User Tag List

18 sonuçtan 1 ile 18 arası

Konu: Mjjc Foam Shampoo inceleme

mirafiori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Mjjc Foam Shampoo inceleme

Foam lance leri ile meşhur Mjjc firmasına ait ön yıkama şampuanı. Öncelikle ürün çok iyi köpük yapıyor, tutunma kabiliyeti çok iyi, temizleme kabiliyeti fena değil diyebilirim bir miktar kir bıraktı ama aracım epeydir yıkanmamıştı, pre wash şarttı. Saf hali 5 civarı ph, seyreltilmiş hali 7 civarı olarak gözlemledim. 600 ml bir şişede geliyor 1:9 seyreltilerek kullanmamız önerilmiş buda yaklaşık 12 13 yıkama demek. Üretim yeri Japonya olarak yazmakta şişe üzerinde.İyi seyirler

Konu mirafiori tarafından (23-02-2023 Saat 09:10 ) değiştirilmiştir.
    Youtube kanalım: www.youtube.com/@ardaguven

aslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir hafta sonu organizsyon yapta gelip yıkayalım araçlarımızı mekanda
    IMPOSSIBLE IS NOTHING

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir hafta sonu organizsyon yapta gelip yıkayalım araçlarımızı mekanda
    Mekan etkinlik için pek uygun değil ama 1-2 misafir için uygun Ama havalar ısınmaya başlasın benzinlik etkinliği yapmak lazım

Shadow_Dancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benzinliklerde yıkama yapanlar için bu arkadaşı uygulayabileceğimiz bir ekipman var mıdır?
    Tango-1 never dies.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Shadow_Dancer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benzinliklerde yıkama yapanlar için bu arkadaşı uygulayabileceğimiz bir ekipman var mıdır?
    Söyle birşey işinizi görebilir:
    Alta Foam 2000 Kopuk Yapan Basınclı Pompa Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL

@imprezaWRC Hakan abinin incelemesi:
    AltaFoam ve MagiFoam Birlikteliği İşe Yaradı Mı? - YouTube

Shadow_Dancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkür ederim
    Tango-1 never dies.

Alpii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mirafiori Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arda abi bende benzinlikte yıkayan tayfadayım maalesef. Moralex 3000 düşünüyordum da; bir tarafı köpüklerken diğer tarafın kuruma olayı yaz aylarında akşam da olsa gerçekleşir dimi ? çünkü anladığım kadarıyla tüm aracı minimum 5-6 kez pompalamak lazım oluyormuş. yada en kötü bir prewash alıp + düz bir sprey şişesi ile sadece onu atıcağım köpürtmeden
    https://www.instagram.com/gnn.308/

34 GNN 111 #308 21'
    34FDC785#308 16’ - RIP - 34BAG097 #308 18'

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Alpii Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arda abi bende benzinlikte yıkayan tayfadayım maalesef. Moralex 3000 düşünüyordum da; bir tarafı köpüklerken diğer tarafın kuruma olayı yaz aylarında akşam da olsa gerçekleşir dimi ? çünkü anladığım kadarıyla tüm aracı minimum 5-6 kez pompalamak lazım oluyormuş. yada en kötü bir prewash alıp + düz bir sprey şişesi ile sadece onu atıcağım köpürtmeden
    Bende Alta Foam var, çok pompalamak gerekiyor ama bi tarafı yaparken bir taraf kuruyacak kadar sürmüyor bu süre.
    Modifiye edenler var ama şarjlı pompalar epey pahalıydı ben o sebeple hiç girmedim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kuruma olma ihtimali tabiki mevcut. Her zaman pre wash kullanırsan koruma dayanımı kalmaz, tabiki koruma varsa araçta. Pre wash ağır kir varsa ve/veya belli periyodlarda kullanmak gerekli. Pre wash biraz daha agresif çalışır.
    Normal ön yıkama şampuanını illaki köpük şeklinde atmana gerek yok, normal sprey başlıklada atabilirsin, mühim olan kimyasalın kirler ile etkileşime geçmesi.
    Ben benzinlik yıkamalarımda, yoğun kirlerde pre wash + şampuan karışımı yapıp kullanıyorum, daha hafif kirlerde sadece şampuan kullanıyorum, işimi görüyor. Köpük yapmadan... Hatta benzinklik yıkama videomda görebilirsin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende Alta Foam var, çok pompalamak gerekiyor ama bi tarafı yaparken bir taraf kuruyacak kadar sürmüyor bu süre.
    Modifiye edenler var ama şarjlı pompalar epey pahalıydı ben o sebeple hiç girmedim.
    Alıntı mirafiori Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kuruma olma ihtimali tabiki mevcut. Her zaman pre wash kullanırsan koruma dayanımı kalmaz, tabiki koruma varsa araçta. Pre wash ağır kir varsa ve/veya belli periyodlarda kullanmak gerekli. Pre wash biraz daha agresif çalışır.
    Normal ön yıkama şampuanını illaki köpük şeklinde atmana gerek yok, normal sprey başlıklada atabilirsin, mühim olan kimyasalın kirler ile etkileşime geçmesi.
    Ben benzinlik yıkamalarımda, yoğun kirlerde pre wash + şampuan karışımı yapıp kullanıyorum, daha hafif kirlerde sadece şampuan kullanıyorum, işimi görüyor. Köpük yapmadan... Hatta benzinklik yıkama videomda görebilirsin
    Cevaplarınız için ayrı ayrı teşekkür ederim. @AliGizda evet bende gördüm ama dediğiniz gibi o fiyatları sadece bir pompa için harcayamam maalesef

Eyvallah Arda abi, ben bir videona bakayım boş olduğumda. Moralex'in güzel malzeme ve oranla köpük yapışını baya beğendim de alsam mı almasam mı bilemedim. Bir tarafı yaparken diğer taraf kuruyor mevzusunu yorumlarda ir kaç kere görünce sorayım dedim
    Çok sağol yorum için, en kısa zamanda videoya bakmış olurum

34 GNN 111 #308 21'

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benzinlik fiyatları %50 zamlanmış
    10 lira olan kontör 15 olmuş anasını satayım
    3 sefer su tutarım genelde / kaba kir-ön şampuan-son durulama
    45'lik olduk yahu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 8.000rpm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benzinlik fiyatları %50 zamlanmış
    10 lira olan kontör 15 olmuş anasını satayım
    3 sefer su tutarım genelde / kaba kir-ön şampuan-son durulama
    45'lik olduk yahu
    Ben sırf bu sebepten eve kovadan su çekebilen yıkama makinesi aldım. 110 bar ve oldukça iş görüyor. Eğer yeriniz müsaitse kesinlikle tavsiye ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben sırf bu sebepten eve kovadan su çekebilen yıkama makinesi aldım. 110 bar ve oldukça iş görüyor. Eğer yeriniz müsaitse kesinlikle tavsiye ederim.
    ilave bilgi ekleyeyim, Kärcher K2 K3 gibi modelleride kovadan su çekebilmekte.

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kova tamam da 6.kattaki evden elektrik de çekebilse süper olacak pencereden 25metre kablo sarkıtmak da dert
    apartman elektriğinden yiyip laf söz çıksın da istemiyorum
    yoksa sıtkım sıyrıldı benim de bu yıkama tesislerinden

Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben 35 metre makaralı uzatma kablosu aldım, Önceki sitede garip bakışlar arasında yıkamamı yapıyodum

Şimdi ki evde müteahhit sağ olsun balkona hem elektrik prizi hem de musluk koymuş oradan yürüyorum.

Ben makine Bosch Easy Aquatak aldım, 110 bar. Çanta gibi, taşıması vs aşırı basit. Alacak olanların aklında olsun, ek 6 metre uzatma hortumu satılıyor, onu da beraberinde alın yoksa makineyi arabanın etrafında hareket ettirmek gerekebilir.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    MArolex tecrübem yok ama alta foam, çok geniş açıda ve geniş alana köpük püskürtüyor. Uzun uzun pompalamak gereken bir pompa. Basınç tahliye valfi olmadığı için modifiye edildiğinde uzun ömürlü olacağını düşünmediğim bir pompa. Ben, sürekli açık havada ürünü kullanıyorum henüz kuruma problemi olmadı. Ya tabi ben güneş altında iş yapmak zorunda kaldığım için hızlı davranıyorum ve ter içinde kalıyorum. Tek sorun bu oluyor.
    Alta foam'da 3 farklı nozzle var ve onlar ile köpüğün kıvamını ayarlayabiliyorsun. Tabi birde unutulmaması gereken husus, her kullanım sonrası temiz su ile pompada kalan şampuanı yine pompalayarak dışarı atman gerekiyor. Yani, pompa olunca amelilik bol oluyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    MArolex tecrübem yok ama alta foam, çok geniş açıda ve geniş alana köpük püskürtüyor. Uzun uzun pompalamak gereken bir pompa. Basınç tahliye valfi olmadığı için modifiye edildiğinde uzun ömürlü olacağını düşünmediğim bir pompa. Ben, sürekli açık havada ürünü kullanıyorum henüz kuruma problemi olmadı. Ya tabi ben güneş altında iş yapmak zorunda kaldığım için hızlı davranıyorum ve ter içinde kalıyorum. Tek sorun bu oluyor.
    Alta foam'da 3 farklı nozzle var ve onlar ile köpüğün kıvamını ayarlayabiliyorsun. Tabi birde unutulmaması gereken husus, her kullanım sonrası temiz su ile pompada kalan şampuanı yine pompalayarak dışarı atman gerekiyor. Yani, pompa olunca amelilik bol oluyor.
    evet abi senin videonu da gördüm, baya iyi duruyor sendeki videoda. karışımı güzel yakalamışsın herhalde Marolex daha büyük diye galiba daha hızlı dönerim gibi geldi, izlediğim videolarda da marolexin köpük vs olayı daha iyi duruyordu gibi. İyice baktıktan sonra karar vereceğim gibi. Ameliliği benzinde can sıkar mı bilmiyorum, hele ki yazın Yorumun için teşekkür edeirm

34 GNN 111 #308 21'

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    evet abi senin videonu da gördüm, baya iyi duruyor sendeki videoda. karışımı güzel yakalamışsın herhalde Marolex daha büyük diye galiba daha hızlı dönerim gibi geldi, izlediğim videolarda da marolexin köpük vs olayı daha iyi duruyordu gibi. İyice baktıktan sonra karar vereceğim gibi. Ameliliği benzinde can sıkar mı bilmiyorum, hele ki yazın Yorumun için teşekkür edeirm
    Benim gibi çok terliyorsan geçmiş olsun, yazın suyu çekmiş sünger gibi olursun. Ben elimde pompa ile flash gordon gibi hızlı hızlı hareket edip, basıncın bittiği yerde tekrar pompalayıp devam ediyorum. Sonra bakıyorum, haznede ürün varsa hızlı hızlı turluyorum. Hızlı hareket edince yazın ter içinde kalıyorum. En güzeli foam lance ama işte imkanlar imkanlar imkanlar...
    Marolex'in haznesi daha büyük evet ama 2 litre benim gibi eli bol adama yetiyor da artıyor bile. 3 lt için daha fazla ürün kullanacaksın onu da unutma. Birde 3lt hazenin temizlik kısmı var. Tekrar 3lt su doldurup bir daha pompalayıp içeride kalan şampuanı dışarı atman gerekiyor. Ve malesef bu ameliliği her zaman yapmak zorundasın. Ben bu ameliliği yapmadım diye 2 tane epoca'yı emekliliğe çıkardım. Biri basınç tutmuyor biri atım yapmıyor.
    Aynı ameliliği foam lance'de de yapmak lazım yoksa o da bir güzel tıkanıp kullanılmaz hale gelebiliyor.
    Bir diğer husus ise neredeyse tüm akaryakıt istasyonlarındaki cihazların basınçlarının kir sökmeye yetecek kadar basıncının olmamasıdır. Yani sen istediğin gibi karışım da yapsan o makinelerin gücü kısık olduğu için illa yüzeyde kir kalacaktır. Hele bazıları var, ağız duşu diye kullanabilirsin. Su mu tutuyorsun, otomobili mi okşuyorsun belli değil. Basıncı çok düşük olanların da süresi uzun oluyor bir de böyle bir paradoks var.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler