User Tag List

Sayfa 5/300 İlkİlk ... 345671555105 ... SonSon
5682 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: Car care ürünleri hakkındaki her türlü soru buraya...

LaGuNa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o zmn nxt cıladan alıyoruz bıde hızlısından, hızlıyı uygulamak 5 dk herhalde??

peki bu toz alıcı dalganın fıyatı ne kdrdır?

TechTurkey FaBeRgE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdi meguiars uzmanları bana lütfen cila için gerekli malzemelerin ne olduğunu söyleyebilir mi yıkama için tam teşkilatım ama cilada sıfırım

grkm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ilk başlangıç için
    nxt wax 2.0
    quik detailer ultimate sprayer
    supreme shine bez

yeterli kanımca

ahmetuygur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Baran^ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayıp ayıp ne biçim yorum bu böle

Bugun KIZILTOPRAK MEGUIARS' dan aracı aldım inanılmaz fark vardı cok begendim s2000de veriyorum

Boyacımın yüzünden Ufak bi sorun oluştu tekrar sag on kapısı boyanıcak meguiarsdan gıcır gıcır cıkartıp boyacıya goturduk bakalım ne olcak
    Alıntı hantypR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sevgınıze layık olmaya calısacam

D16inside - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eger aracınız opak ise nxt wax 2.0 gerek yok keseye zarar
    MEGUİAR'S Gold Class yeterli olucaktır.

Mali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende alip hemen denemeye basliim gec kalmısiz

Baran^ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    GOLD glass ayrı bir seridir şampuanı cilası herseyı farklıdır NXT başka bir seridir onunda sampuanları cilaları farklıdır.Ürünler birbirleriyle tepkimeye girip desteklediği için seriler oluşturulmuştur.Biri diğerinden daha iyi diye birşey yok.Tam tersi GOLD serisi NXT ye göre eski bir seridir..Arabanız matsa zaten hiçbiri işe yaramaz profosyonel uygulamaya girmeden.Toz alıcı püskülün fiyatı 150ytl civarında.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eski seri falan arırım yapamazsın dostum gold serisi opak araclar için kulanılır nxt serisi met.araclar için kulanılır oay budur nxt opak kulanırsan zararımı olur olmaz ama paraya yazıktır 75 az para degil opakları yetkili lerde gold serisini söylerler zaten.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eski seri falan ayırım yapamazsın dostum gold serisi opak araclar için kulanılır nxt serisi metallik boyalı araclar için kulanılır olay budur nxt opak a kulanırsan zararımı olur olmaz ama paraya yazıktır 75 az para degil opakları yetkili lerde gold serisini söylerler zaten.

Baran^ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eski seri yenı seri olayı değil.Metalik opak diye bir ayırım yok ikisinide metalik araca kullanabilrsin.Senelerdir kullanıyorum meguıars böle bişey duymadım.Yetkiliye gerek yok bende yetkili sayılırım.Opak araclara gold serisi kullanılıyor ama yurtdışında NXT seriside cok kullanılıyor bir ayırım yok met. opak diye.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim aracım opak kırmızı ve nxt yi daha önceki metalik renkteki aracımda da kullandım. Aradaki ayrımı yapmak gerekirse opak rengi metalik olana göre daha can alıcı şekilde parlatıyor diyebilirim !

MiaMi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Görkem bi nxt yaptıramadım vtec i bahçelievlerdemi yapıyorlar halen.

TechTurkey FaBeRgE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı grkm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilk başlangıç için
    nxt wax 2.0
    quik detailer ultimate sprayer
    supreme shine bez

yeterli kanımca
    Teşekkür ederim not aldım birkaç güne HB'den sipariş veririm. Uygulamasını istesem çok şey mi istemiş olurum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MiaMi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Görkem bi nxt yaptıramadım vtec i bahçelievlerdemi yapıyorlar halen.
    bakırköy veliefendi sahil tarafında peugeot berke showroom un arka sokağında görürsün abi Uygun olursam bende gelirim ,beraber yaparız hehe

Arda
    Misafir
    Alıntı D16inside Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eski seri falan ayırım yapamazsın dostum gold serisi opak araclar için kulanılır nxt serisi metallik boyalı araclar için kulanılır olay budur nxt opak a kulanırsan zararımı olur olmaz ama paraya yazıktır 75 az para degil opakları yetkili lerde gold serisini söylerler zaten.
    bu tamamen yanlıs bır bılgı
    meguiars nxt tech wax tum renklerde metalık opak fark etmez kullanılabılır ve gorevını sonuna kadar yapar

Arda
    Misafir
    Alıntı D16inside Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle senelerdir piyasadaki hertürlü ürünü denemiş kullanmış biri olarak herzamanda sölediğim gibi meguıars kesinlikle son nokta.Piyasada bazen geliyor kulağıma işte 3M çizik cıkartır meguıars parlatır diye,yalan yok öle bişey meguıarsin binbir cesit ürünü var.Pasta cila boyayı incelten ve sık yapılması tavsiye edilmeyen bir uygulamadır tabi birde şu var boyadan boyaya değişiyor misal kia sorentonun hondaların boyası cok ince ve cabuk çiziliyor ama çizikler zor cıkıyor fakat bir alman arabasının sacı boya kalınlığı vs cok farklı ve pasta cilaya daha dayanıklı.Diğer cilalar verniğe yedirilme sonucu ince çizikleri kapatır ve parlak bir yuzey elde edersiniz.Cilalarla verniğe müdahale ettiğiniz için sık yapılmasının bir zararı yok abartmadıkca..NXT amatör bir ürün olmasına karşın her yıkamadan sonra kullanmanızı tavsiye etmem.Kil ise oyun hamuru görünümünde kendi ilacıyla boyayı ovarak uygulanan boya yuzeyini yapışan kirlerden siyah noktalardan ve cok cila yapılması sonucu arta kalan cilayı temizleyerek sıfır bir yuzey elde etmek için kullanılıyor.34 ve quıckdetailer hemen hemen aynı ürünler biri prof. diğeriyse amatör.34 boya yuzeyini temizler su lekelerini vs alır fakat quıckdetailer cila içerdiğinden parlaklıkta sağlar.Tabi bu ürünlerin mikrofiber bezlerle kullanılması cok daha iyi sonuc almanızı sağlayacaktır.Meguıarsin her ürün serisi birbiriyle kimyasal tepkimeye girerek daha iyi randıman alınması için tasarlanmıştır bu yuzden sonaxla yıkıım meguıarsle parlatim pek tatmin edici sonuclar vermiyecektir.Ayrıca renge özel cila diye birşey yoktur yeşile kırmızıya göre gibi...Hepsinin içeriği aynıdır,tamamen satış politikasıdır aldanmayın.Unutmayınki zor olan temizlemek değil zarar vermeden temizlemektir.Amatör ürünler kalın çizikleri almaz bu yuzden herseyden önce aracınıza uygulama yaptırmanızı öneririm.Detailing forumlarına bende uyeyim fakat emın olun bizdede cok arıza var.Şu anda bende Turkiyede olan olmayan her ürünü var meguıarsin kendi meguıars cantasında cila makinesine kadar ve anlatmiim arabalara neler yaptığımı burda ama arıza adamlar var emın olun
    inanılmaz bı acıklama olmus kelımesı kelımesını doğru
    tesekkurler
    aramızda gormekden mutluluk duyarım

Arda
    Misafir
    ayrıca sızı bı konuda daha aydınlatmak ısterım arkadaslar
    cıla yapıldıkdan sonra bir dahaki cila uygulamasına kadar gecen sure pek onemlı değildir
    önemli olan cila yapıldıkdan sonra aracın kac kere yıkandıgıdır
    mesela nxt 4 yıkama dayanabılern 4 yıkama sonra işlevselliğini ve performansından kaybetmeye baslayan bi üründür
    yani süre de önemli ben cila yaptım 1 sene oldu ama arabamı 3 kere yıkattım gıbı bıse soz konusu diil tabiki

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eski seri yenı seri olayı değil.Metalik opak diye bir ayırım yok ikisinide metalik araca kullanabilrsin.Senelerdir kullanıyorum meguıars böle bişey duymadım.Yetkiliye gerek yok bende yetkili sayılırım.Opak araclara gold serisi kullanılıyor ama yurtdışında NXT seriside cok kullanılıyor bir ayırım yok met. opak diye.
    demek istediğimi anlamamışsınız nxt ucuz bi cila değil opak araca kullanılmazda demedim bizim gibi insanlara agır gelir demek istedim.

Arda
    Misafir
    o konu hakkında tabıkı bısey soleyemem ama opak araca nxt uygulamak gunah metalıge uygulayın paranız bosa gıtmesın gıbı bı durum soz konusu değil amacım doğru bilgiyi belirtmek
    ben bakırköy meguiars ın işletmecisiyim ve benım aracım da opak
    nxt opak uzerinde metalıkden daha da ii iş cıkarıyor bile diyebilirim
    bnm vazgecılmezım

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)