User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
33 sonuçtan 20 ile 33 arası

Konu: megane 2 enjektör sorunu ?

riddick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı o.b.k Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Enjektör temizleme nedir yahu? Enjektör sökülüp tamir takımını ve nozzle'ını değiştirmek ve test tezgahında kalibre etmek tamam da temizleme nedir? Common-rail enjektörünü kim, nasıl temizliyormuş merak ettim? Tabi katkılarla veya carbon-clean fasafisolarıyla arındığınızı varsaymıyorsunuzdur umarım...

Başlık sahibi arkadaşım;
    dCi motorların enjektörleri hassastır. dCi motorlar enjektördeki hatalara karşı da ayrıca hassastır. En ufak atomizasyon hatasında, damlamada piston eritirsin.

Şurada benim bizzat kendi tecrübe ettiğim, kendi fotoğrafladığım bir enjektör arızası sonuçları var;

dCi motor enjektör arızası sonucu piston eritme durumu

Servisin bir enjektörün değişmesi lazım dediğine göre enjektörlerden birinde bariz bir hata görülmüştür. Tamam, 4 enjektörü de değiştirme. Ama en azından iyi bir enjektör-pompa tamir servisinde enjektörlerini kontrol ettir, bakımını yaptır.
    bakım derken bi enjektör pompa servisinde enjektörleri söktürüp bi baktırmakta fayda vardır tabiki 3500 liralık pavyon hesabına göre daha hesaplı olacağınada eminim

teşekkür ederim
    Alıntı KMR2-GT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.4civici satarken mustang gt 4.6lt takası gelmıstı dedım sımdı kalın gelır 1.4ten sonra

Rox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçmiş olsun seninkide tamamen şansızlıkmış başka birşey değil ama bu bianda olmamıştır zamana yayılır araç zaten belli eder ayrıca temizletmek manası bakım anlamında söyleniyor illaki enjektör üstünde parça değişiyor tüm bakımlarla ben 980tl ödemiştim enjektör bakımıda içinde.8.000km oldu bakımdan sonra daha tık demedi kerata

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Rox Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun seninkide tamamen şansızlıkmış başka birşey değil ama bu bianda olmamıştır zamana yayılır araç zaten belli eder ayrıca temizletmek manası bakım anlamında söyleniyor illaki enjektör üstünde parça değişiyor tüm bakımlarla ben 980tl ödemiştim enjektör bakımıda içinde.8.000km oldu bakımdan sonra daha tık demedi kerata
    maşallah deyim allah bozmasın çok sıkıntılı bi konu bi türlü karar veremiordum şükür huzuru tech te buldum...sizin 980 lira ya neler dahil (temizlik ayar bakım DEĞİŞİM vs vs) enjektör değişikliği yaptınızmı mesela
    1.4civici satarken mustang gt 4.6lt takası gelmıstı dedım sımdı kalın gelır 1.4ten sonra

Rox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı riddick Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah deyim allah bozmasın çok sıkıntılı bi konu bi türlü karar veremiordum şükür huzuru tech te buldum...sizin 980 lira ya neler dahil (temizlik ayar bakım DEĞİŞİM vs vs) enjektör değişikliği yaptınızmı mesela
    bende 2 enjektörde pislik bulundu mazotum kötüydü biliyorum benim eşşekliğimdi yağ değişimi gibi bakım zamanında yaptırdım sanırım sadece enjektör temizlik bakımına 400-500 gitmiş 8.000kmyide 1 yıl önce yaptırdım neler değişti tam hatırlayamıyorum frenler açıldı balatalar falanda vardı kendimce periyodik bakıma sokmuştum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    teşekkür ederim
    ben sadece enjektöre 980 verdiğinizi zannettimde servisteki kadar olmasa da ufaktan yusuflamadım değil hani

Osman Bahadır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tanesine tamir takımı değişimi ve kalibrasyon için ortalama 150tl fiyat istenir. Tabi açılınca ekstra masraflar da çıkabilir.
    Your car is your story. So don't let someone else write the book...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı o.b.k Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tanesine tamir takımı değişimi ve kalibrasyon için ortalama 150tl fiyat istenir. Tabi açılınca ekstra masraflar da çıkabilir.
    abi sana ve diğer arkadaşlara çok teşekkür ederim yardımlarınız içimi çok rahatlattım bilmemek çaresizlik çürütmüştü beni ya...allah razı olsn sizlerden

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sorun halloldu baya bir deneme süresinden sonra emin olunca yazayım dedim.aracı bosch dizel pompa yetkili servisine götürdüm aracı bilgisayara bağlayıp baktı arıza kaydı gözükmedi.enjektörlerin basıncınada baktı herhangi bir sorun yok pislik kaynaklı kısa süreli tıkanma yakıt aldığın yere dikkat et yakıt filtreni değiştir ded. 2 haftadır sorunsuz biniyorum...servisin eline kalsak yanmıştık.teşekkürler tecturkey bitanesin o.b.k yardımlarınız için teşekkür ederim

Osman Bahadır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı riddick Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sorun halloldu baya bir deneme süresinden sonra emin olunca yazayım dedim.aracı bosch dizel pompa yetkili servisine götürdüm aracı bilgisayara bağlayıp baktı arıza kaydı gözükmedi.enjektörlerin basıncınada baktı herhangi bir sorun yok pislik kaynaklı kısa süreli tıkanma yakıt aldığın yere dikkat et yakıt filtreni değiştir ded. 2 haftadır sorunsuz biniyorum...servisin eline kalsak yanmıştık.teşekkürler tecturkey bitanesin o.b.k yardımlarınız için teşekkür ederim
    Sorunun tekrarlamamasına sevindim. Özelden de konuştuğumuz gibi eğer tekrarlarsa arıza yanarken yine bir bosch dizel pompa enjektör servisinde kontrol ettirirsin. Zaten birşey yapılacaksa da onlar gerekeni yapar.
    Your car is your story. So don't let someone else write the book...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arabanda yazılım varsa yazılımına baktır. Bende yazılımla çok haşır neşir olduğum için megane da aynı hataya çok maruz kaldık. Injector duty cycle %95 lere ulaştığı zaman otomatik olarak enjektör hatası veriyor beyin. Yazılım varsa biraz kıssınlar sorun kalmaz.
    IN BOOST WE TRUST

ulasch
    Misafir
    aynı sorun bendede oldu aracın beyninin soketlerini temizlettm hiç bir sorun kalamadı aracım 2004 model megane HB

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu hortlatayım akrabamın aracı siyah duman atıp geç çalışıyor makineye sokmuşlar 3 tane enjektör arızalı demişler servis enjektör tamiri hikaye yine bozulur diyor sıfır alman daha mantıklı dedi bende bu konuda tecrübeli olanlara danışayım dedim.

asmisinsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    enjektör tamiri hikaye degil eski kangomuzu bostancıda tamir ettirmiştim hiç bi sorun çıkmadı sattıgımız kişide hala kullanıyo yeni aldıgımız megane2 dede enjektör sorunu onuda tamir ettirecegim

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    HAngi firma acaba ?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)