User Tag List

5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Autoglym Rapid Aqua Wax Incelemesi

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Autoglym Rapid Aqua Wax Incelemesi

Niyetim başka ürün kullanmaktı ama baktım bu ürün ile göz göze geldik, bugünün şanslısı sensin gel seni meşhur edeyim dedim, olur abi dedi Efem, videoyu çekeceğim gün bu ürün ile ilgili hiç bir hazırlık yapmamıştım, gayet hesapsız gelişti ama neyse ki evdeki hesapsızlık çarşıya uyum sağladı.

Ürün tek başına satılıyor mu bilemiyorum ama ben kit halinde satın almıştım. Kit dediysem de kutu içinde ürün haricinde 2 tane kaliteli mikrofiber bez var o kadar.

Ama bezlerin hakkını yememek lazım zira kurulama için bile kullanılır. Wax silmek için yapılmışlar ama wax silmek haricinde de güzel iş görüyorlar

Efem ürünün içeriğinde carnauba varmış ama ne oranda varlığını sürdürüyor onu bilmiyorum. Krem rengini andıran bir rengi var, yoğun değil, gayet sulu zırtlak bir ürün ve pH değeri de nötr diyebileceğimiz seviyelerde.

Bu arada, ürünün dairesel çizik maskelemek gibi bir misyonu var mı yok mu diye ona da baktım, maalesef yok. Islak yüzeye sıkıp silince aktifleşiyor ve yüzey kaygan, parlak ve hidrofobik hale geliyor. Enerjisi maalesef erken bitiyor, özellikle de otomobili nemli bir ortamda açıkta muhafaza ediyorsanız kaput, tavan ve bagajda ürün yüzeyden erken ayrılıyor. Ama yan panellerde etkisi devam ediyor.

Etkisi de taş çatlasın 1 ay sürüyor. Açıkta muhafaza edilen otomobilde 15 günü geçmek zor.

Bu arada, ürünü, cama ve boyasız plastiklere de uygulayabiliyorsunuz. Ama boyasız plastiklerde etkisi sadece hidrofobi oluyor. Yani öyle bariz bir koyultma göremedim. Ama ilerleyen günlerde Subaru veya Duster'da da kullanır sonuçları paylaşırım.

Videoyu izlemek isteyenler için şöyle aşağıya sessizce bırakıyorum.

AutoGlym Rapid Aqua Wax - Islak Yuzeye Uygulanabilen Hızlı Cila - YouTube

Burak-Akın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu tarz bir ıslak wax arıyordum hakan abi ellerine sağlık
    Honda Civic İes, Nissan 200sx s14, Honda Civic eg6 si, Citroen c2 VTS

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Burak-Akın Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu tarz bir ıslak wax arıyordum hakan abi ellerine sağlık
    Bunun yerine daha uygun fiyata Turtle Wax Hybrid Dry and Shine Wax öneririm. Islak yüzeye sıkıp duruluyorsun 1 ay etkisi devam ediyor. Autoglym'in etkisi kısa sürüyor. Hele birde otomobil nemli bir ortamda açıkta duruyorsa, taş çatlasa 15 gün etkisi sürüyor. Autoglym'in fiyatı 220 TL, az buz para da değil.

Burak-Akın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunun yerine daha uygun fiyata Turtle Wax Hybrid Dry and Shine Wax öneririm. Islak yüzeye sıkıp duruluyorsun 1 ay etkisi devam ediyor. Autoglym'in etkisi kısa sürüyor. Hele birde otomobil nemli bir ortamda açıkta duruyorsa, taş çatlasa 15 gün etkisi sürüyor. Autoglym'in fiyatı 220 TL, az buz para da değil.
    auto glym'in express wax'ına bakmıştım bir ara, o da ıslak kullanılıyordu sık sil tarzında. Turtle Wax a bakacağım mutlaka. Tac shinee bitmek üzere
    Honda Civic İes, Nissan 200sx s14, Honda Civic eg6 si, Citroen c2 VTS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yarattığı parlaklık ve kayganlık hissi güzel, hoş ama dediğiniz gibi kalıcılığı çok az. İlk yıkamada aynı markanın snow foam.unu kullanmama rağmen gittiydi bende :/
    21`BMW G80 M3 Comp. & 09`Renault Megane 2 RS Phase-2

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler