User Tag List

Sayfa 9/10 İlkİlk ... 78910 SonSon
180 sonuçtan 153 ile 171 arası

Konu: dizel egsoz yardım(çok kez açılmış okudum fakat tatminkar bir cevap yok)

tuzemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ufaktan bir hort çekeyim ,

benim araçta şuan downpipe var orjinal çapta(51lik olması lazım) sonda susturucu felan yok.yani turbo sonrası dp gerisi komple düz.daha önce katın içi boştu gene son susturucu yoktu.fakat şuan alt devirler ölü ve 3500-4000 den sonra boşa çeviriyormuş gibi araba.sanki bi performans düşüklüğü var.şöyleki araba 160-170km/h aralığında tıkanmaya başladı.sizce dp sonrasında sona oem susturucu mu takmam bana bir fayda sağlar mı?
    ///MPower

ferroo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bendede aynısı olmustu eksoz sıstemı cok bos kalıyo benım focusta dp yazılım vardı 190 ta kesılıyodu sona orjınal susturucumu taktım 220 ye e kadar cıkıyodu bence orj sonu tak aracına...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ferroo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bendede aynısı olmustu eksoz sıstemı cok bos kalıyo benım focusta dp yazılım vardı 190 ta kesılıyodu sona orjınal susturucumu taktım 220 ye e kadar cıkıyodu bence orj sonu tak aracına...
    işin ilginç tarafı kat içi boşken 94 hp 210 tork olan araç dp ile 98 hp 218 tork verdi.yani biraz daha güçlendi ama bana nedense daha iyi gidiyor gibi gelmiyor.sanki bir isteksizlik var.bakalım son susturucuyu takayım öyle deneyeyim.
    ///MPower

ferroo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tuzemen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    işin ilginç tarafı kat içi boşken 94 hp 210 tork olan araç dp ile 98 hp 218 tork verdi.yani biraz daha güçlendi ama bana nedense daha iyi gidiyor gibi gelmiyor.sanki bir isteksizlik var.bakalım son susturucuyu takayım öyle deneyeyim.
    dene bızıde bılgılendır baklaım ne olcak

Boldenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    son susturucuyu takınca altlar canlanacaktır.
    Byte-R
    instagram: dogancglr

salidogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

benim araçta şuan downpipe var orjinal çapta(51lik olması lazım) sonda susturucu felan yok.yani turbo sonrası dp gerisi komple düz.daha önce katın içi boştu gene son susturucu yoktu.fakat şuan alt devirler ölü ve 3500-4000 den sonra boşa çeviriyormuş gibi araba.sanki bi performans düşüklüğü var.şöyleki araba 160-170km/h aralığında tıkanmaya başladı.sizce dp sonrasında sona oem susturucu mu takmam bana bir fayda sağlar mı?
    Dostum son susturucuyu orijinale cevirdigin zaman alt devirlerin canlanir ama iyi bir ustan varsa eger spor bir eksoz yaptirmani tavsiye ederim. Hem altlar canlanir hemde ustlerdeki yigilma gider. Ustan yoksa Ankarada yardimci olurum tanidik birileri var
    Thank's US_Performance
    Waiting F 7 R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Iyi 1-2 usta biliyorumda şuan spor egzoza vs girecek bütçem yok en mantıklısı oem susturucumu taktırmak olacak şuan için
    ///MPower

B.Koçer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ortaya ucuz yollu free flow bi susturucu taktır farkı hissedeceksin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Haftaiçi bulursam güzel bir susturucu olmazsa oem susturucumu takıcam sona.ayrıca dp ye de bir baktırayım diyorum kaçak vs var mı diye.
    ///MPower

tahirunal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaslar dizellerimize tavsiye edebileceginiz kaliteli son susturucu var mi? Oem susturucuyu soktugum icin altlar ölü benim de. Taktigim zaman ise sesini pek begenmiyorum tavsiye edebileceginiz susturucu var mi?
    @mepsthirteen 180sx

Ky06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.7 corsamda kat iptal spiralden itibaren 51lik düz boru var son susturucu iptal. alt devirler biraz zayıf ama üst devirler çok iyi

ChuckBartowsKi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    F10 5.20D araca sahibim sesden hiç memnun değilim apaçi gibi olmasa da tatlı bir ses ve performans verecek bir egzoz arıyorum.

Araç M paket 4 çıkış var...

Sizce ne yapmalıyım ?
    Sigorta ve Kasko işlemlerinizde uygun fiyat kaliteli hizmet...

eanday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sona ucuz yollu bir susturucu koymak daha iyi olur gibi yorumlara bakılırsa
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene !

Boldenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dp den sonra oem boru. sonada resimdeki spor susturucudan var. 60mm iç genişlik, bir ucundan bakınca karşı görünüyor. sesinden de gidişinden de çok memnunum. maliyet 100 tl

Byte-R
    instagram: dogancglr

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ChuckBartowsKi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    F10 5.20D araca sahibim sesden hiç memnun değilim apaçi gibi olmasa da tatlı bir ses ve performans verecek bir egzoz arıyorum.

Araç M paket 4 çıkış var...

Sizce ne yapmalıyım ?
    Yazılım çıkmadı malesef f10 dizellere,dolayısıyla DPF(Dizel partikül Filtresi)iptal edlemiycek.
    Susturucular iptal edilsede DPF iptal edilmediği sürece ses beklemeyin.Malesef yapıak birşey yok bence yazılım beklemekten başka

Edit:BMW'lerde VW gibi iki sensör yok diyorlar(DPF'nin giriş ve çıkışı olmak üzere),stock araçta bile DPF iptal edilse arıza ışığı yakmıyormuş sanırım.Fakat yazılımsız DPF iptalinde altlar ölücektir tahminim.Eğer cidden DPF arıza yakmıyorsa,Racechip ultimate + DPF iptaliyle hem güç gelir hemde ses.Fakat emin olmadığım için birşey söyleyemiyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar selamlar. haftaya büyük bi aksilik çıkmazsa kat iptali yapacağız. kafamda tabiki soru işaretleri var.

1- 51 lik downpipe yaptırıp sonrası orjinal boru çapı ( bizde 48'lik orjinal çap olması gerek, yanlışım varsa düzeltin) orjinal son susturucu mu bırakayım ?

2- 51 lik downpipe yaptırıp 51 lik düz boru ve sona orjinal susturucu mu bırakayım ?

3- 51 lik downpipe yaptırıp 51 lik düz boru ve sona güzel bi susturucu mu bakayım ?

4- 48 lik downpipe yaptırıp 48 lik düz boru ve sona orjinal susturucu mu bırakayım ?

bu yazdıklarım orjinal boru çapının 48 lik olduğunu düşündüğüm için yazdım. kullanan arkadaşların yardımlarını bekliyorum. boru çapını fazla genişletmek istemeyişimin sebibinin alt devirlerin cansızlaşmasını istemiyorum. şimdiden teşekkürler (@Faruk_Vtec )
    Konu orka tarafından (13-02-2017 Saat 13:15 ) değiştirilmiştir.

Faruk_Vtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    48 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı orka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selamlar. haftaya büyük bi aksilik çıkmazsa kat iptali yapacağız. kafamda tabiki soru işaretleri var.

1- 51 lik downpipe yaptırıp sonrası orjinal boru çapı ( bizde 48'lik orjinal çap olması gerek, yanlışım varsa düzeltin) orjinal son susturucu mu bırakayım ?

2- 51 lik downpipe yaptırıp 51 lik düz boru ve sona orjinal susturucu mu bırakayım ?

3- 51 lik downpipe yaptırıp 51 lik düz boru ve sona güzel bi susturucu mu bakayım ?

4- 48 lik downpipe yaptırıp 48 lik düz boru ve sona orjinal susturucu mu bırakayım ?

bu yazdıklarım orjinal boru çapının 48 lik olduğunu düşündüğüm için yazdım. kullanan arkadaşların yardımlarını bekliyorum. boru çapını fazla genişletmek istemeyişimin sebibinin alt devirlerin cansızlaşmasını istemiyorum. şimdiden teşekkürler (@Faruk_Vtec )
    ozelden de yazmıştınız ama konunuzu gorunce burdan cevap verım dedım, arama yapan arkadaşlarda görsün..

-yanlış hatırlamıyorsam C2 nın turbo çıkışı 60lık..

-bız dızayn egzoz Savaş usta ıle 60lık krom dp(çıkış 60 olduğu ıçın zaten ıstesenızde 51 olmaz yada çıkıştan buyuk yapmanızın bı faydası olmaz)

-51lık krom duz boru(orjınalı yanlış hatırlamıyorsam 48'dı bı boy buyuğunu kullanmıştık)

-sonada susturucu koymuştuk(son susturucu şart, egzoz sıstemıne gerı basınç yaparak hem alt devırlerı hemde top speed'ı ıyıleştırıyor)

genelde de şoyle oluyor zaten; turbo çıkış çapında dp, bı buyuk orta boru, sona susturucu..

-tabı bu sıstem aslında yazılım oncesı hazırlık, yoksa bu sıstem orjınal yazılımlı aracı gerıye duşurur..

-kat'ı ıptal ettıkten sonra egr ıptalıde şart, yoksa o egzozdan çıkan kara duman once emmenın ıçınden geçıp emmeye kurum bağlatıp nefes alma çapını ufalttığı gıbı motor ıçınede egzoz sıcaklığını yollayıp motorun performansını duşurecektır..

+ yazılımla beraber turbo daha çok soğuk hava ısteyecek, C3 ıntercooler'ı bızım araclarda 5-6hp verır ama asıl fark torkta olur 25nm gıbı bır tork artışı sağlar, alt devırlerde ve en ust devırlerde arac daha ısteklı devırlenır..

egzoz ve yazılım ışıne gırmeyecek arkadaşlar bıle ıntercooler taksın derım, çunku sıcak havalarda aracın performansı barız duşuyor..
    F&F CAR CLEAN - Detailing Center

Vtec II ES7 | Accord 2.4 EX. | C2 HDI | GPunto MJET 3K | Dizel Otomatik ERA...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Faruk_Vtec Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ozelden de yazmıştınız ama konunuzu gorunce burdan cevap verım dedım, arama yapan arkadaşlarda görsün..

-yanlış hatırlamıyorsam C2 nın turbo çıkışı 60lık..

-bız dızayn egzoz Savaş usta ıle 60lık krom dp(çıkış 60 olduğu ıçın zaten ıstesenızde 51 olmaz yada çıkıştan buyuk yapmanızın bı faydası olmaz)

-51lık krom duz boru(orjınalı yanlış hatırlamıyorsam 48'dı bı boy buyuğunu kullanmıştık)

-sonada susturucu koymuştuk(son susturucu şart, egzoz sıstemıne gerı basınç yaparak hem alt devırlerı hemde top speed'ı ıyıleştırıyor)

genelde de şoyle oluyor zaten; turbo çıkış çapında dp, bı buyuk orta boru, sona susturucu..

-tabı bu sıstem aslında yazılım oncesı hazırlık, yoksa bu sıstem orjınal yazılımlı aracı gerıye duşurur..

-kat'ı ıptal ettıkten sonra egr ıptalıde şart, yoksa o egzozdan çıkan kara duman once emmenın ıçınden geçıp emmeye kurum bağlatıp nefes alma çapını ufalttığı gıbı motor ıçınede egzoz sıcaklığını yollayıp motorun performansını duşurecektır..

+ yazılımla beraber turbo daha çok soğuk hava ısteyecek, C3 ıntercooler'ı bızım araclarda 5-6hp verır ama asıl fark torkta olur 25nm gıbı bır tork artışı sağlar, alt devırlerde ve en ust devırlerde arac daha ısteklı devırlenır..

egzoz ve yazılım ışıne gırmeyecek arkadaşlar bıle ıntercooler taksın derım, çunku sıcak havalarda aracın performansı barız duşuyor..
    cevap için teşekkürler. benim yazılım sonraki aşamaydı aslında kafam karıştı açıkçası. okuduğum biçok forumda sadece dp ile bile farkın hissedileceği söylenmekte. benim aracın beyin siemens (2007 model aracım ) olduğu içi yazılım ve egr iptali biraz sıkıntılı. hatta egr nin yazılımla iptali de olmuyor demişlerdi. hani egr ve yazılıma dokunmadan da DP ile faydasını göreceğimi söyleyenler ve tecrübe edenler olmuş. ancak dediğim gibi kafam karıştı.

Faruk_Vtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    48 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı orka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cevap için teşekkürler. benim yazılım sonraki aşamaydı aslında kafam karıştı açıkçası. okuduğum biçok forumda sadece dp ile bile farkın hissedileceği söylenmekte. benim aracın beyin siemens (2007 model aracım ) olduğu içi yazılım ve egr iptali biraz sıkıntılı. hatta egr nin yazılımla iptali de olmuyor demişlerdi. hani egr ve yazılıma dokunmadan da DP ile faydasını göreceğimi söyleyenler ve tecrübe edenler olmuş. ancak dediğim gibi kafam karıştı.
    dp yapılcaksa eğer egr ıptalı kesın şart, yazılım olursa ıyı olur dıyelım ama bence yazılımda şart çunku kat'ı sokunce alt devırler ölücek..

ben aracımın yazılımını da egr ıptalını de sorunsuz bır şekılde DR.ECU da yaptırmıştım..

DR.ECU'nun Samsunda bayısı var, ıstersenız onlara bı danışın..
    F&F CAR CLEAN - Detailing Center

Vtec II ES7 | Accord 2.4 EX. | C2 HDI | GPunto MJET 3K | Dizel Otomatik ERA...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)