User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
50 sonuçtan 39 ile 50 arası

Konu: Kurulama Havlusu HK

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ruudvan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    güle güle kullan
    sıkmak herhangi bir zarar vermez ama . tavsıyem kullanılmış havluyu makineye atıp yıkamanız yönünde. sonucta ne kadar az da olsa havlu kirlenicek. yıkamadan bir sonraki yıkamaya kullanılırsa bir süre sonra aracı cizmeye baslar
    Teşekkür ediyorum.

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Havlu ve eldiven için bir geri dönüş yapayım;
    İkisinde de acayip memnunum. Havlu 22 derecede gölgede çok rahat iki araç kuruluyor (Passat ve Bayon).
    Evet çok ağırlaşıyor ama arkasında su izi bırakmadan harika kurulayarak devam ediyor.
    Eldiven de harika. Yün eldivenden daha çok hoşuma gitti.
    Her kullanım sonrası makinede 30 derece 600 devirde 12dk program ile çok az deterjan katarak yıkıyorum şimdilik.

Alpii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhabalar,

Geçen konudan görüp fiyatından ötürü spark aldım, gayet memnunum fiyatına göre. Tek arabayı rahat cıkarıyorum.
    Sorum ise; hızlı cila için sonax spreylerinden aldım da onu kurulamak için bu bezi kullansam zarar görür mü ? Üstteki yorum gibi 30 derecede yıkasam uygulama sonrası yeterli olur mu ? Yada cila yaptığım yıkamada başka bir bezle mi iş yapayım
    https://www.instagram.com/gnn.308/

34 GNN 111 #308 21'
    34FDC785#308 16’ - RIP - 34BAG097 #308 18'

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Alpii Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Geçen konudan görüp fiyatından ötürü spark aldım, gayet memnunum fiyatına göre. Tek arabayı rahat cıkarıyorum.
    Sorum ise; hızlı cila için sonax spreylerinden aldım da onu kurulamak için bu bezi kullansam zarar görür mü ? Üstteki yorum gibi 30 derecede yıkasam uygulama sonrası yeterli olur mu ? Yada cila yaptığım yıkamada başka bir bezle mi iş yapayım
    Sonax'ın sarı renkli cilasından aldıysanız o bezi sap sarı yapıyor. Bence kurulama havlusunu o cila ile kullanmayın daha doğrusu kurulama havlusunu cilalar ile kullanmayın. Cila için ayrı beziniz olsun

Alpii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sonax'ın sarı renkli cilasından aldıysanız o bezi sap sarı yapıyor. Bence kurulama havlusunu o cila ile kullanmayın daha doğrusu kurulama havlusunu cilalar ile kullanmayın. Cila için ayrı beziniz olsun
    hocam merhaba, youtube' hesabında dün akşam soru soran bendim cilalar için 3-4 tane bez aldım ayrı dediğin gibi. Normalde yıkama sonrası temizlemek gerekir mi 30 derecede makinede? 2-3 kere araba kuruladım henüz sadece havalandırarak kurulama işlemi yaptım.

dipnot: Hızlı cilayı kanalınızdaki videoda BSD'yi sormuştum ama şu ara yağmur çamur olmayacağı için soft99 luxury gloss aldım parlaklık için, valet pro apc aldım ekstra. Tekrardan sağolun
    https://www.instagram.com/gnn.308/

34 GNN 111 #308 21'
    34FDC785#308 16’ - RIP - 34BAG097 #308 18'

ÜSTÜNERC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    spark mikrofiber havludan aldım. Fiyatına göre gerçekten çok başarılı. öneririm

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    hocam merhaba, youtube' hesabında dün akşam soru soran bendim cilalar için 3-4 tane bez aldım ayrı dediğin gibi. Normalde yıkama sonrası temizlemek gerekir mi 30 derecede makinede? 2-3 kere araba kuruladım henüz sadece havalandırarak kurulama işlemi yaptım.

dipnot: Hızlı cilayı kanalınızdaki videoda BSD'yi sormuştum ama şu ara yağmur çamur olmayacağı için soft99 luxury gloss aldım parlaklık için, valet pro apc aldım ekstra. Tekrardan sağolun
    Açıkçası ben kurulama bezini sık sık yıkamıyorum ama sudan geçirip kurumaya bırakıyorum. Şampuanın kalıntısı kalabilir, cilanın kalıntısı kalabilir o nedenle aslında yıkamak iyi olur ama sorarsan sen yapıyor musun diye yok ben yapmıyorum. İnat gibi beze de hiçbir şey olmadı. Üstüne düşsem kesin ağzı yüzü dağılırdı, murphy kanunu

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben senelerdir insanlara tavsiyede bulunuyorum aslında. dinleyen danişan çok kişi var . vakit buldukça cevaplamaya çalışıyorum. bezi begendıgıne sevindim.
    piyasada twist pile bez cok var. karşılaştırma yaparken aslında m2/ fiyat olarak değerlendirmek lazım.
    bu konuda en uygun fiyatlı bezlerden sanırım maxshine.
    bizdeki ölçü azıcık daha kucuk olsada yeterli aslında ama getirdiğimiz ürün yaz kış tüm araç tiplerini kurulaması için
    yaz aylarında yarışı bile iş görür ama kış aylarında bez tam gelecek.
    tekrar güle güle kullan.
    birde köpük pompamız vardı ama stok kalmadı. araç yıkama özellikle yaz aylarında doğru ekipmanlarla eğlenceli bir zaman gecirme haline dönüşüyor.
    maxshine havlular piyasadan kalktı mı? trendyolda dükkanınızda bulamadım

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı eminkilic61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maxshine havlular piyasadan kalktı mı? trendyolda dükkanınızda bulamadım
    henüz stok tükenmedi.
    https://www.trendyol.com/max-shine/p...Listings=false
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    teşekkürler

BarışSever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konu hort olacak ama 2.linkteki turuncu havluyu aldım,ilk defa bu kadar kaliteli havlu kullanıyorum cidden araba kurulamak 5 dakikaya indi teşekkürler.

TRueMK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhabalar,

selam

Kesinlikle kurulama bezi ile hızlı cila vb. sıkıp silmeyin
    tekrarlı kullanım sonrasında hızlı cilanın hidrofobik etkisini bez gösteriyor bir kaç kere hızlı cila bezin üstünde kuruyunca bez su emmiyor suyu arabanın üzerinde gezdiriyor. benim çok severek aldığım valet pro kurulama havlusu çöp oldu şuan kaç kere yıkamama rağmen artık su emmiyor.
    ayrıca bezleri makinede yıkarken kesinlikle yumuşatıcı atmayın. ben 4-5 yıkama yumuşatıcı atarak yaptım. bezlerim aynı şekilde su emmiyor düzgün temizlemiyor.
    bezleri makinede sabun tozu koyarak yıkamak bence en güvenlisi yıllarca o şekilde hiç bir şey olmadı biraz şımartıp yumuşatıcı koymaya başlayınca hepsi çöp oldu
    şuan valet pro bezi kullanamadığım için başka bir marka denemek amacı ile fireball kurulama bezi aldım 70x90 olduğu daha iyi geldi bana.
    uzun kullanım sonucu tekrar buraya bilgilendirmek için yazarım.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler