User Tag List

Sayfa 267/300 İlkİlk ... 167217257265266267268269277 ... SonSon
5682 sonuçtan 5.055 ile 5.073 arası

Konu: Car care ürünleri hakkındaki her türlü soru buraya...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı canatakann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ek olarak Valet Pro Concentrated veya Flowey EV12 olabilir kova için,bunlar cila içermeyen koruma dostu ürünler PW kullanacaksanız cilasız şampuan tercih edebilirsiniz yukarıdaki bahsedilenlerden Nanolex harici destekli ürünler en azından daha ekonomik olabilir sizin için.
    flowey i bir araştırmak lazım fiyat uygunmuş,concentrated 1lt fiyatı ile nanolex 750 ml arasında çok fark yokmuş ve dediğiniz gibi zaten cila uygulayacağım için ve uygulama güzelliği köpük vs biraz daha iyi olduğu için nanolex tercih edicem bu seferlik

overblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bu karantina günlerinde can sıkıntısından aracın kil ve pasta işlemini yaptıktan sonra boyacı tavsiyesi ile bu ürünü kullandım.Benim hoşuma gitti. Gerçi detailing konusunda ne çok fazla bilgim ne de çok fazla boş zamanım var ama elim biraz alet edavat tuttuğu için makina ile düşük devirde uygulama yaptım.sonuç gayet güzel oldu.Daha önceden meguiars filan kullanmıştım ama bu gerçekten farklı.Tabi ürün hakkında bilginiz varsa iyi ve kötü taraflarını bilmek isterim.
    komançero garage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3d hd poxy i ben 3 yıldır kullanıyorum. detailing e ilk başlarken detail marketin birinde önermişlerdi.Çok kullanmıyorum ancak baya bereketli bir ürünmüş.
    mountain wax diye geçiyor carnauba değil.(farklarını bilmiyorum). araca güzel ıslak bir görünüm veriyor gerçekten hoş ürün.
    üstüne ben c2v3 de atıyordum. gereksizdi belki ama iyi su kaydırıcılık vs sağlardı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merhabalar henüz 3000 km de olan aracımı şimdiye kadar kendim fırça değdirmeden yıkadım ama profesyonel ürün kullanmadım hiç. Aracım için şampuan ve hızlı cila kullanmak istiyorum. Bu işin doğrusu bu mudur şampuan ve hızlı cila işimi görür mü hangi ürünleri almalıyım? Turtle Wax Zip Wax Cilalı Şampuan ve Sonax Xtreme Brilliant Shine Detailer almayı düşünüyorum. Araç kullanıldığı zamanlar dışında sürekli olarak kapalı garajda fakat inanılmaz toza maruz kalıyor garaj zemini kötü ve girip çıkan araçlar toz kaldırıyor. Durum bu şekilde yardımlarınızı bekliyorum. Herkese iyi forumlar.

zOnstyLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı eregli42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhabalar henüz 3000 km de olan aracımı şimdiye kadar kendim fırça değdirmeden yıkadım ama profesyonel ürün kullanmadım hiç. Aracım için şampuan ve hızlı cila kullanmak istiyorum. Bu işin doğrusu bu mudur şampuan ve hızlı cila işimi görür mü hangi ürünleri almalıyım? Turtle Wax Zip Wax Cilalı Şampuan ve Sonax Xtreme Brilliant Shine Detailer almayı düşünüyorum. Araç kullanıldığı zamanlar dışında sürekli olarak kapalı garajda fakat inanılmaz toza maruz kalıyor garaj zemini kötü ve girip çıkan araçlar toz kaldırıyor. Durum bu şekilde yardımlarınızı bekliyorum. Herkese iyi forumlar.
    Bende ayni ikilemde kalmistim en sonunda koch chemi sampuan ve koch chemi pw aldim foyat performans olarak cok cok iyiler. Pw litre olarak satiliyor 1 litre suya 30 40 ml kullaniyorsun bi nevi omurluk

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar,
    Motorsikler için önerilieriniz nelerdir?
    Neyle yıkanmalı, öncesinde sonrasın hangi bez ile silinmeli?
    Camını çizmemek için nasıl bir bez kullanmalı, yardımcı olabilir misiniz?
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cümleten hayırlı cumalarınız olsun

Vergi kaçırıp cumayı kaçırmayan cemaati müslimlerede selam olsun

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı zOnstyLe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende ayni ikilemde kalmistim en sonunda koch chemi sampuan ve koch chemi pw aldim foyat performans olarak cok cok iyiler. Pw litre olarak satiliyor 1 litre suya 30 40 ml kullaniyorsun bi nevi omurluk
    hocam 1-50 sulandırma diyor nasıl ayarlıyorsunuz nasıl seyreltip uygulama yapıyorsunuz
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba ben kendi araclarimda Sonax BSD kullaniyorum, Fiyat/Fayda olarak cogu kiside memnun kaliyor. Gecenlerde Youtube da TurtleWax in hizli cilasinin karsilastirma videolarini izledikten sonra bir sonraki hizli cila secimini Turtle Wax tan yana kullanacagim. Sizde karar vermeden once youtube karsilastirmalarina bir bakin derim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Flowey EV12 ph nötr kova için şampuan ve Sonax Brilliant Shine Detailer(BSD) sipariş ettim kurulama havlum mevcuttu cilayı uygulamak için kenarsız 400 gsm superclean marka mikrofiber bez aldım. Deneyimlerimi de paylaşırım ilerleyen zamanda. Fikir veren herkese teşekkür ederim. İyi forumlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bilalMW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam 1-50 sulandırma diyor nasıl ayarlıyorsunuz nasıl seyreltip uygulama yapıyorsunuz
    Hocam ben surup kapagini kullaniyorum olcek icin sampuan icin 10 litre suya 50 ml civarinda kullaniyorum, pw icinde 1 litre suya 40 50 ml arasi koyuyorum ki bunun fazla oldugunu soyleyenler oldu 20 30 ml arasi ideal dediler. Tiguan icin hazirladigim sprey sisede abartarak fazla fazla sikiyorum 500 600 ml civarinda gidiyor. Arabayi yikayip duruluyorsunuz sonra hazirladiginiz pw yi camlar ve jantlar dahil her yere sikiyorsunuz. Uzerine tazyikli suyu sikip heryere yayilmasini sagliyorsunuz ve kurutuyorsunuz bu kadar. Simdiden kolay gelsin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Flowey EV12 ph nötr kova için şampuan ve Sonax Brilliant Shine Detailer(BSD) sipariş ettim kurulama havlum mevcuttu cilayı uygulamak için kenarsız 400 gsm superclean marka mikrofiber bez aldım. Deneyimlerimi de paylaşırım ilerleyen zamanda. Fikir veren herkese teşekkür ederim. İyi forumlar.
    Hayırlı olsun,Ev12 nin foam lance olarak çalışma özelliğide var imkanınız varsa ön yıkama şampuanı olarakta kullanabilirsiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bilalMW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam ben surup kapagini kullaniyorum olcek icin sampuan icin 10 litre suya 50 ml civarinda kullaniyorum, pw icinde 1 litre suya 40 50 ml arasi koyuyorum ki bunun fazla oldugunu soyleyenler oldu 20 30 ml arasi ideal dediler. Tiguan icin hazirladigim sprey sisede abartarak fazla fazla sikiyorum 500 600 ml civarinda gidiyor. Arabayi yikayip duruluyorsunuz sonra hazirladiginiz pw yi camlar ve jantlar dahil her yere sikiyorsunuz. Uzerine tazyikli suyu sikip heryere yayilmasini sagliyorsunuz ve kurutuyorsunuz bu kadar. Simdiden kolay gelsin.

Flood olacak ama 500 ml için çok fazla bir ürün miktarı hocam 50 ml 1:200 e kadar sulandırma oranları öneriliyor fazla ürün kullanımda kalıntı bırakarak leke yapabiliyor plastik ve cam yüzeylerde spreyleyip eldivenle araç üzerine ürünü yayrak ardından durulamada yapabilirsiniz farklı bir yöntem olarak aklınızda bulunsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı canatakann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Flood olacak ama 500 ml için çok fazla bir ürün miktarı hocam 50 ml 1:200 e kadar sulandırma oranları öneriliyor fazla ürün kullanımda kalıntı bırakarak leke yapabiliyor plastik ve cam yüzeylerde spreyleyip eldivenle araç üzerine ürünü yayrak ardından durulamada yapabilirsiniz farklı bir yöntem olarak aklınızda bulunsun
    1 litre icin 50 ml civarinda koyuyorum ne yalan soyleyeyim 200:1 bana cok samimi gelmiyor 2 gun once saf haliyle spreyleyip sildim boylede keyifli yada benim arabam siyah diye bana hepsi keyifli geliyor O sekilde islem yaptiktan sonra kendi cekimleriniz bolumune fotografi yukledim bakabilirsiniz

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    1 litre icin 50 ml civarinda koyuyorum ne yalan soyleyeyim 200:1 bana cok samimi gelmiyor 2 gun once saf haliyle spreyleyip sildim boylede keyifli yada benim arabam siyah diye bana hepsi keyifli geliyor O sekilde islem yaptiktan sonra kendi cekimleriniz bolumune fotografi yukledim bakabilirsiniz
    Ya da saf yapıcaksın benim gibi yanacak ortalık
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya da saf yapıcaksın benim gibi yanacak ortalık
    Seninle konustuktan sonra saf yaptım zaten cok bebeyims oldu

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    jant temizliği için uygun yollu tavsiyesi olan varmıdır acaba çok olmasına gerek yok bikere sağlam temizlesem yeter meguiars çok iyide 100 ü geçmiş fiyatı

Eray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    24 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oznsrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    jant temizliği için uygun yollu tavsiyesi olan varmıdır acaba çok olmasına gerek yok bikere sağlam temizlesem yeter meguiars çok iyide 100 ü geçmiş fiyatı
    flowey r1 kullanmaya başladım. Alkali bazlı bir temizleyici. Günlük kirlerde gayet başarılı buldum ben. Aracım siyah en az haftada 2 kere yıkıyorum ve çoğu zaman fırça bile kullanmadan yeterli temizliği sağlıyor. Konstantre ürün olduğundan da bereketli oluyor. Bir araştırmanı tavsiye ederim. Fiyatı da 1 litre konsantre ürün için 35 tl civarı olması lazım
    '14 Seat Leon TDI

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    flowey r1 kullanmaya başladım. Alkali bazlı bir temizleyici. Günlük kirlerde gayet başarılı buldum ben. Aracım siyah en az haftada 2 kere yıkıyorum ve çoğu zaman fırça bile kullanmadan yeterli temizliği sağlıyor. Konstantre ürün olduğundan da bereketli oluyor. Bir araştırmanı tavsiye ederim. Fiyatı da 1 litre konsantre ürün için 35 tl civarı olması lazım
    tavsiyen için teşekkür ederim ama bana şey lazım jantları çıkma aldım kalıcı kirler var 1 kere sağlam tertemiz etse gerisini hallederim he bu dediğin üründe baya uygunmuş ilerisi için alınabilir. Eskiden şey yapıyordum köpük makinesine atılan ürünü suyla yarı yarıyo koyuyordum ki 1 litresi 60 litre suya atılıyor onun fena temizliyordu jantı geçtim yaylara fren hortumlarına kadar tertemiz yapıyordu öyle birşey denicem yada

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oznsrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tavsiyen için teşekkür ederim ama bana şey lazım jantları çıkma aldım kalıcı kirler var 1 kere sağlam tertemiz etse gerisini hallederim he bu dediğin üründe baya uygunmuş ilerisi için alınabilir. Eskiden şey yapıyordum köpük makinesine atılan ürünü suyla yarı yarıyo koyuyordum ki 1 litresi 60 litre suya atılıyor onun fena temizliyordu jantı geçtim yaylara fren hortumlarına kadar tertemiz yapıyordu öyle birşey denicem yada
    Yukarıda bahsedildiği gibi rutin temizliğe R1 öneririm sulandırma oranıyla baya bereketli bir hale geliyor jantlarda koruma olursa korumaya zararıda olmuyor, ilk olarak demirtozu temizliği yapıp kirlerden arındırdıktan sonra rutin olarak R1le devam edilebilir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)