User Tag List

7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Nedir bu PPF ?

Shadow_Dancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question Nedir bu PPF ?

Beyler selamlar, nasipse yeni bir araç alma arifesindeyim.. Aldıktan sonra ppf isine girmek istiyorum ama konuda pek bir bilgim yok.. instagramda bol bol reklamları çıkıyor karşıma ortalama 25-30k bandında maliyet söylüyorlar..

Konuyla ilgili derin bilgisi olan arkadaşlarım biraz detaylar hakkında bilgi verebilir mi ? Hangi malzeme vs tarzında..

Teşekkür ederim.
    Tango-1 never dies.

mirafiori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhabalar, faydalı olduğunu düşündüğüm bir uygulama özellikle ön kısımda taş izleri ve küçük sürtmelerde başarılı
    3 çeşit olarak ayırabiliriz,
    -Pvc bildiğimiz ehliyet kimlik kaplanan plastik naylon malzeme, sararma boyayı yakma gibi kötü durumlar yaşatır, genelede servisler bayiler bunu kullanır.
    -Pvc-Poliüretan karışık olanlar mevcut, pvcden çok daha iyidir, ben şahsen kendi aracıma yine yaptırmam.
    -Yüzde yüz Poliüretan olanlar en mantıklısı, boyaya zarar kolay kolay vermez bakımı kolaydır v.s
    Tabi hepsinin bir ömrü var bu ömür bitince yenilenmeli yada sökülmeli.

İşin diğer boyutuna gelirsek her sektörde olduğu gibi ilk ikisini yüzde yüz poliüretan diye pazarlıyorlar buna dikkat etmek lazım, Clif design, Stek ve bu markalara yakın Endura ultimate gibi markalar tercih edilebilir.
    Fakat günümüz şartlarında 40-50 bin tl bir rakam tutar, komple araç için konuşuyorum.

Birde uygulama öncesi boyaya müdahele edilmeli illa birşeyler çıkar, detaylı yıkama sonrası kontrollerde, demirtozu temizliği kil muhakkak yapılmalı, yine boya durumuna göre polisaj işlemi ile boya ppf için en iyi duruma getirilmeli, yarım günde yapılacak iş değil, min. hakkı 1,5 2 gün, ayrıca kaplama yapılırken, üstünde kesmemeli içe doğru kıvırıp kesim yapılamı, burda ustalık ve iş kalitesi ortaya çıkıyor.

Nacizane bilgim dahilinde bunları söyleyebilirim. Daha üst düzey bilgisi olan arkadaşlarımızda bilgilerini paylaşır
    Konu mirafiori tarafından (30-10-2023 Saat 12:39 ) değiştirilmiştir.
    Youtube kanalım: www.youtube.com/@ardaguven

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Haddim olmayarak yazıyorum: 40-50 bin liraya araba boyatılır. Adı geçen kaplamanın zaten kaza anında koruma özelliği yok.

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu konu işi olan abiler detayları yazacaktır ama bir kullanıcı olarak benim önerim, ucuza kaçarken malzeme ve işçilikten kaçmamaya çalışmak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı livaneli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haddim olmayarak yazıyorum: 40-50 bin liraya araba boyatılır. Adı geçen kaplamanın zaten kaza anında koruma özelliği yok.
    Estafurullah abi, sonuçta para kolay kazanılmıyor, ben 2. el bir araç aldığımda kolay kolay tercih etmem, en fazla belki kaput kaplama v.s olabilir, ama 1.5-2+ milyonluk sıfır bir araç yanında çok göze batmayacak bir rakam, kalabalık şehirlerde ve uzun yoldaki ufak tefek başa gelebilecek can sıkıcı durumlar için bir nebze kurtarıcı diyebiliriz, burda komple/kısmen boyatmak yerine orjinal boyayı korumak benim daha çok işime gelir açıkcası
    Konu mirafiori tarafından (30-10-2023 Saat 11:04 ) değiştirilmiştir. Sebep: imla hataları düzeltme, devrik cümle düzeltme

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı eminkilic61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konu işi olan abiler detayları yazacaktır ama bir kullanıcı olarak benim önerim, ucuza kaçarken malzeme ve işçilikten kaçmamaya çalışmak.
    Bende esasen bunu demek isteim temelde Emin Koruyayım derken boyayı yakmak, kesim yapılırken boyayı çizdirmek can sıkıcı durumlar.

Shadow_Dancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beyler sagolun, zaten yaptirirsam Tanzer dışında yaptirmam
    Tango-1 never dies.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler