User Tag List

Sayfa 13/19 İlkİlk ... 31112131415 ... SonSon
356 sonuçtan 229 ile 247 arası

Konu: 1.5 dci konusu

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oznsrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Clio candır abi alıpta pişman olan yok satıpta pişman olan çok
    dp yapcan egzoza gerek bile yok şehir içi ortalama 3 lerde gezer benim araba kat boş soft yazılım 4.2 4.6 bandındaydı euro3 motor abi düşün
    sen bayada km.yapmıştın onla dimi.

vengadan vazgeçersem,2015 ve üzeri düşünüyorum şimdilik.ufaktan araştırıyoruz.bir arkadaşımda yarın 2017 clio st. alıyor hayırlısıyla.

benim için artıları baya fazla.tek beğenmediğim acayip yol sesi alıyor ve arka kampana.

2011de sıfır logan almıştım 70lik-birde 2004 65lik dci vardı paşaoğlu yazılım kat.iptaldi.renault severim.

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen bayada km.yapmıştın onla dimi.

vengadan vazgeçersem,2015 ve üzeri düşünüyorum şimdilik.ufaktan araştırıyoruz.bir arkadaşımda yarın 2017 clio st. alıyor hayırlısıyla.

benim için artıları baya fazla.tek beğenmediğim acayip yol sesi alıyor ve arka kampana.

2011de sıfır logan almıştım 70lik-birde 2004 65lik dci vardı paşaoğlu yazılım kat.iptaldi.renault severim.
    abi 70 de aldım 100 binde yazılım kati iptali yaptım 195 de verdim alan arkadaş hala sorunsuz biniyor
    senide clio cu yapalım abi dci candır

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi 70 de aldım 100 binde yazılım kati iptali yaptım 195 de verdim alan arkadaş hala sorunsuz biniyor
    senide clio cu yapalım abi dci candır
    o motor bi a serisi mercedese yakışmadı.otobanda picanto ile bile oyun oynuyordum.

hayırlısı artık

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o motor bi a serisi mercedese yakışmadı.otobanda picanto ile bile oyun oynuyordum.

hayırlısı artık
    valla abi 1.4 eski kasa i20 ile peşinden gidiyordum bende sahilde 2 kere kalktık ışıkta tamponu bırakmadım sonra u dönüşü yaptı heralde morali sinirlendi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    90lık clio stock turbo basınçını bilen varmı???
    peak-cont ne basıyor.

CemBerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CemBerk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi günler,

Symbol almayı düşünüyorduk. Bir aracı beğendik fakat servis geçmişinde aracın ilk bakımında yağ pompası, kol yatakları ve biyel yatağı muylusu değişmiş görünüyor. Değiştiren servisi aradık bilgi vermiyorlar güvenlik nedeniyle. Acaba yağ pompası yüzünden geri çağırma vs gibi bir durum olmuş olabilir mi? Bu değilse eğer araç ilk bakımına kadar nasıl bu duruma gelebilir?
    Bir kaç renault forumunda TBM263 kodlu K9K motorlar için revizyon adlı bildiri yayınlanmış bu yağ pompasını kapsıyormuş diye okudum o olabilir diye düşünüyorum. Daha önce başına gelen var mı?
    Aracı sorguladık. İlk bakıma gittiğinde kronik olan yağ filtresinde şişme tespit edilmiş ve yetkili servis garantiden revizyonlu yağ pompası değişimi ve hasar verdiğini düşünerekten kol yatak takımı revizyonu yapılmış.

Yani 1.5 Dci K9K motorlarda yağ filtresi şişmesi ve yatak sarma sıkıntısı varmış kronik olarak bunu da öğrenmiş olduk. 2013-2016 arası kullandıkları yağ pompası sebebiyle başınıza gelebilir dikkat edin.

kiyanf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    90'lık versiyonlar dp yazılım ile 130hpleri çok rahat geçer. Torkuda 60/70 artar. Clio ve Symbollerin tel maşa şaselerini şanzıman oranlarının güzelliğinide düşündüğümüzde bayağı keyifli gider

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmetbaha-drs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.5dci 110hp+EDC şanzımanda maksimum 130-135hp civarı olacak şekilde yazılım yaptıran oldu mu hiç?
    Tork değerlerini çok yükseltmezseniz hiçbir problem olmaz. 300nm aşılmadıkça hissetmez bile muhtemelen

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    EDC dediğiniz şanzıman bir sürü firmaya model sunan Getrag firmasının renault için verdiği 6DCT250 modeli, adındanda anlaışılacağı gibi 250tq limitlidir ve üstünde bir değer ile karşılaştığında saçmalar.

renault bile megane 4'de manuel'de 1.5dci için 260tq üretirken torque değerini edclide geri çekmiş ve 250tq ile limitlemiş (bakınız sayfa 41: https://www.cdn.renault.com/content/...an-03.2019.pdf )

pdf speğini indirip 280tq gördüğümde ben başta benim clio 4 için 120hp/280tq üreten bir yazılım atmıştım araç direk saçmalamaya başladı, vites atışları aşırı sertdi ,zaten silkeleyen EDC şanzıman çok daha sıkça silkeler olmuştu. getraga mail yazdığımda firma bir sürü 6DCT250 varyasyonu olduğunu ve 1.5dcidakilerin 230-250tq limitli olduğunu 280 olmadığını söyledi,280 olanının bir başka markaya sundukları başka bir varyasyon olduğunu söylediler.

yazılımı 115hp-260tq indirince (yazılımcı firmanın yabancı danışmanının tavsiyesi) araç çok daha rahatlamıştı ama maalesef bu ayarda bile hatrı sayılır derecede erken aşındı.

untumayinki 110luklarda bile aynı şanzıman kullanılıyor yani daha fabrikadan limitinde geziyor şanzıman zaten dikkat ederseniz neredeyse hiçbir clio 4 yada captur edc arızası yokken fluenceler meganeler edc arızasının %95ini kapsıyordur.

kalkıp 130hp-300tq yapmak bence direk intihar ve asla tavsiye etmem
    Konu Yarbay tarafından (06-05-2019 Saat 13:32 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    not bendeki araca müdahale yapıldığında araç rodajı bitirmeye beklemiş 2500kmde sıfır araçtı ,dediğim gibi bu şanzımanın sevdiği tatlı nokta maks 115hp-260tq üstünde kısa vadede olmasada risk.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dipgaz yaptığınızda vites düşüreceğinden max tq değerini çok nadir yakalarsınız. Atıyorum aracınız 2.2krpm gibi 300 tq üretiyorsa dipgaz yaptığınızda 3000devrin üstüne yönelecektir. Tork eğrisininde 3000lerde 260lara düşeceğini düşünüyorum. Ama vuruntu olayına şaşırdım..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bunların yanı sıra aracınızın turbosu vnt/vgt değil. Yani erken dolma gibi bir fonksiyonu yok. Yani en yüksek verimini 3300devirde vermeye başlıyor.

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.5 75 hplik olanlara yazılım ve dp yapsak ortalama kaç hp olur? Daha önce deneyen var mıdır?
    60-62 bin civarına çil yavrusu gibi her kmde bulunuyor, mantıklı mıdır? Joy paket bahsettiğim

tiMachine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.5 75 hplik olanlara yazılım ve dp yapsak ortalama kaç hp olur? Daha önce deneyen var mıdır?
    60-62 bin civarına çil yavrusu gibi her kmde bulunuyor, mantıklı mıdır? Joy paket bahsettiğim
    95 civarı alabilirsiniz hocam, ama düşük km araçta yazılıma girin. Çoğu filo çıkması vs olduğundan turboları dayanmayabilir yazılım sonrasına.
    mal da yalan mülk de yalan gel biraz da sen oyalan.

otomotiv mühendisi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tiMachine Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    95 civarı alabilirsiniz hocam, ama düşük km araçta yazılıma girin. Çoğu filo çıkması vs olduğundan turboları dayanmayabilir yazılım sonrasına.
    75 ile 90 lık farkı nedir

bir yazılım firması sadece yazılım farkı olduğunu 75liğinde 90lığında yazılım sonrası 120hp olacağını idda ediyor.

aslı varmı bu işin

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

bir yazılım firması sadece yazılım farkı olduğunu 75liğinde 90lığında yazılım sonrası 120hp olacağını idda ediyor.

aslı varmı bu işin
    cooler farkı bariz fark edici bi faktör turboda da degişiklik oldugunu sanıyorum
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eski motorlarda mesela 65 lik le 80 liklerde cooler ve enjektör farkı vardı turbo aynıydı bu motorda öyle olabilir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eski motorlarda mesela 65 lik le 80 liklerde cooler ve enjektör farkı vardı turbo aynıydı bu motorda öyle olabilir
    servise sordum yazılım enjektör bide borular farklı dedi cooler ı hatırlamadı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

aslı varmı bu işin

kelimesi kelimesine doğru arkadaşlar,

yeni clio 4lerdeki 1.5 dci 75 ile eski 68likleri karıştırmayın, fiziki anlamda enjektöründen,pompasından turbosuna kadar birebir aynı 2 motor yeni 75lik ile 90lık,zamanında renault forumunda biri iddialaşmış parça noları farklı olarak sunmuştu oysa işin aslı 2 ortak numara ve birebir aynılar.

zaten yıllardır fransa,belkçika hollandada 75liklerle 90lıklar aynı chip yazılımı kullanılıyor,

isterseniz youtube'da 1.5dci 75 reprogrammation yazın (fransızca yazılım demek) bir sürü 75lik göreceksiniz 115-120hp bandında.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)