User Tag List

18 sonuçtan 1 ile 18 arasý

Konu: Sedefli araca komple pasta-cila yapılır mı?

Yaþ
    24
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question Sedefli araca komple pasta-cila yapılır mı?

Yeni aldýðým 206 aracýma pasta-cila ve boya koruma yaptýrdým. Evin diðer aracý Renault Kadjar'ý da götürmeyi düþünüyorum Çizik ve kuþ pisliði yanýklarýndan dolayý. Aracýn rengi Cosmo Mavi ve sanýrým sedefli bir renk. Güneþin altýnda simli gibi parlayýp mavi renk gözüküyor, geceleyin ise lacivert. Bu yapacaðýmýz iþlemde boya matlaþýr mý, rengi açýlýr mý ya da sedefini yitirir mi? Sanýrým birisi çakmak tutmuþ, çamurluk üstünde 3 cm civarý çapta açýk mavi boya erimesi gibi bir þey var. Sizce bunlar bir sorun teþkil eder mi? Bir de pasta-cila ve boya koruma yaza girmeden önce yapýlýrsa daha iyi olur gibi tavsiyeler aldým tanýdýklardan, sizin fikriniz nedir?
    Konu ozgurbayrak tarafýndan (10-02-2021 Saat 19:24 ) deðiþtirilmiþtir. Sebep: Yorumlarda haksýz yere linç yemiþ olmak.

Oznsrl - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    32
    Þehir
    Ýstanbul Maltepe
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sedefli deðildir o metaliktir muhtemelen

Þehir
    (06)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý ozgurbayrak Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Yeni aldýðým 206 aracýma Tarabya Auto Club'a götürdüm pasta-cila ve boya koruma için. Yýkanýp pasta cilasý yapýldý. Ardýndan yýkanýp boya korumasý uygulandý. Yaklaþýk 5 saat civarý sürdü fakat iþçilik mükemmel. Evin diðer aracý Renault Kadjar'ý da götürmeyi düþünüyorum Çizik ve kuþ pisliði yanýklarýndan dolayý. Aracýn rengi Cosmo Mavi ve sanýrým sedefli bir renk. Güneþin altýnda simli gibi parlayýp mavi renk gözüküyor, geceleyin ise lacivert. Bu yapacaðýmýz iþlemde boya matlaþýr mý, rengi açýlýr mý ya da sedefini yitirir mi? Sanýrým birisi çakmak tutmuþ, çamurluk üstünde 3 cm civarý çapta açýk mavi boya erimesi gibi bir þey var. Sizce bunlar bir sorun teþkil eder mi? Bir de pasta-cila ve boya koruma yaza girmeden önce yapýlýrsa daha iyi olur gibi tavsiyeler aldým tanýdýklardan, sizin fikriniz nedir?

Not: Auto Club Tarabya'nýn hizmetinden memnun kaldým kesinlikle tavsiye ederim.
    ilk mesajýnla reklama gelmen çok hoþ deliganlý

srknzfr - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    36
    Þehir
    istanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5 saatte 10 numara iþçilik

Hmmm...

bilalMW - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    32
    Þehir
    Istanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    at yalaný seviyim inananý.
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

.::EmrE::. - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    36
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5 Saatte 10 numara iþçilik. Patron çýldýrdý, seramik 5000 TL yerine sadece 399 TL.

thatsmyroad - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    29
    Þehir
    istanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5 saatte þeffafs iþçiliks bravo

grkm - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    35
    Þehir
    Istanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beþ saatin bizdeki özeti ;

1 - aracýn soðumasýný bekliyoruz.
    2 - Takribi 30dk jantlarýn ve davlumbazlarýn fýrçalanmasý sürüyor.
    2 - 30 dk ön yýkama ve ýzgara, arma, cam fitillerinin fýrçalanmasý sürüyor.
    3 - 30 dakika kil, demir tozu temizliði, zift temizliði sürüyor.
    3 - Kova ile yýkanma ve durulama sürüyor.
    4 - Aracýn kurulanmasý, kapý içlerinin kurulanmasý ve ekspertiz için içinin hafif temizliði sürüyor.
    5 - Bantlama ve aracýn boya ekspertizi ve ölçümü

ile hazýrlýk aþamasý bitiyor.

Bizim iþ vicdan iþidir.
    Konu grkm tarafýndan (07-02-2021 Saat 13:38 ) deðiþtirilmiþtir.

exca- - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    32
    Þehir
    Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yaptýrýn siz kangoyu

not: þimdi bütün forum olarak auto club tarabya'ya doðru yola çýkýyoruz araçlarýmýzý yaptýrmaya

Year One - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    38
    Þehir
    Bursa
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5 saatte her panele 1 eleman versen bile zor biter. polisaj öncesi hazýrlýk bile 3-4 saat sürüyor yav. mola veriyoruz birde yoruluyoruz bantý demir tozu kili jantý derken

Detailing Bölüm Baþkaný imprezaWRC - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    43
    Þehir
    türkiye
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alýntý ozgurbayrak Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Yeni aldýðým 206 aracýma Tarabya Auto Club'a götürdüm pasta-cila ve boya koruma için. Yýkanýp pasta cilasý yapýldý. Ardýndan yýkanýp boya korumasý uygulandý. Yaklaþýk 5 saat civarý sürdü fakat iþçilik mükemmel. Evin diðer aracý Renault Kadjar'ý da götürmeyi düþünüyorum Çizik ve kuþ pisliði yanýklarýndan dolayý. Aracýn rengi Cosmo Mavi ve sanýrým sedefli bir renk. Güneþin altýnda simli gibi parlayýp mavi renk gözüküyor, geceleyin ise lacivert. Bu yapacaðýmýz iþlemde boya matlaþýr mý, rengi açýlýr mý ya da sedefini yitirir mi? Sanýrým birisi çakmak tutmuþ, çamurluk üstünde 3 cm civarý çapta açýk mavi boya erimesi gibi bir þey var. Sizce bunlar bir sorun teþkil eder mi? Bir de pasta-cila ve boya koruma yaza girmeden önce yapýlýrsa daha iyi olur gibi tavsiyeler aldým tanýdýklardan, sizin fikriniz nedir?

Not: Auto Club Tarabya'nýn hizmetinden memnun kaldým kesinlikle tavsiye ederim.
    Not: Bu bana sanki Auto Club Tarabya reklamý gibi geldi. Ýlk mesajýnýzda ACT'yi övmek, ne bileyim, bilemedim. Belkide hislerim beni yanýltýyordur.
    5 saatte anca dolgu yapan bol silikonlu bir pastayý 206 ve benzeri boyutta bir araca uygulayabilirsiniz. Ki, bu süre sadece makina ile dolgulu,silikonlu zýmbýrtý uygulama süresidir. Bu sürenin içinde otomobili yýkadýlarsa, üzerine demirtozu, kil temizliði de yaptýlarsa ve birde cila sürmeleri gerçekten zor.
    Yeri geliyor sadece otomobilin dýþýný düzgün bir þekilde yýkamam 2-3 saatimi alabiliyor. Ýç kýsmýný da bazen ertesi güne býrakýyorum. Paspaslar kirliyse onlarý yýkama esnasýnda temizliyorum ama gerisine ne gücüm ne de vaktim yetmiyor.
    Otomobilin yüzeyi berbat haldeyse sadece kil uygulamasý bile 1 saati bulur.
    Muhtemelen sizin otomobilinize yapýlan iþlem ACT45. Bakýnýz ACT Plus Oto Yıkama - AutoClub

muratburunce - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    38
    Þehir
    Türkiye, Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ilk mesajda ürün yerleþtirme var çok amatör biraz yazýp çizip 10-15 msj sonra yapaydýn bari
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSÝ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 ÝES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - ÝNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

M U R A T - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    40
    Þehir
    34
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben 5 saatte sadece yýkama yapabiliyorum

Eray - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    24 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benzinlikte self serviste sadece dýþýný 2 saatte yýkýyoruz
    '14 Seat Leon TDI

[RaCeR] - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    37
    Þehir
    Türkiye/ÝSTANBUL
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    206 33 kiþilik dev kadro ile yapýlmýþ iþ belli
    Reno'nun yeni boyalarý biraz sýkýntýlý özellikle kimi þerbetli diyor kimi sedef diyor yeni renklerinde pasta cila sonrasý açýlmalar olabiliyor deðiþik bir boyasý var. Turuncu rengi ile ilgili servisten sakýn pasta cila yaptýrmayýn diyenler bile var biraz dikkatli bir iþçilik istiyorlar.
    Alýntý JAMÝRYO Nickli Üyeden Alýntý
    ALLAHINI SEVEN DEFANSA GELSÝN

Gorky - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    27
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2-3 yýkama sonra aracýnýz eski haline geri dönecek ve verdiðiniz tüm para çöp olacak. çünkü pasta falan deðil silikon bazlý dolgu malzemesi. maliyet 20 tl.
    hoydaaa diye 2 dakika köpük+su yýkayýp, 45 farklý araçta kullanýlmýþ iþe yaramaz, dandik bir sünger pedle uygulama yapmýþlar belliki. 5 saate anca bu sýðar çünkü. geçici olarak yüzeyi parlatýp az buçuk bir para alýp günü kurtariyolar böyle saçma iþlerle. kanmayýn.

ben istanbulun çok tanýnan bir detailing dükkanýnda çalýþýyorken sadece soðumasýný bekleme ve detaylý yýkama zaten 4 saat sürüyordu.
    pastadan önceki kil temizliðini ve ped-pasta kombinasyon denemelerini saymýyorum. pasta polisaj iþlemi ise ennnn az 1 gün sürer. vernikteki tüm çizikler saatler harcanarak, kol yorarak sýfýrlanýyor. ardýndan çizik almak için kullandýðýmýz pasta ve pedin hareleri/hologramlarý daha yumuþak bir ped ve ince pasta ile alýnýyor; araç tekrardan detaylý yýkanarak aralar dereler tüm pasta tozundan arýndýrýlýyor, en son ince bir finisaj pastasý ile yüzey bitiriliyor ve yüzey temizleyici kimyasal (er meydaný) uygulandýktan sonra koruma ürünü (wax, seramik, liquid koruma vb.) sürülüyordu. seramik sürülürse onun da bir kürleþme süresi var ve beklemesi gerek.

adam gibi yere yaptýrýn boyanýza hiçbiþey olmaz, ilk günkü haline döner.
    ve de bu iþlemin bir sezonu yoktur yaz kýþ kar kýyamet her zaman yapýlabilir.
    Konu Gorky tarafýndan (08-02-2021 Saat 23:24 ) deðiþtirilmiþtir.

Yaþ
    24
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaþlar cidden reklam vs. yapmaya çalýþtýðým yok sadece memnun kaldýðýmý belirtmek istedim. Rahatsýz olan arkadaþlar için o kýsmý kaldýrýcam ama bir kiþide çýkýp en azýndan gönül rahatlýðý ile yaptýrabilirsin ya da þöyle olur böyle olur diyebilirdi. Aracýmý her hafta 3-4 kere yýkayýp sürekli parlak ve temiz gözükmesi için uðraþan bir insan deðilim. Daha önceden baþka bir þubesine koltuk temizleme için gitmiþþtim memnun kalýnca bu aracý da götürdüm. Lütfen bilen birisi sorduðum soruya yanýt verirse sevinirim. Yýllardýr teknoloji ve arabalar hakkýnda forumlarý okurum ve yazarým, yýllardýr ayný muhabbet. Ortada birinin sorunu var ve çözüm arýyor fakat kimsenin umrunda olmuyor çünkü ya aralarýnda kavga ediyor üyeler ya da yazan kiþiyi eleþtiriyorlar. Anlaþýlan yine yabancý forumlara kaldýk. Yardýmcý olanlara teþekkürler.

Yaþ
    24
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yardýmýnýz için çok teþekkür ederim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an 1 kullanýcý var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler