoyu izlemek isteyenler için aşağıya bırakıverdim
Brillantcare Auto Shampoo Wasch&Wachs - YouTube