User Tag List

Sayfa 298/300 İlkİlk ... 198248288296297298299300 SonSon
5682 sonuçtan 5.644 ile 5.662 arası

Konu: Car care ürünleri hakkındaki her türlü soru buraya...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hasqar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birebir yaşayan birkaç kişiden duydum. Çevremde tanıdığım detailer kimse yapmıyor. Yapmayanların çoğu bu yüzden yapmıyor. Bunun malzemesini satan da satarken bu riski söyleyerek satıyor.
    Camı patlatmak cidden zor iş. Ürün ilede pek alakası yok. Uygulaması çok baskı ve ısı uygulaması olduğu için tabiiki komplikasyonlar çıkabilir fakat camı patlatmak için baya ciddi bir güç lazım, ben şahsen tüm gücümü kullanarak patlatamadım Yurt dışındada cam patlatan hiç duymadım. Fakat camda ince bir çatlak vs vardır onu bilemem; yada cam değişmiştir, cam takımı esnasında anormal gergin takılmıştır, olabilir. S2000 imde cam değişimi yapmışlardı, normal bastırarak silerken çatlamıştı; aklıma o geldi.

mirafiori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aykutsafakyaman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, epey belirgin düzeyde silecek izleri mevcut aracımda.
    Tavsiye edeceğiniz cam pastası var mıdır?
    Soft99'un roll-on tarzı bir ürününü gördüm ama iş yapar mı ?
    Şöyle bir içeriğim var epey bir zaman önce yaptığım, kısa ama nasıl yapıldığı konusunda yol gösterebilir. Ama genel hatları ile seryum oksit ile bu şekilde yapılıyor.

Konu mirafiori tarafından (29-02-2024 Saat 10:20 ) değiştirilmiştir.
    Youtube kanalım: www.youtube.com/@ardaguven

hasqar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Onrcn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Camı patlatmak cidden zor iş. Ürün ilede pek alakası yok. Uygulaması çok baskı ve ısı uygulaması olduğu için tabiiki komplikasyonlar çıkabilir fakat camı patlatmak için baya ciddi bir güç lazım, ben şahsen tüm gücümü kullanarak patlatamadım Yurt dışındada cam patlatan hiç duymadım. Fakat camda ince bir çatlak vs vardır onu bilemem; yada cam değişmiştir, cam takımı esnasında anormal gergin takılmıştır, olabilir. S2000 imde cam değişimi yapmışlardı, normal bastırarak silerken çatlamıştı; aklıma o geldi.
    Dediğim gibi ben duyduğum için uyarmak istedim. Belki eski araba özelinde söylemişlerdir bilmiyorum. Ben geçen sene klasik araç için sormuştum camı bulunmadığı için, 4 kişiyi aradık aynı cevabı aldık kimse yapmadı. Belki şehir efsanesidir bilemem ama duydum. Eğer sorunsuz bi yöntem varsa kendi aracımda deneyebilirim neticede fikirleşmek için buradayız.

M U R A T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cam polisajında çok küçük çizikler, kireç ve kalıntı temizliği haricinde başarıya ulaşmak çok zor.

Nadir bir araç değilse çokta rahatsız ediyorsa camı değiştirmek daha iyi bir yöntem

Çok uzun ve baskılı çalışmak lazım bir taraftan su püskürtmek lazım ayrıca aracı çok iyi maskelemek lazım çünkü seryum heryere sıçrıyor.

Yinede denemek isteyen varsa başarılar.

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Birebir yaşayan birkaç kişiden duydum. Çevremde tanıdığım detailer kimse yapmıyor. Yapmayanların çoğu bu yüzden yapmıyor. Bunun malzemesini satan da satarken bu riski söyleyerek satıyor.
    o zmn yanlış bildiğin bir bilgiyi düzeltiyim. pasta yaparak camı patlatamazsın. hele ki temperli ön camı patlatmak için özel çaba harcaman lazım.
    polisaj makinesiyle hadi çıktın çıktın 200 derecelere çıkarsın.
    bir ihtimak cam kırıktır,çatlaktır patlamıştır ama buna cama uyguladığın malzemeye daha işçilik ile yapamazsın.
    muhtemelen çevrendeki detailer arkadaşlarda pek cam polisajını deneyimlememiş.

sonuç almak çok kısıtlı ona katılıyorum ama cam patlıyor diye cama polisaj yapmayan adamın bilgisini ve tecrübesini sorgularım.
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

aykutsafakyaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mirafiori Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şöyle bir içeriğim var epey bir zaman önce yaptığım, kısa ama nasıl yapıldığı konusunda yol gösterebilir. Ama genel hatları ile seryum oksit ile bu şekilde yapılıyor.

Müsait olduğumda bakacağım, teşekkür ederim.
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçinde yaşamak zorunda kalmasak, gayet komik ülke aslında.

S-works - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Camı kırmak zor, Bende cam polisajı yaparken müşterimi uyarıyorum. Camda bariz taş izi,yara,çatlak varsa yapmıyorum. Kırılma riskini de müşteriye atıyorum. İşin ekonomik boyutu var. 3-5 bin para kazanacağım diye en ucuzu 10 15 binden başlayıp 100 150 binleri bulan camın riskine giremem. Evet kırılmaz, kırılırsa ben karşılamam. Söyleyenlerde bu sebeple söylemiştir.
    Special Works Detaylı Araç Bakım Merkezi

https://www.instagram.com/specialworkstr/

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba arkadaşlar,
    Sıfır araca ppf yaptırmak istiyorum. Tpu ,tph , %100 polüteran malzeme şeklinde gidiyor. Stek bayilerine sordum 12,20,25 şeklinde aynı ürüne fiyat çıkıyor.araştırdıklarıma göre 3-4 yıl veya 5-6 yıl arası garantili ürünleri öneriyorlar. Ön çamurluk ve kaput 9 binden başlıyor fiyatlar. Burada hem fiyat önemli birde 1-2 seneye sararmayacak ürün önemli. Herkes kendi ürününü övüyor tabi. Yardımcı olursanız sevinirim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alcantara icin koruma/bakim yapabilecegim urun onerisi ariyorum.
    Bazı tsi lar doğuştan şanslı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 5500 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alcantara icin koruma/bakim yapabilecegim urun onerisi ariyorum.
    mikrofiber bezi hafif nemlendir. mümkün olan en kısa periyodlarda silme işlemi yap. arada deterjanlamak istersen apclerde zarar vermezde sen yinede kullanacagın genel temızlık malzemelerinde sulandırma oranlarını yüksek tut.
    yumuşak kılları olan fırçalar değerlendirilebilinir. misan 1/10 sulandırılmış apc köpüğünü fırçaya sık , kumaş üzerinde yumuşak hareketlerle fırçala.ardından nemli bezle geneş bir geç sabun kalıntılarrını temizle.
    ekstra ürün istersen kumaş koruyucu , su kaydırıcı sıkabilirsin ama bence çok elzem değil

No coffee!!!

metin_1989 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    birşey sormak istiyorum pasta cila yapmadan arabadaki hareleri nasıl giderebilirim ? bunun için bir ürün varmıdır ?
    ASTRA GSİ16V

CORSA GSİ16V

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    anca yeni araç siparişi verirseniz kurtulabilirsiniz

No coffee!!!

By_Carizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aracımdaki tampon ızgaralarını temizleyebileceğim bir ürün var mıdır ? arabayı ne kadar yıkasam da orası pis gözüküyor gibime geliyor
    Alıntı Crack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kaputun altındaki beygirlere bile tecavüz etmişler. yok böyle birşey.

Alıntı Caesar; Nickli Üyeden Alıntı
    imam os.rmamış s.çmış cemaat ise dünyada bu güne kadar yapılmamış bir eylem yapiyor. hey maaşallah

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı By_Carizma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracımdaki tampon ızgaralarını temizleyebileceğim bir ürün var mıdır ? arabayı ne kadar yıkasam da orası pis gözüküyor gibime geliyor
    öncelikle geçmiş olsun umarım sağlığına kavuşursun.

linkini paylaştığım ürünün ilanda videosu mevcut.acaba sana çare olur mu

Max Shine Maxshine Detailing Swabs Detaylandırma Cubukları Fiyatı, Yorumları - Trendyol

No coffee!!!

hasqar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ruudvan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o zmn yanlış bildiğin bir bilgiyi düzeltiyim. pasta yaparak camı patlatamazsın. hele ki temperli ön camı patlatmak için özel çaba harcaman lazım.
    polisaj makinesiyle hadi çıktın çıktın 200 derecelere çıkarsın.
    bir ihtimak cam kırıktır,çatlaktır patlamıştır ama buna cama uyguladığın malzemeye daha işçilik ile yapamazsın.
    muhtemelen çevrendeki detailer arkadaşlarda pek cam polisajını deneyimlememiş.

sonuç almak çok kısıtlı ona katılıyorum ama cam patlıyor diye cama polisaj yapmayan adamın bilgisini ve tecrübesini sorgularım.
    Normal şartlarda eksiğimi düzelttiğin için teşekkür etmem lazım ama üslubundan dolayı kaybediyorsun. Ben kimsenin bilgi ve tecrübesini sorgulamak için burada olmadığım gibi kimse de benim bilgi ve tecrübemi sorgulayamaz. Ben düzgünce zaten yapmadığımı fakat 3 4 kişiden duyduğumu belirttim(bunu da çok merak edersen özelden belirtirim). Forumda doğruyu yanlışı tartışmak için bulunuyoruz zaten ama kimsenin kimseye üstten bakıp küçümserce konuşması doğru değil, bu duruma da üzüldüm. Uzun zamandan sonra bilgisayar başına oturacak vakti bulup bi forumda bulunmak eskiye götürüp mutlu etmişti. Forum senin olsun, iyi forumlar.

grkm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    Sıfır araca ppf yaptırmak istiyorum. Tpu ,tph , %100 polüteran malzeme şeklinde gidiyor. Stek bayilerine sordum 12,20,25 şeklinde aynı ürüne fiyat çıkıyor.araştırdıklarıma göre 3-4 yıl veya 5-6 yıl arası garantili ürünleri öneriyorlar. Ön çamurluk ve kaput 9 binden başlıyor fiyatlar. Burada hem fiyat önemli birde 1-2 seneye sararmayacak ürün önemli. Herkes kendi ürününü övüyor tabi. Yardımcı olursanız sevinirim.

Derya deniz okyanus hatta galaksiye uzanan bir yolculuk var.

Ürünlerin %90ı fason şekilde çin pazarından gelmeye başladı. Öyle ki herkes 1 kuruşluk malzemesini 10 kuruş şeklinde pazarladığından sürecin can sıkıcı kısmını uzun zaman sonra yaşayarak göreceğiz.

XPEL, STEK , 3M, CLIFF gibi GLOBAL markalı ürünlerin sadece kaput ve 2 çamurluk için ortalama 500$ dolaylarında olmasını makul biraz üzerini ise kabul edilebilir bir bedel olduğunu söylemek mümkün.

Fason olan endura, anatolia shield v.b. diğer ürünlerin ise takribi 300$ üzerinde olmamasını beklerim.

Bütçe ve karar tabii ki sizin ancak işçiliği de düzgün olan bir işletmeye içiniz ısınıyorsa orayla çalışabilirsiniz.

Size teklif olarakta bir özel mesaj ile ileteceğim. Kontrol edebilirsiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Normal şartlarda eksiğimi düzelttiğin için teşekkür etmem lazım ama üslubundan dolayı kaybediyorsun. Ben kimsenin bilgi ve tecrübesini sorgulamak için burada olmadığım gibi kimse de benim bilgi ve tecrübemi sorgulayamaz. Ben düzgünce zaten yapmadığımı fakat 3 4 kişiden duyduğumu belirttim(bunu da çok merak edersen özelden belirtirim). Forumda doğruyu yanlışı tartışmak için bulunuyoruz zaten ama kimsenin kimseye üstten bakıp küçümserce konuşması doğru değil, bu duruma da üzüldüm. Uzun zamandan sonra bilgisayar başına oturacak vakti bulup bi forumda bulunmak eskiye götürüp mutlu etmişti. Forum senin olsun, iyi forumlar.
    yazsamda yine gidip kulaktan dolma bilgiler hafızanda kalıcağı için burda kesiyorum.İyi Forumlar

No coffee!!!

sweap07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhabalar
    Köpük atan pompada kullanmak icin f/p ph nötr şampuan ihtiyacim var tavsiye edebileceğiniz urun varmidir ?

mirafiori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sweap07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar
    Köpük atan pompada kullanmak icin f/p ph nötr şampuan ihtiyacim var tavsiye edebileceğiniz urun varmidir ?
    Yaz için K2 Bela, kış için K2 Bora tavsiye ederim.
    Youtube kanalım: www.youtube.com/@ardaguven

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 konuk)