User Tag List

Sayfa 4/300 İlkİlk ... 234561454104 ... SonSon
5682 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Car care ürünleri hakkındaki her türlü soru buraya...

Baran^ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle senelerdir piyasadaki hertürlü ürünü denemiş kullanmış biri olarak herzamanda sölediğim gibi meguıars kesinlikle son nokta.Piyasada bazen geliyor kulağıma işte 3M çizik cıkartır meguıars parlatır diye,yalan yok öle bişey meguıarsin binbir cesit ürünü var.Pasta cila boyayı incelten ve sık yapılması tavsiye edilmeyen bir uygulamadır tabi birde şu var boyadan boyaya değişiyor misal kia sorentonun hondaların boyası cok ince ve cabuk çiziliyor ama çizikler zor cıkıyor fakat bir alman arabasının sacı boya kalınlığı vs cok farklı ve pasta cilaya daha dayanıklı.Diğer cilalar verniğe yedirilme sonucu ince çizikleri kapatır ve parlak bir yuzey elde edersiniz.Cilalarla verniğe müdahale ettiğiniz için sık yapılmasının bir zararı yok abartmadıkca..NXT amatör bir ürün olmasına karşın her yıkamadan sonra kullanmanızı tavsiye etmem.Kil ise oyun hamuru görünümünde kendi ilacıyla boyayı ovarak uygulanan boya yuzeyini yapışan kirlerden siyah noktalardan ve cok cila yapılması sonucu arta kalan cilayı temizleyerek sıfır bir yuzey elde etmek için kullanılıyor.34 ve quıckdetailer hemen hemen aynı ürünler biri prof. diğeriyse amatör.34 boya yuzeyini temizler su lekelerini vs alır fakat quıckdetailer cila içerdiğinden parlaklıkta sağlar.Tabi bu ürünlerin mikrofiber bezlerle kullanılması cok daha iyi sonuc almanızı sağlayacaktır.Meguıarsin her ürün serisi birbiriyle kimyasal tepkimeye girerek daha iyi randıman alınması için tasarlanmıştır bu yuzden sonaxla yıkıım meguıarsle parlatim pek tatmin edici sonuclar vermiyecektir.Ayrıca renge özel cila diye birşey yoktur yeşile kırmızıya göre gibi...Hepsinin içeriği aynıdır,tamamen satış politikasıdır aldanmayın.Unutmayınki zor olan temizlemek değil zarar vermeden temizlemektir.Amatör ürünler kalın çizikleri almaz bu yuzden herseyden önce aracınıza uygulama yaptırmanızı öneririm.Detailing forumlarına bende uyeyim fakat emın olun bizdede cok arıza var.Şu anda bende Turkiyede olan olmayan her ürünü var meguıarsin kendi meguıars cantasında cila makinesine kadar ve anlatmiim arabalara neler yaptığımı burda ama arıza adamlar var emın olun

mertk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tesekkurler Can_t. benmde yapmam gerek elimde meguiarsın kil urunu mevcut fakat tam ne oldugunu anlamadan uygulamak istemedim. peki aracın uzerinde 2 haftalık boya koruma bulunmakta kil uygularsam cilaya zarar verirmi

ACTPK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kil'in uygulama sıvısı mevcutsa herhangi bir zarar vermez. Diğer konuda herhangi birşey söylemek istemem çünkü açıkçası tam manasıyla bilmiyorum. Uygula yada uygulama diyemem anlıcağın...

Gördüğüm kadarıyla Baran^ (yaşınızı bilmiyorum ondan sonuna abi yada herhangi bir sıfat eklemiyorum) çok daha iyi biliyor. Bilgisine hürmeten topu ona atıyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Baran bana acıklamada bulundu kendisine tesekkur ederim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ne demek herzaman

16v - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4 Senedir Bünyemde meguiars ürünleri kullanmaktayım daha iyi uygulama yapacagım ürünle karşılaşmadım desem yeridir.hiçbir müsterim ürünü begenmemezlik veya aksi bir sorunlada geri dönmemiştir hiçbir ürünle kıyaslama dahi yapılmaya yanaşmıyor

Shadow_Dancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Baran bu konuyu nasıl görmedi hayret ediyorum Meguairsten sorumlu forum bakanı

edit : aaa görmüş lan pardon
    Tango-1 never dies.

SULTANOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Baran^ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle senelerdir piyasadaki hertürlü ürünü denemiş kullanmış biri olarak herzamanda sölediğim gibi meguıars kesinlikle son nokta.Piyasada bazen geliyor kulağıma işte 3M çizik cıkartır meguıars parlatır diye,yalan yok öle bişey meguıarsin binbir cesit ürünü var.Pasta cila boyayı incelten ve sık yapılması tavsiye edilmeyen bir uygulamadır tabi birde şu var boyadan boyaya değişiyor misal kia sorentonun hondaların boyası cok ince ve cabuk çiziliyor ama çizikler zor cıkıyor fakat bir alman arabasının sacı boya kalınlığı vs cok farklı ve pasta cilaya daha dayanıklı.Diğer cilalar verniğe yedirilme sonucu ince çizikleri kapatır ve parlak bir yuzey elde edersiniz.Cilalarla verniğe müdahale ettiğiniz için sık yapılmasının bir zararı yok abartmadıkca..NXT amatör bir ürün olmasına karşın her yıkamadan sonra kullanmanızı tavsiye etmem.Kil ise oyun hamuru görünümünde kendi ilacıyla boyayı ovarak uygulanan boya yuzeyini yapışan kirlerden siyah noktalardan ve cok cila yapılması sonucu arta kalan cilayı temizleyerek sıfır bir yuzey elde etmek için kullanılıyor.34 ve quıckdetailer hemen hemen aynı ürünler biri prof. diğeriyse amatör.34 boya yuzeyini temizler su lekelerini vs alır fakat quıckdetailer cila içerdiğinden parlaklıkta sağlar.Tabi bu ürünlerin mikrofiber bezlerle kullanılması cok daha iyi sonuc almanızı sağlayacaktır.Meguıarsin her ürün serisi birbiriyle kimyasal tepkimeye girerek daha iyi randıman alınması için tasarlanmıştır bu yuzden sonaxla yıkıım meguıarsle parlatim pek tatmin edici sonuclar vermiyecektir.Ayrıca renge özel cila diye birşey yoktur yeşile kırmızıya göre gibi...Hepsinin içeriği aynıdır,tamamen satış politikasıdır aldanmayın.Unutmayınki zor olan temizlemek değil zarar vermeden temizlemektir.Amatör ürünler kalın çizikleri almaz bu yuzden herseyden önce aracınıza uygulama yaptırmanızı öneririm.Detailing forumlarına bende uyeyim fakat emın olun bizdede cok arıza var.Şu anda bende Turkiyede olan olmayan her ürünü var meguıarsin kendi meguıars cantasında cila makinesine kadar ve anlatmiim arabalara neler yaptığımı burda ama arıza adamlar var emın olun
    peki baran sen ne kadar sıklıkla cila uygulaması yapıyorsun ?
    74 model sehpa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Haftada 2-3 defa yıkatıyorum hem SLK hem C nerdeyse hergun ordayım.Boya koruma senede 2 defa ,her yıkamadan sonra ve her sabah akşam garaja koyarken quıckdetailer.2 Ayda bir NXT makineyle ardındanda pedle,2 haftada birde NXT sprey wax yapıyorum.Senede duruma göre 2-3 defada kil yapıyoruz.Bazen yazın her hafta NXT sprey wax yapıyoruz cunku cok yıkanıyor her yıkamada cila tabakası inceliyor nolursa olsun..2 haftada birde alımınyum polish yapıorm jantlara,şıkır şıkır oluyor.

cem06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    swissvax urunlerini kullanan varmı???

SkY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Haftada 2-3 defa yıkatıyorum hem SLK hem C nerdeyse hergun ordayım.Boya koruma senede 2 defa ,her yıkamadan sonra ve her sabah akşam garaja koyarken quıckdetailer.2 Ayda bir NXT makineyle ardındanda pedle,2 haftada birde NXT sprey wax yapıyorum.Senede duruma göre 2-3 defada kil yapıyoruz.Bazen yazın her hafta NXT sprey wax yapıyoruz cunku cok yıkanıyor her yıkamada cila tabakası inceliyor nolursa olsun..2 haftada birde alımınyum polish yapıorm jantlada,şıkır şıkır oluyor.
    valla helal olsun ne diyim

OnurS
    Misafir
    Haftada 2-3 defa yıkatıyorum hem SLK hem C nerdeyse hergun ordayım.Boya koruma senede 2 defa ,her yıkamadan sonra ve her sabah akşam garaja koyarken quıckdetailer.2 Ayda bir NXT makineyle ardındanda pedle,2 haftada birde NXT sprey wax yapıyorum.Senede duruma göre 2-3 defada kil yapıyoruz.Bazen yazın her hafta NXT sprey wax yapıyoruz cunku cok yıkanıyor her yıkamada cila tabakası inceliyor nolursa olsun..2 haftada birde alımınyum polish yapıorm jantlara,şıkır şıkır oluyor.
    Sen sapıksın gerçekten=)Benim 3hafta araba yıkatmadığım oluyo hatta arabayı kahverengi sanıyolar bazen=)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yakın otursaydık gelir alır yıkatırdım sevabına kanka ahmet görürse yazar hakkımdaki düşüncelerini hahaah

SULTANOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hakkaten iyiymiş ben araba kirlenmediği için nerdeyse hiç yıkamıyorum, sadece tozunu alıyorum ve 3 haftadada en az 1 kere cila yapıyorum. şimdi işte bu hafta ilk defa hızlı cilayı kullandım baya memnun kaldım. sanırım bundan sonra hızlı cilaya daha ağırlık vericem.
    74 model sehpa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benım gibi az kullanan genelde kapalı garajında arabasını tutan yada sık tozunu alanlara meguıars mikrofiber toz alıcı püskül tavsiye ederim en cok kullandığım ve memnun kaldığım ürün..

OnurS
    Misafir
    Yakın otursaydık gelir alır yıkatırdım sevabına kanka ahmet görürse yazar hakkımdaki düşüncelerini hahaah
    Saol kanka düşünmen yeter=)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    püskül gercekten süper bisi hele benm oturduğum yerde insaatlardan dolayı asırı toz oluyor püskül le temzleyip üstünede bi quicdetailer microfiber bezle oh tadından yenmiyor

ahmetuygur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kanka ben sana dedim ama sen hemen hastanein psikoguyla görüş iyi degilsin midem kaldırmıo artık snn arabayla ugrasmanı ızlemk istemiorum

Allah akıl fikir versin sana
    Alıntı hantypR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sevgınıze layık olmaya calısacam

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ayıp ayıp ne biçim yorum bu böle

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)