User Tag List

Sayfa 236/241 İlkİlk ... 136186226234235236237238 ... SonSon
4576 sonuçtan 4.466 ile 4.484 arası

Konu: Vag 1.9 tdı

yukcell88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı marikan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk bahsettiğiniz durum MAF ve N75'den olabilir sanırım. Son bahsettiğiniz olay da yine N75'den kaynaklı olabilir.
    Teşekkür ederim cevabınız için, EGR temizliği ve MAF temizliği ile birinci sorundan tamamen kurtulmuş oldum. Hatta araç inanılmaz derecede açıldı.

İkinci sorun için ise yine soğuk havaları beklemekten başka çarem yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dieselpower Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.9 afn aracımda da buaralar kesme mevcut arabayı 1 2 3 sıkıyorum bazen turbo kendini korumaya almıyor ama bugün yine biraz sıktıgımda korumaya aldı kendini..anlıcagınız bazen alıyor bazen almıyor..bunun altında turbo vntsinin bozuk olmasının dısında hangi sebepler yatıyor olabilir?
    N75 olabilir... Bence değiştirmeyi deneyin. 130-150 TL arası bir parça yanlış değilsem. Ben bir süre sonra yenilemeyi düşünüyorum

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sizinki gibi degil ama kesme sorunu olarak bende 180 km uzeri cikinca bazen kesiyordu araba stop edip calistiriyodum
    Turbo basinc sensoru arizali cikmisi motor bolumunde arka tarafta olan sensor cama yakin olan. 50 tl ye cikma ile halletmistim

kangomania - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar bizim büyükbaba 2007 1.9 Tdi 105 hp caddy sini model yükseltmek amacıyla 1.6 102 hp olanıyla değiştirdi ve performansından hiç memnun kalmadı. Şimdi 2.0 102 hp olanıyla değiştirmek istiyor. 1.9 daki performansı bulabilir mi 2.0 da? Test sürüşü yapacak araç bulamadık.

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Belki işine yarayan olur. Haftasonu MAF sensörünü temizledim.

Temizliğe başlamadan önce aşağıdaki malzemeler gerekli;
    - Yıldız ve düz tornavida
    - Beş köşeli delikli IPR25 torx ucu ve tornavida. Piyasada bulunan bir uç değil malesef. Nette bulabilirsiniz.
    - MAF temizleyici (Alternatif olarak IPA -izopril alkol- veya son ihtimal balata spreyi) Ben balata spreyi kullandım.

Videoda ben MAF sensörünü ve boğaz gibi olan yuvasını da söktüm. Temizlik için boğaz kısmını sökmeniz şart değil. O zaman iş baya kolaylaşıyor.
    Şimdiden herkese kolay gelsin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kangomania Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bizim büyükbaba 2007 1.9 Tdi 105 hp caddy sini model yükseltmek amacıyla 1.6 102 hp olanıyla değiştirdi ve performansından hiç memnun kalmadı. Şimdi 2.0 102 hp olanıyla değiştirmek istiyor. 1.9 daki performansı bulabilir mi 2.0 da? Test sürüşü yapacak araç bulamadık.
    102'lik 2.0 ların torku da 1.6'nınki gibi 250 N.m

Eğer memnun olsun derseniz 140'lık temiz bir sportline bulun derim ikinci el.

102'lik caddy'den bir şey çıkmaz yazılım vb yapılmayacaksa.

kangomania - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yukcell88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    102'lik 2.0 ların torku da 1.6'nınki gibi 250 N.m

Eğer memnun olsun derseniz 140'lık temiz bir sportline bulun derim ikinci el.

102'lik caddy'den bir şey çıkmaz yazılım vb yapılmayacaksa.
    1.6 değil de sportline alacaktı 2.0 diye aklını karıştırmışlar 1.6 aldı. Söyledim o da 102 diye ama kafayı hacime takmış durumda 2.0 diye.
    Sıfır harici almaz. Bir fark yok diyorsanız boşuna zarara girmeye gerek yok o zaman.

Onur Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaslar bilen varsa yazsa iyi olur
    dukkan icin caddy maxi 1.6 tdi dusunuyorum pololardaki 1.6 dizelle ne farklari var ve yazilimla nasil olur
    yoksa 1.6 multijet doblo maxi bakicam

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı Onur Fatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bilen varsa yazsa iyi olur
    dukkan icin caddy maxi 1.6 tdi dusunuyorum pololardaki 1.6 dizelle ne farklari var ve yazilimla nasil olur
    yoksa 1.6 multijet doblo maxi bakicam
    cay motorsa alayı aynı

yedek parça fiyatı ön plandaysa doblo al derim diğer her konuda caddy onur
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

irfanakbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    S.A. arkadaşlar 1.9 otomatik Boralar hakkında bilgi verebilecek arkadaş varmı? Alırken nelere dikkat etmeliyiz, Tam otomatik mı? tercih etmeliyiz yoksa triptonik mı? Kronik sıkıntıları var mı? Bakımı, kullanımı, yedek parça ve özelliklede yakıt olarak ekonomik bir araç midir? Fabrika verilerine baktığımda yakıt tüketimi 5lt ile 9 lt aralığında gösteriyor baya geniş bir aralık normalde kaç litre civarında tüketimi vardır bilgi verebilirseniz çok sevinirim.
    profsyoneller yüksek hacimli motor kullanır.acemilerse ufak motor.benim 1.3 dizel tercihim ise tamamen ekomnomik sebepler.

''eski E36 mın şasesi sızlasın''

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kangomania Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.6 değil de sportline alacaktı 2.0 diye aklını karıştırmışlar 1.6 aldı. Söyledim o da 102 diye ama kafayı hacime takmış durumda 2.0 diye.
    Sıfır harici almaz. Bir fark yok diyorsanız boşuna zarara girmeye gerek yok o zaman.
    Dostum 2.0 102'liğe binmedim, gidişini bilmem. Ben teknik veriler üstünden konuşuyorum. Ben, babanız güç arıyorsa 2.0 TDI sportline 140 bg ikinci el temiz bir araç almanızı tavsiye ederim eğer değişecek ise.

Ha, aracından memnun ama biraz daha güçlensin derseniz yapın bir soft yazılım, çok daha keyifli hale gelir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı irfanakbas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    S.A. arkadaşlar 1.9 otomatik Boralar hakkında bilgi verebilecek arkadaş varmı? Alırken nelere dikkat etmeliyiz, Tam otomatik mı? tercih etmeliyiz yoksa triptonik mı? Kronik sıkıntıları var mı? Bakımı, kullanımı, yedek parça ve özelliklede yakıt olarak ekonomik bir araç midir? Fabrika verilerine baktığımda yakıt tüketimi 5lt ile 9 lt aralığında gösteriyor baya geniş bir aralık normalde kaç litre civarında tüketimi vardır bilgi verebilirseniz çok sevinirim.
    Bora'da 3 farklı 1.9TDI var. 90hp, 110hp ve 130hp. (150hp TR'de yok diye biliyorum.) 90hp ve 110hp birbirine çok benzer diye biliyorum. Bunlarda tiptronik yok. Manuel ve 4 ileri otomatik var.
    130hp ise tiptronik (5 ileri) oluyor. Motor kodu ASZ.
    Aynı motora sahip hem Passat (Motor kodu AVF) hem Bora (Motor kodu ASZ) aracımız var. Her ikisi de 130hp. Passat yazılımlı. Şehir içi en sert agresif kullanımda bile 10lt üzerine hiç çıkmadı. Araç 2 yıldır bende daha bir kez bile görmedim 10lt üzeri ortalama. En fazla 9.5lt gördüm. Uzun yol 4.5lt civarı görebiliyorum. Ama genel olarak 5lt diyebilirsiniz.

Bora ise Passat'tan bir tık fazla yakıyor. O biraz daha sert kullanılıyor. Yazılımlı olmamasının da dezavantajı var. Ama size söylenen 5-9lt şehir içi ve dışı olarak düşünürseniz gayet normal.

2000 küsür km'dir sıfırlamıyorum yol bilgisayarını. 800km'si uzun yol, gerisi şehir içi. Şu anki ortalamam 5.8lt.
    Konu marikan tarafından (15-03-2017 Saat 19:36 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bora'da 3 farklı 1.9TDI var. 90hp, 110hp ve 130hp. (150hp TR'de yok diye biliyorum.) 90hp ve 110hp birbirine çok benzer diye biliyorum. Bunlarda tiptronik yok. Manuel ve 4 ileri otomatik var.
    130hp ise tiptronik (5 ileri) oluyor. Motor kodu ASZ.
    Aynı motora sahip hem Passat (Motor kodu AVF) hem Bora (Motor kodu ASZ) aracımız var. Her ikisi de 130hp. Passat yazılımlı. Şehir içi en sert agresif kullanımda bile 10lt üzerine hiç çıkmadı. Araç 2 yıldır bende daha bir kez bile görmedim 10lt üzeri ortalama. En fazla 9.5lt gördüm. Uzun yol 4.5lt civarı görebiliyorum. Ama genel olarak 5lt diyebilirsiniz.

Bora ise Passat'tan bir tık fazla yakıyor. O biraz daha sert kullanılıyor. Yazılımlı olmamasının da dezavantajı var. Ama size söylenen 5-9lt şehir içi ve dışı olarak düşünürseniz gayet normal.

2000 küsür km'dir sıfırlamıyorum yol bilgisayarını. 800km'si uzun yol, gerisi şehir içi. Şu anki ortalamam 5.8lt.
    Eyvallah kardeşim verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. Bu bilgiler benim için çok faydalı oldu. O zaman secimimi triptonic ten yana yapmak daha mantıklı görünüyor. Sizin belirttiklerinize göre bora 100km ye 7 lt gibi yaksa motorinin litreside 4.70 den km ye 33krs gibi bir değer çıkıyor otomatik bir araç için bence gayet makul bir değer gibi görünüyor. Bu arada sizin opelim. net e üyeliğiniz varmiydi?
    profsyoneller yüksek hacimli motor kullanır.acemilerse ufak motor.benim 1.3 dizel tercihim ise tamamen ekomnomik sebepler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eyvallah kardeşim verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. Bu bilgiler benim için çok faydalı oldu. O zaman secimimi triptonic ten yana yapmak daha mantıklı görünüyor. Sizin belirttiklerinize göre bora 100km ye 7 lt gibi yaksa motorinin litreside 4.70 den km ye 33krs gibi bir değer çıkıyor otomatik bir araç için bence gayet makul bir değer gibi görünüyor. Bu arada sizin opelim. net e üyeliğiniz varmiydi?
    Evet bir dönem opelim.net'e üye idim.
    130hp olan model azdır piyasada. Temizini bulmak zor olabilir. 90 ve 110hp daha çok var.
    130hp olanın gidişi çok güzel. Yazılımla çok tatlı tatlı binilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    130hp olan model azdır piyasada. Temizini bulmak zor olabilir. 90 ve 110hp daha çok var.
    Nick ve araç pek yabancı gelmedi de. bende bı aralar orada takıldım dedim muhtemelen oradan animsadim .Bakıyorum araştırıyorum ama dediğin gibi piyasada pek fazla yok birde temizini, özellikli olanını açık renklisini bulayım diyorum işler dahada zorlaşıyor. Birde dikkatimi çekti triptonik dizelerin hepsi confordline paket işaretlenmiş ama bakıyorsun birinde digital klima sis farı falan var , başka birine bakıyorsun oda aynı paket ama klima analog , sis fari falan yok. Birde kmler hep çok yüksek 300 bin civarı insan ister istemez bu şekilde bir araca girmeye cekiniyor, km işi vw bora da çok sıkıntı olustururmu? Bu şekilde bir araç alırken nelere dikkat etmeliyiz birde aracın dolu paket olduğunu nasıl anlayabiliriz dediğim gibi hepsi confordline paketi isaretlemiş.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nick ve araç pek yabancı gelmedi de. bende bı aralar orada takıldım dedim muhtemelen oradan animsadim .Bakıyorum araştırıyorum ama dediğin gibi piyasada pek fazla yok birde temizini, özellikli olanını açık renklisini bulayım diyorum işler dahada zorlaşıyor. Birde dikkatimi çekti triptonik dizelerin hepsi confordline paket işaretlenmiş ama bakıyorsun birinde digital klima sis farı falan var , başka birine bakıyorsun oda aynı paket ama klima analog , sis fari falan yok. Birde kmler hep çok yüksek 300 bin civarı insan ister istemez bu şekilde bir araca girmeye cekiniyor, km işi vw bora da çok sıkıntı olustururmu? Bu şekilde bir araç alırken nelere dikkat etmeliyiz birde aracın dolu paket olduğunu nasıl anlayabiliriz dediğim gibi hepsi confordline paketi isaretlemiş.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sis farı aldatmasın. Bu araçlarda sis farı farın içinde (o da hepsinde yok zaten). Alt ızgarada gördüklerinin hepsi sonradan uydurma. Oem değil.
    Dijital klima belirli bir yıldan sonra Comfortline'da standart olmuş. Sanırım 2003'den itibaren. Aynı zamanda tampon çıtalarında nikelaj şerit var 2003'den sonraki Comfortline'larda.
    En dolusu Highline ama ben 130'luk TDI Highline hiç görmedim. Highline'nın en belirgin özelliği multifonksiyonel direksiyon var. (B5.5 Passat'lardaki direksiyon ile aynı).
    130'luk arıyorsan motor kodu ASZ olacak. Piyasada 90'lık veya 110'luk olana yazılım yaptırıp veya yaptırmadan bile 130'luk diye satmaya çalışan tipler çok fazla. (Arkadaki TDI yazısının DI harfleri kırmızı olacak. Uyanıklar bu harfleri kırmızı yapıp 130'luk diye itelemeye çalışıyorlar.)
    Bizdeki 2004 Comfortline. Dijital klima ve yağmur sensörü var. Hız sabitleyici yok ama çok basit bir şekilde takılabiliyor. (Alırsan aklında olsun.)

Bu yaştaki araçlardan zaten 200.000km altındakilerden kork. Büyük ihtimal km düşürülmüştür. Biz Passat'ı 175.000km'de (şu an 210.000'de), Bora'yı 214.000km'de aldık. Özellikle Passat'ta turbo enjektör hiç ellenmemiş. Aldığımdan beri de yaptığım masrafların çoğu keyfe keder, kafa rahat etsin diye. Ayrıca 195.000km yazılım yapıldı.
    Ayrıca TDI'lerde Vag-com ile gerçek km öğrenilebiliyor. EDC15-16 beyin olanlarda. İyi bir VW ustası olayı çözer zaten.
    Bora'da keza turbo ve enjektör ellenmedi henüz. Ona da kayda değer masraf yapmadık. Çok şükür sıkıntısız biniyoruz.
    Acelen yok ise iyi bir araç düşene kadar bekle acele etme. Özellikle geçmişi bilinen bir araç bulmaya bak.
    Konu marikan tarafından (17-03-2017 Saat 10:59 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sis farı aldatmasın. Bu araçlarda sis farı farın içinde (o da hepsinde yok zaten). Alt ızgarada gördüklerinin hepsi sonradan uydurma. Oem değil.
    Dijital klima belirli bir yıldan sonra Comfortline'da standart olmuş. Sanırım 2003'den itibaren. Aynı zamanda tampon çıtalarında nikelaj şerit var 2003'den sonraki Comfortline'larda.
    En dolusu Highline ama ben 130'luk TDI Highline hiç görmedim. Highline'nın en belirgin özelliği multifonksiyonel direksiyon var. (B5.5 Passat'lardaki direksiyon ile aynı).
    130'luk arıyorsan motor kodu ASZ olacak. Piyasada 90'lık veya 110'luk olana yazılım yaptırıp veya yaptırmadan bile 130'luk diye satmaya çalışan tipler çok fazla. (Arkadaki TDI yazısının DI harfleri kırmızı olacak. Uyanıklar bu harfleri kırmızı yapıp 130'luk diye itelemeye çalışıyorlar.)
    Bizdeki 2004 Comfortline. Dijital klima ve yağmur sensörü var. Hız sabitleyici yok ama çok basit bir şekilde takılabiliyor. (Alırsan aklında olsun.)

Bu yaştaki araçlardan zaten 200.000km altındakilerden kork. Büyük ihtimal km düşürülmüştür. Biz Passat'ı 175.000km'de (şu an 210.000'de), Bora'yı 214.000km'de aldık. Özellikle Passat'ta turbo enjektör hiç ellenmemiş. Aldığımdan beri de yaptığım masrafların çoğu keyfe keder, kafa rahat etsin diye. Ayrıca 195.000km yazılım yapıldı.
    Ayrıca TDI'lerde Vag-com ile gerçek km öğrenilebiliyor. EDC15-16 beyin olanlarda. İyi bir VW ustası olayı çözer zaten.
    Bora'da keza turbo ve enjektör ellenmedi henüz. Ona da kayda değer masraf yapmadık. Çok şükür sıkıntısız biniyoruz.
    Acelen yok ise iyi bir araç düşene kadar bekle acele etme. Özellikle geçmişi bilinen bir araç bulmaya bak.
    Eyvallah kardeşim ben özellikle triptonic bakıyorum. Sanırım onların hepside yüksek model ve 130 HP lık olanlardan. Araştırıyorum şuana kadar en mantıklı bu ilan geldi fiyat olarak birşeyler daha yapsa dusunucem ama 28 den aşşagi kesinlikle vermiycegini söyledi telde biraz bilgi aldım ama ellerinde bakım faturası falanda yok dediğiniz gibi bilindik tadik birinden almak ama çevremde de bu araçtan kullanan hiç kimse yok. Bu bora işi benim için biraz zor gibi görünüyor ama bakalım artık hayırlısı diyelim.

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eyvallah kardeşim ben özellikle triptonic bakıyorum. Sanırım onların hepside yüksek model ve 130 HP lık olanlardan. Araştırıyorum şuana kadar en mantıklı bu ilan geldi fiyat olarak birşeyler daha yapsa dusunucem ama 28 den aşşagi kesinlikle vermiycegini söyledi telde biraz bilgi aldım ama ellerinde bakım faturası falanda yok dediğiniz gibi bilindik tadik birinden almak ama çevremde de bu araçtan kullanan hiç kimse yok. Bu bora işi benim için biraz zor gibi görünüyor ama bakalım artık hayırlısı diyelim.

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres
    Araç Nevşehir'deymiş. Biraz hırpalanmış gibi.
    Sahibi ile görüşürsen ve araca baktırmaya razı ise haber edersen Nevşehir'de ustama baktırabilirim araca. İlan sahibi de tanıdık çıkabilir belki Onur Altan Petrol'un bir zamanlar işlerini yapmıştık. Nevşehir'de olsaydım bende bakardım.
    Bu petrol sanayide zaten. Ustamın dükkanını söyleyim göstersin. Ben telefon açar bilgi alırım ustamdan.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)