User Tag List

Sayfa 280/299 İlkİlk ... 180230270278279280281282290 ... SonSon
5678 sonuçtan 5.302 ile 5.320 arası

Konu: Car care ürünleri hakkındaki her türlü soru buraya...

akko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Rec.O Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araç gene boya tozu olmuş bi yerden cıldırmamak elde değil . Kil ile boya tozunu alırken ister istemez araba çiziliyor hare yapıyor gibi, kil bezi mi kil mi mantıklı? Sonrasında çizikleri saklayabileceğimiz bi cila önerirmisiniz. Polisaj yapmak istemiyorum boya çok ince.
    Kil bezi/eldiveni daha softtur. Yıkarken kullanılabilir ve çizik yapmaz diyebiliriz.
    Ama boya tozlarını alır mı denemek lazım ben hiç denemedim.
    Polisaj yapmak istemiyorsanız bazı markalarda renkli cilalar mevcuttur bunları deneyebilirsiniz.
    Polisaj yaparsanız da Rupes makine gibi orbitalle yapıp boyayı hemen hemen hiç aşındırmadan verm alabileceğinizi düşünüyorum.
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene !

https://www.instagram.com/akkosgarage/

KAAN INTERNATIONAL LOGISTICS

Rec.O - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı akko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kil bezi/eldiveni daha softtur. Yıkarken kullanılabilir ve çizik yapmaz diyebiliriz.
    Ama boya tozlarını alır mı denemek lazım ben hiç denemedim.
    Polisaj yapmak istemiyorsanız bazı markalarda renkli cilalar mevcuttur bunları deneyebilirsiniz.
    Polisaj yaparsanız da Rupes makine gibi orbitalle yapıp boyayı hemen hemen hiç aşındırmadan verm alabileceğinizi düşünüyorum.
    Vonixx V80 Synthetic Sealant – Sentetik Wax 500ml Fiyatları ve Ozellikleri

Malesef normal polisaj makinem var orbitalim yok Memlekette orbital kullanan kimsede yok. Kil sonrası bunu önerdiler baya verilmi oluyor dediler sipariş geçeceğim ama geçmeden önce bi sorayım dedim.
    AP Type-R

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

Rec.O - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Menzerna Sealing Wax geçen sene kullandım ama gerçekten memnun kalmadım n11 den almıştım aynı şekilde çakmamı diye düşüneceğim nerdeyse.. Peki vonixx de aşındırıcı özelliği varmı acaba? Aşağı yukarı aynı işi görüyorsa geçen sene gene kil yaptıgımda ufak tefek hareleri saklamamıştı O zaman almamın hiç bir manası yok. Manzerda powerlock ile sealing arasındaki fark nedir?
    Konu Rec.O tarafından (15-08-2021 Saat 13:18 ) değiştirilmiştir.
    AP Type-R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sealing basic koruma cilası , protech daha uzun ömürlü dayanım sunan koruma cilası.
    kil yaparken oluşan harelenmeyi ancak glaze yada bol silikonlu cilalar ile örtebilirsin.

No coffee!!!

CüneytIşıkkent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı akko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @CüneytIşıkkent deri için sorduğunuzu anladım. Doğru dimi?
    Derilerde apc kullanmayın. Bir kere de birşey yapmaz belki ama sürekli temizlemede problem yaratır.
    Bu yüzden temizlik için Koch Chemie GS değil Pol Star kullanın.
    Ayrıca korumaya da TS değil LS kullanabilirsiniz.
    Diğer markalarda da özellikle deriler için Leather Cleaner adı altına ürünler mevcuttur. Bunlara bakmanızı öneririm.
    Hem temizleme hem de Koruyucu olarak deriklinik sitesinden de ürünlere bakabilirsiniz.

Fırça olarak yine Colourlock veya diğer markaların deri fırçaları mevcut.
    Ben genellikle Valet Pronun kalın olarak satılan ürününü kullanıyorum her aksamda. Hem yapısı hem boyutu tatmin ediyor
    Biraz geç gördüm fakat çok teşekkürler cevabınız için ürünleri inceleyip gerekenleri alacağım kesinlikle..Fırça olarak aklımda colourlock vardı aslında hem fiyat açısından hemde aldığı yorumlara bakaraktan.

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sevgili dostlar merhaba

Seramik kaplama yapılan bir araca sonraki dönemde yapılacak yıkama işleminde nasıl bir şampuan ve bez vs uygulama yapmamız gerekli.

Bilgilerinizi rica ederim
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili dostlar merhaba

Seramik kaplama yapılan bir araca sonraki dönemde yapılacak yıkama işleminde nasıl bir şampuan ve bez vs uygulama yapmamız gerekli.

Bilgilerinizi rica ederim
    Çift kova tekniği şart. birinde temiz su birinde şampuanlı su olacak. detaylı googlelayabilirsiniz youtube'da vb örnek bulursunuz yıkama yöntemiyle ilgili.

mikrofiber kaliteli bir eldiven şart. g-technic kullanıyorum ben. şampuan aslen elzem değil sonax şampuan da yeterli olur ama kaliteli markalara yönelebilirsiniz valetpro, chemical guys vs.

yine kaliteli yumuşak bir kurulama havlusu önemli. yıkadıktan sonra hortumdan akan su ile durulama yapın pek su kalmaz, sağda solda kalanlar için kurulamadan önce biraz ileri geri yapıyorum gidip gelip akıtıyorum suları iyice. sonrası kolay oluyor. ne kadar az havlu kullanırsanız o kadar çizik riskini azaltırsınız. hatta mümkünse direkt havayla kurutabilmek en temizi

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çift kova tekniği şart. birinde temiz su birinde şampuanlı su olacak. detaylı googlelayabilirsiniz youtube'da vb örnek bulursunuz yıkama yöntemiyle ilgili.

mikrofiber kaliteli bir eldiven şart. g-technic kullanıyorum ben. şampuan aslen elzem değil sonax şampuan da yeterli olur ama kaliteli markalara yönelebilirsiniz valetpro, chemical guys vs.

yine kaliteli yumuşak bir kurulama havlusu önemli. yıkadıktan sonra hortumdan akan su ile durulama yapın pek su kalmaz, sağda solda kalanlar için kurulamadan önce biraz ileri geri yapıyorum gidip gelip akıtıyorum suları iyice. sonrası kolay oluyor. ne kadar az havlu kullanırsanız o kadar çizik riskini azaltırsınız. hatta mümkünse direkt havayla kurutabilmek en temizi
    Şampuan konusunda malesef yanlış bilgi Sonax turuncu yüzeyde kalıntı bırakabiliyor. pH değeri nötr veya nötr'e yakın olan ve cila...vs içermeyen şampuan kullanmak gerektiği gibi mümkünse hangi marka seramik tercih edildiyse o markanın şampuanı ve destekleyici ürünlerini kullanmak daha hayırlı olur.
    Nanolex pure, gyeon bathe ve benzeri ürünleri tavsiye derim. Bunlar yüzeyde kalıntı bırakmıyor, pH değerlerini hatırlamıyorum ama içeriklerinde cila..vs yok. Yani kendi etkisini bırakacak bir katkı yok.
    Bilinen diğer yanlış da meguairs'ın sarı cilalı şampuanını kullanmak. Malesef o şampuan perdeleme yapıyor yani kendi zayıf etkisini ön plana çıkarıyor.

Dp Not: Seramik uygulaması yapılan yerde şampuan önerisi yapılmadı mı ? @207_TR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şampuan konusunda malesef yanlış bilgi Sonax turuncu yüzeyde kalıntı bırakabiliyor. pH değeri nötr veya nötr'e yakın olan ve cila...vs içermeyen şampuan kullanmak gerektiği gibi mümkünse hangi marka seramik tercih edildiyse o markanın şampuanı ve destekleyici ürünlerini kullanmak daha hayırlı olur.
    Nanolex pure, gyeon bathe ve benzeri ürünleri tavsiye derim. Bunlar yüzeyde kalıntı bırakmıyor, pH değerlerini hatırlamıyorum ama içeriklerinde cila..vs yok. Yani kendi etkisini bırakacak bir katkı yok.
    Bilinen diğer yanlış da meguairs'ın sarı cilalı şampuanını kullanmak. Malesef o şampuan perdeleme yapıyor yani kendi zayıf etkisini ön plana çıkarıyor.

