User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
44 sonuçtan 39 ile 44 arası

Konu: F458 Italia & E93 M3 Boya Parlatma-Cilalama

M U R A T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    zımpara yanlış değildir amaca göre kullanılabilir yüzeyin parlaklığı öncelikli konuysa zımpara yapılır ve daha sonra gereken özen gösterilir parlaklığı kalıcı olur. ama zımpara atınca vernik bitmiyorki niye alt tabakayıda etkilesin farz edinki kalın bir aşındırıcı uygulandı olay bu. son olarak yurt dışında da kullanılan bir yöntemdir duruma göre yapılabilir..

gorke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    zımpara yanlış diye bişey yazdığımı düşünmüyorum. portakallığı olan bir yüzeye attığınız çizik ve düz yüzeye çevrilmiş boya tabakasına attığınız çizik aynı oranda tamir edilecek mi? deneyin kendi arabanızda görelim? cevap yazıcam diye cevap yazmış olmayın önce bi düzgün okuyun.
    Sakin güç...

kickbuttowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ferrarilerde boyanin en ust katmanina dayaniklilik icin seramik atiyorlar diye biliyorum ben; peki bu zimpara bahsettigim seramik katmanini alip boyayi ciziklere karsi korumasiz birakmaz mi? ayni sekilde zimparanin kendi aracimizinda en ustteki vernik tabakasini almasi mumkun mudur?

M U R A T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gorke Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zımpara yanlış diye bişey yazdığımı düşünmüyorum. portakallığı olan bir yüzeye attığınız çizik ve düz yüzeye çevrilmiş boya tabakasına attığınız çizik aynı oranda tamir edilecek mi? deneyin kendi arabanızda görelim? cevap yazıcam diye cevap yazmış olmayın önce bi düzgün okuyun.
    son yazdığını aynen iade ediyorum yüzey ister portakal kabuğu olsun ister zımparalanmış olsun vernik tabakası halen olduğu için aynı oranda tamir edilmemesi için hiçbir sebep yok polish te verniği aşındırarak temiz bir yüzey oluşturur zımparada.
    portakallı ve/veya derin çizikli bir boyaya sahip olmak yada hatasız pürüzsüz bir boyaya sahip olmak tamamen tercih meselesidir. derin çizikli fara yada boyaya zımpara yapmış biri olarak bunları yazıyorum kendi deneyimlerimdir ama herkesin boyaya zımparayla dalmasını tavsiye etmiyorum tabi

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M U R A T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    son yazdığını aynen iade ediyorum yüzey ister portakal kabuğu olsun ister zımparalanmış olsun vernik tabakası halen olduğu için aynı oranda tamir edilmemesi için hiçbir sebep yok polish te verniği aşındırarak temiz bir yüzey oluşturur zımparada.
    portakallı ve/veya derin çizikli bir boyaya sahip olmak yada hatasız pürüzsüz bir boyaya sahip olmak tamamen tercih meselesidir. derin çizikli fara yada boyaya zımpara yapmış biri olarak bunları yazıyorum kendi deneyimlerimdir ama herkesin boyaya zımparayla dalmasını tavsiye etmiyorum tabi
    dorudur.
    basit bi örnek veriyim ferrari italia ne kadar .. çok para
    ee adam aptalmı zımparanın alt katmana zarar verip vermiyecegini bilmeyecek kadar....
    bnde 2000 zımparayla karbon zımparalamıs bırı olarak soluyorum ...

gorke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    polish ile zımpara aşındırıcılığını aynı kefeye koyuyosanız zaten siz hiçbişey bilmiosunuz demektir. ayrıca ferrari çok para die adam aptalmı zımparanın alt katmana zarar verip vermiceğini bilecek diye bi bağlam kurmak saçmalıktan başka bişey değil. zımpara hata kurtarmak için yapılır. daha fazla netlik için yapılır. ama verniği savunmasız bırakır. yaptığınız carbon, far zımparasına benzemez boya zımparası. bu arada biz murat arkadaşımla tartışıyoruz ruudvan sen hiç girme bu konuya senin ne bilip bilmediğini biliyorum ben.
    Sakin güç...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)