User Tag List

Sayfa 9/9 İlkİlk ... 789
159 sonuçtan 153 ile 159 arası

Konu: yazılım-chip veya power box takıpta sorun yaşayanlar buraya

samhain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mehmet Bey'de sagolsun cvplandirdi sorumu, tskler ilgiye gayet guzel sonuclar. Sadece turbo,aksamlarda bir sorun cikar mi merakim orda. KiaCeed cok bas agritan sorunlara neden oluyor okudugum kadai ile, megane de de kronik bir sorun biliyor musunuz?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    güzel bi konu olmuş

konu açmıştım fakat yinede buradanda sormak istedim aracım 1.7 dtı corsa megachips yazılım var turbodan yağ damlatma yapıyor sebebi nedir bilgisi olan varmıdır, turbo tahliye hortumu iptal edilmiş sebebi o olabilir dediler ama ne kadar doğrudur bilmiyorum konuyla ilgili bilgisi olan varmıdır?

tuzemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    herkese selamlar,

1000 km önce c2 1.4 hdi aracıma yazılım atıldı.94 hp 210 nm tork alındı.yalnız kara duman sorunum var.aracı sıkıştırınca veya atıyorum 2.viteste 1500 devirde giderken gaza tam bastığımda yoğun kara duman atıyor.arka taraf is topluyor.internette net bir bilgiye ulaşamadım.bazısı sorun çıkarmaz bazısı sağlıksız diyor.bu bir sorun mudur?sorunsa neden olur ve ne gibi problemler çıkarır.ona göre yazılımım üzerinde değişiklik yaptıracağım..
    bu arada fikir vermesi açısından ufak bir video;
    http://www.youtube.com/watch?v=8di-wjkaHy8

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tuzemen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herkese selamlar,

1000 km önce c2 1.4 hdi aracıma yazılım atıldı.94 hp 210 nm tork alındı.yalnız kara duman sorunum var.aracı sıkıştırınca veya atıyorum 2.viteste 1500 devirde giderken gaza tam bastığımda yoğun kara duman atıyor.arka taraf is topluyor.internette net bir bilgiye ulaşamadım.bazısı sorun çıkarmaz bazısı sağlıksız diyor.bu bir sorun mudur?sorunsa neden olur ve ne gibi problemler çıkarır.ona göre yazılımım üzerinde değişiklik yaptıracağım..
    bu arada fikir vermesi açısından ufak bir video;
    Citroen C2 1.4HDI 68 Remapped - YouTube
    Enjektörlerinde problem yoksa, dumanın sebebi yakıt haritalarının açık olmasından dolayıdır. Bununda sebebi 94hp'ye çıkman, yerinde olsam boost control alıp, turbo basıncını biraz daha açardım.(wastegate sıkarakta basınç açabilirsin)Böylece bir miktar daha güç alırken, dumanda azalmış olur.

tuzemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emp:) Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Enjektörlerinde problem yoksa, dumanın sebebi yakıt haritalarının açık olmasından dolayıdır. Bununda sebebi 94hp'ye çıkman, yerinde olsam boost control alıp, turbo basıncını biraz daha açardım.(wastegate sıkarakta basınç açabilirsin)Böylece bir miktar daha güç alırken, dumanda azalmış olur.
    teşekkür ederim cevabınız için.enjektörlerimde herhangi bir sorun olduğunu zannetmiyorum.genede baktıracağım her ihtimale karşı.yazılımı yapan kişide turboyu biraz açarak dumanı kesebileceğimizi söyledi sizin gibi.ekstra güçte cabası.yalnız yazılımı yaptırırkenki asıl amacım soft ve motoru zorlamayacak bir yazılım olmasıydı.turboyu açtığımız zaman elde edeceğimiz güç tahmini ne kadar olur?ve motora ya da turboya kısa-uzun vadede herhangi bir sorun çıkartır mı?teşekkürler..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tuzemen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim cevabınız için.enjektörlerimde herhangi bir sorun olduğunu zannetmiyorum.genede baktıracağım her ihtimale karşı.yazılımı yapan kişide turboyu biraz açarak dumanı kesebileceğimizi söyledi sizin gibi.ekstra güçte cabası.yalnız yazılımı yaptırırkenki asıl amacım soft ve motoru zorlamayacak bir yazılım olmasıydı.turboyu açtığımız zaman elde edeceğimiz güç tahmini ne kadar olur?ve motora ya da turboya kısa-uzun vadede herhangi bir sorun çıkartır mı?teşekkürler..
    Motora birşey olacağını sanmıyorum. Turbo iyi durumdaysa turbodan yanada sıkıntı olmaz ama kendini götürür durumdaysa yakın vakitte ses, balans yapabilir.Güç olayı kesin şu olur denemez ama wastegate orjinal pozisyonunu işaretleyip, biraz sıkın kadar eminim eski haline geri getirmek istemezsiniz Zaten bir profesyonelle çalışıyorsunuz ne kadar açılması gerektiğini hepimizden iyi biliyordur.

ferroo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu wastegate sıkmak nasıl oluyor her turbo aracta sıkıyormu sıkılınca nolyo

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)