User Tag List

Sayfa 9/9 İlkİlk ... 789
170 sonuçtan 153 ile 170 arası

Konu: Folyo kaplama & Renk değişim artıları ve eksileri

serkanOC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yilmazcatalbas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şeffaf folyodan kastınız sanırım koruma filmi, firma arası farktan ziyade kullanılan malzemeler arasındaki farka bakmalısınız. Piyasada yapılan bir çok malzeme ilk yılını doldurmadan sararıyor yada çatlamaya başlıyor.
    aynen şeffaf koruma filmi.. ikisinin de kötü malzeme kullanacağını sanmıyorum.. ziebart 2 sene garanti verdi Honda bayii 5 yıl..Bayii 'en kötü her sene bu araba bize bakım için gelecek, her geldiğinde varsa rutuşu-tamiri yapılır' dedi.. sabah götürüp bırakacam..

öyle renk farkı falan olacağını sanmıyorum.. en fazla önümüzde ki yaz sonu çıkarırım zeten sonra yenisi yapılır..

yilmazcatalbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı serkanOC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen şeffaf koruma filmi.. ikisinin de kötü malzeme kullanacağını sanmıyorum.. ziebart 2 sene garanti verdi Honda bayii 5 yıl..Bayii 'en kötü her sene bu araba bize bakım için gelecek, her geldiğinde varsa rutuşu-tamiri yapılır' dedi.. sabah götürüp bırakacam..

öyle renk farkı falan olacağını sanmıyorum.. en fazla önümüzde ki yaz sonu çıkarırım zeten sonra yenisi yapılır..
    Öyle düşündüğünüz gibi olmayabilir çünkü genelde bayiler işi dışarıya verir mutlaka fatura isteyin ve saklayın yarın bir sorun olursa en azından uğraşmadan çözülebilsin.
    Techturkey dediğin 12, bilemedin 16. sayfada adamı bulur, 500.000 yerine 1m alır, konuya giren herkesi ihya ederdi...

coyote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kuzenimin C3'ünde folyo vardı, geçen gördüm, folyo söküldükten sonra kaputta kimi yerlerde hareler oluşmuş. Niye olur bu, sökmenin özel bir yöntemi filan mı var, kullanılan folyo mu kalitesizdir, yoksa harelenme bu işin fıtratında mı var?

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Folyo ve harelenme tamamen alakasız. Hareler öncedende vardır. bazen kalan yapışkanlar iyi temizlenmediğinde hare sanılabiliyor o başka tabi
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

coyote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TaGo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Folyo ve harelenme tamamen alakasız. Hareler öncedende vardır. bazen kalan yapışkanlar iyi temizlenmediğinde hare sanılabiliyor o başka tabi
    Aslında hare pek doğru tanım olmadı, folyodan önce olmayan bir takım bölgesel lekeler demek istemiştim. Bakalım, folyo sonrası boyaya her hangi bir pasta, cila benzeri bir işlem uygulanmadı diye biliyorum. Bunların sonrasında düzelir umarım.

enesakkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merhaba dostlar. Yeni araç alma düşüncesindeyim ve beğendiğim araç (maalesef) siyah renkte. Siyah rengine ciddi bir nefretim var çünkü yıkanınca güzel duran bu renk, yarım saat sonra hiçbir esprisi kalmıyor ve bakımı ciddi zor. Tüm hataları gösterir, ayrıca sıcağı çekiyor yazın çok zor oluyor..

Bu yüzden hiç anlamadığım bir sektör olan folyo kaplama işini düşündüm. Beğendiğim birkaç renk oldu fakat benim asıl merak ettiğim ortalama işçilik ne kadar tutuyor? Folyoyu muhtemelen kendim alacağım ve işçiliği kestiremiyorum birkaç yerden fiyat aldım ama çok mantıklı fiyatlar değil. İstanbul Beylikdüzü ve çevresinde işçiliği iyi ve uygun yer neresi var?

Teşekkürler
    Thor Performance

DOB 208 THP156 Allure Stage3
    Istanbul Park: 2:40:901 (2:37 virtual) - (2:43:25 w/ semi slicks on wet)
    Korfez: 1:05:469 (w/ semi slicks on wet)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İce suprayı kaplayan @ismail var. Foruma da üye kendisi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı enesakkurt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba dostlar. Yeni araç alma düşüncesindeyim ve beğendiğim araç (maalesef) siyah renkte. Siyah rengine ciddi bir nefretim var çünkü yıkanınca güzel duran bu renk, yarım saat sonra hiçbir esprisi kalmıyor ve bakımı ciddi zor. Tüm hataları gösterir, ayrıca sıcağı çekiyor yazın çok zor oluyor..

Bu yüzden hiç anlamadığım bir sektör olan folyo kaplama işini düşündüm. Beğendiğim birkaç renk oldu fakat benim asıl merak ettiğim ortalama işçilik ne kadar tutuyor? Folyoyu muhtemelen kendim alacağım ve işçiliği kestiremiyorum birkaç yerden fiyat aldım ama çok mantıklı fiyatlar değil. İstanbul Beylikdüzü ve çevresinde işçiliği iyi ve uygun yer neresi var?

Teşekkürler
    Aracın modeli nedir? Çünkü ebatlar, detaylar, sökülecek parçaların çokluğu/azlığı, almak istediğiniz folyonun teknik özellikleri işçilik fiyatını etkiler. Sakarya şartlarında ortalama bir fiyat söyleyebilirim.
    Techturkey dediğin 12, bilemedin 16. sayfada adamı bulur, 500.000 yerine 1m alır, konuya giren herkesi ihya ederdi...

punto_multijet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar yeni konu açmayayım bende. Buradan sorayım.

Geçtiğimiz sene aracımı boyattım ancak boyayan şahıs rezil bir şekilde boyadı. macun çatlamaları vs var. Şimdi onların tamiratlarını yapıyorum ancak kararsızım tekraran boyatmak mı yoksa folyo veya plastidip mi? Günlük kullandığım bir araç değil gazlamadan gazlamaya. siz olsanız nasıl bir yol izlerdiniz?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracın modeli nedir? Çünkü ebatlar, detaylar, sökülecek parçaların çokluğu/azlığı, almak istediğiniz folyonun teknik özellikleri işçilik fiyatını etkiler. Sakarya şartlarında ortalama bir fiyat söyleyebilirim.
    merhaba, araç 208 gti. Avery Dennison sw900 şuan en mantıklı renk gibi geldi. Fiyat verebilirseniz çok sevinirim, eğer aracı alırsam kalkar gelirim gerekirse
    Thor Performance

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı enesakkurt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba, araç 208 gti. Avery Dennison sw900 şuan en mantıklı renk gibi geldi. Fiyat verebilirseniz çok sevinirim, eğer aracı alırsam kalkar gelirim gerekirse
    2500 TL kaporta parçaları (ayna, kapı kolu fitiller vs) söküm ve montaj dahil işçilik fiyatı var.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı punto_multijet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yeni konu açmayayım bende. Buradan sorayım.

Geçtiğimiz sene aracımı boyattım ancak boyayan şahıs rezil bir şekilde boyadı. macun çatlamaları vs var. Şimdi onların tamiratlarını yapıyorum ancak kararsızım tekraran boyatmak mı yoksa folyo veya plastidip mi? Günlük kullandığım bir araç değil gazlamadan gazlamaya. siz olsanız nasıl bir yol izlerdiniz?
    Arabayı 1000 hp yap deseler üşenmem yaparım bi şekilde ama kaporta boya dediler mi tüylerim diken diken oluyor. Bende aynı sorunun cevabını kendi kendime veremedim.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2500 TL kaporta parçaları (ayna, kapı kolu fitiller vs) söküm ve montaj dahil işçilik fiyatı var.
    sağolun fiyat için 2 gün önce kırmızısını aldık folyo masrafından kurtulduk
    Thor Performance

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    0 araç alacağım bir kaç güne, araç kırmızı şeffaf kaplama düşünüyorum. Araç cam tavan. O yüzden tavan hariç komple yaptırmak istiyorum. Kaliteli ama uçuk fiyatlı olmayacak bir ürün. Anadolu yakasında önerebileceğiniz bir yer var mı veya forumda yapan bir arkadaş?

sweap07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhabalar;
    Tavandaki parlak siyah kaplamayi altindaki boyaya zarar vermeden nasil sökebilirim

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı sweap07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar;
    Tavandaki parlak siyah kaplamayi altindaki boyaya zarar vermeden nasil sökebilirim
    Isıtarak çıkarılabilir diye aklımda kalmıştı. Benim bu konuda tecrübem yok ama yüzeyde kalan yapışkan izlerini çıkarmak ile ilgili tecrübem var. O konuda da auto finesse oblitarate veya m700 tiner yardımcı olur.

muratburunce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sweap07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar;
    folyo kaplama yapan reklamcılara gidersen 2dk'da sökerler sıkıntısız ısıtarak
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSİ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 İES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - İNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

sweap07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cok tesekkur ediyorum cevaplar icin

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)