User Tag List

Sayfa 266/300 İlkİlk ... 166216256264265266267268276 ... SonSon
5682 sonuçtan 5.036 ile 5.054 arası

Konu: Car care ürünleri hakkındaki her türlü soru buraya...

zOnstyLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sevo16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar siyah clio 4 aracım var. boya durumu çok da iyi değil biraz canlandırmak istiyorum. Öncelikle illa ki profesyonel boya koruma, seramik vs yaptırmak lazım mı yoksa kendi imkanlarımla biraz canlandırabilir miyim. Birde siyah rengin dez avantajı toz tutmasını bir nebze olsun azaltacak bir ürün var mıdır ?

Başlangıç seviyesi hızlı cila, lastik parlatıcı, cam ve kaporta için bez, iç plastik aksam için önerebileceğiniz f/p oranı yüksek ürünler nelerdir. Şu evde kaldığımız günlerde Sitenin otoparkında kendi uygulayabileceğim ürünler olursa sevinirim
    Bende siyah araba kullanıyorum bakımı gercekten cok sıkıntılı. Ben aldıgımdada boya kotuydu önce işini iyi yapan bir detailingciyle gorus guzel bir boya koruma yapılsın sonrasında iş sende bitiyor. Guzel bir set olustur kendine ben koch chemi sampuan ve pw tercih ettim hem urunler cok cok uzun sure gidiyor hem performansı iyi. 1 aydır yıkanmıyor 3 kere saglam yagmur yagdı, uzerine deli gibi polen dokuldu toz toprak vs bunlara rahmen 1 aylık yıkama demezsin heralde.

M U R A T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı oğuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4 yıldır iç aksam için sonax xtreme mat effect kullanıyordum,artık farklı bir ürün kullanayım diyorum.mat,doğal görünüm bırakan ürünleri seçtim yine.kullananlar yorumlarlarsa sevinirim

C6 miktar olarak az ama sanırım daha uzun bir koruma sağladığı için miktar üzmez

Gtechniq C6 Matte Dash 100ml

Auto finesse Spritz 500ml

Chemical Guys Natural Shine 473 ml
    spritz sonaxa göre bir miktar parlak benim önerim c6 matte dash

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    spritz kullanıyorum, parlaklık ve yapışkanlık sevmiyorum bu konuda problem yaratmadı, ilk sürünce biraz parlıyormuş gibi olsa da sonrasında pek dikkat çeken bir görüntü oluşturmuyor

ÜSTÜNERC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhabalar arkadaslar siyah arabanın zorlugunu kullananlar bilir Wax bakarken sadece siyah icin bir ürün tercih ettim soft99 ve megu arasında kaldım ama el alıskanlı elim megu ya gitti. Benim arabanın boyası iyi durumda oldugnu düsündügüm icin daha kötü olan bi araca ufak bi uygulama yaptım, fikir vermesi acısından fotografını ve ürünün linkini alta bırakıcam. Ben ürünü begendım, boyutuna göre yaptıgı iş iyi bence cok, az bir miktar ile komple kaputu yapabilirsiniz.

Meguiars Black(dark) Wax 6207- Siyah Cila 198g : www.boyassi.com

Konu ÜSTÜNERC tarafından (21-05-2020 Saat 02:10 ) değiştirilmiştir.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı ÜSTÜNERC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar arkadaslar siyah arabanın zorlugunu kullananlar bilir Wax bakarken sadece siyah icin bir ürün tercih ettim soft99 ve megu arasında kaldım ama el alıskanlı elim megu ya gitti. Benim arabanın boyası iyi durumda oldugnu düsündügüm icin daha kötü olan bi araca ufak bi uygulama yaptım, fikir vermesi acısından fotografını ve ürünün linkini alta bırakıcam. Ben ürünü begendım, boyutuna göre yaptıgı iş iyi bence cok, az bir miktar ile komple kaputu yapabilirsiniz.

O üründe bol miktarda dolgu var Yani çizikler halen orada ama bu ürün sayesinde maskelenmiş oldular.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O üründe bol miktarda dolgu var Yani çizikler halen orada ama bu ürün sayesinde maskelenmiş oldular.
    Bu iyi bişey mi abi anlamadım Yeni yeni merak saldım bu işlere var mı bi önerin vs ?

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu iyi bişey mi abi anlamadım Yeni yeni merak saldım bu işlere var mı bi önerin vs ?
    Meguiars eskiden beri silikon bazlıdır, doldurur geçer kısa ömürlü olur. O yüzden pabucu dama gitti bilinç arttıkça

Dün yazacaktım da emin olamadım, otorite yorum yapmış

Cila vs ürün bakarken silikon bazlı olmamasına dikkat ediyorum ben

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Meguiars eskiden beri silikon bazlıdır, doldurur geçer kısa ömürlü olur. O yüzden pabucu dama gitti bilinç arttıkça

Dün yazacaktım da emin olamadım, otorite yorum yapmış

Cila vs ürün bakarken silikon bazlı olmamasına dikkat ediyorum ben
    Dogrudur tarık abi, bakalım son 1 senedir başladım ürün alıp kullanmaya. Bundan sonra silikonsuz olmasına dikkat edelim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Yahu bu senin hobin ise çok takılma. Ben ve benim gibiler senede bilmem kaç tane ürün denemekten, video izlemekten, okumaktan...vs'den hangi markada ne var ezberledik. Tabiki daha iyileri var. Ama, bu ürün senin beklentilerini karşılıyor ise bence bitirene kadar başka ürün deneme. Para cepte kalsın, yoksa işin sonu yok. Onu da alayım, bunu da kullanayım diye durduk yere para harcarsın
    Ürünün dolgu yapması, geçici güzellik sağlaması aslında kötü değil. Aksine, mevcut boya/verniği koruduğun için yani aşındırmadığın için boyanın ömrünü de bu sayede uzatmış olursun.
    Bu ürün bitsin çaldır kapat ben sana dönüş yapar başka ürünler söylerim

akko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

arkadaşların da dediği gibi, ürün silikon bazlı ama gerçekten mükemmel sonuç vermiş
    bu uygulamayı el ile mi yaptınız?
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene !

https://www.instagram.com/akkosgarage/

KAAN INTERNATIONAL LOGISTICS

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yahu bu senin hobin ise çok takılma. Ben ve benim gibiler senede bilmem kaç tane ürün denemekten, video izlemekten, okumaktan...vs'den hangi markada ne var ezberledik. Tabiki daha iyileri var. Ama, bu ürün senin beklentilerini karşılıyor ise bence bitirene kadar başka ürün deneme. Para cepte kalsın, yoksa işin sonu yok. Onu da alayım, bunu da kullanayım diye durduk yere para harcarsın
    Ürünün dolgu yapması, geçici güzellik sağlaması aslında kötü değil. Aksine, mevcut boya/verniği koruduğun için yani aşındırmadığın için boyanın ömrünü de bu sayede uzatmış olursun.
    Abi o zaman sedefli beyaz araba için üşengeç bir insana önerin ne olur. Araba uygulamaya girecek. Çıktıktan sonra uygulamayı maximum süre korumak ve parlak tutmak için el ile uygulanabilecek hatta hızlı cila gibi bir f/p ürünü tavsiyeni alırım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi o zaman sedefli beyaz araba için üşengeç bir insana önerin ne olur. Araba uygulamaya girecek. Çıktıktan sonra uygulamayı maximum süre korumak ve parlak tutmak için el ile uygulanabilecek hatta hızlı cila gibi bir f/p ürünü tavsiyeni alırım
    Seramik, nano, mano birşey uygulanmayacak ise benim için f/p ürünü olan hatta ölüyü bile parlak gösterebilen soft99 luxury gloss öneririm. Etkisi 1 ay sürüyor.

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Seramik, nano, mano birşey uygulanmayacak ise benim için f/p ürünü olan hatta ölüyü bile parlak gösterebilen soft99 luxury gloss öneririm. Etkisi 1 ay sürüyor.
    Nano kesin uygulanacak ancak seramik konusunda hala kararsızım.

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arabası kendi yıkayan kişi için seramik gereksiz. Ama üşengeç için iyi oluyor. Ama iyi bir seramik ne kadar 1500 2500 civarı. Sen ayda bir yıkasan ara sırada cila atsan çocuğa da jantları temizletirsin beyaz araba için çok uğraşmaya değmez gibi geliyor ama. Boyanın kralı beyaz araba mis

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nano kesin uygulanacak ancak seramik konusunda hala kararsızım.
    Hımm o zaman uygulama sonrası kapıyı çalınız Ne uygulanacak ise ona göre ürün söyleyeyim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hobi amaclı ugrasıyorum öyle polisaj makinası vs hiç kullanmadım, arabamızı iyi koruyalım yeter be abi Bakalım bundan sonra ürün tavsiyesinde de bulunursan cok memnun olurum.
    Alıntı akko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşların da dediği gibi, ürün silikon bazlı ama gerçekten mükemmel sonuç vermiş
    bu uygulamayı el ile mi yaptınız?
    Evet elle uyguladım zaten ürünle beraber ped geliyor. Sonuc benıde tatmin etti yani uygulama yapılmayan yer pis camurlu yüzey gibi kaldı o yüzden paylasmak istedim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kova eldiven ile aracı yıkıyorum,baya süre sonax turuncu şampuan kullandım son 1-2 senedir meg sarı şampuan var ama hiç hoşuma gitmiyordu sonunda dibine geldik.cilalı şampuanlar çok köpürmese de işini yapıyor ama meg. de suyla ovalıyormuş gibiydi..

yıkama sonrası koch protector wax uygulanacak şuan..3 ürün arasında kaldım, ekstra tavsiyelerinize açığım kullanıcıların yorumlarını merak ediyorum,teşekkürler

Koch Chemie NMS Nano Magic Shampoo 750 ML 1 Kova suya yaklaşık 30-40ml ort.100tl

Gyeon Q2M Bathe Essence Nötr PH 400 ml 1 Kovaya 20ml ort.100tl

Nanolex Pure Shampoo 750ml 1 kovaya 30-50 ml ort. 100tl

zOnstyLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kova eldiven ile aracı yıkıyorum,baya süre sonax turuncu şampuan kullandım son 1-2 senedir meg sarı şampuan var ama hiç hoşuma gitmiyordu sonunda dibine geldik.cilalı şampuanlar çok köpürmese de işini yapıyor ama meg. de suyla ovalıyormuş gibiydi..

yıkama sonrası koch protector wax uygulanacak şuan..3 ürün arasında kaldım, ekstra tavsiyelerinize açığım kullanıcıların yorumlarını merak ediyorum,teşekkürler

Koch Chemie NMS Nano Magic Shampoo 750 ML 1 Kova suya yaklaşık 30-40ml ort.100tl

Ben nms ile yikayip pw ile devam ediyorum. Birbirlerini guzel tamamliyorlar pw atmasan bile nms’nin su kaydiriciligi oluyor durulamada goruyorsun. pw ile siyah arabada parlaklik gayet iyi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ek olarak Valet Pro Concentrated veya Flowey EV12 olabilir kova için,bunlar cila içermeyen koruma dostu ürünler PW kullanacaksanız cilasız şampuan tercih edebilirsiniz yukarıdaki bahsedilenlerden Nanolex harici destekli ürünler en azından daha ekonomik olabilir sizin için.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)