User Tag List

Sayfa 259/299 İlkİlk ... 159209249257258259260261269 ... SonSon
5677 sonuçtan 4.903 ile 4.921 arası

Konu: Car care ürünleri hakkındaki her türlü soru buraya...

silent furious - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mert Safa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Malesef çok mantıklı olmayacaktır Nxt üzerine soft99 tutunamaz. Ama ben su lekesini korumaya alıyor dediğinizi anlamadım. Kireç lekesinden mi bahsediyorsunuz ?

Nxt temizleyici olduğundan taze kireç lekerini çıkarıyor olabilir, soft99 üzerinde bence daha az temas ile kireci çıkarabileceğinizi tahmin ediyorum.
    Aracı kendim yıkıyorum karcher makinam var açık havada yıkayıp sildiğim için kaputtaki su izlerini fark edememişim üstüne soft 99 geçince otopark ışığında fark ettim kireç lekesi değil de taze su lekesi bezin bıraktığı iz ,su lekeleri wax ın altında kalmış o an nxt den daha iyi bir korumaya sahip olduğunu tecrübe etmiş oldum uzun süredir de nxt kullanıyorum soft 99 çok tavsiye edildiği için denemek istedim nxt bu tarz lekeleri alıyor o nedenle ikisini kullanmayı düşünmüştüm .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Clio 4 Joy iç kapı kol dayama ve cam açma düğmelerinin etrafı beyazlaşmaya başladı. Eski haline döndürecek ve koruyacak bir ürün var mıdır ?

Hatta hem iç plastiklerde kullanayım hem dış plastiklerde kullanayım, bir kaç ürün buldum ama genelde dış yüzeyler için kullanılmış iç yüzeylerde kullanan veya başka ürünlere tamamiyle açığım

Auto Finesse Revive Trim Dressing

Meguiar's Ultimate Protectant

AUTOGLYM Plastic Conditioner
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    olum erken ödersen tabiki notun düşer adamın alacağı faize kesik atıyorsun adam seni ...kecekti ne güzel

Burak-Akın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    selamlar aklıma bir süredir takılan bir soru var, araştırma yaptım ama hala kafama yatan bir cevap bulamadım. ben araca genelde kendim wax vs. uyguluyorum. 3 ayda bir yaptığım wax uygulaması öncesi kil yapmalı mıyım ?

bazı yerlerde yapılması gerektiği söylenmiş bazı yerlerde yapmamalı denmiş. birkaç kişide polisaj uygulanacaksa yapılmalı yazmış. kafam karıştı

akko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Burak-Akın Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selamlar aklıma bir süredir takılan bir soru var, araştırma yaptım ama hala kafama yatan bir cevap bulamadım. ben araca genelde kendim wax vs. uyguluyorum. 3 ayda bir yaptığım wax uygulaması öncesi kil yapmalı mıyım ?

bazı yerlerde yapılması gerektiği söylenmiş bazı yerlerde yapmamalı denmiş. birkaç kişide polisaj uygulanacaksa yapılmalı yazmış. kafam karıştı
    Her seferinde kil uygulanmaz diye biliyorum. Ama mevsim geçişlerinde yılda 1 veya 2 defa uygulamak özellikle yz ayları sonunda(ağaç reçinelerinden arındırmak için) uygulamak daha doğru geliyor bana.
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene !

https://www.instagram.com/akkosgarage/

KAAN INTERNATIONAL LOGISTICS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı akko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her seferinde kil uygulanmaz diye biliyorum. Ama mevsim geçişlerinde yılda 1 veya 2 defa uygulamak özellikle yz ayları sonunda(ağaç reçinelerinden arındırmak için) uygulamak daha doğru geliyor bana.
    3 ayda 1 krem wax uyguluyorum, o zaman yılda 2 defa amatör uygulamalarda da yapılır

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Opel corsa C kasa 2002 model aracın kronikleşen siyah plastiklerin rengini geri getirmek için en kalıcı çözüm nedir.. arabaya kız arkadaşım ve ben birlikte biniyoruz genelde ben çok kirlenmesine müsade etmeden mecbur benzinliklerde sadece suyla yıkıyorum ama evlerinin ordaki yıkamacılar sağolsun Allah ne verdiyse modu

Benim aklıma plastidip geldi ama arşivden araştırdığım kadarıyla boya koruma ürünleriyle de bu işe güzel çözümlere ulaşanlar var öneriniz nedir.. kalıcılık ve dayanıklılık bakımındam en uzun giden ürün hangisidir

Gökhan Bilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zymöl glasur ve concours arıyorum satmayı düşünen olursa pm atabilir

Gökhan Bilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gökhan Bilgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güncel halen arıyoruz

-Ata- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    alcantara koltukta belli bir kısımda sertleşme olmuş neredeyse yeni kimlik kadar hiç farketmedim nasıl halledebiliriz bunu neden olduğunu da anlayamadım herhangi birşey de dökülmedi
    TT CTR
    CUF STI
    LMS RC

grkm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Her kil uygulamanız yüzeyde minik deformasyonlar yaratır. Bu deformasyonları wax ile yalnızca gizlersiniz. Genelde prensipte yaptığınız uygulama doğrudur. Waxın yüzeye tutunabilmesi için temiz bir yüzeye tutunması gerekir. 3aylık periyot ise tamamen aracın kullanım, saklanma ve yaptığı km ile doğru orantıda gereklidir veya gerekli değildir.

En iyisi kendinizi iyi hissettiiğiniz sürece bu işlemleri tekrarlayın. Yoğun baskı olmadıktan sonra herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Alıntı yusufcan_k Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Opel corsa C kasa 2002 model aracın kronikleşen siyah plastiklerin rengini geri getirmek için en kalıcı çözüm nedir.. arabaya kız arkadaşım ve ben birlikte biniyoruz genelde ben çok kirlenmesine müsade etmeden mecbur benzinliklerde sadece suyla yıkıyorum ama evlerinin ordaki yıkamacılar sağolsun Allah ne verdiyse modu

Benim aklıma plastidip geldi ama arşivden araştırdığım kadarıyla boya koruma ürünleriyle de bu işe güzel çözümlere ulaşanlar var öneriniz nedir.. kalıcılık ve dayanıklılık bakımındam en uzun giden ürün hangisidir
    Kalıcılık olarak nano teknoloji ürünleri bir kere uyguladığınızda ortalama 1 sene kadar koruma sağlar. Kullanımları çok zor değildir ama kuralları vardır.

daha basit bir uygulama ve yine de fena olmayan kalıcılık için

Valet Pro - Black to the Future 250ml

Alıntı Gökhan Bilgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zymöl bulamayabilirsiniz ancak swissvax ürünlerine güzel fiyatlar teklif edebilirim

Alıntı -Ata- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    alcantara koltukta belli bir kısımda sertleşme olmuş neredeyse yeni kimlik kadar hiç farketmedim nasıl halledebiliriz bunu neden olduğunu da anlayamadım herhangi birşey de dökülmedi
    Alkantara nubuk türü yüzeylerin kullanımı da bakımı da biraz dertli. Sadece ona has ürünleri kullanmak ve korumaktan başka önerim olamaz. Sertleşme ve yağlanma ister istemez kullanım kirinden oluşuyor. Temizliği için ve korumalar için önerim olabilir. İstanbul'daysanız nişantaşındaki adresimizde size uygulama konusunda destek verebiliriz.

Shirb13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Alıntı grkm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her kil uygulamanız yüzeyde minik deformasyonlar yaratır. Bu deformasyonları wax ile yalnızca gizlersiniz. Genelde prensipte yaptığınız uygulama doğrudur. Waxın yüzeye tutunabilmesi için temiz bir yüzeye tutunması gerekir. 3aylık periyot ise tamamen aracın kullanım, saklanma ve yaptığı km ile doğru orantıda gereklidir veya gerekli değildir.

En iyisi kendinizi iyi hissettiiğiniz sürece bu işlemleri tekrarlayın. Yoğun baskı olmadıktan sonra herhangi bir sorun yaşamazsınız.
    Merhaba, ben benzer mantıkla hızlı cila gyeon wet coat kullanıyorum wax ile arasında ki fark tam olarak nedir ? Benim amacım aracımda hem su iticiliği olsun hemde parlak görünsün ve geç kirlensin ( çok mu şey istedim ne )

bu doğrultuda hangi ürünü kullanmak benim için daha doğru ?
    Konu Shirb13 tarafından (19-09-2019 Saat 12:20 ) değiştirilmiştir. Sebep: Alıntı ekleme
    Sel Gider Kumu Kalır.
    Instagram: SrtGaraj282
    2016 Hyundai i20 Style Pan 1.4 Crdi
    2017 Seat Leon Fr Desire Red 1.4 TSI 150 HP W/O ACT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

teşekkürler, bende zaten ihtiyaç oldukça yapmayı düşünüyorum. aracı zaten gündelik kullanmıyorum, kil uygulamasına girdiğim zaman komple bir demir tozu temizliği de yaparım. birde polisaj makinem olsa tadından yenmez.

c.sar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba , bu iki ürün arasından sizce hangisi uygulanabilir.

Gyeon Q2 One Seramik Kaplama Seti - 30ml

Slopes X1 9H Seramik Cam Kaplama 30ml.
    1881 - 193

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı c.sar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba , bu iki ürün arasından sizce hangisi uygulanabilir.

Gyeon Q2 One Seramik Kaplama Seti - 30ml

Slopes X1 9H Seramik Cam Kaplama 30ml.
    Tabii ki global bir marka ürününü tercih etmek her daim sizi mutlu eder.

Alternatif ve mutlu edici bir ürün daha ekleyelim ;

TAC System Nano Koruma - Moon Light 250ml

Alıntı Shirb13 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, ben benzer mantıkla hızlı cila gyeon wet coat kullanıyorum wax ile arasında ki fark tam olarak nedir ? Benim amacım aracımda hem su iticiliği olsun hemde parlak görünsün ve geç kirlensin ( çok mu şey istedim ne )

bu doğrultuda hangi ürünü kullanmak benim için daha doğru ?
    Wet coat seramik bazlı bir sealanttır. Kimyasal bileşenleri onun kalıcılığını arttırır, el değmeden yüzeyde film bir kaygan parlak tabaka oluşturur. Wax'ta tabii bu tabaka el değerek oluşur ancak wet coat a göre daha kalıcı olur.

Wet coat ve türevi ürünler pratik ve hızlıdır. Cilalar ise uygulaması zahmetli hobidir. İçinizden geçtiği gibi devam edebilirsiniz.

c.sar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [QUOTE=grkm;8602904]Tabii ki global bir marka ürününü tercih etmek her daim sizi mutlu eder.

Teşekkürler cevap için.

Ben her yıkamada autofns coat kullanıyorum bu ürünleri uyguladıktan sonra coat kullanmamıza gerek var mıdır , yoksa bunları uygulamayıp coata devam mı etmeli
    1881 - 193

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [QUOTE=c.sar;8602983]
    Tabii ki global bir marka ürününü tercih etmek her daim sizi mutlu eder.

Teşekkürler cevap için.

Ben her yıkamada autofns coat kullanıyorum bu ürünleri uyguladıktan sonra coat kullanmamıza gerek var mıdır , yoksa bunları uygulamayıp coata devam mı etmeli

kullanmakta tabi ki özgürsünüz. Daha iyi olur mu olur tabi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kuş pislikleri için önerilen bir ürün var mıdır ? zift çıkarıcı vb. ürünlerin iş gördüğü yazıyordu. ne kadar doğru ?

edit: eksik düzeltme

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kuş pislikleri için önerilen bir ürün var mıdır ? zift çıkarıcı vb. ürünlerin iş gördüğü yazıyordu. ne kadar doğru ?

edit: eksik düzeltme
    Şayet araçta cila/seramik v.b. aktif koruma mevcutsa tavsiyem quick detailerlar olur.

Hiç bir şey yok ise yapışkan zift sökücü ürünler yüzeydeki kiri - reçineyi - kuş pisliğini yumuşatır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şayet araçta cila/seramik v.b. aktif koruma mevcutsa tavsiyem quick detailerlar olur.

Hiç bir şey yok ise yapışkan zift sökücü ürünler yüzeydeki kiri - reçineyi - kuş pisliğini yumuşatır.
    teşekkürler

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)