User Tag List

Sayfa 299/299 İlkİlk ... 199249289297298299
5677 sonuçtan 5.663 ile 5.677 arası

Konu: Car care ürünleri hakkındaki her türlü soru buraya...

grkm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yıpranmaya müsait değilse detaylı temizlik ürünlerinden global markalı olan bir ürünü

1:2 1:3 oranında sulandırıp, fırça desteğiyle iyice fırçalayıp tazyikli su ile durulama ve vakumlama suretiyle çokça yeterli bir sonuç elde edebilirsiniz.

Şayet yıpranmaya açık bir kumaş türü ise bu işi bilen birine teslim etmeniz size daha makul bir sonuç sağlayacaktır.

Senaryo 1. şık ile ilerleyecekse ürün tavsiyelerinde bulunabilirim.

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar
    Aracımı sıfır aldım. Belki ileride ppf yaptırabilirim. Onun dışında kendim yıkıyorum. Sonax cilalı şampuan veya divortex marka kullanıyorum. Ürünler bitmek üzere. Yine sonax devam edeyim mi yoksa farklı bir şampuan önerir misiniz? Kova ile yıkıyorum. Birde ppf sonrası farklı şampuana gerek var mı? Bazı mağazalarda ppf şampuanı yazıyor. Satış politikası mı bu? Yaptığı iş aynıdır diye düşünüyorum.

mirafiori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar
    Aracımı sıfır aldım. Belki ileride ppf yaptırabilirim. Onun dışında kendim yıkıyorum. Sonax cilalı şampuan veya divortex marka kullanıyorum. Ürünler bitmek üzere. Yine sonax devam edeyim mi yoksa farklı bir şampuan önerir misiniz? Kova ile yıkıyorum. Birde ppf sonrası farklı şampuana gerek var mı? Bazı mağazalarda ppf şampuanı yazıyor. Satış politikası mı bu? Yaptığı iş aynıdır diye düşünüyorum.
    Direkt kova ile yıkıyorsanız yani ön yıkama yoksa aracı çiziyorsunuz, Araçta boya koruma yoksa bilinen markaların şampuanları kullanılabilir, bu yönteme göre. Ön yıkamalı yıkamaya geçme durumunuz olursa şampuan önerisinde bulunurum.
    Youtube kanalım: www.youtube.com/@ardaguven

aybarsdnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kaportadaki demir tozu için amatör bir solüsyon ve kil öneriniz var mıdır?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mirafiori Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Direkt kova ile yıkıyorsanız yani ön yıkama yoksa aracı çiziyorsunuz, Araçta boya koruma yoksa bilinen markaların şampuanları kullanılabilir, bu yönteme göre. Ön yıkamalı yıkamaya geçme durumunuz olursa şampuan önerisinde bulunurum.
    Öncelikle teşekkürler. Ön yıkama dediğiniz ? Önce su ile kiri akıtıyorum son köpük yapıyorum. Kir var iken köpük su yapmıyorum tabi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ÇBS belco ürünleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Silikonlu ve teflonlu cilalar vb. evde kendi halinde uğraşmak için alsak nasıl olur? Veya bu fiyatlarda başka ürün tavsiyeniz var mıdır? Menzera 3in1 ürünlerinden alsak daha mı iyi olur acaba? Makine ile değil el ile yapılacak veya matkap aparatı ile.

grkm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar

Prensipte PH nötr ve cilasız ürünler PPF ve seramiklerle uyumlu oluyor. O yüzden global markalı ürünlerin uygun fiyatlı sampuanları ihtiyacınızı görecektir.

Mesela

Ecoclean Wash Şampuan 500ml

Alıntı aybarsdnr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fiyat performans ürünüdür

Purple Rain Demir Tozu Temizleyici 500ml

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle teşekkürler. Ön yıkama dediğiniz ? Önce su ile kiri akıtıyorum son köpük yapıyorum. Kir var iken köpük su yapmıyorum tabi
    Temassız yapılan şampuan yada pre wash tarzı kimyasallar ile araç üzerindeki kiri akıtmak için yapılan işlemdir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aybarsdnr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    K2 Roton ve Dk Chemie Feroff öneririm. Polisaj yapamaycaksanız kil önermem yumuşak kilde olsa aracı bir miktar çizebilirsiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seneca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ÇBS belco ürünleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Silikonlu ve teflonlu cilalar vb. evde kendi halinde uğraşmak için alsak nasıl olur? Veya bu fiyatlarda başka ürün tavsiyeniz var mıdır? Menzera 3in1 ürünlerinden alsak daha mı iyi olur acaba? Makine ile değil el ile yapılacak veya matkap aparatı ile.
    Cbs nostajik bir üründür. Amaç çizik kapatmak v.s ise elle bu iş pek olmaz. Parlasın istiyorsanız bir çok cila mevcut...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı grkm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Prensipte PH nötr ve cilasız ürünler PPF ve seramiklerle uyumlu oluyor. O yüzden global markalı ürünlerin uygun fiyatlı sampuanları ihtiyacınızı görecektir.

Mesela

Ecoclean Wash Şampuan 500ml

Sonax gibi yada başka isim yapmış markalara göre fiyatı uygunmuş. Konsanter olarak mıdır? Bir kovaya 2 kapak gibi mi kullanımı?

fiyat performans ürünüdür

Purple Rain Demir Tozu Temizleyici 500ml
    Temassız yapılan şampuan yada pre wash tarzı kimyasallar ile araç üzerindeki kiri akıtmak için yapılan işlemdir.
    Ozaman hatalı bir uygulamamız yok sanırım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ozaman hatalı bir uygulamamız yok sanırım
    Su ile o kiri atmak pek mümkün değil, aslında hatalı bir yıkama dediğim gibi şuan her yıkamada aracınızı bir mikta çiziyorsunuz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Su ile o kiri atmak pek mümkün değil, aslında hatalı bir yıkama dediğim gibi şuan her yıkamada aracınızı bir mikta çiziyorsunuz.
    O zaman ppf şart oldu . Aslında yıllardır detailing takip ederim. Wax , yıkama eldiveni, iç trim ürünleri epey mevcut elimde. Sizin demek istediğiniz su vurmadan önce kiri yumuşatmak için köpük mü? Köpük atan pompam yok. Jetonlu yıkama istasyonu var evime yakın, kireçsiz suyu var orada yapıyorum işlemleri

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O zaman ppf şart oldu . Aslında yıllardır detailing takip ederim. Wax , yıkama eldiveni, iç trim ürünleri epey mevcut elimde. Sizin demek istediğiniz su vurmadan önce kiri yumuşatmak için köpük mü? Köpük atan pompam yok. Jetonlu yıkama istasyonu var evime yakın, kireçsiz suyu var orada yapıyorum işlemleri
    Max Shine Sfs001 Pump Foam Sprayer Pompalı Kopuk Spreyi 1,5lt Fiyatı, Yorumları - Trendyol

burdan köpük atan pompa siparişi verebilirsin
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet diyebilirim, İlk etapta attığınız su tabiki kirlerin bir kısmını akıtır ama tabiki kalan artıklar olacaktır, onun üzerine yaptığız temaslı yıkama sonucu, örümcek ağı dediğimiz çiziklerin başlangıç çalışması olur Yapacağınız ön yıkama dediğiniz gibi kirleri çözecek, ardından su ile duruladığınızda, büyük oranda temaslı yıkama için epey temiz bir zemin bırakacak, kışın biraz daha agresif kir çözen şampuan hatta çok yoğun kirlerde pre wash üzerine şampuan şeklinde, yazın daha az kir olacağı için daha hafif şampuanlar ile işi çözersiniz.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)