User Tag List

16 sonuçtan 1 ile 16 arası

Konu: Konsol ve plastik aksam boyama yardım

PowerSample - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Konsol ve plastik aksam boyama yardım

Merhaba,

Yakın bir dostumun aracının konsolunu ve iç taraftaki tüm plastik aksamını boyamak istiyoruz, araç twingo. Göğüsü sökmek kolay arka taraftaki plastik aksamlarıda sökebileceğimiz söylendi. Bizde görüntü temizliği ve renk uyumu için konsolu boyama karar verdik, ama ne tür boya kullanmalıyız, kendimiz boyayabilirmiyiz, boyadan önceki ve sonraki işlemler gibi kafamıza takılan sorular var.. Aracın iç resmini koyayım, birde istediğimiz şekli koyayım. Yardımlarınızı esirgemezseniz sevinirim iyi forumlar.

Şuandaki konsolumuz bu şekilde, altın rengi olan yerleri yeniden boyamayı düşünüyoruz, geri kalan aksamıda siyah yapmayı planladık.

Buda oluşturmak istediğimiz görüntü

˙·٠•● Est Sularus Oth Mithas ●•٠·˙

slhdmr34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Plastik aksam boyamak zor bir iştir, önce yuzeyin silikon - kir vs.dan arınması lazım, sonra zımpara ve plastik astarı geçilecek. En son boya atılacak. Boyanın da pistole ile atılması gerekiyor, yani kompresor ve tabanca ile.

Bana sorarsanız plastik aksam boyamaya motor içindeki filtre kazanı yada yan kapı cıtaları vb. gibi yerlerde testler denemeler ile baslayın. Heleki twingo gibi çıkma temiz ve ucuz torpido bulamayacagınız bir arac ile ogrenmeye baslamak iyi fikir değil bence .

belki kızıyorsunuz sevkinizi kırıyom diye ama dogruları yazdım. İsterseniz plastik malzemenin boyanması konusunda resimli anlatımları pm atarım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı slhdmr34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Plastik aksam boyamak zor bir iştir, önce yuzeyin silikon - kir vs.dan arınması lazım, sonra zımpara ve plastik astarı geçilecek. En son boya atılacak. Boyanın da pistole ile atılması gerekiyor, yani kompresor ve tabanca ile.

Bana sorarsanız plastik aksam boyamaya motor içindeki filtre kazanı yada yan kapı cıtaları vb. gibi yerlerde testler denemeler ile baslayın. Heleki twingo gibi çıkma temiz ve ucuz torpido bulamayacagınız bir arac ile ogrenmeye baslamak iyi fikir değil bence .

belki kızıyorsunuz sevkinizi kırıyom diye ama dogruları yazdım. İsterseniz plastik malzemenin boyanması konusunda resimli anlatımları pm atarım.
    Öncelikle cevabınız için teşekkürler, kızma vs. söz konusu değil kesinlikle doğruları yazdığınızdanda şüphem yok bildiklerinizi aktarmak istiyorsunuz ama bu iş için fazla bütçe ayıramayacağız o nedenle uygun bir yolla çözmemiz gerekecek. İşin özü boyacıya götürmek biraz lüks geliyor bizim için. Plastik boyama konusunda pm atarsanız gerçekten memnun olurum. Ayrıca bu parçaları boyatabileceğimiz uygun fiyatlı yer bulabilirmiyiz, beceremeyeceğimizi düşünürsek son çaremiz o olacak çünkü

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iyi benden gunah gitti Kompresor tabanca vs varsa diger ıvır zıvırları almak cok para tutmaz ama bunlar yoksa boyacıya boyatlamk inan daha ucuza gelir Sırf dandik bi kompresor
    300-400 lira gerisini daha yazmaya baslamadım Hani astarmıs boyaymıs bunlar bi sey degil yani.

Plastik boyama konusundaki resimli kaynaklar icin pm gonderdim.

Arıza durumunda cok boyacı var buralarda merak etme

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yardımlarınız için teşekkürler, kaynakları alıp inceleyeceğim. Malzemeleride bi araştırayım

ygtrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben bu iş için plastik yüzey astarı üzerine presto marka mat siyah sprey boya öneririm..... kendi aracımın iç plastik aksamını boyadım ve sonuç mükemel oldu....

boya oto boya nalburlarında bulunur, araba plastik aksamları için özel bir boya zaten.... ancak düğmeler vs gibi yerler için boya önermem çünkü habire parmaklıyacağınız için mat olan boya zamanla parlar ve dökülür(dünyanın en iyi boyası dahi dökülür).....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı slhdmr34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

plastik malzemelerin boyanmasi hakkındaki resimli anlatimlari bu konuya ekler misiniz yada bana pm olarak gönderir misiniz? Benim de merak ettigim bir konu. Tesekkurler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ygtrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben bu iş için plastik yüzey astarı üzerine presto marka mat siyah sprey boya öneririm..... kendi aracımın iç plastik aksamını boyadım ve sonuç mükemel oldu....

boya oto boya nalburlarında bulunur, araba plastik aksamları için özel bir boya zaten.... ancak düğmeler vs gibi yerler için boya önermem çünkü habire parmaklıyacağınız için mat olan boya zamanla parlar ve dökülür(dünyanın en iyi boyası dahi dökülür).....

Öneri için çok teşekkürler, spreyle hallledilebilirse çok makbule geçecek bu yazdıklarınız..

plekumat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kg270 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    plastik malzemelerin boyanmasi hakkındaki resimli anlatimlari bu konuya ekler misiniz yada bana pm olarak gönderir misiniz? Benim de merak ettigim bir konu. Tesekkurler.
    Selamlar benimde çok işimi görür bilgileriniz.

Bir sakındcası yoksa bende bir pm alabilir miyim?
    Veya arkadaşın dediği gibi buraya paylaşsanız?
    Astra CDTi

Alıntı DrNoyan Nickli Üyeden Alıntı
    Your car is actually a kind of bumblebee my friend They'r both GM

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dosya eklemeyi tam olarak bilmiyorum ama mail olarak atabilirim tum boya dokumanlarını, hemi de turkce hemi de profesyonel.

Power Sample sana da mailleri gonderdim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yardımlarınız için çok teşekkürler, maili aldım inceliyorum..

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar "plastik kaplama" isimli konuyu ARAMA Butonunda arattırırsanız gerekli yardımı almış olacaksınız.
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

_agr_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende bi pm ala bilirmiyim boyama konusunda
    hayata başka bi açıdan bakın amuda kalkın

clioGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    boyama konusunda bir pm de ben alabilir miyim?
    seni unutmayacağız...

www.hilmisenlen.com

E0041 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şu boyama dökümanlarını bi yere upload edebilirmisiniz arkadaşlar bi incelemek istiyorum
    OKAN YILMAZ

..MTM & PRO STOCK GARAGE..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla upload zor oluyor da mail gonderirsen direkt gonderirim kardesim

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)