User Tag List

12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: Flowey X50 Coatinium Incelemesi

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Flowey X50 Coatinium Incelemesi

Eminim ürünü kullanmayan kalmamıştır ama ben yine de nacizane bir konu açmak istedim. Sebebi de, benim gibi büyük beklentilere girip hayal kırıklığına uğrayanların acaba yanlış mı uyguladım, benim aldığım üründe sorun mu var demesiydi.

Bu ürün, biraz asidik bir ürün olup, renk olarak, Nanolex Wash Coat, Koch Chemie PW, Gyeon Wet Coat'a çok benziyor. Kokusu fena değil, sulandırma oranı oldukça geniş bir ürün. Ben 500ml şişedeki ürünü bitirene kadar türlü türlü denemeler yaptım, sonuç hiç değişmedi. Bu denemelerden sadece 2 tanesinin videolarını sizlerle paylaşacağım.

İster 1 lt ister 2lt suya 8-10-15-20-25-30-40-50-100 ml X50 ekleyin (firmanın tavsiyesi kaç lt su kullanacağını belirtmeden 8-25ml olarak yazılmış, nereye yazılmış derseniz, olur da bulabilirseniz genel ürün kataloğu içerisinde yazıyor) , isterseniz köpük yapan el pompası ile uygulayın isterseniz de köpük yapmayan el pompası ile uygulayın isterseniz de fısfıs şişe ile uygulayın sonuç hep aynı.

Sonuçta ne oluyor, zayıf bir boncuklanma ve suyun yüzeyden çok da hızlı sayılmayacak şekilde aşağı iniyor. Yüzeyde zayıflamış bir koruyucu katman var ise bu ürün bir tık daha iyi bir durum sergiliyebiliyor. Hiç koruma olmayan yüzeye de uygularsanız yukarıda dediğim gibi bir durum oluyor.

Kötü ürün değil, özellikle de sulandırma oranı geniş olduğu için bence fiyat performans ürünleri sepetine atılabilir. Amma velakin, sen bir daha alırmısın diye sorarsanız. Yok, almam. Çünkü etkisi 15 gün veya en fazla 1 ay sürüyor. B33 ve veya benzeri ürünlere karşı malesef dayanıklılığı yok. Son yaptığım uygulamada 50ml ürün kullanmama rağmen malesef, ilk yıkamada B33 kullanmam ile birlikte kendisini öteki tarafa uğurladım.

Videoları aşağıya bırakıyorum

Flowey X50 Coatinium -1 - YouTube

Flowey X50 Coatinium - 2 - YouTube

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Hakan Bey elinize sağlık yine bilgilendirmişsiniz bizi.

Ben şimdi sıkıldım bu ara bir Wet Coat alayım diyorum Gyeon muadil olarak daha iyi bulduğunuz ürün var mı efenim?

Saygılarımla,
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

TechTurkey Tholl-ga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    92 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hakan Bey elinize sağlık yine bilgilendirmişsiniz bizi.

Ben şimdi sıkıldım bu ara bir Wet Coat alayım diyorum Gyeon muadil olarak daha iyi bulduğunuz ürün var mı efenim?

Saygılarımla,
    Koch Chemie Protector Wax PW Kuru Islak Hızlı Cila 1 lt Fiyatları ve Ozellikleri

"Wagen"thusiast

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Tolga Bey, PW'yi yıllarca kuru olarak kullandım, ıslakta da aynı şekilde etkisi sık sil e göre aynı şekilde başarılı mı? Wet Coat a göre daha iyiyse bunu alayım.

Saygılarımla,

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Wetcoat özellikle kışın bütün isi , kiri üstüne çekiyor.Kışın beyaz araba gri oluyor resmen.Yazın kullanıyorum ben o yüzden sadece.
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Tolga Bey, PW'yi yıllarca kuru olarak kullandım, ıslakta da aynı şekilde etkisi sık sil e göre aynı şekilde başarılı mı? Wet Coat a göre daha iyiyse bunu alayım.

Saygılarımla,
    PW'yi de kullandım, sisirildigi kadar etkisi olmayan bir ürün. Onun da canı burnunda, bir flowey b33 ile sizlere ömür olduğu gibi en fazla 1 ay dayanabiliyor. Boncuklanma X50ye göre daha iyi tek artısı o. O da bir daha almayacagim ürünlerin arasında yer alıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    PW'yi de kullandım, sisirildigi kadar etkisi olmayan bir ürün. Onun da canı burnunda, bir flowey b33 ile sizlere ömür olduğu gibi en fazla 1 ay dayanabiliyor. Boncuklanma X50ye göre daha iyi tek artısı o. O da bir daha almayacagim ürünlerin arasında yer alıyor.
    Teşekkürler efenim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Teşekkürler efenim.
    Rica ederim efem

Polytop Hybrid Sealer Maximus diye bir ürün var, henüz kullanmadım ama yüzeydeki boncuklanması X50'den daha iyi. Boncuklanmasını PW ve Wetcoat'a benzettim.
    Arkadaşımın hazırladığı şöyle kısa bir videosu var belki bir fikir verebilir. Rengide X50, Wetcoat, PW, Washcoat'a benziyor.
    Polytop hybrid sealer maximus - YouTube

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu ve benzer ürünleri köpük yapan spreyle atsak sorun olurmu ?
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı bilalMW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu ve benzer ürünleri köpük yapan spreyle atsak sorun olurmu ?
    Köpük yapan el pompası ile kullanırsan hiç sorun olmaz. Zira bazı ürünler özellikle köpük şeklinde uygulandığında daha iyi sonuç verebiliyor. Bazı ürünlerde de sonuç hiç değişmiyor boncuklanma ve dayanım yine aynı kalabiliyor
    Mesela, nanolex wash coat'u köpüksüz uygularsan da çalışıyor ama etkisi ve dayanımı bir tık zayıf kalıyor.

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    PW' yi o anki ruh halime göre sulandırıp ıslakken kullanıyorum, özellikle kalıcılığı dikkatimi çekmişti. Sıradan hızlı cilalara göre boncuklanma çok daha uzun süre dayanıyor izlenimi oluşmuştu bende de tabi benim kullandığım köpükler daha sıradan ürünler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı R.I.P Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    PW' yi o anki ruh halime göre sulandırıp ıslakken kullanıyorum, özellikle kalıcılığı dikkatimi çekmişti. Sıradan hızlı cilalara göre boncuklanma çok daha uzun süre dayanıyor izlenimi oluşmuştu bende de tabi benim kullandığım köpükler daha sıradan ürünler.
    PW'yi, köpükle de uygulayabilirsin, fısfıs şişe ile de uygulayabilirsin, köpük yapan pompa veya köpük yapmayan pompa ile de uygulayabilirsin. Etkisi, kullanıma, park koşullarına ve kullandığın ön yıkama şampuanına göre değişiyor. Flowey B33 gibi kuvvetli bir ön yıkama şampuanı kullanırsan PW'ye elveda demen gerekir.
    KEza, yine içeriğinde değişken oranlarda sodyum hidroksit bulunan valetpro'nun şampuanları da PW'yi zayıflatabilir veya tamamen ortadan kaldırabilir. (herifler kararsız, sodyum hidroksit oranı için %1-%10 aralığını vermiş, oha)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler