User Tag List

Sayfa 12/21 İlkİlk ... 21011121314 ... SonSon
388 sonuçtan 210 ile 228 arası

Konu: Doğal Cila, Bostik & Boya Koruma:Paylaşım ,Sorular ..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni bir soru. Araca m80 atıcam yada BH. Bunların üstüne ne atılabilir ? Bh yada m80 arabada ne kadar bekletilmeli ? Ne kadar sürülmeli ? Makina yada elle atsam çok fark edermi ? Makinayla atsam boyaya zarar verme durumum varmı ?

Gokhan43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AhmetYılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eyvallah rıdvan abi. Ayrıca ne kadar sürmeliyim pede colliyi ?
    Pedi 915 kutusuna paralel olarak bastırmadan 3 kez yüzeysel olarak geç çok çok ince bir katman olacak şekilde.Bu kısım çok önemli çünkü az geldi çok süreyim gibi düşünürsen hem silmen hem de uygulaman rezil ve işkence olur.Ekmeğe ince yağ sürer gibi sürceksin öyle diyim çok ince olacak işte

Ayrıca kaputa tavana daha doğrusu düz yerlere dairesel şekilde sür , kapılar çamurluklar gibi yerlere de düz olarak dik dik sür ki su da aracın çizgilerine göre kaysın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen gün uyguladımda. Doğru yapmışmyım diye merak ettim. çay kaşığı ile koyuyorum pede ben abi.

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen gün uyguladımda. Doğru yapmışmyım diye merak ettim. çay kaşığı ile koyuyorum pede ben abi.
    la ne sacmalıosun ne cay kasıgı.
    pedı waxın ustunde gezdırıceksın cay kasıgıyla koyuyomus sen kac sekerlı suruosun waxı
    ınce suruceksın .
    waxın ustune pedı koy.bır tur cevır oldugu yerde o bıle fazla .

m80 glaze dır glaze ustune mutlaka wax atmak zorundasın atmazsan haftaya bastan tekrarlarsın yaptıklarını.
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlk kez duyuyorum çay kaşığıyla pede paste wax koyanı

Sen dediğim gibi yap , pedi avcunun içine al ve diğer elinde olacak 915 kutusuna 3 defa daldır geç ama fazla bastırmadan. Şöyle düşün 915'in üzerine pedle yağ sürüyormuş gibi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bi forumda okumştum çay kaşığı. artık öyle yaparm abi eyvallah.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nasil bi forummus oyle cay kasigi falan

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Mum Wax ları nasıl sürüceksiniz Çay kaşığıyla olurmu öle şey..

Pad pudra sürer gibi hafifçe wax içinde bastırmadan gezdirilip (uç kısmı) ondan sonra ince bir lkatman halinde yayacaksınız.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Listedekileri bugün sipariş ettim, hiç tecrübem yok. Neler önerirsiniz (uygulama-öncelik vs.)?
    Özellikle Kil , NXT ve Quik Wax ile ilgili ?

Ultimate Quik Wax
    NXT Generation™ Tech Wax™
    Yüzey Temizleme Kili 50 gr.
    Endurance ® High Gloss
    Supreme Shine™ Mikrofiber Silme Bezi
    High Tech El ile Uygulama Pedi

belgehan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün hepsiburadadan Arexons hızlı cila, gittigidiyordan NXT 2.0 + Collinite 915 aldım. Planım arabayı iyice yıkadıktan sonra arexons hızlı cila ile kurulamak. Ardından NXT 2.0 uygulamak ve son olarak collinite 915 uygulamak. Düşüncem araba yanacak bence. ***** birde turuncu. Fakat buradan üstadlarıma sormak istediğim bir sorum var. NXT 2.0 üzerine colli 915 wax atsam sorun olmaz değil mi? Ayrıca NXT 2.0 ı attıktan hemen sonra mı colli uygulayayım yoksa belli bir süre sonra mı ?
    Can benim düş benim ellere nesi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Haftada bir wax uyguluyordum boyada dalgalanmalar gördüm acaba kil uygulamak istiyorum ancak kil işleminden sonra pasta işlemi uygulamak gerekmekte midir? Kil ile kılcal çizikler giderilir mi? El ile uygulanan pasta cila işlemini makine ile yapsam boyaya zarar verme ihtimalim var mıdır?
    ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı belgehan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün hepsiburadadan Arexons hızlı cila, gittigidiyordan NXT 2.0 + Collinite 915 aldım. Planım arabayı iyice yıkadıktan sonra arexons hızlı cila ile kurulamak. Ardından NXT 2.0 uygulamak ve son olarak collinite 915 uygulamak. Düşüncem araba yanacak bence. ***** birde turuncu. Fakat buradan üstadlarıma sormak istediğim bir sorum var. NXT 2.0 üzerine colli 915 wax atsam sorun olmaz değil mi? Ayrıca NXT 2.0 ı attıktan hemen sonra mı colli uygulayayım yoksa belli bir süre sonra mı ?
    arabanı yıka acık renkse nxt kullan koyu renkse colli915 ardından her yıkama sonrası hızlı cıla.
    Alıntı berkay_aydin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haftada bir wax uyguluyordum boyada dalgalanmalar gördüm acaba kil uygulamak istiyorum ancak kil işleminden sonra pasta işlemi uygulamak gerekmekte midir? Kil ile kılcal çizikler giderilir mi? El ile uygulanan pasta cila işlemini makine ile yapsam boyaya zarar verme ihtimalim var mıdır?
    ıhtımal herzaman vardr dalgalanmaları kil almaz kıl yuzey temızler pasta yapıp yapmamak sana kalmıs.

No coffee!!!

belgehan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    colli 915 uygularken az bişey siyah plastiğe bulaştı beyazlattı. Tinerle çıkar mı ?
    Can benim düş benim ellere nesi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı belgehan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    colli 915 uygularken az bişey siyah plastiğe bulaştı beyazlattı. Tinerle çıkar mı ?
    tıner plaştıge zarar vermezmı şence şıcak şu ve mıkrofıber bezle baştıra baştıra şilerşin bi ara.

No coffee!!!

gfb01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    boya koruma yapılmiş bı arabada yıkama sonrası ne kullanmayalım meg coll sureklı olarak kullanabılecegım urun nedir

GOKTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende yavaşta bu işlere bi giriş yapmak istiyorum,2 ay önce boya koruma yaptırdım,her yıkamada sonax sampuanla yıkatıp yine sonax hızlı cila yaptırıyorum,ama meg ürünleriyle tanısınca kayıtsız kalamadım özellikle nxt 2.0 wax hakkında duyduklarım hakkında,çok bilgim yok o yüzden yardımlarınızı rica ediyorum,nxt 2.0 wax aldım uygulamayı nasıl yapmalıyım veya altına üstüne öncesine sonrası başka uygulama yapmam gerekirmi?eger gerekiyorsa başka ürünlerde alabilirim sıkıntı yok....şimdiden tesekkürler....

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı GOKTAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende yavaşta bu işlere bi giriş yapmak istiyorum,2 ay önce boya koruma yaptırdım,her yıkamada sonax sampuanla yıkatıp yine sonax hızlı cila yaptırıyorum,ama meg ürünleriyle tanısınca kayıtsız kalamadım özellikle nxt 2.0 wax hakkında duyduklarım hakkında,çok bilgim yok o yüzden yardımlarınızı rica ediyorum,nxt 2.0 wax aldım uygulamayı nasıl yapmalıyım veya altına üstüne öncesine sonrası başka uygulama yapmam gerekirmi?eger gerekiyorsa başka ürünlerde alabilirim sıkıntı yok....şimdiden tesekkürler....
    Nxt dolgulu ve temizleyicili bir ürün olduğundan, çizik giderme uygulamayacaksan yani cila öncesi pasta yapmayacaksan, nxt öncesi bir ürün kullanma, sonrasındada aşındırıcısı olmayan carnauba bazlı bir cila atabilirsin.

GOKTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tesekkürler....bugün girişiyorum araca bakalım nasıl olacak....nxt sampuan+nxt 2.0 tech wax + colli 915...sonucu akşam halim kalırsa yazarım akşama bititirim sanırım

memolf
    Misafir
    Merhaba arkadaşlar bende uzun zamandır çok bilmeden yaptığım araç cilalama parlatma vs, işlerini sizlerle paylaşmak istiyorum.
    Aracım siyah a3 fakat şu tam parlak siyahlardan değil, böyle garip bir siyah, http://upload.wikimedia.org/wikipedi...3_black_vl.jpg bu linkteki gibi bir siyah.

şimdi aracımı kendim yıkıyorum mikrofiber eldiven var + cbs nin bir şampuanı ile...
    elimde meguiars swirl + meguiars nxt 2.0 + bulunmakta. aracımı 2 yıkamada bir ntx ile bolge bolge cilalıyorum.

meguiars ın uygulama pedi var birde yine supershine mıydı neydı sari meguiars mikrofiber bezim var.

Benim sorunum şu; kaputta ve bazı bolgelerde çizikler, şu meşhur dairesel ve bazı hafif derinlikteki çizikler bulunmakta. öncelikle bu çizikleri gidermek sonrasında da ki en çok istediğim bu böyle deliler gibi parlamasını istiyorum ama önce çiziklerden kurtulduktan sonra sabah aksam cila yaparım, hiç sorun değil.

bana ekstra olarak tavsiye edebileceğiniz ürünler ve uygulama methodları neler olabilir ?

elimdeki bu 2 ürünle çiziklerimi çıkaramadım ama parlaklık az çok tatmın edici...

sizden ricam bana hangi ürünleri almamı tavsiye edersiniz, ve lütfen isimlerini tam yazabilirseniz çok memnun olurum. birde bazılarının uygulanısında bekleyin ya da hemen temizleyin gibi tavsiyelerde bulunuyorsunuz bunlarıda belirtirseniz çok memnun olurum.

Teşekkürler.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)