User Tag List

7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Master Detailing - Uygulama Paylaşımları

MasterDetailing - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Master Detailing - Uygulama Paylaşımları

-Konu imprezaWRC izinlidir-

Merhaba,
    Detay paylaşımlarımı bu başlık altında toplayacağım.

Master Detailing, İstanbul'da kurulmuş olup, hiçbir marka ve franchise bayiliği altında olmadan sadece en kaliteli ürünleri ve eşsiz uygulamaları araçlarınızla buluşturan butik uygulama stüdyosudur. Misafir ettiğimiz her otomobil ile kendi aracımız gibi ilgilenip, amatör ruhun heyacanını kaybetmeden işlemleri tamamlıyoruz.

30'dan fazla markanın ürünlerini inceliyor, her otomobilin ihtiyacına göre seçiyor ve uyguluyoruz. Geriye sistematik çalışma disiplini ile tamamlanan eşsiz uygulamaların keyfini sürmek siz değerli misafirlerimize kalıyor.

Verdiğimiz Hizmetler

Boya Düzeltme
    Çizik Giderme
    Cam polisajı
    Seramik Kaplama ve Boya Koruma Sistemleri
    Motor Temizliği
    İç Mekan Temizliği ve Dezenfeksiyon
    Deri Bakımı ve Lokal Onarımı

Maskelemiyoruz-Gizlemiyoruz

Kullandığımız ürünler ile aracınızdaki kusurları gizlemiyor, kalıcı olarak yok ediyoruz. Maskelenen kusurlar kısa süre içerisinde geri gelerek ödediğiniz ücretin boşa gitmesine sebep olur. Bu nedenle bizim uygulamalarımız ciddi işçilik ve daha uzun sürelere ihtiyaç duyar.

Master Detailing Sizin Yeriniz
    Ticari kaygılarımız olmaması ve her otomobil ile kendi otomobilimiz gibi ilgilenmemiz sebebiyle burayı kendi yeriniz gibi hissedecek,
    sıcak çay, kahve eşliğinde aracınıza yapılacak uygulamalar konusunda sohbet edecek, istediğiniz uygulamayı istekleriniz doğrultusunda şekillendirip talep edebileceksiniz.

Gerçekçi Koruma Süreleri
    Misafirlerimize Türkiye şartlarında korumanın ne kadar dayanım sağlayacağı konusunda firmaların verdiği astronomik süreler yerine gözlemlediğimiz ve test ettiğimiz süreler söylenmektedir.

Her Uygulama Aracınıza Özel
    Aracınızın durumu, ihtiyaçları ve sizin istekleriniz doğrultusunda butik uygulama yapıyoruz. Bu konsept altında herhangi bir paket bulunmamaktadır.

Detailing uygulamaları için misafirim Porsche Taycan 4S

Başına bir talihsizlik gelmiş inşaattan beton harcı sıçramış. Kaput filmi, kaporta, camlar, kromlar gibi bir çok yerinde vardı. Bir süre böyle kullanılmış kimse ellememiş.

Aracın dekontaminasyon işlemleri ile başladım.
    Fotoğrafta net gözüken noktalar beton harcı
    [IMG][/IMG]

[/IMG]

Ön yıkama sonrası;
    Kimyasal ve mekanik müdahale ile betonlardan kurtulduk, buranın detayına giremiyorum. Folyo üzerinde çalıştığımız bölgelerde çok yüzeysel bir matlaşma oldu onun da onarımını yapacağım.
    Camlarda ciddi seviyede kireç vardı. Bu aşamada onu da aradan çıkarttık.

Jantlar ile devam ediyoruz.
    Flowey r1 jant temizleyici ile ön yıkamasını yaptıktan sonra davlumbaz temizliği
    [IMG][url=https://www.hizliresim.com/qxvibng]

Lastik yanaklarında ya greenstar kullandım ya da r1. Tuff shine fırçadan yardım aldım.[IMG][/IMG]

Kovada vonixx v-floc ile jant temaslı temizliğini yapıyorum.
    [IMG][url=https://www.hizliresim.com/2us5ofx]

[IMG][/IMG]

Kaliperleri de yün fırçalarda temizledikten sonra dış ön yıkamasına geçiyorum.

Tekrar yıkama yapıyorum. Ön yıkamada tercihim Ad Magifoam oldu.
    [IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Detaylar
    [IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

dk. chemie ferroff demir tozu temizliği ve Ad purple coarse ile kil temizliği yaptım.

Yüzeyi hazır hale gelen aracın maskelemesini ve mikron ölçümlerini tamamlayıp polisaja başlıyoruz.
    [IMG][/IMG]

Farlardan polisaj görüntüsü. Tablayı sıkıştıracak ters açılı yerlerde sadece dual action sistem kullanarak riski sıfıra indiriyorum. Bu şekilde çalıştığım bölgelerden biri farlar oldu.
    [IMG][/IMG]

Derin çizik giderme işlemi
    [IMG][/IMG]

Polisaj detaylarıyla çok sıkmadan yine 50/50 bir görüntü paylaşıyorum.
    [IMG][/IMG]

Kaputtaki folyoya içerisine ince aşındırıcı karıştırdığım temizleyici bir cila ile orbital makine yardımıyla uygulama yaptım. Bu şekilde yüzeydeki matlaşmış bölgeler ve çiziklerin bir kısmından kurtulduk. Üzerine vonixx carnauba plus uygulayarak parlaklığını bir üst noktaya taşıdım.

Detaylı iç temizlikte delikli deri koltuklarda köpük formda kendi deri temizleyicimi kullandım. Diğer konsol ve kapı içi gibi bölgelerde yerine göre deri temizleyici ve koch chemie polstar, alcantara eşya gözlerinde yine polstar tercih ettim. Ön konsol ve kapı döşemelerinde deri fırçası kullanmadım malzeme hassastı. Sürtme sonucu oluşan bir deri çiziğine uçucu yağ içeren bir leather conditioner ile masaj yaparak müdahale ettim. Tavan, direkler ve halılarda valet pro carpet cleanerdan yardım aldım.

Havalandırma kanallarının içerisine buhar sıkarak şov yapmıyoruz !
    Anlık sıcak buhar dezenfeksiyon sağlamayacağı gibi oluşacak nem mikroorganizmaların çoğalmasına sebebiyet verecektir.

Deri koruması colourlock deri kalkanı ile yapıldı. Fransız parfümüyle de iç temizliği taçlandırdık.

Koruma olarak Tac system Moonlight tercih ettik.
    [IMG][/IMG]

Ön cama cam pastası ile temizlik yapıp gerekli yüzey hazırlığını yaptıktan sonra su itici uyguladım.

Finaller
    [IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Neden seramik kaplama yapmadık?
    Kullanılacak koruma ürününü, sahibinin kullanım stiline ve ihtiyaçlara göre belirliyoruz. Rutin işlem yapılan araçlarda seramik her zaman şart değildir. Çizilmeyen araba ve seramik kaplama da yoktur.

Misafirlerimize Türkiye şartlarında korumanın ne kadar dayanım sağlayacağı konusunda firmaların verdiği astronomik süreler yerine gözlemlediğimiz ve test ettiğimiz süreler söylenmektedir.

Teşekkürler, keyifli forumlar :)
    Konu MasterDetailing tarafından (05-02-2022 Saat 23:57 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle hoşgeldiniz hayırlı işlerinizin olması dileğiyle. Söylediğiniz gibi çizilmeyen arada seramik kaplama yok, kendi siyah aracıma topcoat + moonlight yaptık her ne kadar düzgün yıkasam da tekrar harelenme başladı bile. Moonlight güzel ürün bu arada f/p diyebiliriz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkürler. Evet mevsimlik güzel bir ürün. Harelenme olmaması lazım ancak yıkama çizikleri zamanla olabilir. Hareden kastınız belki de budur

mirafiori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Berkay eline sağlık çok bir uygulama olmuş Detaylı anlatım ve kullandığın ürün bilgileri faydalı olacaktır
    Youtube kanalım: www.youtube.com/@ardaguven

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Yapanları es geçiyorum ama okuyanlar için detailing resmen detoks

Motorsiklet için çalışma yapıyor musunuz ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mirafiori Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Berkay eline sağlık çok bir uygulama olmuş Detaylı anlatım ve kullandığın ürün bilgileri faydalı olacaktır
    Teşekürler abi

Alıntı Kahn23 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yapanları es geçiyorum ama okuyanlar için detailing resmen detoks

Motorsiklet için çalışma yapıyor musunuz ?
    Bizim için de detoks Yapıyorum. İnstagramdan bakarsanız bir tane vespa göreceksiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba,
    Volkswagen Tiguan R line ile birlikteyiz.
    Misafirim aracı alır almaz detay işlemleri için aracını bana emanet etti. Bazı kozmetik sıkıntıları vardı. Sanayi arabası olduğu için yüzey oldukça kontamineydi resmen boya gözükmüyordu. Janttaki vuruklar, taş izleri ve aracın içinde her yere sürülmüş silikonlu bir parlatıcı.. Çok olduğu için fotoğraf az ama finaller ile gözleri doyuracağız

Motor ile başladım. Susuz buharlı temizlik yaptım ve korumaya aldım. En son finalini koyacağım. Fikir olması açısından mirafiori kanalında paylaştığı ve beraber çektiğimiz motor temizlik videosunu bırakıyorum.
    Buharlı motor temizliği ! Engine deep clean ! - YouTube

Jant temizliği

Jant zift temizliği

Ön yıkama ad magifoam

Detaylar kendi üretimimiz ceviz prewash isimli ürün ile yapıldı

Temaslı yıkamasını da yaptıktan sonra demir tozu temizliği

Kil uygulaması. Ad purple coarse ve bilt hamber finish restorer kullandım

Ziftler için yine ad just the tonic tercih ettim.

Polisaj öncesi son yıkama

İç temizlik ile devam ediyorum. Sunroof kızak, kanal ve fitilleri temizlendi, liqui moly ile yağlandı.

Cam fitilleri temizlendi. Devamında tavan. Tavan döşemesindeki yapışkanları ıslatmıyoruz ve kumaş içerisinde de kimyasal bırakmıyoruz.

Cam ve kapı fitilleri temizlendi. Kapı fitillerine sonax gummipfleger geçtik

Koltuklar kumaş, alcantara ve deri karışımı. Carpet cleaner, polstar ve colourlock ürünleri ile detaylı temizliğini yaptık, silikonları temizledik. En son derileri colourlock deri kalkanı ile korumaya aldım.

Polisaj işlemine geçiyoruz. İlk aşama sonucu

Keskin köşelerden özel bantlar sayesinde mikron almıyoruz. Toplamda 1-2 mikron aşındırma ile ağır polisaj işlemini tamamladım.

1. aşama sonrası tekrar yıkama yaptım.
    Rötuşları için uygun karışımı ayarlayıp rötuş yerlerinin yüzey hazırlığını yaptım. Boya işini bitirdikten sonra tekrar polisajı yapıldı.

Koruma olarak Carpro Lite tercih ettik. Ortalama 6 ay koruma sağlayan bir ürün. Camlara gerekli yüzey hazırlığı sonrası cam su itici uygulaması da yapıldı. Jantların renk kodunu bulamadık, ben birkaç boya karıştırarak rengi ayarladım ve rötuşlarını yaptım.
    Vitese R logolarını yapıştırdık, önceden siparişini verdiğim app plakaları taktık.

Finaller

Teşekkürler, keyifli forumlar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler