User Tag List

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
88 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Acil opel corsa 1.7 dti hakkın :)

Anıl DALGA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    birşey soracagım egr ve westgate iptalinden sonra yakıt şehir içi normal kullanımda nasıl ? ve pervaneler büyüdükten sonra şehir içi nasıl ben şuan orjınal olarak 225 kurus felan yakıyorum en fazla 25 kurus

Aracı 11500 TLye aldım araçta boya var içi tertemiz 133.000 kmde hiçbir sorunu yok baskı balatası yeni değişmiş fren balataları yeni değişmiş aracın ön kaputta ezik var birde tamponları siyah tamponları boyatıcam ön kaputtaki ezigi yaptırıcm birde sol farı kirli yeni far aldım onu takıcam şükür iyi bir araç aldım temiz bi corsa 12 den aşağı değil Bursa nilüferde 13 bine var bi corsa sahibindende ilanı var 13500 beyaz ona bakabilirsiniz çok iyi bir araç

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Malesef dyno yapamadık, Carbon clean yapıldı egr'yi iptal ettik kurum seviyesi çok az olduğundan emme'yi sökmedik.. 500 km kadar kullandıktan sonra yazılımı değiştirip tekrar dyno yapmayı düşünüyoruz.. Şu haliyle bana yetiyor özellikle bugünkü işlemlerden sonra gerçekten fark oldu.. Dynoya çıktıktan sonra konu açmayı düşünüyorum

Yakıt olarak sürekli basarak gittiğimde 30krş'u gördüm ekonomik kullanımda 17-18 krş'a kadar iniyor (Şehirdışı)
    ...

oğuzk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir depoyla 850km yapmistim soft yazilimla

ÖNDE-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı anildalga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    birşey soracagım egr ve westgate iptalinden sonra yakıt şehir içi normal kullanımda nasıl ? ve pervaneler büyüdükten sonra şehir içi nasıl ben şuan orjınal olarak 225 kurus felan yakıyorum en fazla 25 kurus

Aracı 11500 TLye aldım araçta boya var içi tertemiz 133.000 kmde hiçbir sorunu yok baskı balatası yeni değişmiş fren balataları yeni değişmiş aracın ön kaputta ezik var birde tamponları siyah tamponları boyatıcam ön kaputtaki ezigi yaptırıcm birde sol farı kirli yeni far aldım onu takıcam şükür iyi bir araç aldım temiz bi corsa 12 den aşağı değil Bursa nilüferde 13 bine var bi corsa sahibindende ilanı var 13500 beyaz ona bakabilirsiniz çok iyi bir araç
    senin aldıgın arabayı düşünüodum maltepe de yakın diye birde pendikte 06plaka vardı ama kendi arabamı satamadım o yuzden kaldı) hayırlı olsun allah kaza bela göstermesin hayırlı günlerde kullan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ÖNDE-R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin aldıgın arabayı düşünüodum maltepe de yakın diye birde pendikte 06plaka vardı ama kendi arabamı satamadım o yuzden kaldı) hayırlı olsun allah kaza bela göstermesin hayırlı günlerde kullan
    Teşekkür ederim daha iyileri senin olur inşallah

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı berkay_aydin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Malesef dyno yapamadık, Carbon clean yapıldı egr'yi iptal ettik kurum seviyesi çok az olduğundan emme'yi sökmedik.. 500 km kadar kullandıktan sonra yazılımı değiştirip tekrar dyno yapmayı düşünüyoruz.. Şu haliyle bana yetiyor özellikle bugünkü işlemlerden sonra gerçekten fark oldu.. Dynoya çıktıktan sonra konu açmayı düşünüyorum

Yakıt olarak sürekli basarak gittiğimde 30krş'u gördüm ekonomik kullanımda 17-18 krş'a kadar iniyor (Şehirdışı)
    bende inş aracımın kaporta işlerini halledeyim kaporta dedigim arka tampon eki spoiler ön tampon boyama gibi şeyler son olarak muayene var 5 ay sonra muayeneden sonra egsoz westgate iptali blow off turbo timer yazılım ama sabır daha zamanı var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı anildalga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende inş aracımın kaporta işlerini halledeyim kaporta dedigim arka tampon eki spoiler ön tampon boyama gibi şeyler son olarak muayene var 5 ay sonra muayeneden sonra egsoz westgate iptali blow off turbo timer yazılım ama sabır daha zamanı var
    Benim hiç niyetim yoktu gaza geldim diğer dti'lara göre düşük bir değer yakalayacağız galiba.. Sıra jant ve yay'da
    ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı berkay_aydin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim hiç niyetim yoktu gaza geldim diğer dti'lara göre düşük bir değer yakalayacağız galiba.. Sıra jant ve yay'da
    aslında herşey gaza gelmekle oluyor yoksa bişi yapıcağmız yok (:

serdarcelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öncelikle hayırlı uğurlu olsun diyorum. aslında bundan bir kaç gün önce konuyu okudum fakat hemen üğyelik gerçekleştiremediğim için söyleyeceklerimi yazamadım. yerinde olsam aracı yarın satardım. 1.7 DTİ motordan bahsediyorsak eğer. 1.7 ( Y17DTL ) kodlu aracını yaklaşık 1sene kullandım ve hiç bir hayrını görmedim. 1.7 dti kronik sorunları olan motordur. opel bu motoru o yıllarda butun serılerınde kullandı fakat devamını gelmedi. internet arama motorlarına 1.7 yazdıgınızda ilk gelen parça isimleridir size şu kadar söylim tamamen fiyasko bir motordur. aractakaki en büyük, en çok ne hikmetse en maliyetli arıza pompa arızasıdır. pompadan soketlere yakıt kaçırarak motor alt beynine ( pompa beyni ) kyakıt ulaşırtırır. iyibir ustan varsa buda yaklaşık 2.500 3.000 tl ye maal olmaktadır. heee çözüm bitiyormu hayır. kronik bir sorun olduğu için kesinlikle ve kesinlikle bunun çözümü olmuyor.. çok km yapıcaksan, ilk aracınsa, ve bu aracıda kredi ile almışşsan kesinlik uzak durmanı öneririm. yani inanın yazabilceğim hiç bir avantajı yok... eğer opel c kasa düşünüyorsan kesinlikle 1.3cdti öneririm. nedenmi;
    1.multijet motor oldugu için dünya genelinde bir çok marka bu motoru kullanmaktadır. çok uzaga gitmeye gerek yok çevrenizde gördunuz butun ticari taksiler 1.3 multijet motor kullanmaktadır. hiç taksilere bindiğinizde km lere dikkat ediyormusunuz 400.000 500.000 hatta geçen gün taksimden bindiğim bi takside 678.000 km yazıyordur. bu km otobüs yapmıyor.
    2. araçta kayış yerine zincir kullanıldığı için bakımları 1.7 ye göre daha hafiftir. yanılmıyorsam 80.000de bir zincir değişimi yapılıyor. onunda maliyeti 350 400 lira.
    3. rutin bakımları 10.000 kmde bununda maliyeti 85 tl.
    4. asla duman nedir bilmessiniz.
    5. eğer biraz beygir isterseniz bunuda normal bakkaların bile yapabilceği chip ile üstesinden gelebilrisiniz.
    Kesinlikle ve kesinlik uzak durulması gereken bir araçtır.

yeni alacak, almayı düşünen yada alan arkadaşlarıma arz ederim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yorumunuz için teşekkürler, yaşınız büyük saygı çerçevesinde yazıyım Keşke kendini tanıtsaydınız kimsiniz nesiniz ? yazdıklarına karşı olarak
    1- pompa beyni'nin sıfır ücretini bir öğrenin size zağmet
    2- 1.7 dti motorların motor kodu y17dt dir sizin kullandığınız cooler olmayan 1.7 di dir..
    3- 1.3 cdti chip ile 1.7'yi karşılaştırmışsınız bunu herkes biliyor tartışmaya gerek yok
    4- Bakkalın yaptığı chipten ne arabaya hayır gelir nede kullanıcıya çok saçma bir yorum olmuş
    Aracım'da yazılım kat egr wasgate iptal, gram duman atmıyor bakkal yapmadı sonuçta profesyonel kişiler dokundu.. Diğer abilerim ve arkadaşlarımda'da böyle bir problem görmedim.. Bu arada 2005 model sıfır alınmış 1.3 cdti vardı kötülemek için yazmıyorum çokta iyidi ama üst üste 3 kere beyin yaktı satıldı gitti..
    ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dün bu konu ile ilgili ayrıntılı bi yazı yazmıştım ama :S

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet okudugujmda fark ettım ama aynı araçtan bahsedıyoruz. benımde sattıgım 1.7 dti dı. motor kodunu yanlış yazdım. 1.3 ile 1.7 kıyaslamamdaki tek neden Hp farkı olmaması ve 1.7lerin kronik sorunu olması. aslında gayet acık yazmıstım ama neden anlasılmamıs. aracını cok sevıyor olabılırsın ama bu aractakı problemlerı degıstıyor anlamına gelmez. bir konu acılmıs yorumda bulundum. kı zaten forumun amacı da bu degılmı. pompa fiyatlarını gayet ıyı bılıyorum ama pompa ile iş bıtmedıgı ıcın be fınısh rakamı yazmıstım. cunku sızıntıdan dolayı elektrık tesıtasını komple degısmesı gerekıyor. bakkal yazmamdakı neden ise heryerde kolaylıkla bu ıslemın yapılabılcegı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı serdarcelik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet okudugujmda fark ettım ama aynı araçtan bahsedıyoruz. benımde sattıgım 1.7 dti dı. motor kodunu yanlış yazdım. 1.3 ile 1.7 kıyaslamamdaki tek neden Hp farkı olmaması ve 1.7lerin kronik sorunu olması. aslında gayet acık yazmıstım ama neden anlasılmamıs. aracını cok sevıyor olabılırsın ama bu aractakı problemlerı degıstıyor anlamına gelmez. bir konu acılmıs yorumda bulundum. kı zaten forumun amacı da bu degılmı. pompa fiyatlarını gayet ıyı bılıyorum ama pompa ile iş bıtmedıgı ıcın be fınısh rakamı yazmıstım. cunku sızıntıdan dolayı elektrık tesıtasını komple degısmesı gerekıyor. bakkal yazmamdakı neden ise heryerde kolaylıkla bu ıslemın yapılabılcegı.
    Tabiki değiştirmez, dti motorların kronik problemleri var, duman atıyor vs. çok emin yazmışsınız bende dti kullanıyorum duman atmıyor.. Yanlış anlamayın ama sizin aldığınız araç problemli olabilir, canınızı sıkmış olabilir buda tüm dti'ların aynı olacağı anlamına gelmiyor.. Forumdaki dti kullanıcıların acaba kaçı beyin problemi yaşadı ?
    ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende aracı alalı çok fazla olmadı ama sorun çıkartıcak bi araç olmadığı kesin ama sorunlu bakılmamış bir araç alırsanız adamı delirtir sonuçta elektronik araba büyük masraflar çıkar DTi Motor Gayet iyi Şuan kurum Temizliği yapılmadı araçta +80 kurumda var wg iptal ve Mehmet Gazihan Abimizin uyguladığı Chip araç Orjinalinden ciddi anlamda Farklı baya iyi gidiyor şuan ve 1 gram duman atmıyor Yani aracımdan memnunum Satma gibi bir niyetim yok Hatta Mehmet abi ile Büyük projelere El atıyoruz yakında Herkesle Paylaşıcam Neler yaptığımızı

honour35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende birkaç birşey yazayım konuya 1.7 dti kullanıcısı olarak aracımı ilk sahibinden aldım, 80k'da. 20bin kmdirde kullanıyorum. hiç bir sıkıntı yaşamadım. motorum stock oğlu stock. benimde aklimda egr iptali ve yazılım var ama hep erteliyoruz nedense. buarada aracı hep sakin kullanıyorum pek sıkıştırdığım yok. arkadaşların bahsettiği pompa beynine mazot yürümesi sorunuyla alakalı olarak şöyle bi formül buldum kendimce, belli periyotlarla soketı söküp balata spreyi ile temizliyorum. hava sıkarak. ama soketin içinde öyle ahım şahım bi mazotta olmuyor hani..eğer mazot uzun süre beklerse soketteki pinler kırılabilir sanırım. tek şikayetçi olduğum konu arka taraftan çok ses geliyor takozlardan sanırım sıvı gresle ses kesiliyor büyük ölçüde sanırım. yakıt konusundada yazanlar olmu. güncel yakıtım bp eurodiesel 3.87 şuanda litresi. hep aynı benzinlikten ve pompadan alıyorum buarada. en son 140 lira mazot ile 645 km yol yaptım. litre olarak 100 km'de 5.58 ortalama, kuruş ile 217 kuruşa tekabül ediyor. 645 km menzilin sadece 150 km lik kısmını sakin ve sehirdışı gittim, geri kalanı full sehiriçidir. buarada berkay yay alıcam demişşin, fk yaylar var nette, 150 lıra cıvarı, onlardan almayı dusunuyorsan tavsıye etmem..

Lee-on! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni konu acmak istemedim hazir burda acilmisi varken (cmylmz gibi oldu yapilmisi var ) velhasil biz bu mazot pompasi sorununu alirken kontrol edebilir miyiz? Anlayabilir miyiz yani? Yoksa illa ustaya mi göstermemiz gerekir...

weST.27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sadece üst beyni kontrol edebilirsin oda soketleri söküp bakarsın nemli veya ıslak mı diye ( beyne mazot yürüyor mu açısından ) alt beyni ( mazot pompa beynini ) kendin kontrol edemezsin , ne olacağı belli olmaz bence alır almaz ilk işin beynin yerini değiştirmek olsun , arabama iyi bakarım ederimle hiç alakası olmayan bir sorun çünkü ne zaman olacağı hiç belli olmaz

c2go - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mazot pompa beyni hernekadar araç stock olursa olsun mutlaka yerinin değişmesini tavsiye edermisinz ? değişimden sonra tekrar bu olayın yaşanmıyacağı mümkünmüdür ?

fuatozkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu kalabalığı olmasın buradan sorayım sorumu ?

Cooler büyültmeden hesaplı bi şekilde dti'n orjinal turbosundan fazla güç kazandıracak turbo var mıdır ? Kısaca şöyle özetleyim cooler kullanmadan alınabilecek max. gücü almak için uygun turbo var mı ? Biraz fantazi oldu ama aklıma takıldı
    -_-_-_-

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)