User Tag List

Sayfa 10/19 İlkİlk ... 89101112 ... SonSon
356 sonuçtan 172 ile 190 arası

Konu: 1.5 dci konusu

ZFR 37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2016 megan sedan 1.5 dci 110hp edc yazılım yaptıran varmı?
    Remapped DR.ECU + Down Pipe + Cai

tayf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tayf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim araçta yazılımlı , yazılımdan bişeylermi yapmak lazım ilk yazılım yaptırdığımda bu ses yoktu gerçi
    bugun sanayiye yolum düştü ustaya gösterdim benim sesi halletti egzoz tarafından vida gevşemiş galiba onun sesiymiş böyle basit bişey olmasına çok sevindim

Rafet01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tayf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bugun sanayiye yolum düştü ustaya gösterdim benim sesi halletti egzoz tarafından vida gevşemiş galiba onun sesiymiş böyle basit bişey olmasına çok sevindim

Hadi geçmiş olsun abi o zaman. Ciddi birşey değilmiş neyseki
    Konu Rafet01 tarafından (05-07-2017 Saat 12:41 ) değiştirilmiştir.

UG-090 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar merhaba
    Megane 3 1.5dci aracımı alalı yaklaşık 1.5 ay kadar oldu. Bi kaç aklıma takılan soru var yardımcı olursanız sevinirim.

Düşük devirde 6. veya 5. viteste aracımda bir titreme gerçekleşiyor. 1500d/d civarlarında. Devir saati ibresinde bile hızlı bir şekilde yukarı aşağı hareketi oluyor. Vites düşürüp veya gazlayıp 2000d/d ve üstüne çıkınca bu kesiyor. Bu normal midir ? Dizel tecrübem pek olmadığı için aklımı karıştırdı.

Birde şehir içinde 2. viteste belirli devir aralığında 1500-2500 civarı gibi ( tam net aralık bu olmasa da) sol ön taraftan bir ses geliyor. Bu ses de sanki bi plastiğin titreyip bi yere vurması gibi. Bu neyden kaynaklanıyor olabilir

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı titreme bizim araçta da var ( fluence 1.5 dci 105hp )
    Ustaya ayaküstü sorduğumda o titremeyi gaz potansiyometresi bozuksa yapabilir dedi, arıza tespite bağladık birşey çıkmadı. Ben de umursamadım
    Klima açıkken daha belirgin oluyor ama.

UG-090 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı titreme bizim araçta da var ( fluence 1.5 dci 105hp )
    Ustaya ayaküstü sorduğumda o titremeyi gaz potansiyometresi bozuksa yapabilir dedi, arıza tespite bağladık birşey çıkmadı. Ben de umursamadım
    Klima açıkken daha belirgin oluyor ama.
    evet klima ile daha çok hissettiriyor. Bi sorun teşkil eder mi acaba ? Bende bugün bi göstericem

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı UG-090 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet klima ile daha çok hissettiriyor. Bi sorun teşkil eder mi acaba ? Bende bugün bi göstericem
    Valla ben ustaya soralı 2 sene oldu, 2 senedir hiç bir sıkıntı yok. Bence ufak bi problem

SkY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2012 model dacia duster 4*2 1.5dci 90 hp..

enteresan bir sıkıntısı var.Normal kullanımda ve rölantide herşey yolunda hiç bir sıkıntı yok.hatta rölanti ok gibi duruyor ama tüm viteslerde gaza yüklenip ayağını gazdan çekip boşa atınca devir 500 yada bazen stop edecek kadar düşüp sonra 1500 lere çıkıp dalgalanmaya başlıyor.bir süre bu şekilde dalgalanıp düzeliyor.Yetkili serviste yazılım güncellemesi yapıldı tüm veriler düzgün ancak rail pressure ayağını gazdan çektiğin anca düz durması gerekirken dalgalanıyor.Bu olay esnasında yada öncesinde hiçbir şekilde arıza lambası yanmıyor.

Servisin fikri beyinde bir sıkıntı olması.Önerisi ise aynı motora sahip bir arabadan yazılım ve tüm değerleri kopyalayıp denemek.Aksi takdirde yeni beyin diyor tabiki onarım yapmadıkları için.Başına bu tür bir durum gelen var mıdır?

Ferhat_V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1 haftadır 2017 megane 1.5 dci 110hp edc kullanıyorum..yokuşta geri kayıyor..gazı geç yiyor gitmiyor..sadece ekranı renkleri ve az yakıt tüketimi ile güzel bir araç bir japon etmiyor.

SkY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SkY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2012 model dacia duster 4*2 1.5dci 90 hp..

enteresan bir sıkıntısı var.Normal kullanımda ve rölantide herşey yolunda hiç bir sıkıntı yok.hatta rölanti ok gibi duruyor ama tüm viteslerde gaza yüklenip ayağını gazdan çekip boşa atınca devir 500 yada bazen stop edecek kadar düşüp sonra 1500 lere çıkıp dalgalanmaya başlıyor.bir süre bu şekilde dalgalanıp düzeliyor.Yetkili serviste yazılım güncellemesi yapıldı tüm veriler düzgün ancak rail pressure ayağını gazdan çektiğin anca düz durması gerekirken dalgalanıyor.Bu olay esnasında yada öncesinde hiçbir şekilde arıza lambası yanmıyor.

Servisin fikri beyinde bir sıkıntı olması.Önerisi ise aynı motora sahip bir arabadan yazılım ve tüm değerleri kopyalayıp denemek.Aksi takdirde yeni beyin diyor tabiki onarım yapmadıkları için.Başına bu tür bir durum gelen var mıdır?
    yok mu bir fikri olan

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar 2006 1.5 dci 70 hp kangoo var. Turbonun etrafı yağ içinde , yağ kaçırıyor. Normal kullanımda duman yok ama tam gaz yapıldığında var. Aynısı başına gelen var mı? Turboyu sökecek miyiz illa?
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

meganes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ne zaman reno konusu görsem bütün ppstlar arıza üzerine,artık japona geçin kurtulun diyorum
    aracı yüksek fiyata satmam için elinizde 'jdm' yazısı varmı ??

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ssamet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2006 1.5 dci 70 hp kangoo var. Turbonun etrafı yağ içinde , yağ kaçırıyor. Normal kullanımda duman yok ama tam gaz yapıldığında var. Aynısı başına gelen var mı? Turboyu sökecek miyiz illa?
    hortumlarda kaçak olduğu için heryer yağ içinde kalmış olabilir. Kaçak varsa zaten dip gazda duman olayı normal. ama bunlar varsa seste yapması lazım ses var mı ?
    Yeni turbo hortumu alıp (70tl civarı bişey) yağlar iyice temzlndkten sonra denenebilir

VETTE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2013 clio sembol kullanıyorum. 60.000km civarı sinyal kolu arıza verdi.orijinal debiyaj balatasini 200.000km kullandım. Ancak turbo hortumu kronik bir sorun sanırım araç 208.000 de yine aynı arizayla yine servisteyim hattaservis fiyatı 612tl sekman tam ağız kısmındaki tırnağı kopartiyor

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.5 dci 90 bg Dokker düşünüyoruz. şirket için.

aracı az çok görebiliyoruz galerilerden ama çok düzgün bir yorum bulamadım. kullanan varmıdır?

motoru ile alakalı, internetten okuduğum kadar ile kronik arzaları olmayan, sorunsuz diyebilceğimiz bir motor. yağ değişimlerini aksatmayın ve kaliteli yakıt koyun önerileri gördüm.

2005 yılında caddy almıştık ve arzasından problemlerinden fenalık geldi. Fiyat olarak, dokker en mantıklısı gözüküyor şuan.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    en son bakımı 4 bin km önce yaptım bugün kontrol ettiğimde baya yağ azalmış. ortalama 750 ml yağ koydum. Egr borusunda ve sanki turbo etrafında biraz yağ vardı.

hiç normal gelmedi bu durum. Fikri olan var mı ?

Araç 2011 Clio 3 68lik
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    olum erken ödersen tabiki notun düşer adamın alacağı faize kesik atıyorsun adam seni ...kecekti ne güzel

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @said_ çalıştığım şirkette 3 tane 90lık dokker aracımız var. 2013-2014-2015 olmak üzere. 2si devamlı şehir içinde kullanılıyor birisi 2013 den beri dağ bayır şantiye geziyor. Şu ana kadar her hangi büyük arızaları olmadı Yağ su triger harici masraf edilmedi. Sadece birisinde far kolu arızası var 3 kere değişti onun haricinde zaten boşline paket oldukları için özellik yok arıza az. Motor konusundada zaten dci. en yüksek km olan 150k km de orjinal baskı, turbo enjektör devam ediyor.

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ablam megane 3 coupe sahibi istanbulda. Km düşük 3-4 senedir biniyor sıkıntısız 80.000 küsür km'de . Genelde dışarıda yaptırıyor bakımı ama güvenemiyorum pek ben de sivasta olduğum için gözümle görmediğimden

düğünüm var eylül'de, az yakan görüntüsü güzel bir araç alayım dedim ablama teklifte bulundum aldığı paraya satsın diye iknada bulunuyorum tavan ve xenon var.

Şimdi alırken neyine dikkat edeyim ? Alacağım büyük ihtimalle zaten. Turbosunu değiştireyim mi enjektörlerine nasıl bir bakım yaptırayım ? Dertli bir motor değil bildiğim kadarıyla ama ben yine de önlemimi alayım.
    imzasız..

ugurcan52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ablam megane 3 coupe sahibi istanbulda. Km düşük 3-4 senedir biniyor sıkıntısız 80.000 küsür km'de . Genelde dışarıda yaptırıyor bakımı ama güvenemiyorum pek ben de sivasta olduğum için gözümle görmediğimden

düğünüm var eylül'de, az yakan görüntüsü güzel bir araç alayım dedim ablama teklifte bulundum aldığı paraya satsın diye iknada bulunuyorum tavan ve xenon var.

Şimdi alırken neyine dikkat edeyim ? Alacağım büyük ihtimalle zaten. Turbosunu değiştireyim mi enjektörlerine nasıl bir bakım yaptırayım ? Dertli bir motor değil bildiğim kadarıyla ama ben yine de önlemimi alayım.
    dedğin km deyse hıcbırsey yoktur , bayan kullanımından debrıyaj setı ve komple yag bakımı yapmak yeterlıdır diye tahmın yurutebılıyorum
    EE 2100 Modus 1.5 dCi -->
    BZ 9640 Fiesta 1.4 TDCİ-->
    DK 9104 Megane 1.5 dCi 105 -->
    D 6222 Megane 1.6 dCi Gt-line Energy

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)