User Tag List

9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Fra-ber 6for1 Incelemesi

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Fra-ber 6for1 Incelemesi

Hafta içi ve malumunuz kısıtlamalar yüzünden de hafta sonu otomobil yıkayamam nedeniyle ne yapsam ne etsem diye düşünürken Fra-ber 6 for 1 ürününü kullanayım dedim.

Cycle gibi bu ürün içinde video çekeceğim ama şimdiden konusunun olmasını istedim.

Ürün nedir ne değildir kısaca yazayım.

Ürünü boyalı yüzeyde, sert yüzeylerde yani iç ve dış plastik aksamlarda, vinil, deri ve kumaşta kullanılabiliyor. Ürünün temizleme ve koruma özelliği var. Ben boyalı yüzeyde ve dış plastikte de kullandım ancak o yüzeylerde istediğimi alamadım. Amma velakin iç kısımda ürün tam aradığım ürün diyebilirim.

Kumaş yüzeyde kullanıldığında, nemli bir bez ile yüzeyin silinmesi gerekiyor. Ancak diğer yüzeylerde ürünü yaydıktan sonra isterseniz kendi haline bırakırsınız istersenizde hemen kuru bir bez ile silersiniz. İç yüzeydeki plastikleri mat ile parlak arası deresi bir noktaya getiriyor.

Temizlik özelliği fena değil. Kokusu var ama rahatsız edici boyutta değil. Ürünün rengi sarı ile kahverengi arasında, henüz pH değerini ölçmedim. Çok kuvvetli çıkacağını sanmıyorum yani aşırı bazik bir ürün olduğunu sanmıyorum. Ürünü eldiven ile kullanmanızı öneririm zira elinize bulaşırsa yağlı bir tabaka oluşabilir, endişeye gerek yok yıkayınca çıkıyor ama cilde temas etmesine ne gerek var, eldiven varken

Oğlan sağolsun otomobile binerken inerken eşikteki plastiğe basıyor. Ben uzun süredir ayak bastığı yeri temizlemiyordum zira her otomobile binip indikten sonra orada bilimum ayakkabı izleri oluyor

İşin açıkçası uzun süredir otomobilin iç plastiklerini de temizlememiştim. Buna pek fırsatım olmamıştı. İşin kısası, bugün ürünü hem Dacia'da hem de Subaru'da kullandım.

akko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eline sağlık Hakan abi
    iç aksamda oldukça güzel görünüyor fotoğraflardan anladığım kadarıyla, mantıklı bir ürün gibi
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene !

https://www.instagram.com/akkosgarage/

KAAN INTERNATIONAL LOGISTICS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı akko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eline sağlık Hakan abi
    iç aksamda oldukça güzel görünüyor fotoğraflardan anladığım kadarıyla, mantıklı bir ürün gibi
    Sağolasın
    İç aksamda tam aradığım ürün diyebilirim. Yüzeyi parlak hale getirmiyor. (flaştan öyle gözükebilir ama geride mat bir görünüm bırakıyor)

akko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sağolasın
    İç aksamda tam aradığım ürün diyebilirim. Yüzeyi parlak hale getirmiyor. (flaştan öyle gözükebilir ama geride mat bir görünüm bırakıyor)
    Tahmin edebiliyorum abi, spritz e o kadar para vermeye gerek kalmadı gibi bişey
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene !

https://www.instagram.com/akkosgarage/

KAAN INTERNATIONAL LOGISTICS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ne biçim marka yaw bu.
    Bir fraber 1 frabere gel beraber 6for1 olalım demiş
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne biçim marka yaw bu.
    Yine iyi naif düşünmüşsün. 40'dan sonra kafa farklı çalışıyor ben sürekli sex for one gibi okuyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı akko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tahmin edebiliyorum abi, spritz e o kadar para vermeye gerek kalmadı gibi bişey
    Ya bunun fiyatı uygun Devir ekonomi devri, ben dünyanın parasını vermek istemiyorum. Daha bunun için video da çekeceğim ama şimdilik idare edelim diye böyle paylaşım yapmak istedim.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne biçim marka yaw bu.
    Ben de farforfeberefaravorfarfara gibi okuyorum ne yazmış Hakan dedim

Yalnız güzel görünüyor, bizimkinin de dışta çamurlukların etrafında falan böyle bi plastik siyah kuşak dönüyor, onları parlatır mı acep, parlatma değil de veya renklerini canlandırır mı diyelim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de farforfeberefaravorfarfara gibi okuyorum ne yazmış Hakan dedim

Yalnız güzel görünüyor, bizimkinin de dışta çamurlukların etrafında falan böyle bi plastik siyah kuşak dönüyor, onları parlatır mı acep, parlatma değil de veya renklerini canlandırır mı diyelim.
    Dış plastiklerin durumuna da bağlı olarak canlandırabilir. Ama genelde dış plastikler uzun süre bakımsız kaldığında tahmin ettiğinden daha solgun olabiliyor. Onları canlandırmak ve korumak için üzerinde trim yazılı olan ürünleri kullanmanı tavsiye ederim.
    Auto Finesse Revive, Chemical Guys Trim, Turtle Wax Trim, Arexons Exterior Plastic Treatment (diğerlerine göre daha etkisi azdır, solgun bir plastik var ise onu canlandırmaz ama korur)
    Seramik, fayans sınıfından ürünler de tercih edebilirsin onlar daha etkili bir görünüm verirler. Ama seramik, fayans ürünleri için kürleşme ortamının iyi olması lazım. Birde sonrasında pH dengeli şampuan kullanman lazım. Yoksa ödeyeceğin para çöpe gidebilir. Ben zaten artık vakitsizlikten işimi görecek ve hızlı sonuç veren ve kürleşme derdi tasası olmayan ürünler seçiyorum. Zaten fayans serisinin fiyatları uzaya çıktı.

Bu arada, Ford Ka veya Opel Corsa gibi dış plastikleri aşırı solmaya meğilli parçaları ısı yöntemi ile de kendine getirenlar var. Ben ısı tabancası ile denemedim ama piyasada sihirli sünger diye satılan beyaz renkli sert melamin sünger ile (bildiğin zımpara yapıyorsun) Duster'ın aşırı solmuş dış plastik parçasını daha iyi hale getirebilmiştim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler