User Tag List

Sayfa 5/9 İlkİlk ... 34567 ... SonSon
170 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: Folyo kaplama & Renk değişim artıları ve eksileri

alper19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben aracin tavanini kendim kaplamistim vernik atmalari var diye sokmek istedigim zaman ne yapmam lazim sonucta vernik kalkmis yerler var illaki birazdaha soyulcak ama bunu en aza indirmenin yolu nedir
    not : kullandgim folyo cok kaliteli degil kendiliginden kalkma yapti bagzi yerlerde ve ince bayagi

UmutRıza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bugün aracımdaki folyoyu komple kaldırdım boyada sadece bagaj ve kaput uclarında hafif kalkmalar oldu ama ben kendim söktüğümden olabilir.

onurars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 34gs5165 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bugün aracımdaki folyoyu komple kaldırdım boyada sadece bagaj ve kaput uclarında hafif kalkmalar oldu ama ben kendim söktüğümden olabilir.
    boya varmıydı acaba kaput ve bagajda?

erdem325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    jant kaplamak yerine plastidip bence cok cok daha mantikli..
    onu sokup almasi daha kolay nihayetinde, hem uygulamasi da cok daha kolay, ozellikle bbs rs falan tarzi jantlarda..

arac kaplamaya bende epey merak saldim ama bizim arac 89 golf, haliyle boya var..
    birde kaplanmis bi kac arac inceledim, kim yapti vs bilmem ama hic hos gelmedi bana..
    kenara kiyiya koseye takilan adamim ben, midemi bulandirdi hatta..

araci komple plastidip ile boyamak/kaplamak daha mantikli gibi geliyor bana ama bilemiyorum..
    plastidip nasil olur, bakimi temizligi parlakligi vs..

poşetçay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kullanılan folyonun kalitesi çok önemli gobbcarda a3 ü kaplattım işçilik ve fiatta iyiydi 3m mi ney öle bi malzeme kullanıldı bikaç ay sonra kaza yaptık sag kapıyı söktük herhangi bir sıkıntı olmadı sökerkende b i ilaç war onun kullanılması gerekiyo kaplandı dedimde inanmıyıp bakıolar çok macun olan araçlarda ve boyası kötü yapılmış araçlarda sıkıntı olur gerçi öle araçlarda normaldede oluyo

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Folyoyu söktükten sonra araç yapış yapış kaldı neden öle oldu acaba ısıtıcı ile sökmemize rağmen :S ???

Folyo soktuk canımız cıktı yapışkanla uğraşmaktan bide ön kaput komple boyalı olmasına rağman vernik oldugu gibi duruyor bi sorun olmadı

F.Esen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benimde araçlarımdan bri folyo kaplama ve zamn zman isyan ediyorum folyo üstündeki lekeleri nasıl çıkartırız ve folyoyu nasıl daha parlak hali getiririz ne ilaç sürmemiz gereki veya ne yapmamız gerekio folyo araç kullanıp detailing kısmını nasıl hallediyorsunuz...
    imza...

JDMazda_GTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı lambro_team Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benimde araçlarımdan bri folyo kaplama ve zamn zman isyan ediyorum folyo üstündeki lekeleri nasıl çıkartırız ve folyoyu nasıl daha parlak hali getiririz ne ilaç sürmemiz gereki veya ne yapmamız gerekio folyo araç kullanıp detailing kısmını nasıl hallediyorsunuz...
    Parlak renklerde cila yapabilirsiniz.Ne tarz lekeler var bilmiyorum ama lekeleri bu şekilde yok edebilirsiniz

MuratGürakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracımda MAt siyah kaplama vardı. Önceki yapılan işçilikten memnın değildim o şekilde almıştım zaten Bazı yerleri kabarmış ve atmıştı. Söktük altına hiç cila sürülmeden yapıldığını gördük o şekilde olduğunda da yapışkanını çıkartmak zulum. Ancak uüraştıktan sonra çıktı ve komple cila yaptık boyada tek bir sıkıntı olmadı.
    Yeni folyo yuda cila üzerinden yaptık 3 yılda garantili zaten...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aldığım araçta beyaz kaplama vardı, işçiliği hoşuma gitmiyordu dün söktüğümüz de belirli yerlerde belirgin vernik atmaları, bazı yerlerde hafif hatalar oluştu. Sonuç olarak arabayı komple boyamak zorunda kaldık, bir daha kaplamalı bir araba almam yada kaplamasını söktürdükten sonra alırım.

bskone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ya aklıma takılan bi sorun var aracın kırmızı tavanında güneş yanıgı var boyatmak istemiyorum siyah folyo ile kaplatsam ruhsata işletmem gerekiyormu ?

emre_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet gerekiyor renkle ilgili ufacık şeylere bile sorun yapıyorlar bu ara

bskone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eyw tşk ederim ozman muayne zamanında yaparım artık birdaha gitgel yapmıyalım.

