User Tag List

Sayfa 289/300 İlkİlk ... 189239279287288289290291299 ... SonSon
5682 sonuçtan 5.473 ile 5.491 arası

Konu: Car care ürünleri hakkındaki her türlü soru buraya...

mirafiori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kadireren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şahin aracımın tamponları ***** pütürlü bir yüzey yıkama ile anca üstünü alabiliyorum aralardaki uzun süredir birikmiş kirleri nasıl temizleyebilirim. Ayrıca kt1 , bbs gibi replika olup vida gibi gözüken boncukların arasına el ve bez girmiyor o aradaki balata vs kirleri zamanla yapışmış siyah duruyor bunun için tampona alacağım ürünü kullanabilir miyim ?
    Kadir merhaba,

Tamponları apc ve datay fırçası ile temizleyebilirsin, tampon yapısı uygun temizlenmeye, jantlar için demirtozu sökme özellikli jant temizleyicisi ile fısfısla detay fırçası ile giriş temizlenir. Her yıkamada soft jant temizleyici ile benzer işlemi yaparsan bir daha kolay kolay birikmez.
    Youtube kanalım: www.youtube.com/@ardaguven

kadireren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mirafiori Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kadir merhaba,

Tamponları apc ve datay fırçası ile temizleyebilirsin, tampon yapısı uygun temizlenmeye, jantlar için demirtozu sökme özellikli jant temizleyicisi ile fısfısla detay fırçası ile giriş temizlenir. Her yıkamada soft jant temizleyici ile benzer işlemi yaparsan bir daha kolay kolay birikmez.

Abi merhaba,

Apc olarak çok pahalı olmadan işimi görecek ürün tavsiyen var mıdır ? Jantlar replika vernik atığı vs yapar diye demir tozu sökücü vurmamıştım içeriğinde verniğe zarar vermeyecekse onun içinde ürün tavsiyesi alabilirim. Beyaz araç zamanla üzerinde garip bir kir oluşuyor yıkama ile çıkmayan kil ve elle cila geçerim diyorum tampon ve jantta uzun zamandır aklımda hazır girişince onu da aradan çıkartayım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kadireren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi merhaba,

Apc olarak çok pahalı olmadan işimi görecek ürün tavsiyen var mıdır ? Jantlar replika vernik atığı vs yapar diye demir tozu sökücü vurmamıştım içeriğinde verniğe zarar vermeyecekse onun içinde ürün tavsiyesi alabilirim. Beyaz araç zamanla üzerinde garip bir kir oluşuyor yıkama ile çıkmayan kil ve elle cila geçerim diyorum tampon ve jantta uzun zamandır aklımda hazır girişince onu da aradan çıkartayım
    Apc olarak 2 ekomomik ürün tavsiyem var;
    1- K2 Pro Apc Strong Ağır kirlerde 1:5 1-10 seyreltmek gerekli, rutin temizlikte 1:80 e kadar seyretebiliyorsun, epey bereketli ürün. Linkteki firma direkt getiren firmadır,
    https://www.trendyol.com/k2/apc-stro...false&sav=true

2- Valet Pro Citrus Pre Wash 3 ayrı temizlik için ideal, 1:10 seyrettiğinde ön yıkama sıvısı olarak kullanabiliyorsun, 1:20-30 arası plastik aksamlarda, 1:80 seyreltmede kumaş halı v.s temizliği için kullanabiliyorsun
    Citrus Pre Wash - On Yıkama Kopuğu yamaclardetailing.com'da | Arac Bakım Ve Temizlik Urunleri
    Demir tozu sökücü olarak K2 Pro Roton tavsiye ederim, hem jantta hem kaportada güvenle kullanabilirsin. İncelemesi kanalımda var. Araca komple demirtozu sökücü geçersin, Kil hamuru değilde, kil eldiveni almanı tavsiye ederim üzerine kil eldiveni ile geçersin sorun kalmaz diye düşünüyorum, kil hamuruda olur tabiki pratik ve aracın temiz olduğu için eldiveni tavsiye ettim. Son olarak üzerinde korumanı/cilanı sürersin seni tatmin eder. Bunu senede bir kaç kere tekrarlamanda fayda var. Tabi çiziklerin kalacak.

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    PPF şeffaf kaplamaya bakım için ne tür ürünler önerirsiniz?

(elle uygulanması tercihimdir)

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı eminkilic61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ppf için bakım olarak değilde dikkat edilmesi gerkenler var; kostikli köpük vurmamak lazım, yağmurlu ve kirlenme sonrası üzerinde uzun süre tutmamak lazım. Ek olarak güneşten ne kadar korursanız o kadar uzun ömürlü olur. Zaten en fazla 3 yıl sonunda sökülmeli aracın üstünden.
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu konu hakkında bilgisi/fikri olan var mıdır acaba?

mertypeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhabalar, hobi amaçlı kendi arabalarıma pasta cila ve seramik yapmak istiyorum. İnternetten videolar izleyip öğrenmeye çalışıyorum. Bu konu hakkında dikkat etmem gereken püf noktaları öğretebilecek birisi varsa çok memnun olurum.

Polisaj makinesi, pasta ve seramik ürünleri hakkında tavsiyeleriniz nelerdir ? Hangi markaları tercih etmeliyim ?

Şimdiden teşekkür ederim…

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mertypeR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, hobi amaçlı kendi arabalarıma pasta cila ve seramik yapmak istiyorum. İnternetten videolar izleyip öğrenmeye çalışıyorum. Bu konu hakkında dikkat etmem gereken püf noktaları öğretebilecek birisi varsa çok memnun olurum.

Polisaj makinesi, pasta ve seramik ürünleri hakkında tavsiyeleriniz nelerdir ? Hangi markaları tercih etmeliyim ?

Öncelikle aracınızın markasına göre pasta tercihi yapılmalıdır. Markalara göre boya sertlik yumuşaklığı değişebilmektedir. Örneğin benim aracım Dacia Sandero polisaj işlemini 2 aşamada bitirdim. Çıkan reçete Menzerna 400 + Rotary makina + keçe - Tac system Refinish 2 + orta sünger + Orbital makina yapıp işi bitirdim. Sıfır çizik olmasını istemedim. Kılcal çiziklerden kurtuldum, boyam güzel parladı.

Aracınız ve beklentinize göre bir reçete çıkarılmalı.

Alınacak malzemeler buradan tavsiyeler ile bir şekilde çözülür. Polisaj makinesi ilk kez kullanacaksanız, çok dikkatli olmanız ve bir bilen eşliğinde yapmanızda fayda var. Polisaj yaparken köse noktalar, keskin çizgilere çok dikkat etmek gerekli. Çizik ve hareleri görebilmek için sarı bir ışık kaynağı fena olmaz..
    Polisaj öncesi hazırlığı iyi yapmak gerekli, aracın yıkanması, demir tozu temizliği, kil temizliği, ipa ile silinmesi, maskelenmesi...

Polisaj makinası işi biraz bütçe işi, güzel sonuç için makine bayılmaması için iyi markalar, özellikle rotary de gerekli, tabi senede bir kaç kez yapılacaksa uygun fiyatlı bir makine alınabilir ben Einhell diye bir marka kullanıyorum işimi görüyor. Orbitalde yine fiyat perfonmas makineri çok, mesela ben Auto Care isimli bir polisaj makinası kullanıyorum, shine mate nin 125 MM lik tablası takılı, uzerinde 150MM vardi makina 21 MM salinimli 3800 devir işimi gördü, bunlarda salınıma dikkat etmek lazım, çizik almak için. Shine mate, Kl pro de tercih edilebilir.
    Bütçe sorunu yoksa Rupes, rotaryde Dewalt v.b tercih edilebilir..
    Konu mirafiori tarafından (23-09-2022 Saat 13:04 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    seramik kaplamalı araca, wax sürülür mü? sürülmeli mi?

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kendi görüşüm, aşınıdırıcı olmayan-parlatıcı ve doldurucu özellikte ürünlerin zararı değil faydası olacaktır.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kendi görüşüm, aşınıdırıcı olmayan-parlatıcı ve doldurucu özellikte ürünlerin zararı değil faydası olacaktır.
    Ayrıca solvent içeriklerine dikkat edilmelidir, bu yüzden bazı üst düzey seramik üreticileri dogal waxlari onerir. Solvent yine vardir bir miktar ama yağlar vs taşıyıcı olarak kullanıldığından cok zarar vermez. Bazi wax larin MSDS lerinde eldiven erittigi vs yaziyor, bunlar hos degil tabi seramik kaplamali bir araç için. Benim hatirladigim kadariyla AngelWax in guzel Carnauba wax lari vardi birde svisswax ın içeriklerine bakmıştım ama hala oyle mi bilmiyorum

delyyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evde yaklaşık 3 sene önce aldığım bir hızlı cila var. Suyla inceltilen bi malzemeydi. Kapağı bir sefer açıldı sadece.
    Kendisini 3 sene sonra hatırladım Ömrünü tamamlamış mıdır? Kullanılması bir sorun yaratır mı?
    Kalite bişeydi, çok para vermiştim o zaman
    Alıntı the "K" Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mkerim bey eğitime gitmiş, eğitmen yüksekten uçunca skerim diyip konuyu açmış...

M U R A T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı delyyy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evde yaklaşık 3 sene önce aldığım bir hızlı cila var. Suyla inceltilen bi malzemeydi. Kapağı bir sefer açıldı sadece.
    Kendisini 3 sene sonra hatırladım Ömrünü tamamlamış mıdır? Kullanılması bir sorun yaratır mı?
    Görünürde bir problem yoksa kullanılır

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar selam

Seramik kaplama yapılmış bir araç üzerinde kireçli sudan kaynaklı kireç lekesi, kurumuş su lekesi kaldığı durumda hangi ürünle hangi işlemi yapmak sağlıklı olur ?

Uygulanan işlem seramik kaplama katmanına zarar verir mi ?
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Cagri14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese merhaba

Reçine için önerebileceğiniz uygun yollu bir ürün var mıdır ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bendede park ettiğim yerden dolayı reçine oluyor ön yıkamada auto brite magifoam ön yıkama şampuanı söküyor, geçen yine reçine oldu Flowey b33 ile yıkadım söktü, tani üzerindeki korumada gitti aynı zamanda
    Konu mirafiori tarafından (20-10-2022 Saat 14:02 ) değiştirilmiştir.

S-works - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Malzeme ömrünü uzatmak için kesiklikle Gtechniq Halo tavsiye ederim. (Folyo seramiği )
    Bu ürün olmayacaksa ilk 2 yıl kadar ektra birşey istemez . Sonrasında Temiztozu temizliği belki hafif bir aşındırıcı pasta ile yüzey temizliği yapılır. Üzerine de wax-nano koruma uygulanabilir. Her zaman altın kuraldır. Kullanılacak ürünü mutlaka bir köşede deneyin.

Alıntı mertypeR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Öncelikle aracınızın boyasını yakmayı göze almalısınız. En kötü senaryo bu.

İhtiyacınız olan bir rotary polisaj makınası. Bütcenize uyanı alın. 1 Adet yün keçe 1 adet hologram süngeri (Orta sert Genelde sarı renk olur. )
    Dolgu yapmayan 1 pasta 250 ml yeter. İlkkez yapacağınız için yetiremeyebilirsiniz.) 1 Adet hologram giderici pasta
    Menzerna 400-2500 olabilir
    Koch Chemie H8 -F6 olabilir.
    Seçenekler çogalır.

Aracın hatlarını , kapı çamurluk tampon kenarlarını bantlayın. Ön hazırlık işlemi zaten başka konularda var. İllaki okumuşsunuzdur. Aracın en kötü panelinden başayın. Varsa boyalı parca en güzeli. Boya yanarsa tekrar boyatırsınız.

Makinayı tutmaya alışarak başlayın. Doğru baskı ve deviri bulduğunuzda,makinaya hakim olmayı öğrendinizde gerisi gelir. Bütün çizikleri almaya uğraşmayın. Zamanla olacak işler onlar.

Ben ilk yıl tavsiye etmiyorum.En verimli döneminde üzerine x ürün sürüp maskelemeye gerek yok. Seramik Kaplama zayiflamaya başayınca hızlı cila wax uygulanabilir. Zaten kaliteli bir seramik 2-4 yıl arası güzel performans gösteriyor.
    Alıntı delyyy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ağzının açık kalması dezavantaj. ürünü seffaf bir kaba alıp genel görünümüne bakın. Tortulaşma var mı ? Rengi nasıl ? Sorun teskil etmiyorsa görüntü ürünü Arka tamponun alt tarafında deneyin. Daha sonrasında kullanabilirsiniz.

Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam

Seramik kaplama yapılmış bir araç üzerinde kireçli sudan kaynaklı kireç lekesi, kurumuş su lekesi kaldığı durumda hangi ürünle hangi işlemi yapmak sağlıklı olur ?

Uygulanan işlem seramik kaplama katmanına zarar verir mi ?
    Kireç/Su lekesı için Markaların ürünleri mevcut (3d Markasında Eraser Var ) Genelde ürünler asidik olur. Seramik kaplamayı biraz yıpratabilir. Uygulama sonrası güzel durulamayı ihmal etmeyin. Uygulanan bölge seramik-wax-hızlı ile ile desteklenmeli.

Alıntı Cagri14 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba

Reçine için önerebileceğiniz uygun yollu bir ürün var mıdır ?
    Reçine taze ise yıkama yeterli olur. Sıcak su desteği de alabilirsiniz.
    Special Works Detaylı Araç Bakım Merkezi

https://www.instagram.com/specialworkstr/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı S-works Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Malzeme ömrünü uzatmak için kesiklikle Gtechniq Halo tavsiye ederim. (Folyo seramiği )
    Bu ürün olmayacaksa ilk 2 yıl kadar ektra birşey istemez . Sonrasında Temiztozu temizliği belki hafif bir aşındırıcı pasta ile yüzey temizliği yapılır. Üzerine de wax-nano koruma uygulanabilir. Her zaman altın kuraldır. Kullanılacak ürünü mutlaka bir köşede deneyin.
    çok teşekkürler

Alpii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracıma katı wax almak istiyorum da ikisi arasında kaldım. Kullananlar varsa yorumunu rica ederim

Soft99 kiwami yada fussocoat alıcağım.
    Kiwamiden yana oyum gibi. Parlaklığı çok iyiymiş diğerine göre ama ömrü daha kısaymış, hidrofobisi de bir tık düşükmüş.
    Fussocoat ise 5-6 ay rahat götürür yazmışlar. Ama parlaklığı düşük diyolar

Kiwami alıp; 2 yıkamada bir felan üstüne polytop hızlı cila atarım diye düşünüyorum. Fussoya bu durumda ihtiyac olmaz herhalde
    https://www.instagram.com/gnn.308/

34 GNN 111 #308 21'
    34FDC785#308 16’ - RIP - 34BAG097 #308 18'

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)