User Tag List

7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Doğru ekipman ve yöntemlerle araç nasıl yıkanır

mirafiori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Doğru ekipman ve yöntemlerle araç nasıl yıkanır

Daha önceden bir video çekmiştim, eksik ekipman sebebi ile çok içime sinmemişti, yeniden çektim, nasıl doğru yıkama yapılacağını öğrenmek isteyen arkadaşlar, bu işe yeni merak salanlar için faydalı olabilir.

Youtube kanalım: www.youtube.com/@ardaguven

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arda selam
    birkaç seferdir videolarına denk geliyorum.
    emek harcıyosun, para harcıyosun , paylaşım yapıyosun öncelikli olarak birilerine ön ayak olmaya çalıştığını .öğretmeye çalıştığının farkındayım
    devam etmenide canı gönülden isterim. çünkü günün sonunda sende bende aracımızın güzel temiz bakımlı olması için çalışıyoruz.

nacizane önerilerimi yazmak istiyorum.
    doğru ekipman insanların o gün şartlarina maddi durumlarına yada ulaşabilecekleri ürünlere göre değişir.
    kimi zaman bebe şampuanı ,temiz bir mikrofiber bez ve şebeke suyu olur
    kimi zaman basınçlı yıkama makinesi , en zararsızından ön yıkama ve yıkama şampuanı, tertemiz bir mikro eldiven olur.
    ama hepsinin başında en önemlisi temiz olmalarıdır.

eğer doğru yıkama yapmak istiyorsak eldiven yerine kullanıcagımız üründe veya eldivenimizde,
    kurulam aiçin kullanıcağımız abes bir örnek atlette yada milyon dolarlık kurulama havlumuzda tertemiz olmalı.

şahsi tavsiyem aracınızı yıkadığınız eldiven ve kurulama havlunuzu her kullanım sonunda yıkayın ve doğal kurutun.
    bir sonraki yıkamaya kadar kullanmayın.
    velev ki eldiveninizi yıkama sonrasında bol durulamalı yıkamadıysanız. mevcut hali sürekli içinde toz biriktirecek buda her gecen gun aracınızı çizmenize sebep olacaktır.
    kurulama havlusuda aynı şekilde.

araç yıkamaya başlamadan evvel aracınızı ıslatın . ki kirler yumuşasın.varsa ön yıkama sampuanı kullanılır .
    ana yıkamada kir yoğunluğu az olan yerden başlayın. tavandan aşağıya dogru gıdın.
    marspıyel tampon kapı bandının alt kısımları genelde en kirli kısımlardır.
    aracınızı yıkarken bu bölgelerden birine eldiveni sürüp daha sonrasından üst kısımlara aynı eldiveni sürerseniz alttaki toz ile göz hizasındaki boyayı çizersiniz.

araç yıkarken sıralama öenmlidir.
    çamurluktan basladığınız bir yıkama kısa vadede cizik olarak size geri döner.

önerim bu yönde

çalışmalarının devamını dilerim

saygılar Rıdvan
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

mirafiori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ruudvan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arda selam
    birkaç seferdir videolarına denk geliyorum.
    emek harcıyosun, para harcıyosun , paylaşım yapıyosun öncelikli olarak birilerine ön ayak olmaya çalıştığını .öğretmeye çalıştığının farkındayım
    devam etmenide canı gönülden isterim. çünkü günün sonunda sende bende aracımızın güzel temiz bakımlı olması için çalışıyoruz.

nacizane önerilerimi yazmak istiyorum.
    doğru ekipman insanların o gün şartlarina maddi durumlarına yada ulaşabilecekleri ürünlere göre değişir.
    kimi zaman bebe şampuanı ,temiz bir mikrofiber bez ve şebeke suyu olur
    kimi zaman basınçlı yıkama makinesi , en zararsızından ön yıkama ve yıkama şampuanı, tertemiz bir mikro eldiven olur.
    ama hepsinin başında en önemlisi temiz olmalarıdır.

eğer doğru yıkama yapmak istiyorsak eldiven yerine kullanıcagımız üründe veya eldivenimizde,
    kurulam aiçin kullanıcağımız abes bir örnek atlette yada milyon dolarlık kurulama havlumuzda tertemiz olmalı.

şahsi tavsiyem aracınızı yıkadığınız eldiven ve kurulama havlunuzu her kullanım sonunda yıkayın ve doğal kurutun.
    bir sonraki yıkamaya kadar kullanmayın.
    velev ki eldiveninizi yıkama sonrasında bol durulamalı yıkamadıysanız. mevcut hali sürekli içinde toz biriktirecek buda her gecen gun aracınızı çizmenize sebep olacaktır.
    kurulama havlusuda aynı şekilde.

araç yıkamaya başlamadan evvel aracınızı ıslatın . ki kirler yumuşasın.varsa ön yıkama sampuanı kullanılır .
    ana yıkamada kir yoğunluğu az olan yerden başlayın. tavandan aşağıya dogru gıdın.
    marspıyel tampon kapı bandının alt kısımları genelde en kirli kısımlardır.
    aracınızı yıkarken bu bölgelerden birine eldiveni sürüp daha sonrasından üst kısımlara aynı eldiveni sürerseniz alttaki toz ile göz hizasındaki boyayı çizersiniz.

önerim bu yönde

çalışmalarının devamını dilerim

saygılar Rıdvan
    Desteğiniz için çok teşekkür ederim, beni tam manası ile anlamanız beni mutlu etti, tek kötü alışkanlığımız bu, maddiyat için yapmıyorum, ki kazanç elde edersemde yine harcıyacağım yer burası Belirttiğiniz gibi yıkama sıralaması o şekilde olmalı, bu konularda en cahil olduğum zamanlarda dahi bu sıralamaya göre aracı yıkamaya gayret ederim, güncel çift kova sıramam; tavan, camlar-direkler, ön kaput, yan kısımlar ve tampon (çoklu eldiven yönteminde biraz daha gevşesemde su akış yönü sebebi ile yine dikkat etmeye gayret ediyorum) bu içerikte sıkmamak adına yıkama temaslı yıkama kısmını hızlı geçtim, sanki tavandan başalyıp, yanlara geçmişim gibi olmuş editte, başlangıç ve bitiş şeklinde o safhayı geçtim, aslında belirtiğiniz sıramada gelişiyor yıkamam
    Her zaman yıkama sonrası bezlerimi, eldivenlerimi ve fırçalarımı yıkarım, Twisted havluyu bir kaç yıkamada bir yıkıyorum yapısı gereği, ki sizin uzmanlık alanınız bu konuda detaylı yorumunuzu bekliyorum.
    Ayrıca detaylı çizimli anlatımınız için teşekkürler, bir çok kişiye faydası olacaktır.
    Yeni video planım, benzinlikte doğru yıkama şeklinde, video içinde de belirttiğim gibi, sizinde bahsettiğiniz gibi herkezin her imkanı olmuyor çoğunluk zaten benzinlikte yıkama yapıyor.
    O video içerisinde tavsiyelerinizi aktarmaya gayret edeceğim, sıralama konusu önemli hatta hazırldığınız görselide eklerim net anlaşılması için.
    Tekrardan teşekkürler.
    Konu mirafiori tarafından (18-04-2022 Saat 00:02 ) değiştirilmiştir.
    Youtube kanalım: www.youtube.com/@ardaguven

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok güzel içerik olmuş, ellerinize sağlık
    bende yakın zamanda evimin altında yıkamaya başlayacağım
    böyle videolar güzel oluyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

buradaki sıralama dediğiniz eldivenle yıkama mı? yoksa su vururkende yukardan aşağı vurmak önemli mi?

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı eminkilic61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    buradaki sıralama dediğiniz eldivenle yıkama mı? yoksa su vururkende yukardan aşağı vurmak önemli mi?
    suda mutlaka önemli sonucta kiri basıncla araca sürterek uzaklastırıyorsun ama . eldivene bulaşan çamuru baskıyla başka yüzeylere sürtmek kadar hasar vermez.
    benım bu anlattıklarım çizilmeyi %100 etkilemez ama çizilme zamanını ileri tarihe erteler
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    suda mutlaka önemli sonucta kiri basıncla araca sürterek uzaklastırıyorsun ama . eldivene bulaşan çamuru baskıyla başka yüzeylere sürtmek kadar hasar vermez.
    benım bu anlattıklarım çizilmeyi %100 etkilemez ama çizilme zamanını ileri tarihe erteler
    eldivenin yukardan aşağı olması gerektiğini biliyordum ama suya dikkat etmiyordum, bundan sonra dikkat ederim
    teşekkürler

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler