User Tag List

Sayfa 17/19 İlkİlk ... 71516171819 SonSon
356 sonuçtan 305 ile 323 arası

Konu: 1.5 dci konusu

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Omak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi aslinda söyle egr onceden körlüydü , ikinci manifold catlattiginda yazilimi degistirdik ve arkadas egr körlemeyi iptal etti. Egr körleme iptal olduktan sonra arac 1 hafta civari binildi boyle birsey yapmadi. İntercooler yaglandigi zamanda egr körlüydü fakat ben yinede emin olmak adina sokup temizlik yada tekrar körleme yaptiracagim.

Bu mekanik isler arasinda yakit filtreside degisti ondanda suphem var hatta yakit geri donus borulari degisti uzerinde bir sensor var ondanda supheliyim

coolerdaki yağ turbon sağlıklıysa pcv den geliyordur.havalandırmayı emmeden ayırabilirsin bence.

benzer sorunu crdi de yaşadık.araba üst hızlara çıkamıyor şişiyor gibiydi.(iat gayet normaldi) ısrarla egr contalayın dedim.beyinden iptal gerek yok dediler.7-8lt yakıyordu.
    yakıt hattı-maf-selenoid-yakıt filtresi-depo içi-depo süzgeçi temizlendi değişti.hiç bişey değişmedi.
    egr contalandı araba fişek.50bin km.dir sıfır sıkıntı.yakıtı 5-6lt arası şuan.

beyinden iptal edilsede açık kalabiliyor

Omak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Egr körlenecek o kesin. Bugun yakit filtresi degisti sonuc yok yine ayni.
    e60 535d & THE A45 AMG

kiyanf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar. 1.5 110 luk edc megane da yazılım edc den dolayı yapılamıyor mu? dsg de 250 tork dayanımlı ona yapıyorlar nasıl hallediyorlar bilmiyorum tabi. megane 3 soft yazılım ile sorunsuz kullanılabiliyor mu?
    Merhabalar, şanzımanın ve motorun karakteristiği belli. Çoğu firma müşteri farkı çok hissetsin yoluna başvurduğundan alt devirler abanıyor e haliyle araba tork üretiyor. Buda bize duruma göre uzun/orta vadede bazı vuruntular oluşturuyor. Mantık çerçevelerinde hareket edildiğinde hiçbir problem oluşmaz. Müsait bir zamanınızda bana ulaşır yada uğrarsanız detaylarını seve seve anlatırım.

Racewerks İstanbul 05442080318
    Racewerks İstanbul

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kiyanf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, şanzımanın ve motorun karakteristiği belli. Çoğu firma müşteri farkı çok hissetsin yoluna başvurduğundan alt devirler abanıyor e haliyle araba tork üretiyor. Buda bize duruma göre uzun/orta vadede bazı vuruntular oluşturuyor. Mantık çerçevelerinde hareket edildiğinde hiçbir problem oluşmaz. Müsait bir zamanınızda bana ulaşır yada uğrarsanız detaylarını seve seve anlatırım.

Racewerks İstanbul 05442080318
    Teşekkürler serdarın ist bayisi sanırım facebookta konuşmuştuk bayi konusunda. Ben daha aracı almadım şuan düşünce aşamasında olduğu için konuyu araştırıyorum henüz

M U R A T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    triger değişim zamanı nedir dci de

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M U R A T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    triger değişim zamanı nedir dci de
    Her 80 bin km ya da 4 yılda bir triger değişiyor. (fluence 1.5 dci 105lik için)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese iyi forumlar,

Konuyu baştan sona okudum yağ ile ilgili bilgi paylaşılmamış. Megane 4 1.5 dci için psa grubu ve vag grubu için kullandığım motul 5-30 efe siparişi geçtim. Ancak araştırmalarıma göre kesinlikle Spesifikasyonlar: ACEA C4; Renault RN0720 standartlarını karşılamalı deniliyor. Almış olduğum sitede motulun bu standartları destekleyen bir yağı yok. Yalnızca SHELL HELİX ULTRA PRO AR-L 5W30 destekliyor.

Shell yağı kullanmalı mıyım ? Yoksa standart falan dinlemeyip motul dan devam mı?

Omak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bomonti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese iyi forumlar,

Konuyu baştan sona okudum yağ ile ilgili bilgi paylaşılmamış. Megane 4 1.5 dci için psa grubu ve vag grubu için kullandığım motul 5-30 efe siparişi geçtim. Ancak araştırmalarıma göre kesinlikle Spesifikasyonlar: ACEA C4; Renault RN0720 standartlarını karşılamalı deniliyor. Almış olduğum sitede motulun bu standartları destekleyen bir yağı yok. Yalnızca SHELL HELİX ULTRA PRO AR-L 5W30 destekliyor.

Shell yağı kullanmalı mıyım ? Yoksa standart falan dinlemeyip motul dan devam mı?
    Motulun bunun icin specific yaglari var.

https://www.motul.com/tr/tr/products/specific-0720-5w30
    e60 535d & THE A45 AMG

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Neden renonun yağı diğer yağlar ile aynı değil. Rn spec olunca yağ pahalı oluyor nedense.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Neden renonun yağı diğer yağlar ile aynı değil. Rn spec olunca yağ pahalı oluyor nedense.
    Dizel Partiküler Filtre sisteminin çalışma şekli/prensibiyle alakalı, gerçektende amaaan bee farkı yok abartmayın deyipte bizzat DPF'sini çok kısa (20-30bin km) sonra tıkayan 3 renault forumundan insan tanıyorum oda bizzat ilk elden tanıdığım.

şahsen ben soruyu soran arkadaş için RN Spek olmayan yağı kullanmanızı tavsiye etmezdim..
    Konu Yarbay tarafından (27-09-2021 Saat 14:23 ) değiştirilmiştir.

M U R A T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    110 luk dci edc ye yazılım yaptırıp kullanan varsa tecrübelerini aktarabilir mi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    105lik Fluence var, debriyaj seti ile volan beraber değişmesi gerekiyor diye bir bilgi var , doğru mudur?

emre55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet doğru
    AKKAYA OTOMOTİV KAPORTA&BOYA SERVİSİ
    İstanbul / Kartal

Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emre55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet doğru
    Eyvallah saolasın, olmazsa şaşardık Gitti 3 lira

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nissan juke 1.5 dci'de dpf var doğal olarak. Hangi yağ kullanalım ? DPF için katkı ya da temizlemeye yardımcı önerebileceğiniz ürünler nelerdir ?

Yağ olarak motul specific ya da LM top tec 4400 daha mı iyidir ELF'e göre
    imzasız..

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nissan juke 1.5 dci'de dpf var doğal olarak. Hangi yağ kullanalım ? DPF için katkı ya da temizlemeye yardımcı önerebileceğiniz ürünler nelerdir ?

Yağ olarak motul specific ya da LM top tec 4400 daha mı iyidir ELF'e göre
    Yıllarca mobil 1 esp kullandım dci motorda tavsiye ederim

REWANWEST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    210.000 KM 1.5dcı 12 yaşında motor
    Yüksek km araçların enjektörleri damlatma vb yüksek basınç püskürtmesi sonucu piston eritme vb. daha büyük arızalar vermemesi için temizleme işine başvurdum.

Herhangi bir arızası vb sorunu yoktu. Bugün enjektörleri temizlemek için sökmek istedik fakat enjektörlerin yuvaları kaynadığı için çıkaramadık. kimyasallar fayda etme etmedi. enjektörleri çıkartmak için üst kapağı sökmek zorunda kaldık.
    Demem o ki, acı bir tecrübe olarak aracınızda bir sorun olmadığı halde enjektörleri 30.000-40.000 km de bir temizlettirin. yuvasına kaynadığı zaman çıkarması mesele, kırılma tehlikesi mesele.

Özetle: Enjektörlerin suyunu çıkarana kadar kullanmamak gerek. Temizliği olsun ara ara yapılmalı, yuvalarından sökülmeli. yoksa üst kapak sökülme tehlikesi mevcut.

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı REWANWEST Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    210.000 KM 1.5dcı 12 yaşında motor
    Yüksek km araçların enjektörleri damlatma vb yüksek basınç püskürtmesi sonucu piston eritme vb. daha büyük arızalar vermemesi için temizleme işine başvurdum.
    [/url]
    Çok geçmiş olsun.
    Genel olarak her araç için geçerli bu durum aslında, konumu itibariyle defalarca bir soğuk bir sıcak alanda dura dura kaynıyor bulunduğu yere. Ama bu zamana kadar dci'de kimsenin enjektörleri bozulmadan değiştirdiğini görmedim duymadım.
    Benim de 230bin km'de 1.5dci motorun kızdırma bujilerinin değişmesi gerekiyor yavaştan, aynı duruma düşmekten korkuyorum.

REWANWEST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seven7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun.
    Genel olarak her araç için geçerli bu durum aslında, konumu itibariyle defalarca bir soğuk bir sıcak alanda dura dura kaynıyor bulunduğu yere. Ama bu zamana kadar dci'de kimsenin enjektörleri bozulmadan değiştirdiğini görmedim duymadım.
    Benim de 230bin km'de 1.5dci motorun kızdırma bujilerinin değişmesi gerekiyor yavaştan, aynı duruma düşmekten korkuyorum.
    Kızdırma bujilerini birebir orijinaliyle değiştirdim. Enjektör konusunda biraz kaşındım sanırım, motor konusunda takıntılıyım. temizlemek için çıkarmaya çalıştığımız sırada bir tanesi sıkıştı. çıkan 3 tanesinde gerçekten inanılmaz tortu ve pislik vardı hazır el değmişken üst motoru sökeceğiz temizleyip tekrar yerine koyacağız. aracı satmayı hiç düşünmediğimden dolayı bu işe kalkıştım.
    Benim aklımda bir soru var sadece üst motor söküldükten sonra taşlama zorunlu mu? maliyet açısından sadece taşlamaya 1500k istiyorlar. taşlama yapılmadan tekrar yuvasına oturtulur mu tam vakıf değilim. ustalarımda zaten bilse bile taşlayalım der o yüzden çelişkedeyim.
    Üst motor saplamalarının torkunu dahi yetkili servise gidip yaptırmayı düşünüyorum, kii yapıyorlar ise eğer.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)