User Tag List

Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon
88 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Acil opel corsa 1.7 dti hakkın :)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı anildalga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    servise gösterdim ben aracı dün sorun yok herşey gayetiyi durumda ama bu Di DTi olayı kafamı fena bozdu ben tek tip 1.7 DTi 75 hp biliyordum hepsini şimdi amacımda arabayı doldurup biraz gazlamaktı bide intercoolersız 64 hp modelini almak istemem yani zaten sabah 9 da buluşucaz şimdi hiç uyuyamam ben
    intercooler fiyatı 200 lira, birde yazılım farkı vardır zaten yazılım yaptıracaksınız.. Eğer öyleyse daha iyi bir cooler'ı öne alırsınız görsel olarak benim kafamda var hala cooler'ı ızgaranın içine almak.. Yinede bakarsınız sol tarfta detaylı yazar Eminim araç dti, ruhsatta çok fazla yanlış bilgi oluyor..
    ...

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı berkay_aydin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    intercooler fiyatı 200 lira, birde yazılım farkı vardır zaten yazılım yaptıracaksınız.. Eğer öyleyse daha iyi bir cooler'ı öne alırsınız görsel olarak benim kafamda var hala cooler'ı ızgaranın içine almak.. Yinede bakarsınız sol tarfta detaylı yazar Eminim araç dti, ruhsatta çok fazla yanlış bilgi oluyor..
    turbo büyütcem falan diyo arkadaş , bence DI almak daha mantıklı aynen Berkay

takacağınız turboya uygun bi intercooler + yazılım ile cıncık olur

Anıl DALGA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    verdiginiz bilgilere çok teşekkür ederim araç DTi şimdi sizlere birkaç sorum olucak araç bekledigimden vasat çıktı çekişi ama yakıt süper 40 liraya 150 km yaptım ve halen bitmedi bi 40 daha yapar süper yakıtı var ben buna sadece chiptuning yapsam ne kadar bir güç elde ederim ve normal kullanımda yakıtım artar mı ? teşekkürler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çekişte sorun varsa detaylı kurum temizleme ile kendine gelir chip ile tahmini 90-95 olur yazılıma göre... Hayatı değişiyor arabanın Bu işlemlerden sonra kesin daha az yakar normal kullaımda.. Birde gördünüz mü bilmiyorum ama yakıt ışığı biraz erken yanıyor, tam bitmeye yakın yanıp sönüyor...
    ...

Satış Bölümü Sorumlusu Yogi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    emme manifoldunu temizlet + egr iptali yaptır ondan sonra yazılım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çekişte sorun varsa detaylı kurum temizleme ile kendine gelir chip ile tahmini 90-95 olur yazılıma göre... Hayatı değişiyor arabanın Bu işlemlerden sonra kesin daha az yakar normal kullaımda.. Birde gördünüz mü bilmiyorum ama yakıt ışığı biraz erken yanıyor, tam bitmeye yakın yanıp sönüyor...
    : ) aracın çekişi kötüdeğil bana yetmedi sadece (: mehmet gazihan yazılım ve wasgate iptali ile 105 hpye 200 ün üstünde tork alıyo Ve egr tam olarak nedir nasıl iptal edilir yazılım yaparken ücrete dahil wasgate ve egr ipali yapıyomu Teşekkür ettim herkese bu arada evet farkettim ışık yanıyor ama bitmeye yakın yanıp sönüyor gayet güzel olmuş bu sevdim

uerbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sen 40 liraya iyi gidiyormuşsun bende 16 jant var onun farkını yaşıyorum galiba bide jantları 14 e çevirip öyle binicem arabamın zevkini yaşayamıyorum araban hayırlı olsun kardeşim yapacakların için acele etme yavaş yap sağlam olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı uerbas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen 40 liraya iyi gidiyormuşsun bende 16 jant var onun farkını yaşıyorum galiba bide jantları 14 e çevirip öyle binicem arabamın zevkini yaşayamıyorum araban hayırlı olsun kardeşim yapacakların için acele etme yavaş yap sağlam olsun
    kesin jantın farkıdır Teşekkür edeirm

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    : ) aracın çekişi kötüdeğil bana yetmedi sadece (: mehmet gazihan yazılım ve wasgate iptali ile 105 hpye 200 ün üstünde tork alıyo Ve egr tam olarak nedir nasıl iptal edilir yazılım yaparken ücrete dahil wasgate ve egr ipali yapıyomu Teşekkür ettim herkese bu arada evet farkettim ışık yanıyor ama bitmeye yakın yanıp sönüyor gayet güzel olmuş bu sevdim
    Yarın dyno'ya giriyorum Allah izin verirse.. wasgate iptali nasıl onu bilmiyorum Bende'de yazılım var ama kafadan 105 demek mantıksız şu an tahmini 85 hissediyorum.. Yarınki işlemlerden sonra inşallah 105+ olur Egr iptali basit aslında contaya bakar birde yazılımdan değerler kaldırılıyor galiba... Eğer güzel bir değer çıkarsa paylaşırım yoksa paylaşmam
    ...

Shaguj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yarın dyno'ya giriyorum Allah izin verirse.. wasgate iptali nasıl onu bilmiyorum Bende'de yazılım var ama kafadan 105 demek mantıksız şu an tahmini 85 hissediyorum.. Yarınki işlemlerden sonra inşallah 105+ olur Egr iptali basit aslında contaya bakar birde yazılımdan değerler kaldırılıyor galiba... Eğer güzel bir değer çıkarsa paylaşırım yoksa paylaşmam
    DYNO'dan sonra sonucu burada paylaşırsan sevinirim berkay
    Bende önümüzdeki haftalarda tekrar bi dynoya çıkmak istiyorum. Turbo büyütme ve 2. yazılımdan önce 100Bg çıkmıştı şimdi ne çıkacak acaba. Senin değer ne çıkarsa çıksın bi görüşelim
    I love the black smoke

[SIZE="2"][LEFT]Megachips Hatay

Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    egr egzos manifoldundaki gazın bir kısmını araba ısınana kadar emme manifolduna yollayan bir sistem. Araba çabuk ısınsın ve bir kaç tane daha yararlı şey için. Ama Türkiyedeki mazot kalitesi çok kötü. Arabalar ilk piyasaya çıktığında eurodizel olmadığından egr den gelen ezgos gazı zamanla emem manifoldunun içinin kurum bağlamasına neden oluyor. bu nedenle EGR iptali yaparken emme manifoldunuzuda temizlemeniz yararınıza olur.

egr işaretli yere
    http://img262.imageshack.us/img262/4517/egr1el3.jpg
    soldaki conta yerine sağdaki contadan takıyosun egr iptal oluyor.
    http://img503.imageshack.us/img503/1...8mediumox6.jpg

wastegate iptali yaptırmak iyi birşey değil bence.

Alıntı Shaguj Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    DYNO'dan sonra sonucu burada paylaşırsan sevinirim berkay
    Bende önümüzdeki haftalarda tekrar bi dynoya çıkmak istiyorum. Turbo büyütme ve 2. yazılımdan önce 100Bg çıkmıştı şimdi ne çıkacak acaba. Senin değer ne çıkarsa çıksın bi görüşelim
    ne turbo kullandınız?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet BErkay sonucu bende bekliyorum wasgate neden iyi değil iptal etmek ne gibi sorunlarla karşılaşabiliriz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    wastegate turbonun bastığı basıncın belli bir seveiyenin üstüne gelmesini engelleyen bir parça.
    eğer onu iptal edersen turbo allah ne verdiyse basıcak. belki 1-2-3 kere yapsan sorun çıkmayabilir ama büyük bir risk alıosn motorun ve turbon zarar görebilir. araban azcık daha gitsin diye değicek bir uygulamamı ona kendin karar ver

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hmm anladım bnm ark var turbo pervanelerini büyüttü wasgate egr iptal etti emme manifoldlarını genişlettii mehmet gazihan yaptı bu işlemleri 15.000 km oldu hiçbisorun cıkmamıstı sonra sattık aracı zaten ama araba deli yürüyodu

arfy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yazılım yaptıracaklar bana ulaşabilir .. bende bugün yaptırırım belki 1.7 dti ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    yazılımı nerde yaptırıcaksınız

CocoRe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.7 ye ne turbo takarsan tak oem intercooler ı işinizi görecektir
    büyük intercooler olayı 1.7 de bi etki tepki yapmaz
    dynojet w. Z1000SX

ÖNDE-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    anil sorması ayıp ama bende araçla ilgileniyodum kaça aldın aracı

Shaguj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben aracımı alalı 1 seneden fazla oldu. aldığım zaman manifold sökülerek temizlendi egr iptal edildi. Westgate iptal ettim 20.000 km kullandım, daha sonra turbo perv. büyüdü ve yaklaşık 12k kkm dir kullanıyorum bi sıkıntı yok.
    I love the black smoke

[SIZE="2"][LEFT]Megachips Hatay

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)