User Tag List

Sayfa 241/241 İlkİlk ... 141191231239240241
4576 sonuçtan 4.561 ile 4.576 arası

Konu: Vag 1.9 tdı

sagi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ssamet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Akışmetre temizlenip denenebilir. Yağsız kontak spreyle temizleyebilirsiniz.
    Denendi hocam sonuç aynı,esasında vag grubu diye genel olarak daha fazla tecrübe vardır diye buraya sormak istedim neleri olur biter diye aracın.
    35 KU 606- Outlander MT Turbo
    34 ENP 29 - TypeR
    34 VTE 64 - S2000
    34 VG 3670 - Type-R
    10 E 6622 - Civic vti

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aykutsafakyaman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Makineye bağlamakta fayda var. Yağ uygun değildir belki ben oradan yürüdüm ama belli ki başka bir problem de olabilir.
    Vag-com ile kontrol ediyorum, her hangi bir arıza kodu yok. Aracın çekişinde gidişinde anormal bir durum yok.
    Enjektör değerlerini vagcom ile kontrol ediyorum onlarda da anormallik yok. Her şey normal.
    Enjektör değerleri fotoda göründüğü gibi;

aykutsafakyaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı marikan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vag-com ile kontrol ediyorum, her hangi bir arıza kodu yok. Aracın çekişinde gidişinde anormal bir durum yok.
    Enjektör değerlerini vagcom ile kontrol ediyorum onlarda da anormallik yok. Her şey normal.
    Enjektör değerleri fotoda göründüğü gibi;
    Ustamın yanına uğradığımda bi sorayım sadece ilk çalıştırmada yapıyor dimi ?
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçinde yaşamak zorunda kalmasak, gayet komik ülke aslında.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ustamın yanına uğradığımda bi sorayım sadece ilk çalıştırmada yapıyor dimi ?
    İlk marşta ve bazen yapıyor her zaman değil. Gün içinde mavi duman yok. Şimdiden teşekkür ederim.

kifoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sagi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2008 2.0 tdi passat'ım var 140 hp BKP motor 143xxx km'de, ara sıra tekleme yapıyordu enjektör sandım usta pc'ye bağladığında enjektörlerin doğru değerlerinde püskürttüğünü sorun olmadığını söyledi.

Kızdırma bujisi ikazı yanıyordu pc'den silinince tüm arızalar gitti ama motor arıza ışığı yandı bir süre sonra hava kütle ölçer arızasıda vardı.

Dün akşam bindiğimde dip gaz yapmama rağmen araç 1x devri geçmedi rolantide kendisi gitti resmen 1.viteste, benim sorunum akışmetre mi acaba daha önce yaşayıp tecrübe eden var mı ?

Genel olarak kronik bozulacak parçalarından bahsedersek nelerden bahsetmek gerekli acaba değiştirmek istiyorum ?

1)Elfreni tuşu
    2)Akış metre
    3) ???
    yakın arkadaşımda 2007 2.0 tdi 140 lık seat leon var. enjektörleri ölçtüklerinde değerlerin normal olduğunu ancak araca takıldığında motorun beşik gibi sallandığını vuruntuların olduğunu söylüyordu. kaç kere enjektörcülere gönderdi yapıldı dedi ama sonuç hala aynı. Enjektörlerin çıkmasını bulmak çok zor olduğunu sıfırlarının aşırı pahalı olduğunu söylemişti.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kifoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yakın arkadaşımda 2007 2.0 tdi 140 lık seat leon var. enjektörleri ölçtüklerinde değerlerin normal olduğunu ancak araca takıldığında motorun beşik gibi sallandığını vuruntuların olduğunu söylüyordu. kaç kere enjektörcülere gönderdi yapıldı dedi ama sonuç hala aynı. Enjektörlerin çıkmasını bulmak çok zor olduğunu sıfırlarının aşırı pahalı olduğunu söylemişti.
    Akışmetre değilmiş bizim sorunumuz enjektörmüş 2 ve 3 arızalı gösteriyor şuanlık siemens enjektör olduğundan bulunması aşırı zor kaç yer gezdim aradım 1 tane orjinal buldum 1 tanede çıkma arayacağım.
    Bakalım enejektörleri değişince sonuç ne olacak paylaşırım buradan bu arada enjektörün 1 adet orjinal fiyatı 4xxx TL
    34 ENP 29 - TypeR
    34 VTE 64 - S2000
    34 VG 3670 - Type-R
    10 E 6622 - Civic vti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Akışmetre değilmiş bizim sorunumuz enjektörmüş 2 ve 3 arızalı gösteriyor şuanlık siemens enjektör olduğundan bulunması aşırı zor kaç yer gezdim aradım 1 tane orjinal buldum 1 tanede çıkma arayacağım.
    Bakalım enejektörleri değişince sonuç ne olacak paylaşırım buradan bu arada enjektörün 1 adet orjinal fiyatı 4xxx TL
    şimdi hocam senin arabanda olacak şeyi söyliyeyim para verip enjektörleri alacaksın arabana takacaksın arabayı biraz kullandıktan sonra bu sefer diğer enjektörler arıza verecek 2.0 tdi pd motorlarında sıkıntısı bu. Maslakta ömer şahin diye parçacı varmış bizim arkadaş onda enjektör var dedi oraya sorabilirsin. ayrıyeten 2.0 tdi ların enjektörleri tamir olmuyor diyende var oluyor diyende var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kifoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şimdi hocam senin arabanda olacak şeyi söyliyeyim para verip enjektörleri alacaksın arabana takacaksın arabayı biraz kullandıktan sonra bu sefer diğer enjektörler arıza verecek 2.0 tdi pd motorlarında sıkıntısı bu. Maslakta ömer şahin diye parçacı varmış bizim arkadaş onda enjektör var dedi oraya sorabilirsin. ayrıyeten 2.0 tdi ların enjektörleri tamir olmuyor diyende var oluyor diyende var.
    Büyükçekmece akınsal sanayide yapan biri var 3k tl ye yaptığını,yaptıklarının bir daha sorun yaşayıp geri dönmediğini söyledi ama emin değilim ben.
    Şuan 2 enjektör alalım bakalım diğerleri arıza verir ise bu seferde onlara bakacağım, lanet bir motormuş resmen ya belirli km'lerde enjektör değişmek gerek resmen ve ucuzda değil
    34 ENP 29 - TypeR
    34 VTE 64 - S2000
    34 VG 3670 - Type-R
    10 E 6622 - Civic vti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Büyükçekmece akınsal sanayide yapan biri var 3k tl ye yaptığını,yaptıklarının bir daha sorun yaşayıp geri dönmediğini söyledi ama emin değilim ben.
    Şuan 2 enjektör alalım bakalım diğerleri arıza verir ise bu seferde onlara bakacağım, lanet bir motormuş resmen ya belirli km'lerde enjektör değişmek gerek resmen ve ucuzda değil
    Maslakta exclusive garage fatih usta var ona götürmüştük aracı, 200 300 hp yürütenler var dedi motoru. enjektörleride yaptırdığım oldu sıkıntı çıkmadı demişti. yani trafikte o kadar 2.0 tdi pd yürüyor hiçbirimi sıkıntı çekmedi arabadan anlamadım gitti.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar bugün başıma bir şey geldi. Hava -3 derece civarı yokuş çıkarken araç limp moda girdi. Kontak kapatıp açınca düzeldi. Eve gelince vag-com ile baktım “17965 - Charge Pressure Control: Positive Deviation” hatası aldım.
    Nette araştırdım, MAF, MAP, N75 gibi bir çok şeyden olabilieceği yazıyor. Maf ve map sensörüm temizdir genelde. Daha önce temizledim. Yarın temizleyip tekrar deneyeceğim ne olur ne olmaz diye.
    Velhasıl daha önce başına gelen var mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Golf V 1.9 tdı 105 HP DSG aracım 150 bin km oldu bakımı geldi 115 bin km de almıştım aracı bakımları düzenli olarak benden öncede yapılıyordu. son zamanlarda araçta şakırdama sesinin arttığını hissediyorum. araçta kat+egr iptali+yazılım mevcut. şuana kadar hep castrol kullandık motor yağında şimdi yapılacak bakımda motul xclean fe kullanmak istiyorum. bu şakırdama sesini azaltacak başka bir yol var mı? nedenleri nedir?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle Büyükçekmece'de akınsal sanayii yok ne düşünerek yazdım bilemiyorum
    Aracın 4 enjektör tamirini büyükçekmecede bulunan bosch car service'te değiştirdimm turbo revizyon ve mazot filtre değişikliği yaptım araba it gibi oldu bilginize.
    34 ENP 29 - TypeR
    34 VTE 64 - S2000
    34 VG 3670 - Type-R
    10 E 6622 - Civic vti

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Golf 3 1.9 tdi'da çıkan ahu/1z/aaz den en makul olanı hangisi? Sanırım aaz olan tdi değil td.
    Bu 3 motorun kronik pompa sorunu olduğunu duydum, hoş o yaşta sorunu olmasa şaşardım. Kronik başka sorunu var mı? Bulunmayan yada saçma pahalı olan parçası vs?
    Konu Ufuk tarafından (14-04-2019 Saat 00:57 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ufuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Golf 3 1.9 tdi'da çıkan ahu/1z/aaz den en makul olanı hangisi? Sanırım aaz olan tdi değil td.
    Bu 3 motorun kronik pompa sorunu olduğunu duydum, hoş o yaşta sorunu olmasa şaşardım. Kronik başka sorunu var mı? Bulunmayan yada saçma pahalı olan parçası vs?
    En makulu afn 110 luk olan. 90 lik 1z tdi olan. Parça konusunda bi problem olacağını sanmıyorum.

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En makulu afn 110 luk olan. 90 lik 1z tdi olan. Parça konusunda bi problem olacağını sanmıyorum.
    Baktığım bir golf 3 var sanıyorum 1z var. 150hp falan çıkartır mı? O halde sağlıklı binilir mi limiti ne bu motorun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ufuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Baktığım bir golf 3 var sanıyorum 1z var. 150hp falan çıkartır mı? O halde sağlıklı binilir mi limiti ne bu motorun
    WhatsApptan yaz bana bildiklerimi anlatirim ona göre burdan devam edersin konuyu guncellemeye

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)