User Tag List

19 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: K2 Bora Pre Wash Incelemesi

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

K2 Bora Pre Wash Incelemesi

Efem, ürünü detaydeposu.com adresinden temin etmiştim. Sırf şu şampuanı incelemek adına inat ettim yaklaşık 2000 km ve yaklaşık 2 ay boyunca Duster'ı yıkamadım. Otomobilin pisliğini gördükçe kafam karıncalanmaya başlamıştı ve nihayet fırsatı zamanı yaratıp Duster'ı yıkadım.
    İlk defa K2'nin ön yıkama şampuanını kullandığım için önerilen dozlama da muhtemelen en düşük dozlamayı tercih ettim. Bunu da niye yaptım derseniz, minimal sarfiyat ile ne yapabileceğini görmek istedim.
    İşin özeti, şampuan işini yaptı ama onun açısından zor bir test oldu. Kimse herhalde bu kadar süre ve km boyunca pis pis gezinmez. 60ml ve kısa bekleme süresi sonrasında yüzeyde çok az kir kalmıştı. Geçen gün de neredeyse aynı görüntüde olan ama düzenli yıkadığım Subaru üzerinde aynı oranda ürünü test ettim, açıkçası Subaru'nun marşpiyelinden aldığım örnekte belli belirsiz kir çıktığını görünce çok sevindim desem yeridir.
    Ürün işini yapıyor ve ilginç şekilde köpüksüz olarak bu işi yapıyor. Dolayısıyla, ürün benzinlik tayfası için ideal olabilecek bir ürüne benziyor. Zira, herkeste köpük yapan pompa yok. Köpük yapmayan pompa ile ürün işini yaptı. Keşke Duster'da yaptığım testte geride hiç kir kalmasaydı diyorum ama yine hatırlatmakta fayda var, otomobili 2 ay ve 2000km'dir yıkamıyordum. Rengi artık toprak rengine dönmüştü. Kısa bekleme süresi ve az miktar ile aslında hiç de fena sonuç değil. Hem otomobile hem şampuana resmen eziyet ettim daha ne olsun.
    Duster'da belki dozlamayı biraz daha arttırsaydım geride hiç kir kalmayacaktı. Bu arada, merak edenler için, ürünün kokusu neredeyse yok. pH değeri tabiki yüksek ve içeriğinde ne oranda olduğunu bilmediğim kadar sodyum hidroksit var.

İzlemek isteyenler için video aşağıda
    K2 Bora Pre Wash / On Yıkama Şampuanı - YouTube

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi 2 ay 2 bin km normal insanlar için hiçbir şey ya, birçok sıradan çinko karbon arkadaşım yılda 2 kere falan araba yıkatıyor olabilir, bir tek bizim umrumuzda arabanın ne kadar pis olduğu

hoşuma gitti ama tek seferde tüm kiri akıtması çok işime gelirmiş benzinlik yıkaması yapmak için. o pompalı şeyin cam filmi & kaplama yaparken kullanıldığını görüyordum da bu iş için kullanmak da iyi fikirmiş

mirafiori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hakan abi eline sağlık K2 detaycı dostu bir marka tam bir F/P ürünü Pre wash olup korumaya dokunmama konusu beni çok mutlu etti. İlla köpük yapmam lazım ön yıkamada köpük köpük diyen arkadaşlara dilimde tüy bitti, köpük olmadanda olur ön yıkama diye, güzel inceleme olmuş her manada eline sağlık tekrardan
    Youtube kanalım: www.youtube.com/@ardaguven

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merak ettiğim bir üründü, ellerine sağlık abi.
    sarfiyat nasıl acaba?
    ben magifoam'da çok kullanıyorum gibi geliyor. ml hesabı yapmadan göz kararı döküyorum

TechTurkey Tholl-ga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    92 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi 2 ay 2 bin km normal insanlar için hiçbir şey ya, birçok sıradan çinko karbon arkadaşım yılda 2 kere falan araba yıkatıyor olabilir, bir tek bizim umrumuzda arabanın ne kadar pis olduğu

hoşuma gitti ama tek seferde tüm kiri akıtması çok işime gelirmiş benzinlik yıkaması yapmak için. o pompalı şeyin cam filmi & kaplama yaparken kullanıldığını görüyordum da bu iş için kullanmak da iyi fikirmiş
    kimyasala dayanıklı olması gerek
    "Wagen"thusiast

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı eminkilic61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merak ettiğim bir üründü, ellerine sağlık abi.
    sarfiyat nasıl acaba?
    ben magifoam'da çok kullanıyorum gibi geliyor. ml hesabı yapmadan göz kararı döküyorum
    2lt su ile 60ml şampuan karışımı Duster'a ve Subaru'ya yeterli geldi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı mirafiori Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hakan abi eline sağlık K2 detaycı dostu bir marka tam bir F/P ürünü Pre wash olup korumaya dokunmama konusu beni çok mutlu etti. İlla köpük yapmam lazım ön yıkamada köpük köpük diyen arkadaşlara dilimde tüy bitti, köpük olmadanda olur ön yıkama diye, güzel inceleme olmuş her manada eline sağlık tekrardan
    K2 markasında güzel ürünler var Fiyatları da uygun hem de bu şartlarda uygun. Değerli yorumun için de teşekkür ederim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ne diyorsun ya, ben o kadar süre pis pis gezersem kafam karıncalanır. Yahu ben şehir dışında araç kiraladığımda onu bile yıkayıp temiz teslim ediyorum
    Pompanın kimyasala dayanıklı olması gerekiyor ve bu pompa da kimyasala dayanıklı bir pompa. Kullanmadığım şampuan kalmadı. (böyle yazdım ya, akşama infilak eder, o kadar da nazara gelmem yani )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bir tane daha video hazırladım. Subaru'da geride neredeyse hiç kir kalmadı. Üstelik kirlerin en yoğun olduğu yerlerden örnek aldım.
    K2 Bora On Yıkama Şampuanı -2 - YouTube

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Pekiğ sevgili Obsesif adam Hakan Bey,

Aracın üzerindeki cila, hızlı cila, seramik gibi katmanlara etkisini gözlemleyebildiniz mi?
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Aracın üzerindeki cila, hızlı cila, seramik gibi katmanlara etkisini gözlemleyebildiniz mi?
    Aynı soruyu farklı platformda ben Hakan abiye yönelttim. Genelde Pre Wash tarzı ürünler korumaya birazda olsa dokunur. Direk buraya yapıştırıyorum cevabı

Alıntı mirafiori, post: 167475, member: 3143 Nickli Üyeden Alıntı
    Abi eline sağlık *Korumaya zarar verme konusunda yorumun nedir Hakan Abi [USER=258]@SubaruOutback[/USER]

Alıntı SubaruOutback, post: 167478, member: 258 Nickli Üyeden Alıntı
    pH değeri ve oranını bilmediğim sodyum hidroksit nedeniyle de illa ki hemen olmasa da korumayı elleyecektir diye düşünüyorum. Çünkü kullandığımız korumaların çoğu yüksek pH'a dayanıklı değil. Çok iyi bir seramik olursa ve hatta tolerans değerleri yüksekse o ringten çok az dayak yiyerek iner

Ama, 1 defa kullandım koruma gitti diye bir şey yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bu tamamen kullandığın ürünün pH toleransına ve şampuanlara karşı direncine bağlı olarak değişecektir. Daha ilk temasta kaliteli bir korumaya bir şey yapmaz. Zamanla illa ki hidrofobi azalacaktır bu kaçınılmaz son. Ama gidip aracın üzerine hidrofobisi zayıf olan carix veya benzeri bir markanın hızlı cilasını sürersen ihtimalle ilk temas olmasa da ikinci temasta cila pılını pırtını toplamaya vakit bulamadan yüzeyden ayrılır gider.

cagatay16v - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eğer çok agresif hazırlanmaz ise ön yıkamada kullanıldığından ellemiyor seramik veya wax ı ( temassız olması koşulu ile)

cagatay16v - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel inceleme olmuş elinize sağlık. Ben çok ağır kir var ise sprey pre wash olarak kullanıyorum sadece bora yı ilk geldiğinde hemen alıp denemiştim memnunum oldukça

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı cagatay16v Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel inceleme olmuş elinize sağlık. Ben çok ağır kir var ise sprey pre wash olarak kullanıyorum sadece bora yı ilk geldiğinde hemen alıp denemiştim memnunum oldukça
    Teşekkür ederim Bende gelir gelmez satın alanlardanım ama maalesef denemek için anca sıra ve fırsat geldi desem yeridir.

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim Bende gelir gelmez satın alanlardanım ama maalesef denemek için anca sıra ve fırsat geldi desem yeridir.
    stok çok yani, biz gibi bir-iki şampuan yok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı eminkilic61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    stok çok yani, biz gibi bir-iki şampuan yok
    Estağfurullah

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bu sefer 100ml Bora kullandım ve ürünü biraz yüzeyde beklettim; daha doğrusu aynı bölge üzerine biraz daha ürün püskürttüm. Ve sonuç, tertemiz bir yüzeyim oldu
    İzlemek isteyenler için videosu aşağıda.

K2 Bora Plus On Yıkama Şampuanına Zorlu Test - YouTube

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende sipariş geçeyim, Valet pro pre wash kesmiyor artık Eline sağlık abi.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler