User Tag List

Sayfa 1/4 123 ... SonSon
58 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 1.2 tdı bluemotıon???

Ahmet Saraçoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

1.2 tdı bluemotıon???

Arkadaşlar , bi arkadaşım sıfır b snıf dizel arayışında.Fiestalara baktık showroomda , ordan VW 'e götürdüm , poloyu gösterdim.Fiyatlar paralel hemen hemen.Ama faizsiz ödeme koşulu yok VW'de...Ama bakalım büyük ihtimal polo olacak.

1.2 TDI lar nasıl?Blok sağlammı?(Fiesta tdcı'ı 100ooolere doğru üflemeye başlıyo) gidişi yeterlimi?Karşılaştırdığımız araç fiesta 1.4 TDCI 68 lik.Buda 75 hp 180 tork ama hacimden ve 3 silindirden dolayı bi dezavantaj olurmu??

Bide 1.2TDI bluemotionla 1.6 90lık TDI aynı fiyat (1.6 biraz daha boş) ,,, 41300 dü galiba...
    1.2 BLUEMOTION tercih edilmeli mi TDI da?

Ahmet Saraçoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    güncel??..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bluemotion tercih edilmeli evet ama 1.2 TDI bluemotion tercih edilmeli mi birşey diyemiyorum. Ben Golf 1.6 Bluemotion kullanıyorum , maşallah aşırı memnunum , aynı paralara 1.6 TDI mı 1.2 TDI BMT mı dersen ben 1.6 TDI derim. Normalde Polo'nun 1.6 TDI ı bile biraz sesli iken 1.2 TDI ın sesini düşünemiyorum , 3 silindir vs. ben pek ısınamadım kendi açımdan ama hiç de kullanmadım...

Osman Bahadır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.2 TDI'ın vergi ve yakıt avantajı olur. Ama 3 silindirin de gürültü ve sarsıntılı çalışma dezavantajı olur.

8 subap 1.4 tdci(hdi) motoru pek sevmiyorum. Bu motorda kullanılan siemens enjektörün tamiri bile mümkün değil. Bozulunca komple değişir ki takımı 2000TL'dir... Zaten 8 subap... Yağ soğutucusu patlar... Yakıt hortumu bozar... Üfler... Pek de sorunsuz bir motor değil. E hem 1.6 vergi diliminde, hem 8 subap, hem sorunsuz değil, hem performansı zayıf... Ne diye tercih edeyim ki..?

Motor ve performans birinci sırada ise tabi ki 1.6 TDI. Ama yakıt tüketimi ve vergi ön sırada ise bence 1.2 TDI.
    Your car is your story. So don't let someone else write the book...

Ahmet_28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dün yeni rio yu inceledim araç gayet güzel.tek hoşuma gitmeyen yönü içindeki sert plastikler oldu.

1.4 dizel 90 hp 220 nm tork.5k hb fancy modeline baktım donanım çok iyi gerçekten.dij klima ,far ve yağmur sensörü,16 inç alaşım jant,led sinyalli katlanır ayna,mp3 çalar ,bluetooth,yol pc,4 cam otomatik,gündüz ledleri,ön arka sis lambaları v.b

fiyat bana pek uçuk gelmedi 43.750 liste fiyatı ben bayii saihibni tanıyorum 42 ye bıraktı.
    ayrıca araç gerçekten çok yakışıklı olmuş bi incelemenizi tavsiye ederim
    barnak bassam olurmu ?

master
    Misafir
    41 poloya verebilen adam 51 e 1.6Golf almalı BABAlar bigi binmeli derim.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dizelde hacim her şey benim gözümde, 2 donanım eksik olsun 1.2 yerine 1.6 Polo olsun abi

leader_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tabiki bedne tercihmi VW'den yana yapardım.

TarikS'a bedne katılıyorum. 1,6 TDI varken 1,2 TDI'nin yüzüne bakmazdım.

63owen63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    blok sağlam tabiki. Yürürü bana göre yeterli desem size göre olmayabilir, test etmenizde fayda var. Donanım konusunda da, şahsen dolu olanı tercih ederim 1.2 kesiyorsa eger sizi..
    Polo TDI WRC İsot Edition / Powered by İsot

Instagram : mehmetguliaytar

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla 1.6 tdi daha mantıklı gibi biraz hacim avantajlı dizelde

ayrıca yeni rio yu bi incelemenizi tavsiye ederim çok iyi yapmışlar bu sefer

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    bende yeni Rio diyenlerdenim.

vtecmaniaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende bir soruyla bilgi paylaşımını arttırmak istiyorum

polo da esp var mı?

1.4 tdci fiesta x pakette var

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ekonomi ve vergi düşünülüyorsa 1,2 tdi

arada çıkıp ş.dışı yol yapacaksam ve vergi benzin çok rahatsız etmeyecekse 1,6dizel

tipi çirkin gelmiyorsa 38,5 a en dolu clio 1,5 85hpliği alabilirsin.3,000 tl fark var ama yinede donanım polonun yanında daha iyi.
    2011 E90 320d & 2006 FJR 1300

Eyup Duygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dizelde hacim taraftarı olanlar vardır ki benden onlardanım ama sehir ici 1.2 tdi polo ile haşırneşir oldum biraz tamamen gündelik amaca göre yapılmıs bir arac.

Aracda 3 kişi gezdik baya ben begendım,yakıt ortalaması ise 4,4 dü sürerken.

Arac daha 4bin km de idi.Yakıtı daha düsermi bilmiyorum ancak.VAG grubun eski 3 silindir dizelleri kadar sesli degil.
    DynoDynamics in Ecutuned

bulenthaliloglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    42.000 tl bir poloya bence verilmez.Bmt olsun ne olursa olsun Renault symbol bu grupta en büyük bagaja sahip. Polodan sadece 1 lt fazla yakiyor. Polo symbol'den 9000 tl pahali .Fiesta direksiyon sistemi kronik ariza onarilmiyor degisiyor Kia rio bu fiyata alinacak en donanimli ve yakisikli arac .Vw neden poloyu bu kadar dar ve pahali yapti anlamadim
    nazar duası بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ وَوَصَّيْنَا الْإِنسَانَ بِوَالِدَيْهِ حُسْنا"" وَوَصَّيْنَا الْإِنسَانَ بِوَالِدَيْهِ ح

typermelih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benım 1.2 tdi var performan iyi sayılmaz fakat yakıt iyi,motorda böyle harıl gürül çalışmıyor...ben memnunum

Enes-x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Performans sorun değilse 1.2 tdi yakıt ekonomisi açısından tabi ki daha avantajlı.

45lt yakıt ile şehir içi;

1.6 tdi 800km
    1.2 tdi 1000 km yol katedebiliyor.

Ben 1.6 tercih ettim çok bunalmamak için ve hiçte pişman değilim daha öncedende fiestam vardı evet donanım olarak çok üstün ama içerdeki plastik kalitesi ve ön takımtaki kronik takırtı tukurtular bile vazgeçmek için iyi bir neden.

gokhan882 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    42 K TL Polo ya verilmez ama 40-41 K TL Yeni Rio ya verilir ??? Bu mudur?
    Bu işin prim oalyınıda unutmamak gerek.Allah sattırmasın satmak istenildiğinde durum ***** Kia...Amaç marka kötülemek değil çarptırılmasın.

VWci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende 1.2 TDI Bluemotion var. Polo BM'yi tercih etmemde en önemi nokta (önem sırasına göre) şekli, çevreci olusu, vergi avantajı, donanımı etkili oldu. Performans beklentisi bu aracı alırken aklımda hiç yoktu. 17000km yol yaptım.

17000 km geçtikten sonraki izlenimlerim; araç turbosu dolduğunda yani 1600 devirden sonra gidiyor yani yeterli performansı veriyor. Rolanti ile 1600 arası zayıf. Özellikle dik yokuşların olduğu yerlerde durduğunuz zaman kalkmak zahmetli olabiliyor. Ama düz bir şehirde yaşıyorsanız bir sıkıntı yok. Motorda sarsıntı hissetmiyorum ancak Golf 1.6 TDI 105 ile karşılaştırdığımda (Neden Golf 1.6 TDI diye sorarsanız bu aracı arada sırada kullanıyorum daha objektif bir yorum yapabilirim diyebilirim) Golf 1.6 TDI daha sessiz. Ve rolanti ile 1600 devir arasındaki çekişi çok farklı.

Polo BM ile rekor tüketimim. 100-110 arası sabit hızda en düşük değerim; 3.6 lt Bu sürüşlerde yapılan kmler ise 700, 850 ve 1050 km yolculuklar. Bu yolculuklarda en fazla 3.9 lt yaktım. Şehir içinde bir depo ile dur kalkın az olduğu bir ortamda 850-950 arası yapıyorum. Uzun yolda da en fazla 1050 km yaptım ama + 100 km daha yapardı diye düşünüyorum.

17000 km sonra bir değerlendirme yaptığımda genel anlamda aracımdan memnunum. Ankara'nın yokuşlarında zorladığım zamanlarda 1.6 TDI alsaydım diye bazen aklımdan geçmiyor değil ama bu durum ile şu ana kadar 6-7 defa karşılaştım.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)