Cankurt
    Misafir
    forumda heralde aracının her yerine folyo uygulatan bi kaç arkadaştan biriyim, açık olarak söyleyim 3m 5m markalar bilmemnelere güvenmeyin 3m bu işte en iyiside değil ben reklam vermicem nerede yaptırdığımı ama aracımı komple 3. kaplatışımdır, aracım şuan SARI SİYAH RCZ project cars a girişini yaptım, aracım daha önce karbon beyaz ve parça parça daha sonra öz rengine geri dönüp bağzı parçalarımı domates kırmızısı yaptım, şimdi ise sarı ve siyah...araç söküldüğünde sadece üstünde biraz matlık yapıyor oda çok normal sonuçta sticker... ama pasta ile ilk günkü gibi oluyor küçük darbeler den ve güneşin yan etkilerinden koruyor bu bi gerçek, eğer aracınızı kaplatmak istiyorsanız mutlaka ve mutlaka PASTA CİLA ÖZELLİKLİ KAPLAMA özelliğini ısrarla arayınız!! birde aracınızı daha önceki referanslara göre kaplatın, çünkü benim arabam en zor kaplanan araçlardan biri olduğundan şansa oldu bir kaç şey, sökülünce eğer aracınızın sonradan boyanmış kesmi varsa boyayı SÖKER ama fabrikasyon batırma boyaya asla AMA ASLA Bİ ZARAR VERMEZ size tavsiyem 2 senede bi kaplamanızı yenileyin ama 2 sene kaplama en az 4 hafta kadarda hava alması için eski boyanızla gezinin...KAPLAMAYI ŞİDDETLE TAVSİYE EDERİM kendi 2 aracımda Evoque olsun RCZ mde olsun kaplama mevcut ve HİÇ BİR YAN ETKİSİ BULUNMAMAKTADIR....

Cankurt
    Misafir
    Ve hertürlü sorularınıza bu kaplama ile ilgili özelden cvp zevkle verebilirim...

VolkanA. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aklımda siyah veya kırmızıya kaplamak var aslında.Kaplandığı malzemeden midir nedir boya yanığı gibi dalgalanmalar oluyor parlak renklerde.Boya gibi gözüken malzeme yok mudur acaba?

oldschoolgaraj2e2
    Misafir
    Alıntı erdem325 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    jant kaplamak yerine plastidip bence cok cok daha mantikli..
    onu sokup almasi daha kolay nihayetinde, hem uygulamasi da cok daha kolay, ozellikle bbs rs falan tarzi jantlarda..

arac kaplamaya bende epey merak saldim ama bizim arac 89 golf, haliyle boya var..
    birde kaplanmis bi kac arac inceledim, kim yapti vs bilmem ama hic hos gelmedi bana..
    kenara kiyiya koseye takilan adamim ben, midemi bulandirdi hatta..

araci komple plastidip ile boyamak/kaplamak daha mantikli gibi geliyor bana ama bilemiyorum..
    plastidip nasil olur, bakimi temizligi parlakligi vs..

Tüm yazıları okudum yeni nesil bir kaplamacı olduğum için ,kafadaki soru işaretleri gerçekten uzun süreden beri gündemd olan sorunlar tekerleme gibi dönüp duruyor plasti dip ürünü hakkında tüm bilgileri sponsorlar kısmında verilmiştir ,belirli video sitelerinden uygulamasından sökülmesine ,yıkanmasından onarımına kadar tüm bilgiler mevcuttur.
    Bu ürün çok yeni olduğu için bir çok kişi ön yargı ve tedirginlikle bakıyor ama yurt dışında uzun yıllardır araçla ,ev aletleri ,takım aletleri bu ürünle kaplanmaktadır
    Yurt dışındaki kullanıcıların 8 ila 12 yıl arası sorunsuz kullanmakta olduğuna dair yazılara görüyorum ,hem kaplamadan daha dayanıklı hemde aracın hiç bir orjınal parçası sökülmeden aynı gün içinde teslim edilebiliyor ve %400 esneme mukavemeti olan bir ürünün kolay kolay deformasyonuda mümkün değildir.

34yec53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben aracımı balat autowax da kaplattım okan ve gürkan kardeşlere adamlar bu işin sonu benim görüşüm çok kaplamalı araç gördüm özellikle tamponlar çoğu kaplayamazken benim aracın tamponlarında nokta hata yok aracı görenler hayranlıkla bakıyo ve samimiyetlesöylüyorum hemen hemen herkez ben söylemesem aracın kaplama deil boya olduğunu söylüyo
    bi kaç resim

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    vossenler boraya ayrı bir yakışmış.
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)