Hafta sonu, erken kalkınca, baktım havada güzel, iftarada çook uzun süre var, dedim bugünü aracıma ayırayım, kalktım köye gittim, güzel bir bayram temizliği yaptım. Motor temizliğide yaptım esasen fakat ürün incelemesi içerdiği için ayrı videoda yayınlayacağım onu.
Jant lastik davlumbaz temizliği ile işe başladım, fakat burda telefon kayıttan çıkmış içerikte yer veremedim. Dk Chemie Ferroff ile jant lastik davlumbaz detay fırçaları ile giriştim, Valet pro Citrus pre wash ve termaslı yıkama şampuanı diğer yardımcılarım oldu.
Araç Mart ayından beri yıkanmadığı için trafik filmi ve çamur yoğundu, ön yıkama öncesi, Valet pro Citrus Pre wash fıs fısladım, duruladım, ardından ön yıkama için biraz agresif yapıda olan ve kirleri iyi arındırdığı için Flowey B33 tercih ettim, durulama sonrası diğer foam lance ile Shiny Garage Premium Shampoo uyguladım, burda çift kova, çoklu eldiven yöntemi yerine, temaslı şampuanu köpük olarak attım, kovada temiz suyumu hazır ettim, Valet pro yıkama eldivenini paneller arası geçişte bu suda duruladım. Ardından durulamayı yaptım, hızlı cila olarak Polytop Hybrid Conservier Maximus tercih ettim. Duruladım ve Mjjc'nin yeni göndermiş olduğu kurulama havlusu ile aracımı güzelce kuruladım. Araladaki sulardan kurtulamak için Kärcher Kwd1'in üfleme özelliğinden yararlandım. Davlumbaz içlerine Aromaka lastik parlatıcı sıktım, lastikleri ise K2 Pro Sigma lastik parlatıcı ve koruyucusunu uyguladım.Dış plastiklere ise Dk Chemie Trim Guard uyguladım.
İç kısımı güzelce süpürdüm, plastik kısımları hem temizleme hem koruma özelliği olan kokusu ile beni mest eden Sonax matt effect tercih ettim. Camları içten ve dıştan K2 Nuta ve karbon cam bezi ile sildim, kapı içlerini nemli mikrofiber bez ile sildim ve temizliği bitirdim.
İyi seyirler.