User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
50 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Kurulama Havlusu HK

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Kurulama Havlusu HK

Merhaba

Aracı hızlıca kurulayacak uçuk rakamlı olmayan ve tecrübe ettiğiniz havlular için önerilerinizi rica ederim.

Saygılarımla
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Max Shine Purple Duo Twisted Drying Towel 60x90cm Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL
    bizde şu ürün var ama fiyat konusunda pahalı kalabılır.
    işini fazlasıyla yapan ürün
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Max Shine mor havludan biz kullanıyoruz koca v90 ı tek seferde sıkmaya ihtiyac duymadan kuruluyor. Tavsiye ederim.

Diyadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben Spark marka güderi bez kullanıyorum. Tavsiye ederim.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Ben halen Soft99 etiketli kırmızı havluyu kullanıyorum. Peş peşe iki otomobili kurulamak mümkün ama iz bırakıyor. Bende önce camlardan başlıyorum ki en azından izler camda kalmasın
    Gyeon'un uzun tüylü havlusundan da var ama maalesef çok su çekiyor ve bir anda çok ağır hale geliyor. Suyu tahliye etmek de kolay olmuyor. Ben şahsen 2 defa kullandım ve rafa kaldırdım.
    Spark markasının ultra emici havlularını kullananlar var ve okuduğum kadarıyla da memnunlar ama ben hiç tecrübe etmedim. Ben o havlu yerine aynı mağazadan aşağıda linklerini vereceğim başka havlulardan almıştım.
    Soft99 havludan bulmak zor hatta mümkün olmayabilir. Spark için aşağıya link bırakıyorum.

Spark Mikrofiber Oto Kurulama Bezi Gri 40 x 60 CM

Aynı adreste başka havlularda var. Bende şu lintekilerden var. Maalesef çok çabuk ıslanıp geç kuruyorlar. Tek aracı bile kurulamak zor oluyor. Ama fiyatları çok uygun o ayrı konu.
    Spark Mikrofiber Kadife Dokulu Kareli Oto Kurulama Bezi
    Spark Mikrofiber Havlu Oto Kurulama Bezi Mavi 50 x 60 CM

Sanırım piyasadaki en uygun bezler mikromarket mağazasında var. Herşey ateş pahası olmuş
    Konu imprezaWRC tarafından (26-01-2022 Saat 10:14 ) değiştirilmiştir.

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    8 yıllık bezimi kaybettim araba yıkayasım gelmiyor aldığım bezler yerini doldurmuyor onun gibi olamıyor kaliteli bi bez 150 liradan başlıyor...
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Eray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    24 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    PURESTAR DUPLEX TWIST TOWEL 70X90 CM | SuperClean

1.5 - 2 sene önce 45x75 ölçüsünde olanı 160 tl civarına aldım aşırı memnunum. 2-3 araba kuruttuğumuz bile oldu bu bezle fiyatlar çok yükselmiş ama dünden pahalı yarından ucuz gibi duruyor malesef
    '14 Seat Leon TDI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Diyadin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben Spark marka güderi bez kullanıyorum. Tavsiye ederim.
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben halen Soft99 etiketli kırmızı havluyu kullanıyorum. Peş peşe iki otomobili kurulamak mümkün ama iz bırakıyor. Bende önce camlardan başlıyorum ki en azından izler camda kalmasın
    Gyeon'un uzun tüylü havlusundan da var ama maalesef çok su çekiyor ve bir anda çok ağır hale geliyor. Suyu tahliye etmek de kolay olmuyor. Ben şahsen 2 defa kullandım ve rafa kaldırdım.
    Spark markasının ultra emici havlularını kullananlar var ve okuduğum kadarıyla da memnunlar ama ben hiç tecrübe etmedim. Ben o havlu yerine aynı mağazadan aşağıda linklerini vereceğim başka havlulardan almıştım.
    Soft99 havludan bulmak zor hatta mümkün olmayabilir. Spark için aşağıya link bırakıyorum.

Spark Mikrofiber Oto Kurulama Bezi Gri 40 x 60 CM

Aynı adreste başka havlularda var. Bende şu lintekilerden var. Maalesef çok çabuk ıslanıp geç kuruyorlar. Tek aracı bile kurulamak zor oluyor. Ama fiyatları çok uygun o ayrı konu.
    Spark Mikrofiber Kadife Dokulu Kareli Oto Kurulama Bezi
    Spark Mikrofiber Havlu Oto Kurulama Bezi Mavi 50 x 60 CM

Sanırım piyasadaki en uygun bezler mikromarket mağazasında var. Herşey ateş pahası olmuş
    spark marka ürünü aldım fakat araya kar vs geldi deneyimleyemedim. 58,50TL'ye aldım. Aşağıdaki yerden. Hava biraz durursa da denemek için sabırsızlanıyorum.

Spark M-2315 Mikrofiber Oto Kurulama Bezi 40x60 cm

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    40x60 olculerınde bır bezin bir aracı kurulaması pek mümkün değil.
    suyu çeken mikrofibedeki ilmekler.
    ilmek ne kadar fazla ise o kadar su çekme özelliği artar.
    ilmek sayısı artar ise gsm değeride artar.
    gsm 1metrekaredeki ürün ağırlığıdır.
    muhtemelen aldığınız bez 500gsm civarlarında.
    aldığınız ürün iyi bir mikrofiber bez olabilir ama araç kurularken pekte mutlu etmeyecek.

No coffee!!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Eray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    PURESTAR DUPLEX TWIST TOWEL 70X90 CM | SuperClean

1.5 - 2 sene önce 45x75 ölçüsünde olanı 160 tl civarına aldım aşırı memnunum. 2-3 araba kuruttuğumuz bile oldu bu bezle fiyatlar çok yükselmiş ama dünden pahalı yarından ucuz gibi duruyor malesef
    Fiyatı öksürttü resmen. Bende ilk geldiğinde söylediğin fiyattan satın almıştım. Henüz kıyamadım, sanırım öylece hiç açılmadan da duracak gibi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı ruudvan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    40x60 olculerınde bır bezin bir aracı kurulaması pek mümkün değil.
    suyu çeken mikrofibedeki ilmekler.
    ilmek ne kadar fazla ise o kadar su çekme özelliği artar.
    ilmek sayısı artar ise gsm değeride artar.
    gsm 1metrekaredeki ürün ağırlığıdır.
    muhtemelen aldığınız bez 500gsm civarlarında.
    aldığınız ürün iyi bir mikrofiber bez olabilir ama araç kurularken pekte mutlu etmeyecek.
    Havlu 240gr'mış. Ölçüler 60cm x 40cm o zaman gsm değeri 1000 çıkıyor. 1000 gsm'de fena bir değer değil. Mesela aynı firmanın kadife desenli olan mavi renkli havlusu 342 gsm hesaplanıyor ki bu değer 1 otomobili kurulamaya bile zor yetecek bir değer ki öyle de oluyor. Ama gri renkli bol ve uzun tüylü olan yani pahalı olan yani gsm değerini 1000 hesapladığım modeli kullanıp memnun kalmayan duymadım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    corsa zaten çük kadar araba kurular sanki. :/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Havlu 240gr'mış. Ölçüler 60cm x 40cm o zaman gsm değeri 1000 çıkıyor. 1000 gsm'de fena bir değer değil. Mesela aynı firmanın kadife desenli olan mavi renkli havlusu 342 gsm hesaplanıyor ki bu değer 1 otomobili kurulamaya bile zor yetecek bir değer ki öyle de oluyor. Ama gri renkli bol ve uzun tüylü olan yani pahalı olan yani gsm değerini 1000 hesapladığım modeli kullanıp memnun kalmayan duymadım.
    1000gsm gayet ıyı deger kurulama havlusu olmak için yeterli .tabı bız bunu biraz varsayımsal olarak ilerliyoruz.
    ıslanana kadar cok ıyı gorevını yapacaktır ama işin maliyet kısmına göre 1000gsm ürünün o fiyatta olması mümkün değil.
    velev ki 1000 gsm twist pile havlu ise bu ürün ihtiyacı olan varsa 2şer 3 er tane alıp birbirine diktirip kullansın.
    bu zamandan sonra bu fiyatlara kurulama havlusu almak hayal

No coffee!!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    SuperClean Mikrofiber Mikrofiber Bez Uretim ve Toptan Satışı

Bu firmanın ürünlerini kullanıyorum tavsiye ederim.
    OEM+

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Spark M-2315 Mikrofiber Oto Kurulama Bezi 40x60 cm

Almıştım bugün denemek kısmet oldu. corsayı 10 dk kuruladım fena birşey.

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni konu acmadan bende sorayim madem yeri gelmisken.

Ben 10 yildir ayni bezi kullaniyordum, bu sari renkli deri gibi yikamacilarin kullandiklarindan. Cokta guzel kuruluyordu leke vs birakmaz 10 dakikada mukemmel kuruluk yapiyordu. Fakat arabayi satarken icinde unutmusum gitti.

Simdi tekrar bir bez almak istiyorum ama yorumlarda herkes havlu kullandigindan bahsetmis. Hangisi daha mantikli?
    Benim kullandigim gibi deriye benzer olan sari renkli bezler mi yoksa havlu mu ? Aradaki fark nedir ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Sezgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni konu acmadan bende sorayim madem yeri gelmisken.

Ben 10 yildir ayni bezi kullaniyordum, bu sari renkli deri gibi yikamacilarin kullandiklarindan. Cokta guzel kuruluyordu leke vs birakmaz 10 dakikada mukemmel kuruluk yapiyordu. Fakat arabayi satarken icinde unutmusum gitti.

Simdi tekrar bir bez almak istiyorum ama yorumlarda herkes havlu kullandigindan bahsetmis. Hangisi daha mantikli?
    Benim kullandigim gibi deriye benzer olan sari renkli bezler mi yoksa havlu mu ? Aradaki fark nedir ?
    Muhtemelen güderi diye adlandırılan ürünü kullanıyordun. Bunun şöyle dezavantajları var. Bakımı zor, yüzeyde gözünden kaçan kirli bir bölgeye denk gelirse boyada dairesel çizikler oluşmasına neden olabilir. Tüyleri çok kısa ve çok ince olduğu için çok kısa sürede çok fazla suyu içine çeker veya oradan oraya suyu taşır. Yani yine de sen bilirsin, memnunsan tabii ki gider kullandığından alırsın kim neden buna itiraz etsin. Neticede atlet ile kurulama yapmıyorsun.
    Ben bazen bez kullanıyorum bazen de hava üfleme cihazı veya basınçlı hava kullanıyorum. Yüzeyde koruma varsa basınçlı hava veya hava üfleme makinesi ile kısa sürede kurulama yapabiliyorum ama onlarında ayrı dezavantajları var.
    Bezi defalarca yıkayıp kurularsın, temizlersin...vs Ama o güderi veya benzeri ürünlerin bakımı zor kirlenirse temizlenmesi çok zor. Bende dediğin tarzda Soft99'un bir bezi vardı, saçtan ince tüyleri var, tüylerin boyu çok kısa. Ulan yanlışlıkla fitilin kirli kısmına denk geldi, leke çıkmadı kaldı. Bende lanet ettim attım bir köşeye.
    1000gsm ve üzeri bir değere sahip bezi uygun fiyata bulursan otomobil kurulamak hem çok kısa sürecek hem de eğlenceli hale gelecek. Yorulmayacaksın...vs

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Muhtemelen güderi diye adlandırılan ürünü kullanıyordun. Bunun şöyle dezavantajları var. Bakımı zor, yüzeyde gözünden kaçan kirli bir bölgeye denk gelirse boyada dairesel çizikler oluşmasına neden olabilir. Tüyleri çok kısa ve çok ince olduğu için çok kısa sürede çok fazla suyu içine çeker veya oradan oraya suyu taşır. Yani yine de sen bilirsin, memnunsan tabii ki gider kullandığından alırsın kim neden buna itiraz etsin. Neticede atlet ile kurulama yapmıyorsun.
    Ben bazen bez kullanıyorum bazen de hava üfleme cihazı veya basınçlı hava kullanıyorum. Yüzeyde koruma varsa basınçlı hava veya hava üfleme makinesi ile kısa sürede kurulama yapabiliyorum ama onlarında ayrı dezavantajları var.
    Bezi defalarca yıkayıp kurularsın, temizlersin...vs Ama o güderi veya benzeri ürünlerin bakımı zor kirlenirse temizlenmesi çok zor. Bende dediğin tarzda Soft99'un bir bezi vardı, saçtan ince tüyleri var, tüylerin boyu çok kısa. Ulan yanlışlıkla fitilin kirli kısmına denk geldi, leke çıkmadı kaldı. Bende lanet ettim attım bir köşeye.
    1000gsm ve üzeri bir değere sahip bezi uygun fiyata bulursan otomobil kurulamak hem çok kısa sürecek hem de eğlenceli hale gelecek. Yorulmayacaksın...vs
    Abi detayli aciklaman icin cok tesekkur ederim. Senin bilgin ve tecrubelerine bagli yorumlarin benim icin cok degerli.
    O guderi dedigim bezi bulmak suan icin zor.
    Onun yerine havlu denemek istiyorum artik. Max shine baktim ama kesinlikle hic biryerde yok. Onun yerine Spark bakilabilir mi ? Yoksa isimi hizli ve kolay hale getirecek gsm degeri yuksek baska bir havlu onerin var midir ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sezgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi detayli aciklaman icin cok tesekkur ederim. Senin bilgin ve tecrubelerine bagli yorumlarin benim icin cok degerli.
    O guderi dedigim bezi bulmak suan icin zor.
    Onun yerine havlu denemek istiyorum artik. Max shine baktim ama kesinlikle hic biryerde yok. Onun yerine Spark bakilabilir mi ? Yoksa isimi hizli ve kolay hale getirecek gsm degeri yuksek baska bir havlu onerin var midir ?
    ben linki attığım sparktan aldım. Memnun kaldım ama bir tık daha büyüğünü alabilirsin. Opel Corsa'yı 1 bilemedin 2 turda kuruluyor. Üstüne hızlı cila sıkıp cila bezi ile geçiyorum.

pratik ve temiz şekilde iş bitiyor. Neymiş iç dış 60 tl şimdiden parasını çıkardı havlu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler