User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
44 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Komple Araç PPF İçin Marka Seçimi

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bi uygulamacı olarak tavsiyem bilindik bir yere yaptırmanız ve uygulama öncesi wax yaptırmanız. Bunun amacı ppf araçtan söküleceği zaman kolay çıkması, mesela hondaların boyası çok zayıf 2 yıl sonra sökülürken boya kalkmalarına maruz kalıyor
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Rs6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uygulamanin oncesi, yapilisi ya da sonrasi icin bir sorunumuz yok. Degerli bilgileriniz icin cok tesekkur ediyorum

Sadece markalar arasinda karsilasma yapmak icin acmistim konuyu
    8Y Audi S3 quattro
    Vespa Primavera 150S
    8U Q3 2.0 TDI quattro - RSA
    F3 Q3 1.5 TFSI - Protuned
    LR Freelander II 2.2 TD4 SE

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Rs6 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uygulamanin oncesi, yapilisi ya da sonrasi icin bir sorunumuz yok. Degerli bilgileriniz icin cok tesekkur ediyorum

Sadece markalar arasinda karsilasma yapmak icin acmistim konuyu
    baktığınız birçok marka iyi, bitçenize uygun olanı alabilirsiniz.
    Rayno ve Madico/Laguna bu aralar popüler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gsuit diye bir markanın TPU malzemesi de iyi bu arada fiyat olarak şuan aralarında en uygunlarından birisi sanırsam..
    2011 Opel Astra H 1.3 Cdti - SOLD
    2012 Polo 1.6 TDI - SOLD
    2011 Polo 1.4 - SOLD

IbizaFR150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de bir süredir düşünüyordum komple kaplamayı, düşündükçe de fiyat artıyordu. Eve yakın bir yıkamacıda uygulama yapılan 2-3 araç gördükten sonra 130 kalınlıkta olan bu malzeme ile araç (mini countryman r60)komple kaplandı. İlk izlenim iyi tabii ki, özellikle kılcal çizikler çok canımı sıkıyordu şimdilik kurtuldum,aracın üstünde su durmuyor diyebilirim,birkaç yıl da koruma sağlarsa iş görür. Tabii aracın 2 yıllık yıkama parasını peşin vermiş olduk ama çok da seçenek yoktu. Öncesinde polisaj ile temizlendi,aynalar ve farun siyah çerçeveleri söküldü. Foto çekmedim henüz,çekince eklerim.

fvjy7h6.jpeg

grkm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı IbizaFR150 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de bir süredir düşünüyordum komple kaplamayı, düşündükçe de fiyat artıyordu. Eve yakın bir yıkamacıda uygulama yapılan 2-3 araç gördükten sonra 130 kalınlıkta olan bu malzeme ile araç (mini countryman r60)komple kaplandı. İlk izlenim iyi tabii ki, özellikle kılcal çizikler çok canımı sıkıyordu şimdilik kurtuldum,aracın üstünde su durmuyor diyebilirim,birkaç yıl da koruma sağlarsa iş görür. Tabii aracın 2 yıllık yıkama parasını peşin vermiş olduk ama çok da seçenek yoktu. Öncesinde polisaj ile temizlendi,aynalar ve farun siyah çerçeveleri söküldü. Foto çekmedim henüz,çekince eklerim.

fvjy7h6.jpeg
    muhtemelen TPH olan bir üründü bu . kısa zaman sonra çizik direnci azalacak ve canlılık yok olacak.

Alıntı Alican Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba araç ne renk? (Beyaz araçlarda bir çok marka garanti vermiyor)
    Adı duyulan büyük kaplamacıların kullandığı no name ürünlerden tedarik edebilirim size.
    garanti verilmemesinin temel sebebi tabii ki sararma veya sarımtırak çıkan folyonun kendi rengi.

gerçekten TPU olan ürün acaip berrak ve bembeyaz finish ile çıkıyor ve yıllarca öyle kalıyor.

En popüler markaların orta yada alt seviye ürünleri patır patır sararıyor. Örnekleri defalarca göründü.

İşçilik çok önemli payda ancak ürünün kendisi de çok önemli payda..

PPF yapmış olmak için yapılmamalı. Ya doğru ve düzgün yapılmadı yada hiç yapılmamalı kanaatindeyim. Çünkü TPH ların o basit koruyucu olarak gösterilen darbe örneklerine karşı sadece jelatin ve poşet gibi davrandığını da bir kaç kez gördüm...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben aracı kullanmadığımda kumaş branda ile tutuyorum,güneşe maruz kalmıyor. Genelde haftasonları ve tatillerde kullanıyorum,TPU özellikteki bir malzeme ile komple kaplamanın ortalama fiyatı nedir bilgisi olan var mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu islerden pek anlamam ancak 2 koyu renk metalik boya aracima stek dynoshield yaptirdim. Boyayi daha da guzel gosteriyor, surekli islak gibi. Temizlemesi de daha cabuk oluyor. Kilcal cizik olmuyor vs yalan, oluyor ama cok daha az, onu da kaynar su ya da isi tabancasiyla goturebiliyorsun ancak onun da surekliligi yokmus, bunu yaptikca folyonun o ozelligi gidiyormus.
    Boyasinin pek kerameti olmayan (opak boya ve acik renkli) diger aracima bir arkadasimin tavsiye ettigi yerde anatolia marka Turk mali folyo yaptirdim. Arac pek gunes gormedigi icin 5 senede vs. problem olmayacagini soyledi, stek'ten cok daha uyguna yaptirdim. o da gayet berrak, folyo oldugu anlasilmiyor. F/P olarak guzel.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben aracı kullanmadığımda kumaş branda ile tutuyorum,güneşe maruz kalmıyor. Genelde haftasonları ve tatillerde kullanıyorum,TPU özellikteki bir malzeme ile komple kaplamanın ortalama fiyatı nedir bilgisi olan var mı?
    şu ortamda daha iyi bilirler yetkililerimiz ama 45-50 bin minimum tutar diyorum ben

Alıntı onur_S Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu islerden pek anlamam ancak 2 koyu renk metalik boya aracima stek dynoshield yaptirdim. Boyayi daha da guzel gosteriyor, surekli islak gibi. Temizlemesi de daha cabuk oluyor. Kilcal cizik olmuyor vs yalan, oluyor ama cok daha az, onu da kaynar su ya da isi tabancasiyla goturebiliyorsun ancak onun da surekliligi yokmus, bunu yaptikca folyonun o ozelligi gidiyormus.
    Boyasinin pek kerameti olmayan (opak boya ve acik renkli) diger aracima bir arkadasimin tavsiye ettigi yerde anatolia marka Turk mali folyo yaptirdim. Arac pek gunes gormedigi icin 5 senede vs. problem olmayacagini soyledi, stek'ten cok daha uyguna yaptirdim. o da gayet berrak, folyo oldugu anlasilmiyor. F/P olarak guzel.
    anatolyaŞİT i sökerken umarım yapışkan vs gibi sorunlar yaşamazlar

exca- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Noname kore için 30-35 civarı, endura için 50bin civarı (en üst seri). Stek vs olursa x1,5 minimum fiyatlarlar. Ankara'da olsanız yardımcı olurdum ben fiyatlar konusunda. Yolunuz düşerse yine yardımcı olmaya çalışırım.

Bu arada branda ile örtmeniz düşündüğünüz gibi korumaz, tam aksine zararı olması ihtimali de yüksek. 10gün kadar önce branda ile güneş altında yatan bir aracın kaput filmini söktük, filmin durumu oldukça kötüydü.

By_Carizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz ? doğruluk payı var mıdır acaba ?
    Alıntı Crack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kaputun altındaki beygirlere bile tecavüz etmişler. yok böyle birşey.

Alıntı Caesar; Nickli Üyeden Alıntı
    imam os.rmamış s.çmış cemaat ise dünyada bu güne kadar yapılmamış bir eylem yapiyor. hey maaşallah

exca- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Video'nun başında Sami Bey'in söylediği gibi; her film zarar vermez.

Ama şunu da söylemek gerek; her film zarar verebilir. Bu ürünlerin bir ömrü var, 3yıl - 5yıl - 7yıl ömür verirken ürünün -beklenen- en uzun ömrünü söyleriz. Kullanım şartlarına bağlı olarak bu süre uzayabilir ya da kısalabilir. Film boyaya zarar verme aşamasına gelmeden bunu fark eder sökümünü/değişimini tavsiye ederiz zaten kullanıcıya. İş ki kullanıcı ben bunu yaptırdım ne yaparsam yapayım bir şey olmaz istediğim gibi kullanırım yıllarca da kalır mantığında olmasın. Uygulama yapan yere senede bir uğrayıp kontrol ettirebilirsiniz film durumunu.

Kendi uygulama yaptığım bir araçta dahi filmin zarar vermesi durumuyla karşılaşmadık. Puzzle gibi olmuş film söktüğümüz zamanlar da oldu, onlarda da genel olarak boyaya zarar vermemiş oluyor film ancak söküm kısmı epey zahmetli. İşinin ehli olmayan ellere düştüğünde söküm esnasında boya ciddi zarar görüyor. Bunun üstüne bir de tavan kaput gibi güneşe doğrudan maruz kalan parçalarda kötü pasta uygulaması yapıldığında bir yaz sonra yanık oluyor boyada.

İşin özeti size güven veren, işlemin aşamalarını açıklayan bir yerde uygulama yaptırmanızda fayda var. Bunun yanında bazı markalar hangi şubede yapılmış olursa olsun farklı şehire de gitseniz malzemesinin arkasında durup garanti veriyor. Bu da tercih ederken göz önünde bulundurulabilir. Uygulama yapan yer kapansa bile ortada kalmazsınız.

S-works - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Her malzemenin ekonomik ömrü var. Firmalar ortalama bir süre belirliyor. Örnek veriyorum 5 yıl Bu folyoyu 2 arabaya yaptık.

1. araç kapalı otoparkta kalıyor. Yılda 2-3 bin km yapıyor. Doğru yıkama ürünleri ile yıkanıyor.
    2. araç sokakta veya açık otoparkta kalıyor. Yılda 15-20 bin km yapıyor. Doğru ürünler ile yıkanıyor.

Şimdi iki araçta aynı süre kullanmak mümkün değil. Buradaki ön görü 1. araçta folyo tahmini 6-8 yıla kadar çok rahat kullanılır ancak folyo ilk başlarda yıllık kontrol edilmeli,4. yıldan sonra 6 ayda veya 3 ayda kontrol edilmeye başlanmalı.
    2. arabada ise folyo muhtemelen 3. yıldan sonra özelliğini kaybetmeye başlayacaktır. Yine gözlemlenmeli,3. yıldan sonra 3-4 ayda bir kontrol etmek, yüzeyde sararma,matlaşma,folyoda gölgelenme var mı diye bakılmalı.

Hiç bir ürün 1 günde kötü olmaz. kendisini belli eder. Nasıl ki giydiğimiz kıyafetler yıkandıkça rengi soluyorsa folyoda da benzer durum oluşacaktır. Zaten yaptırdığınızda aracınızın parlaklığını göreceğiniz için zaman geçtikte o parlaklığın azaldığını (İşten anlamasanız bile )fark edeceksiniz. İşte o zaman yaptırdığınız yere bi çay kahve içmeye gitme zamanı gelmiştir.

Yaptığımız bir çok araç düzenli olarak geliyor. Bazıları yıkamayı uzun aralıkla yaptığı için yüzey kirlenmesine bağlı matlaşmalar oluyor. O araçlarda Demirtozu-Kiz Temizliği yapıyoruz. Bazen hafif bir polisaj yapmak gerekiyor.

Özetle her matlaşma folyonun ömrü bittiği anlamına gelmiyor. Gözlemlemek,yüzey temizliğine bakmak lazım.

Sararma konusunda beyaz hariçi renklerde sararmayı kolay kolay göremezsiniz. Benim kullandığım,gözlemlediğim bir çok marka üründe beyaz renkte hafif bir sararma oluyor. Bunu da folyo kaplanmayan parçaya baktığınızda anlarsınız (Arka tamponda bazı bölümlerde folyo dönmez, açıklık bırakılır. veya kapı içi kaplanmadığı için arka çamurluk ile kapı içinde o farkı anlarsınız.)

TPU folyolar kolay kolay sararmaz. Yüzey kirlenmesi veya ekolojik ömrünün yarısını dolduran folyolarda %5-15 sararma görülebilir.

TPH yaptırırsanız %50 ve üzeri sararmayı muhtemelen 1. yılın sonunda görürsünüz.

PVC yaptırmamanız gerektiğini zaten biliyorsunuz. Muhtemelen 3. aydan sonra söküp atarsınız.

(Vakit darlığından mesajı kontrol edemedim. Hatalı yazım,anlam kayması olmuş olabilir. Müsait zamanda kontrol ederim. )
    Special Works Detaylı Araç Bakım Merkezi

https://www.instagram.com/specialworkstr/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı exca- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Noname kore için 30-35 civarı, endura için 50bin civarı (en üst seri). Stek vs olursa x1,5 minimum fiyatlarlar. Ankara'da olsanız yardımcı olurdum ben fiyatlar konusunda. Yolunuz düşerse yine yardımcı olmaya çalışırım.

Bu arada branda ile örtmeniz düşündüğünüz gibi korumaz, tam aksine zararı olması ihtimali de yüksek. 10gün kadar önce branda ile güneş altında yatan bir aracın kaput filmini söktük, filmin durumu oldukça kötüydü.
    Kullandığım branda naylon değil pamuklu kumaştan yapılma, 2 yıldır kullanıyorum çok memnunum. 35-50 gibi rakamlar anca 2-3M üstü değeri olan araçlara yaptırılırsa bir anlamı var. Bayram öncesinde bitirmesem benimki de 30 diyordu.Daha önce ibiza fr’a da kaput ve çamurluklara yaptırmıştım, sorunsuz çıkmıştı aracın üzerinden. Öncesinde yine temizlik,kil vs yapılmıştı onun da.

Diyadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Stek marka kullanıyorum. Far ve stoplarda var tavsiye ederim. Senesi dolacak en ufak sorun yok..

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Bu işin nirvanası Stek Dynoshield. Diğer X-Y-Z markaların en üst düzey filmlerinde de F/P ne gerek var yauu denilen filmleri ile de farkı özellikle 1-2 yıl sonunda ortaya çıkıyor.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir satışcı olarak bu konuda en mağdur olduğum olay oto yıkamacılar, anlatıyorsun bak folyo var dikkat et diye ama yinede illa bir tanesi çıkıp bir şekilde folyonun yırtılmasına sebeb oluyor çok sinir bozucu bir durum.

keşke basınçlı suya çok dayanıklı uygun bir alternatif olsa Adana gibi ultra nemli,sıcak ilde üstelik kapalı garajınız yoksa,satışçıysanız ve sık sık kirleniyor sık sık müşteri ağırlamak için yıkanıyorsa cidden oto yıkamacı mecbur oluyor ben kendim ilgilenirimi maalesef başaramadım sıcaklar gelene kadarmış

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Markada model seçenekleri var mı bilgim yok ancak 2 marka kullandım, stek ve xpel, aralarında çok aşırı fark vardı tekrar tercih edecek olsam düşünmem stek kullanırım.
    ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar bu başlığa yazılan yorumların çoğu reklam niteliğinde, çoğuda iyi markayı aşağı çekme niteliğinde.. Gerçekçi olmak gerekirse kapalatan kişiler deneyimini yazmalı, kaplatmayan kişilerde markasını yüceltmeden etik olup yeribe oturmalı. XPEL markasına bile konduran olmuş. Esas olan şu hiç bir marka en iyisidir diye kıyaslamak doğru değil. En iyi ppf bütçeye uygun ppf’dir. Kanımca premium üründe xpel ve suntek’dir. Gerisi amaçlanana yakındır. Bu kadar net.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler