User Tag List

Sayfa 282/299 İlkİlk ... 182232272280281282283284292 ... SonSon
5678 sonuçtan 5.340 ile 5.358 arası

Konu: Car care ürünleri hakkındaki her türlü soru buraya...

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    DVX Water Spot Terminator -Su Kirec Lekesi Temizleme Jeli 16 Oz 4
    Camdaki kireç lekeleri için işimizi görür mü? Lekeler uzun zamandır var

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    camdaki kireç için mekanik uygulama gerekecektir.tek başına kullandım lekeleri söksün dersen zor.
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ön cama kil uygulamak istiyorum hangi sertlikte ürünü almalıyım ve uygulamada dikkat etmem gereken birşey var mı? Temizleyeceğiz diye camı çizmeyeyim

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı R.I.P Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ön cama kil uygulamak istiyorum hangi sertlikte ürünü almalıyım ve uygulamada dikkat etmem gereken birşey var mı? Temizleyeceğiz diye camı çizmeyeyim
    camı temizlersen eğer kil ile çizemezsin. sert yada yumuşak alman farketmez .
    fakat camı yapmısken arabayıda geçeyim diyosan yeni araçta yada haresi az araçta yumusak boya durumu bakımsız yada eski araçta sert kullanabilirsin.
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

tequila818 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Camların içini hangi bez ve kimyasal ile siliyorsunuz? Genellikle araba yıkamacıdan çıkınca güneşte cam içinde izler kalmış oluyor ve görüşü çok etkiliyor. Var mı tavsiyesi olan?
    E90 330i

S-works - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tequila818 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Camların içini hangi bez ve kimyasal ile siliyorsunuz? Genellikle araba yıkamacıdan çıkınca güneşte cam içinde izler kalmış oluyor ve görüşü çok etkiliyor. Var mı tavsiyesi olan?
    Aslında neyle silindiği çok önemli değil. Genel sorun kirli bezle silinmesi.

Tavsiyem Aracın camı kirli olduğu için bol bol camsil ile on camı bastırarak silmek. Püf noktasına gelirsek genelde ön camda elinin tersini kullanmak kolaydır. Ben avucunun içiyle silmeni tavsiye ediyorum.

Güzelce camı ovaladıktan sonra herhangibir microfiber bez ile camı kurulayıp Bu işlemi 2 3 defa tekrar et.

İlk başta yoracak,sonra düzenli temizlikte tek sefer silmek yeterli olacak.

İlk temizlik sonrasında rutine donunce Cam sil ile cam silinecek bezin temiz yüzü ile veya baska bir bez ile cam günes veya projektör isiği altında kontrol edilerek silinecek. Cam silme işinin hakkı minimum 10-15 dk dır. (Tecrubeli ,el alışkanlığı olan kişiler için )
    Special Works Detaylı Araç Bakım Merkezi

https://www.instagram.com/specialworkstr/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Camda nasıl bir sorununuz var ? Neden kil ? Kili ağırlıkla boyaya yapışan/işleyen partiküller için kullanıyoruz. Cam daha farklı yapıda olduğundan çok fazla kile ihtiyaç duymaz.
    Kil yapacaksanız sert olan (Genelde mavı renk olur , Markaya göre değişkenlik gösterebilir ) ile yapabilirsiniz. Cam sert bir materyaldir kolay kolay çizilmez. (Tabi tozlu camda silecek çalıştırmamak lazım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Polisaj yapılması daha düzgün bir temizlik sağlayacaktır. Bu tarz ürünlerle pek basarılı sonuç alamıyorum ben.

Kireç lekesini almakla birlikte camın daha temiz,parlak ve net olmasını sağlıyor .

tequila818 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı S-works Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında neyle silindiği çok önemli değil. Genel sorun kirli bezle silinmesi.

Tavsiyem Aracın camı kirli olduğu için bol bol camsil ile on camı bastırarak silmek. Püf noktasına gelirsek genelde ön camda elinin tersini kullanmak kolaydır. Ben avucunun içiyle silmeni tavsiye ediyorum.

Güzelce camı ovaladıktan sonra herhangibir microfiber bez ile camı kurulayıp Bu işlemi 2 3 defa tekrar et.

İlk başta yoracak,sonra düzenli temizlikte tek sefer silmek yeterli olacak.

İlk temizlik sonrasında rutine donunce Cam sil ile cam silinecek bezin temiz yüzü ile veya baska bir bez ile cam günes veya projektör isiği altında kontrol edilerek silinecek. Cam silme işinin hakkı minimum 10-15 dk dır. (Tecrubeli ,el alışkanlığı olan kişiler için )
    bilgi için teşekkürler. Şirket araçlarımız için kullanılan spark marka güderi bezden memnun kalındığını öğrendim ve indirim varken bir adet satın aldım. Camsil ve bu bez (temiz) ile bir şansımı deneyeceğim. İlgilenen olursa diye linki paylaşıyorum.

Hepsiburada.com | Guvenlik
    E90 330i

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ruudvan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    camı temizlersen eğer kil ile çizemezsin. sert yada yumuşak alman farketmez .
    fakat camı yapmısken arabayıda geçeyim diyosan yeni araçta yada haresi az araçta yumusak boya durumu bakımsız yada eski araçta sert kullanabilirsin.
    yok boyaya dokunmayacağım, boya beni aşar ama zaten yeni uygulama yaptırdım

Alıntı S-works Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Camda nasıl bir sorununuz var ? Neden kil ? Kili ağırlıkla boyaya yapışan/işleyen partiküller için kullanıyoruz. Cam daha farklı yapıda olduğundan çok fazla kile ihtiyaç duymaz.
    Kil yapacaksanız sert olan (Genelde mavı renk olur , Markaya göre değişkenlik gösterebilir ) ile yapabilirsiniz. Cam sert bir materyaldir kolay kolay çizilmez. (Tabi tozlu camda silecek çalıştırmamak lazım.
    güneş altında görünen ve elime gelen pütürler var camda, ağaç akıntısı kaynaklı gibi. Daha uygun bir ürün/uygulama tavsiyesi varsa dikkate alabilirim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yok boyaya dokunmayacağım, boya beni aşar ama zaten yeni uygulama yaptırdım

güneş altında görünen ve elime gelen pütürler var camda, ağaç akıntısı kaynaklı gibi. Daha uygun bir ürün/uygulama tavsiyesi varsa dikkate alabilirim
    İçeriden renkli bir kağıt veya benzeri birşeyle fotoğraflayabilirseniz bi görelim sorun nedir.

Kenarda olan bi taneyi tırnaklayın. Eğer araç reçinesi varsa donmuş japon japıştırıcısı gibi pul pul çıkar. Camda sabunlu su ile beraber jiletle kazıyabilirsiniz. (Arkası demirli cam jiletleri var ) Jileti cama dik değil ,yatık tutarak uygulamanız gerekir.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hiç o ürünü kullanmadım ama crystal concept markasında desqale ve glass X diye ürünler var. Glass X pH değeri 1 olan asidik bir ürün. Desqale'yi çok kullandım anında lekeleri çıkarıyor. Cam, boya ve kromda kullanılabiliyor. Glass X ağır bir ürün, kullanmadım ama anında lekeleri çıkaracğını düşünüyorum zira dediğim gibi pH değeri 1. Ama sadece cam için kullanılabiliyor.
    Auto Finesse'nin ürünü hafif kalabiliyor. Soft99'da glass compound sınıfında bir kaç ürün var ama artık burada satılmıyorlar. Onlarda anında ne kadar leke varsa söküp atıyordu.
    İşin anahtarı asidik olması. Ürün satın almadıysan desqale'yi tavsiye ederim.
    Crystal Concept Desqale / Hard Stain Remover - YouTube

Crystal Concept Desqale Kirec Lekesi Sokucu- Hard Stain/Water Spot/Lime Remover - YouTube

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı tequila818 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben carbon cam bezi kullanıyorum, geride ne iz kalıyor ne yansımalar. Carbon cam bezini TR'de bulmak zor. Yurt dışından gelen birinden rica etmek lazım. Onun yerine şu bezde çok güzel temizlik yapıyor.
    Mikrotex Mikrofiber Oto Temizlik Bezi 3 Adet Gri 40 x 47 CM

Meguiars'ın cam temizleme ürünü işini güzel yapıyor. Sanırım meguiars'da beğendiğim nadir ürünlerden birisidir. Shell'in buğu önleyici özellikli olan cam temizleyicisini de öneririm.
    Shell Easy Clean Window Cleaner / Buğu Onleme Ozelliği Olan Cam Temizleyicisi - YouTube
    Konu imprezaWRC tarafından (02-10-2021 Saat 11:58 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Soft99'un şu ürünü stoklarda varmış.
    Soft99 Glass Compound Z Cam Temizleyici Pasta 100ml. yamaclardetailing.com'da | Arac Bakım Ve Temizlik Urunleri

Bu işini görebilir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sağol abi almamıştım genel kanı fiziksel müdahale olduğu için kalsın demiştim ama şimdi alabilirim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    https://ty.gl/ntam4xrq5m
    Hanım bu bezi almış camlar için. Bugün cam sil ile önce mikrofiber bez ile camı sildim. Sonra bu bezi hafif ıslatıp camı sildim epey iyiydi şaşırdım. Microfaserden zamanında cam için bez almıştım biraz bez tüyü bırakıyordu bunda neredeyse hiç kalmadı. Denemenizi öneririm.

samara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tecrübeli arkadaşlara sorum olacak.Aracımın tavan ve koltuklarını zarar vermeden temizleyebileceğim malzeme önerileriniz ve araç dışı için cila önerileriniz nelerdir?
    Samara 2109/Peugeot 207/Skoda Fabia III/Octavia Sport

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı samara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tecrübeli arkadaşlara sorum olacak.Aracımın tavan ve koltuklarını zarar vermeden temizleyebileceğim malzeme önerileriniz ve araç dışı için cila önerileriniz nelerdir?
    Koch Chem PW Hızlı Cia

Auto Finesse Total Interior Cleaner koltuk tavan için.
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı samara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kumas koltuk ise vakumla çekmeniz lazım. Vakum yoksa Bilinen herhangi bir markadan Genel temizleyici alıp üst kuması microfiber bez ile silebilirsiniz .

Arac Dışına Koch Chemie Protector wax alabilirsiniz . F/P ürünüdür. Uygulaması pratık. Islakken uygularsanız kurulamadan once aracı durulamayı unutmayın. Havlunuz su çekmez aksı durumda .

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)