User Tag List

13 sonuçtan 1 ile 13 arası

Konu: blow off gibi bir ses

Ahmet Saraçoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

blow off gibi bir ses

arkadaşlar , c4ü bakıma verdim niyahet , ne var ne yok ağır bakımı yapılacak...Ustayla tam konuşamadım , hafta başına kadar orda araç , şikayetlerimi anlatıcam ama sorunla ilgili benimde fikrim olsun diye bi soriym dedim...
    , araçta bi ses var , aslıdna uzun zamnadır var ama şimdi hazır bakıma birmişken önemli bişeyse onuda çıkarayım aradan diyorum.... , gaza yüklenip birden çektiğimde devir rolantiye yaklaşırken ince bi çufflama yapıyor.Sanki blowoff var gibi.Ama bunu boştayken değil , ayak yarım debriyajdayken sağlam bi gazla kalkış yaptığımda vites aralığında ; yada atıyorum 3-4 yada 5.viteste turbonun dolduğu devirlerde gazdan ayağımı birden çektiğimde , devir düşerken yapıyor.Motor kondüsyonu , tüketimim vss gayet sağlıklı , duman atma , çubuktan üfleme falanda yok , 90ooode zati.Motor stock (en azından öyle biliyorum) , turbo uluması , yada devir arttıkça hortumlardan kaçak sesi falanda yok...Ama debriyaj felaket derecede bitik.Bu ses aktarma ile ilgili bişeymi yoksa turbomu?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    güncel.............

dark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    normal gibi geliyor bana anlattıklarınız tabi dinlemek lazım.

kemal20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende de aynı ses var...turbo doldurmak üzereyken bi anda gazdan çekince içerdeki tüm havayı filtreden dışarı atıyo.bu da söylediğin sesi yapıyo.açık filtrede ve özellikle soğuk havalarda daha da bi fazla oluyo =)) ben de sıkıntı olduğunu sanmıyorum.

emre_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sorun olmayabilir ama o tarz sesler standart arabada turbo yada cooler borularinda ufak kacak tarzi durumlarda olur yada delinmis olabilir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aslında biraz düşününce vivaroda da aynı sesi hatırladım ama belki bi arıza , veya debriyajın bitik olması sebebiyle aktarma kaybınan dolayı motor afallıyodur diye düşünmüştüm.Sorun yok diyosunuz yani...
    Hortum kaçağı olacağını sanmam , çünkü yüksek devirde artan bi ses yok.(C3 te turbodan çıkışı ypaan hortum yırtılmıştı , saç kurutma makinesi gibi geziyodum , öyle bi ses kesinlikle yok)

VSO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sorun yok herşey normal.
    Special thanks to; Utku Selamoglu.

blackangel52
    Misafir
    turbo bakımını yaptır abisi aracın kmsi kaçda

by_speedvw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ahmet Saraçoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar , c4ü bakıma verdim niyahet , ne var ne yok ağır bakımı yapılacak...Ustayla tam konuşamadım , hafta başına kadar orda araç , şikayetlerimi anlatıcam ama sorunla ilgili benimde fikrim olsun diye bi soriym dedim...
    , araçta bi ses var , aslıdna uzun zamnadır var ama şimdi hazır bakıma birmişken önemli bişeyse onuda çıkarayım aradan diyorum.... , gaza yüklenip birden çektiğimde devir rolantiye yaklaşırken ince bi çufflama yapıyor.Sanki blowoff var gibi.Ama bunu boştayken değil , ayak yarım debriyajdayken sağlam bi gazla kalkış yaptığımda vites aralığında ; yada atıyorum 3-4 yada 5.viteste turbonun dolduğu devirlerde gazdan ayağımı birden çektiğimde , devir düşerken yapıyor.Motor kondüsyonu , tüketimim vss gayet sağlıklı , duman atma , çubuktan üfleme falanda yok , 90ooode zati.Motor stock (en azından öyle biliyorum) , turbo uluması , yada devir arttıkça hortumlardan kaçak sesi falanda yok...Ama debriyaj felaket derecede bitik.Bu ses aktarma ile ilgili bişeymi yoksa turbomu?
    ses egr valfinin kurum toplamasından dolayı zorlanmasından geliyo egr valfini temizlet sorun kalmaz

alper_pug - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sattığım 1.3 corsa da dediğiniz gibi ses vardı , arabayı alan kişi araca baktırırken sebebi ortaya çıkmıştı. İntercooler da ufak bir kaçak varmış seside o yapıyormuş. Tabi sizin aracınızda sebep bu olmayabilir ama fikriniz olsun diye söylemek istedim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu sesi vites değiştirdiğinizde debriyaja bastığınıza duyuyorsanız debriyaj bilyesinde sorun olabilir. debriyaj bitik dediğiniz için bu ihtimal aklıma geldi.
    bahsettiğiniz sese benzer bi ses benim aracımda da vardı. vites değiştirmek için debriyaja bastığımda sanki anlattığınız gibi bir ses geliyordu.geçen hafta baskı balata değişiminden sonra kalmadı.
    debriyaj rulmanında ise sorun araç durduğu yerde debriyaja bastığınızda da uğuldama sesine benzer bi ses geliyordu benim araçta. bunu deneyebilirsiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abı dedıgın gıbı ses ııse o ses bendede var aracla yuklenıyorum gaza devır dusmeye basladıgında cuf gıbı ses alıyorum ılkte banda tuhaf gelmıstı ama servısınde arac turbosu dolup bosaldıgında yapıyor demıstı .

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kaçak olabılır yada turbonun kendıje yuva yapıp ufak tefek hareketlenmesınden olabılır.
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)