User Tag List

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
66 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Karda 5 gün yatan aracım çalışmıyor

34ER2890 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı o.b.k Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kaputu aç. Motor bloğunun solunda, filtrenin yanında küçük el pompası var, portakal gibi birşey. Çalıştırmadan önce onu pompala biraz. Sonra marşa bas. Hatta iki kişiyseniz biri marşa basarken de devam etsin pompalamaya. Mümkünse havanın iyice ısındığı öğleden hemen sonra saatlerinde dene bunu.

Akü ihtimalini sil. Bıraksam sabaha kadar basar diyorsun çünkü.

Antifriz vardı diyorsun. Su donması da yok.

Uzun süreli bir mazotsa depodaki, yani epey olmuşsa alınalı, kış katkıları eklenmemiş erken donan yaz tipi mazot olabilir. Bu nedenle mazot donmuş olabilir.

Diğer ihtimal de senin de okuduğun diğer başlıklarda benim yazdığım gibi el pompasıyla birlikte yakıt hortumunda hata olmasıdır.
    Hadi diyelim akü değil ctesi hava sıcaklığı 11 derece olacak ve güneşli bu durumda ctesi hiç bi şey yapmadan çalışması gerekmez mi?

Osman Bahadır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 34ER2890 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hadi diyelim akü değil ctesi hava sıcaklığı 11 derece olacak ve güneşli bu durumda ctesi hiç bi şey yapmadan çalışması gerekmez mi?
    Parafin hemen çözülmeyebilir. Filtre tamamen tıkanmış olabilir. Veya çözülse bile ilk marş için yine elle takviye gerekebilir.

Bahsettiğim el pompası şu;

TechTurkey FaBeRgE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benimde başıma geldi aynı olay, aracım 307 1.6 hdi. Kontağı çevirdiğinizde yanmayan ışıklar var mı ? Eğer varsa kaput altındaki sigorta kutusunu açın sigortaları kontrol edin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Resim için teşekkürler bakalım bi deneyelim. Sigortalarda aklımda bulunsun elektrikçi arkadaşım gelip bakıcak zaten

xerhnuyrx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    nedir bu 1,4 hdı motorlardan çektiğimiz be kardeşim
    abinin resimde gösterdiği parçayı ben değiştirdim ustam abinin tavsiyesiyle aracım calısıyo cok sukur

Aranel Ciryatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı svtec Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim bildiğim mazot donma yapmaz diye amayanlış bilgi vermiş olmayayım..
    benim antifriz felan yok arabada her sabah her akşam muntazam çalışıyor .. tek marş.. 206 gti araç kar lastiklerini taktım şıpır şıpır geziyorum.. mazot pompası donmuş yakıt yolu tıkanmış olabilir ama mazot donmaz diye biliyorum..
    şanslısın. benim araç 1 gece ümraniyede kaldı ve bende de antifreeze bulunmuyordu malesef donmuş araba çalışmıyor şuan tak tak tak tak ses geliyor. bide gaz pedalının hemen yanında iç radyatör var oradan da halıya su damlamış ve donmuş orada bide durumum içler acısı yarın izin günüm onunla uğraşıcam bakalım ne masraf açıcak başıma. antifrezee varmı yokmu bilmiyordum açıkcası arabada ders oldu...
    SimRacersTR.Net
    Türk Simülasyon Pilotlarının Buluşma Noktası

S.Özeren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    antifiriz i su kapağını açıp 1 damla dilinize götürün acı tadı varsa antifiriz vardır yoksa antifirz yok demektir (yutmayın suyu )
    Livestrong

oğuzk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı o.b.k Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kaputu aç. Motor bloğunun solunda, filtrenin yanında küçük el pompası var, portakal gibi birşey. Çalıştırmadan önce onu pompala biraz. Sonra marşa bas. Hatta iki kişiyseniz biri marşa basarken de devam etsin pompalamaya. Mümkünse havanın iyice ısındığı öğleden hemen sonra saatlerinde dene bunu.

Akü ihtimalini sil. Bıraksam sabaha kadar basar diyorsun çünkü.

Antifriz vardı diyorsun. Su donması da yok.

Uzun süreli bir mazotsa depodaki, yani epey olmuşsa alınalı, kış katkıları eklenmemiş erken donan yaz tipi mazot olabilir. Bu nedenle mazot donmuş olabilir.

Diğer ihtimal de senin de okuduğun diğer başlıklarda benim yazdığım gibi el pompasıyla birlikte yakıt hortumunda hata olmasıdır.
    1.4tdi da nerde oluyor o pompa bilginiz var mı?Benimde arabamda -15 den sonra çalışmıyor

d16y4
    Misafir
    altına ateş yak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Aranel Ciryatan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şanslısın. benim araç 1 gece ümraniyede kaldı ve bende de antifreeze bulunmuyordu malesef donmuş araba çalışmıyor şuan tak tak tak tak ses geliyor. bide gaz pedalının hemen yanında iç radyatör var oradan da halıya su damlamış ve donmuş orada bide durumum içler acısı yarın izin günüm onunla uğraşıcam bakalım ne masraf açıcak başıma. antifrezee varmı yokmu bilmiyordum açıkcası arabada ders oldu...
    Valla üzüldüm ama ihmal etmişssiniz sizin gibi aracıyla ilgilenmeyen çok kişi var ama ben yapım geregi aracımla cok ilgiliydir cam suyuna kadar antifirizini koydurdum aküsünüde ölçtürmüştüm ama olacağı varmış gerçi akünün sularına bakmadım ama sanıyorum akü suyunada bakan kaç kişi vardır siz tahmin edin

Alıntı xerhnuyrx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nedir bu 1,4 hdı motorlardan çektiğimiz be kardeşim
    abinin resimde gösterdiği parçayı ben değiştirdim ustam abinin tavsiyesiyle aracım calısıyo cok sukur
    Parça fiyatı nedir?

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benmkide calısmıyo ama akü bitmiş yarın takviye ile çalıstırıp biraz ısıtmayı hatta avmnin otoparkına bırakmayı düşünüyorum
    www.vava.cars

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 34ER2890 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla üzüldüm ama ihmal etmişssiniz sizin gibi aracıyla ilgilenmeyen çok kişi var ama ben yapım geregi aracımla cok ilgiliydir cam suyuna kadar antifirizini koydurdum aküsünüde ölçtürmüştüm ama olacağı varmış gerçi akünün sularına bakmadım ama sanıyorum akü suyunada bakan kaç kişi vardır siz tahmin edin

Parça fiyatı nedir?
    tam aksine arabaylada çok ilgilenirim aslında fakat bu ay lastikti orasıydı burasıydı derken bu antifreeze işine zaman ayıramadım kısacası ihmalkarlığım oldu bakalım ne günahımız ne olacak çok merak ediyorum. inşallah motora bişi olmamıştır
    SimRacersTR.Net

gökan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mazot donmuşsa genelde ısıyla erıtyorlar ama kamyonalra yapıyorlar o olayı
    www.honda-tech.com

çok bildimlik yaparsan çok düşmüşlük yaşarsın,yok derdimlik yaparsan dert görünce saparsın....

meLaNchoLic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu soğuklarda bende 5 gün yatsam bende donarım heralde

şaka bi yana akünün kontrolünü yaptıktan sonra öglen havanın ısındıgı saatlerde calıstırmayı dene.. yada mazot filtresi kolay biyerdeyse onun ısınmasını sagla ıcı ısınsın bıraz
    Alıntı atituti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şu kızın memeleri anadoluda 9 çocuk doğurupta emzirememiş kadınlarınkine benziyor ama biri ünlü oluyor digerleri tarlada ugrasıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tam aksine arabaylada çok ilgilenirim aslında fakat bu ay lastikti orasıydı burasıydı derken bu antifreeze işine zaman ayıramadım kısacası ihmalkarlığım oldu bakalım ne günahımız ne olacak çok merak ediyorum. inşallah motora bişi olmamıştır
    Hmm gecmis olsun umarim masraf cikartmaz

Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benmkide calısmıyo ama akü bitmiş yarın takviye ile çalıstırıp biraz ısıtmayı hatta avmnin otoparkına bırakmayı düşünüyorum
    Kac gun calistirmadiniz?

Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Euro dizel -25 dereceye kadar donmuyor hele depo doluysa donması zor
    Senin sorunun büyük ihtimal akü den marş basıyormu araç yok tık tık yapıyor başka bi araçtan takviye yapmayı deneyin.
    Eğer mazot dondu ise havaların ısınmasını bekleyip takviye yaparak tekrar marş basın
    Dizel araç sahiplerine tavsiyem 2-3 güne bir aracınızı akşam 9-10 gibi 15 20 dakika çalıştırın ihiyacınız olduğunda sizi yolda bırakmaz
    1.3 cdti corsam -25 derecede tek marşta çalışıyor.
    Eğer bulunduğunuz bölge çok soğuksa mazota katkı olarak gazyağı koyabilirsiniz
    30lt mazota 10lt gaz yağı ekliyerek donma noktasını -30 lu rakamalara kadar yükselterek araçlarının kış aylarında performansını artırıp, donma neticesinde zarar görebilecek mazot pompası, mazot devrelerini vs lerinin ömrünü uzatabilirsiniz.
    Unutulmaması gereken şey deponuzu çeyrek deponun altına düşürmeyin ve gazyağı bulabilyorsanız abartmadan katkı olarak kullanın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dün gece burda aldığım takitikleri uygulamak için gece 00:30 civarı -1 derecede aracı çalıştırmayı denedim

Birde baktım ekranda ne göreyim tarih kısmında yıl 2004 yazıyor sanıyorum herkez anladı sorunun nerden kaynaklandığını

Keyifli forumlar...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dostlar benim GTi uzun uğraşlar sonucu bugün çalıştı. aslında araba tek marşla çalıştı bugün fakat bütün borular donmuş olduğu için su dolaşmıyordu motorda. 2 saat falan sıcak sularla boruları açtık antifreze varmış bu arada arabada ama yinede donmuş büyük ihtimalle az vardı. neyse sonuç allaha çok şükür kazasız belasız atlattık. hemen 1 lt antifrezee kattık motora öle kendine getirdik.
    SimRacersTR.Net

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dostlar benim GTi uzun uğraşlar sonucu bugün çalıştı. aslında araba tek marşla çalıştı bugün fakat bütün borular donmuş olduğu için su dolaşmıyordu motorda. 2 saat falan sıcak sularla boruları açtık antifreze varmış bu arada arabada ama yinede donmuş büyük ihtimalle az vardı. neyse sonuç allaha çok şükür kazasız belasız atlattık. hemen 1 lt antifrezee kattık motora öle kendine getirdik.
    Sevindim kardeşim

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)