User Tag List

Sayfa 1/10 123 ... SonSon
180 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: dizel egsoz yardım(çok kez açılmış okudum fakat tatminkar bir cevap yok)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

dizel egsoz yardım(çok kez açılmış okudum fakat tatminkar bir cevap yok)

Arkadaşlar tek amacım performans elde etmek, aracımda zaten yazılım var ama buna ek olarak bir de egsoza girişmek istiyorum ama alt devir ölür diyen var, yaralanır diyen var var oğlu var. Ne yapacağımı bilemedim.

(tekrar edeyim tek amaç performans) 1.4hdi motorlu aracımın katalizörünün içi boş ek olarak düz boru attırmalı mıyım? Çok ses yapar mı? (yapmaması önemli benim için) Katalizörü komple söktürüp downpipe mı yaptırmalı, yoksa boş katalizörün sıkıştırmasından mı faydalanmalı? Düz boru yapılacaksa kaçlık olmalı? Sonda son susturucu olmalı mı? Bu sorulara cevap verebilecek kapasitedeki arkdaşlar, deneyimli arkadaşlar, yaptırmış memnun ve memnun olmayan arkadaşlar bilginizi esirgemeyin uzun uzun yazın ki herkes faydalansın!!! Kafamızdaki soru işaretlerini giderin

Akın Sarıkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende var 1.4 hdi, kat iptal, gidişi baya farkediyo. sesten yana da sıkıntı yok beklediğim gibi ses artışı olmadı. yada ben hissetmedim. ama mutlaka düz boru çektir komple içi boş olsa da. farkı oluyo. çünkü içi boş katalizörde gaz o tüpün içinde düz borudan çıktığı gibi doğrudan çıkamıyo.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende de katalizörün içi boş zaten hocam daha ne yapılabilir onu soruyorum Yine de teşekkürler hocam

maskaran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    turbodan sonra düz boru en sona oem susturucu yeterli olur altlar ölür o kadar
    Direksiyonda eşek varsa, motor kaputunun içinde kaç beygir olduğunun hiç bir önemi yoktur. SÜRÜCÜ:

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    turbo dizelde kat içini boşaltmak pek bi işe yaramıo downpipe yaptırmak lazım şahsen bnde içini boşalltrdm hiç bi işe yaramadı

edit: kat içi boş düz boru susturucusuz *** gibi ses oldu monza koydum biraz güzel oldu ama borularım 42 likti ondan ölye oldu heralde yapıcaksan downpipe artı 51 lik boru yap temiz olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ne bekliyorsunki çogu konuda bahsediliyor zaten, ama doyurucu bi cevap istersen downpipe+ düz boru sonada güzel bi son susturucu ve yazılımla hatırı sayılır bi ses alırsın yazılım olmadan egzos sesi bekleme yazılım yapınca ses değişiyor
    yiyemeyeceğin obamanın altına yatmayacaksın

CRUEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende downpipe sonrasında 60lık düzboru var son susturucu vs yok. ses de güzel performansda tabi benim hdi biraz yüklü 60 lık sana çok gelir 51lik ideal bence.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CRUEL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tabi benim hdi biraz yüklü

KaanBRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CRUEL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende downpipe sonrasında 60lık düzboru var son susturucu vs yok. ses de güzel performansda tabi benim hdi biraz yüklü 60 lık sana çok gelir 51lik ideal bence.
    Hizli dizel arkadasin araci neye sasirdin bu kadar :-)

TechTurkey FaBeRgE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçenlerde aracımı sattım, satarkende orjinale çevirdim. Parçaları takarken performans farkını hissetmemiştim ama sökünce hepsinin değerini daha iyi anladım şimdi. Buna göre en iyi performans HKS Mantar filtre ile geliyormuş, sonra son susturucu ve son olarak dp ve ara borular.

Bendeki araç 1,6HDI idi, buna göre tavsiyem turbodan itibaren komple düz boru, sonda ise kaliteli bir susturucu. Kesinlikle alt devirlerin öldüğünü falan hissetmedim. Zaten 1900'da turbo doluyor, alt devir sorunu yok yani

ANIL ERCAN
    Misafir
    Chipsiz arabalarda Kat iptalinin alt devirleri öldürdügünü bende duydum, Benim arabamda Chip tuning işlemi mevcut Maslak emil ustayla konustum kat iptali downpipe yapılırsa 7 8 beygir daha güç artıcagını söyledi bana ama dogrumudur bilmiyorum..

Bu arada Son sustucumu söküp yerine Monzanın susturucusunu taktık Gaz verince bildiginiz magirüsler gibi homurduyordu arabam

BurakCengizhanoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeşim turbodan sona kadar boru çektiriyosun 51 lik.Sonuna bir susturucu koyuyosun veya koymuyosun benim 2 litre dizel 206 ımda yoktu güzel ses geliyodu.Bide yazılım yaptırıyosun bitti

serkanaygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok gürültülü olmadan tatlı tok bir ses ve dumansız olması önemli, 1.5dci için neler yapılabilir? Bir de elektronik kumandalı falan olursa tadından yenmez

35AR5226 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim kat boş bugün 60 lıkta düz boru yaptırdım ama eskiden 48 lik boru vardı orjinal yandan vanalıydı onda daha cok ses alıyodum bunda ses toklastı ama azaldı ve 4 bin devirden sonra boğuluyo gibi ses cıkarıyo araç neden sizce napmalıyım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    katı bosaltmayın direk downpipe yaptırın bariz hissedilir performans artısı oluyor
    yiyemeyeceğin obamanın altına yatmayacaksın

Chn53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    turbo dizel arabada komple egzozla alt devirlerin öldüğünü ilk kez sizde duyuyorum valla , tam tersine turbo dizelte nekadar freeflow olursa alt-üst okadar rahatlar

bektas_talay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dizel egsozunda herkesin yorumu farklıdır ama denenmiş görülmüş ve somut sonuçlar vardır elimde..

kendi aracım 1.6 tdci focus ve birçok kez egsoz u ile oynadım ve olumlu olumsuz testleri yaptık

aracın turbosu enjektörü orjinal ise eksoz çapı ne ise değiştirmeden downpipe yapılmalı yapılan downpipe ise headerwrap dediğimiz egsoz sargısı ile mutlaka sarılmalı downpipe krom olmuş normal boru olmuş farketmez yeterki boru potsuz olsun

downpipe yaptınız egr iptali ve yazılım şarttır ki alt devirler canlansın

son susturucu veya orta susuturucu durabilir performans kaybı yapmaz 1-2 hp yi kimse farkedemez ses çıktığı için daha iyi gittiğini düşünebilirsiniz ,

gelelim herkesin merak ettiği soruya alt devirlerim öldü konusuna ,

egr iptal edilir yazılım yapılırsa 1750 devirde güç başlıyorsa yine aynı devirde başlar
    fakat !! son hız düşer bunu mutlaka göz önünde bulundurun ne kadar yazılım yapılırsa yapılsın üst devir boşa çeviriyor olacak 240 değilde 220 210 yapacak

yoksa yazılım yaptınız katalizör duruyor içini doldurur dahada performans kaybı yaşar artı üstüne cebinizden 1000-2000 tl civarı para çıkar

düz boru mantıklıdır ben düz boru yaptıkdan sonra yakıtım dahi düştü bunun aksini kimse söyleyemez lakin yazılımsız hiç bir b*k a yaramaz arabayı yorar

megane racing dizel susturucusu yada miltek gibi susturucular getirtilirse + hp ler eklerseniz

dark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bektas_talay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gelelim herkesin merak ettiği soruya alt devirlerim öldü konusuna ,

egr iptal edilir yazılım yapılırsa 1750 devirde güç başlıyorsa yine aynı devirde başlar
    fakat !! son hız düşer bunu mutlaka göz önünde bulundurun ne kadar yazılım yapılırsa yapılsın üst devir boşa çeviriyor olacak 240 değilde 220 210 yapacak
    Kim demiş son hız düşer diye ? Yazılımla yakıt açılınca turbo daha erken dolmaya başlar ve üst devirlerde daha dolu çevirme başlar. Yazılımın amacıda bu zaten.

ferroo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ewet///downpipe yazilim yapinca son hiz nasil dusuyor onuda ogrenebilirmiyiz...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)