User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
33 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: megane 2 enjektör sorunu ?

riddick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Arrow megane 2 enjektör sorunu ?

merhabalar bugun sabah aracımla işe giderken aracın birden servis ışığı yandı ve ekranda enjektör kontrol edin uyarısı geldi.araçta gaz kesme yada titreme gibi bir sıkıntı olmadı normal seyrinde devam etti yola.bundan bi iki ay öncede ani gaza yüklenmelerde araçta çok nadir enjektörde sorun var diyor stop ışığı yanıyor ama hemen geri sönüyordu.pislik olmasından şüphelenip enjektör temizleyici ilave ettim o uyarı kesildi ancak şimdi bu illet başıma bela oldu.bu konu hakkında bilgisi olan varmı acaba.şimdididen teşekkür ederim
    araç megane 2 1.5 DCİ
    Alıntı KMR2-GT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.4civici satarken mustang gt 4.6lt takası gelmıstı dedım sımdı kalın gelır 1.4ten sonra

UmutRıza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Umarim ayni sikinti degildir lakin clio 3 hb lerde.bu uyariyi aldiktan sonra motor yaptirdim
    Gs 206 GTI, SE ALFA 159,HZK 206 GTİ, KF OUTLANDER

MagicPerformance

ismailozkan_01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kardeşim geçmiş olsun eskiden dip gaz yapınca o uyarıyı veriyordu şimdi standart düz yolda giderken mi yaptı ? aynı uyarımı verdi ? farklı mı ? würth ün enjektör temizleyicisini katmıştık ama ? arkadaşlar yardımcı olur motor filan yaptırmaya gerek kalmaz inşallah

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eyvallah ismail abi valla buyuk bise cikacak diye tirsmiyor degilim hani
    1.4civici satarken mustang gt 4.6lt takası gelmıstı dedım sımdı kalın gelır 1.4ten sonra

Maxiboost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uyari verdigine gore enjektotlerle ilgili bir skinti bar demek ki. Sokturup kontrol ettir, tamir takimlari degissin birde ayar yaptir. Enjektot yeni nesil dizeller icin onemli. Ben bu islemleri 400tl ye yaptirdim

erayakar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç duman atıyomu .maztu nerden aldın.aldığın yer güvenilir dğilse .hemen bi baktır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yooo aracta duman atma tekleme gaz kesme gibi herhangi bir skinti yok yakit aldigim yerde aivasta baya calisan islek biyer opetten aliyorum. Sorunun sadece yazilimla bi alakasinin olmasida mumkunmu sizce baz forumlari okudum enjektor dwgismesiyle dahi bu illetten kurtulamayan kullanicilar var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Enjektor takimlarini gaz kelebegini serviste degistirip sonuc alamayan bazi kisilerin yorumlarini okudum

freelife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    enjektörler temizlenecek sonra düzelir..fakat temizlendiğine emin olun ben 2 kere temizlettim devam etti sorun sonra gözümün önünde temizlettim ışık falan yanmadı birdaha yani temizlememişler önceden..

RedSun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kanister hortumunu kontrol et
    2.0T FSI

Rox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynı sorun bendede odu her usta ayrı dedi motor yaptırcak kadar birşey çıkmaz anlık değişimdede yakar ışığı sonra söner ben enjektörleri temizletmiştim bakımda fakat bakımdan sonra yaktı 3-4 gün içinde söndü

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öncelikle ilgilendiğiniz için sizlere teşekkür ederim servislerin eline kalsak bizim canımızı alacaklar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aracı bugun servise götürdüm arıza için bilgisayara bağlandı 3-4 kişi araç başında orasına baktı burasına baktı sonra bir liste geldiki sanırsın pavyon hesabı
    tek enjektör değişikliği lazım ancak servisimiz garantili iş yaptığı için 4 enjektörde değişmeli dendi
    sonra yakıt hortumları boruları filitreleri depo temizliği falan felan derken 21 parça gördüm hesapta
    toplamda 3500 tl istediler şok oldum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    orada bulunan yetkiliye bu enjektör arızalımı yoksa tıkanma ihtimali varmı onun kontrolünü sizin yapmanız mümkünmü diyerekten sordum bi ona bakmıyoruz beyefendi biz arızalı parçayı direkt değiştiririz bu parçanın tek değişimi ile de olmaz tüm yakıt tesisatını değiştirmemiz lazim dedi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tek başına temizliğinde yeterli olabileceği kanaatindeyim artık.çünkü arabada gaz kesme çekiş azalması siyah duman tekleme rolantide çalışmama stop etme vs vs hiçbirşey yok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ayrıca bide şuda var bilgisayar ile arıza tespiti yapıldı.servis ışığı servis tarafından söndürüldü sanırsam.eve gelene kadar baya bi sıkıştırdım arabayı yokuşa felan sürdüm tekrardan ışık yanmadı.yine aynı şekilde gidişinde felan tık yok

freelife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o ışık yanacaktır tekrar ,zaten geçici arıza olarak görünüyor cihazı bağladıklarında . enjektör arızası göründüğünden kitap ustaları olduklarından onunla ilgili bütün hattı değiştiriyorlar..halbuki enjektör temizlemeyi deneyerek başlanabilir ( en ucuzundan yani )

Rox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı riddick Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracı bugun servise götürdüm arıza için bilgisayara bağlandı 3-4 kişi araç başında orasına baktı burasına baktı sonra bir liste geldiki sanırsın pavyon hesabı
    tek enjektör değişikliği lazım ancak servisimiz garantili iş yaptığı için 4 enjektörde değişmeli dendi
    sonra yakıt hortumları boruları filitreleri depo temizliği falan felan derken 21 parça gördüm hesapta
    toplamda 3500 tl istediler şok oldum
    sen temizlet geç servis didier deschamps bazen mazotorun kalitesindende yapıyor depoyu komple bitir sonra doldur ışık sönmezse bi ustaya git temizlet fazla tutmaz

Osman Bahadır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Enjektör temizleme nedir yahu? Enjektör sökülüp tamir takımını ve nozzle'ını değiştirmek ve test tezgahında kalibre etmek tamam da temizleme nedir? Common-rail enjektörünü kim, nasıl temizliyormuş merak ettim? Tabi katkılarla veya carbon-clean fasafisolarıyla arındığınızı varsaymıyorsunuzdur umarım...

Başlık sahibi arkadaşım;
    dCi motorların enjektörleri hassastır. dCi motorlar enjektördeki hatalara karşı da ayrıca hassastır. En ufak atomizasyon hatasında, damlamada piston eritirsin.

Şurada benim bizzat kendi tecrübe ettiğim, kendi fotoğrafladığım bir enjektör arızası sonuçları var;

dCi motor enjektör arızası sonucu piston eritme durumu

Servisin bir enjektörün değişmesi lazım dediğine göre enjektörlerden birinde bariz bir hata görülmüştür. Tamam, 4 enjektörü de değiştirme. Ama en azından iyi bir enjektör-pompa tamir servisinde enjektörlerini kontrol ettir, bakımını yaptır.
    Your car is your story. So don't let someone else write the book...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)