Autoglym'in hangi şampuanını önerirsiniz?

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Autoglym'in hangi şampuanını önerirsiniz?
    Autoglym'de bildiğim kadarıyla en azından burada satılan grupta cilasız kova şampuanı yok.

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Forumdan iki kisinin konusunda gordum ama konulari tekrar bulup kendilerine pm atamadim.
    Profesyonel destek almadan, direksiyon temizligi yaparak ilk gunku matliga kavusmuslardi. Bunun icin hangi malzemeyi nasil uyguladilar acaba ? Fikri veya bilgisi olanlardan destek rica ederiz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

meguiars sarı sampuan cok güzelmiş ben ne dersem diyim sarı şampuan on numara şampuanmış diyor bir yakın arkadaşım. üstüne üstlik gyeon syncro uyguladığımız arabanın üzerine .
    sevgili @ imprezaWRC sence bu kişiyle arkadaşlığımı gözden geçirmeli miyim.

Alıntı Sezgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Forumdan iki kisinin konusunda gordum ama konulari tekrar bulup kendilerine pm atamadim.
    Profesyonel destek almadan, direksiyon temizligi yaparak ilk gunku matliga kavusmuslardi. Bunun icin hangi malzemeyi nasil uyguladilar acaba ? Fikri veya bilgisi olanlardan destek rica ederiz
    evlerde kullanılan loc yada herhangi bir markanın apc genel temizlik malzemesi- mikrofiber bez ile silerek mat görüntü oluşturabilirsin.

No coffee!!!

Silence45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elimde meguiars Ultimate Liquid Wax var ve halen en az 2-3 kullanımlık çıkar gibi. Bunun uygulamasını elle yaptığım için çok yorucu oluyor. Yanına kombin olarak hızlı cila almayı düşünüyorum, etkisi daha uzun sürsün diye. Hızlı cilayı her yıkamada, liquid wax'ı da daha nadir kullanayım diye. Önerileriniz ne olabilir?

Aynı şekilde, elimdeki liquid wax bittikten sonra da yine bu şekilde hem hızlı hem de krem gibi daha zor ama etkisi uzun süren 2'li kombin yapmak istiyorum. Öneri alabilir miyim?

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Silence45 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elimde meguiars Ultimate Liquid Wax var ve halen en az 2-3 kullanımlık çıkar gibi. Bunun uygulamasını elle yaptığım için çok yorucu oluyor. Yanına kombin olarak hızlı cila almayı düşünüyorum, etkisi daha uzun sürsün diye. Hızlı cilayı her yıkamada, liquid wax'ı da daha nadir kullanayım diye. Önerileriniz ne olabilir?

Aynı şekilde, elimdeki liquid wax bittikten sonra da yine bu şekilde hem hızlı hem de krem gibi daha zor ama etkisi uzun süren 2'li kombin yapmak istiyorum. Öneri alabilir miyim?
    Hızlı cila için banko koch chemie pw derim, inanılmaz birşey. Yıkamadan sonra ıslakken de uygulayabilirsiniz. Yıkamayı da çok kolay hale getiriyor

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şampuan için Ph Nötr iyi olur dediler Seramik sonrası.
    Teşekkürler
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

YunuscanVg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lastik parlatıcı tavsiye edebilecek varmı? Turtle wax ultra wet tyre shine kullanıyorum. Bu üründen daha iyi performans verebilecek önerileri bekliyorum

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sarp lastik ürünü kullanıyorum. İki defa araç yıkandı hala etkisi var ve bir ay oldu. Çok şaşırttı beni

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı YunuscanVg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lastik parlatıcı tavsiye edebilecek varmı? Turtle wax ultra wet tyre shine kullanıyorum. Bu üründen daha iyi performans verebilecek önerileri bekliyorum
    Meguiars Endurance ve Gyen Tire daha daha iyi bir lastik parlatıcı ben şahsen gormedim henuz

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)